Autor Wątek: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?  (Przeczytany 9239 razy)

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« dnia: Maja 09, 2008, 02:38:22 pm »
odkąd powstał MK2 wiadome jest że gameplay (przy graniu ze sztuczną inteligencją) jest poprostu niemiłosiernie zjebany. jedynym sposobem na poradzenie sobie z przeciwnikiem który w ułamkach nanosekund jest w stanie kucnąć przed twoim uppercutem i wsadzić ci swojego, zawsze kucnie przed zamrożeniem sub-zero lub linką scorpiona itd. itp. jest odskok i wsadzenie jegomościowi high-kick'a kiedy skoczy za tobą. szczerze mówiąc jest to średnio przyjemne (noo może poza faktem grania na jednym żetonie około 15 minut we flipernii).
problem polega na tym że niektóre postacie (rayden, baby, liu-kang i kung lao [choć ten ostatni może zrobić sposób ale nie wszystkim postaciom]) są NIE DO GRANIA. pamiętam, że kiedy byłem baardzo małym chłopcem widziałem ludzi na flipernii którzy grali tymi postaciami i przechodzili nimi grę. moje pytanie jest proste: JAK? bo próbowałem wiele razy i jak dla mnie jest to niemożliwością (udało mi się co prawda liu kangiem [robi się w kółko rowerek] ale to sprawia jeszcze mniej przyjemności niż odskok i HK)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2008, 04:22:49 pm »
Nie jest " jedynym " sposobem przejście gry w taki sposób w jaki opisałeś . Mortal Kombat II można też przejść łatwo Sub-Zero , robiąc ciągle ślizgawkę . Ogólnie każdy specjal da się wykonać na CPU . Zwykle jednak najczęściej wychodzą wtedy , kiedy przeciwnik jest blisko nas . Pozatym Fan lift Kitany też daje łatwy sposób na wygraną . Z kolei dobry sposób to wycofanie się do ściany , ukośny wyskok w tył ( Przy ścianie ) , nasza postać zwinie się w kuleczkę i spadająć wystarczy nacisnąć LK by dziabnąć przeciwnika . Ogólnie to ja raczej Reptile`m przechodziłem MK II bez żadnych rowerków Liu Kangowych , Fan Liftów Kitanowych , tylko poprostu czasem wślizg , uppercupt , skok z kopniakiem na postać , flegma , podcięcie , zielony orb itd. Ale ja ogólnie jestem cienki bolek  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2008, 04:25:02 pm wysłana przez Adept »

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 09, 2008, 05:01:30 pm »
kulka przy ścianie bardzo rzadko wychodzi. a tak w ogóle to jak grać np. raydenem czy kung laem?

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 09, 2008, 06:03:56 pm »
Sub Zero moze zamrazac, ale tylko,  gdy przeciwnik jest blisko, albo wypuszcza pocisk. Lepiej jest stosowac slizgawke. Najlepsze kombo to kop z powietrza, lodowisko, uppercut i wslizg. Prawie pol energii schodzi. Oczywiscie gdy komputer nie zablokuje kopniecia.
Scorpionem da sie czasem stosowac linke, gdy uda nam sie zrobic teleport, jak komputer jest w powietrzu. Czesto jak odskakujemy do tylu to komputer skacze w nasza strone. I wtedy teleport, potem linka i jak wejdzie to uppercut. No i jak przeciwnik puszcza pocisk to tez teleport. ale linka juz w tym przypadku nie wejdzie.
Z postaci to jeszcze w miare dobrze gra mi sie Baraka i Mileena. Innymi postaciami rzadziej gram i nimi juz nie znam zadnych taktyk.

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 09, 2008, 07:02:22 pm »
napisał ninja-specter:
"Najlepsze kombo to kop z powietrza, lodowisko, uppercut i wslizg. Prawie pol energii schodzi. Oczywiscie gdy komputer nie zablokuje kopniecia."

No widzie ,ze sie troche znasz na sub-zero ale ten kombos da sie zrobic jeszcze dluzszy ;D.Zapomniałes o pewenj waznej zasadzie w MK2,ze gdy skaczesz na przeciwnika i dajesz mu kopa to masz juz  automatycznie bonusowego ciosa o nawet 2-3.Mianowicie jezeli kopniesz przecinika to zanim stanie mozesz go jeszcze podciac a jezeli jest to przeciwnika z nizszej pułki to podetniesz go z 3razy (ale to dziala tylko na odpowiedniej odleglosci.Nastepnie wykonujemy ta kombinacje co napisałes i tak mamy kombo 4-6 ciosowe prawda ,ze lepiej :).A pozatym ten kombos nie musisz zaczynac od kopa w powietrzu ,mozesz wlasnie  od podcinki.Bardzoo dobrze sie on sprawdza gdy przeciwnik na ciebie skasze lub na ciebie napiera wtedy sie wycofujesz podcinasz, slizgawka..... no i wiadomo co dalej ;D

Ja znam jeszcze wile  technik w MK2 bo bardzo duzo w nia gram ,ale niechce juz mi sie ich opisywac ,poniewaz zile sie czuje (nie pytac dlaczego  ;D ) a po drugie juz kiedys zalozylem temat o sposobach gry w MK.Mianowicie chodzi mi o ten temat http://mk.honmaru.pl/forum/index.php?topic=948.0 tutaj troche wiecej napisalem ale to i tak w sumie malo  ;).

PS:Baraka to najlepsza postac w MK2 jak bede mial wolny czas to wrzuce 14 minutowy filmik jak przechodze mk2 na jednym rzyciu (o ile sie zmiesci na Youtube).A takimi postaciami jak rayden ,Kung-Lao , babki to nie umiem ,grac ja raczej preferuje ninja i jeszcze paru typkow
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2008, 08:02:34 pm wysłana przez Dantos »

Offline Hydro_SMK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 09, 2008, 09:08:11 pm »
Ja w MK2 Raidenem cały czas robie Torpedo i idzie mi po maśle ;]

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 09, 2008, 10:11:01 pm »
Ogólnie komputer w mortalach 2D jest bardzo trudny.  ale kopmuter ma luki takie jak właśnie piszecie. Ja np Noobem w MKT moge przejsc ostatnia wieże na hardzie. ale już inna postacia za chiny tego nie przejde. Podobnie mam w UMK3 na genesisa tylko ze Cyrax'em. A w Mk1 i Mk2 najłatwiej jest pzrejsc atakujac z góry. ;)

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 10, 2008, 07:18:16 pm »
luki lukami ale co to za frajda? co to za frajda stosować sposób albo móc zamrozić gościa tylko jeśli podejdzie na odległość kilku nanometrów? porównajcie sobie gameplay z choćby serią samurai shodown gdzie przy dobrych umiejętnościach nawet ostatniej postaci można wsadzić najlepsze komba czy butować ją w rogu :D

a propos raydena i torpedy (u mnie zawsze się mówiło "taksówki") to nie działa na WIĘKSZOŚĆ postaci. dlaczego? zrobią ci swój czar zwykle wtedy. hehe nie mówiąc już o kintaro który jest cię w stanie przerzucić kiedy robisz mu specjala. poprostu miodzio :(


PS
pamiętajcie że temat jest o postaciach którymi nie ma sposobu!!!
(liu kang, kung lao, kitana, millena, rayden)
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2008, 07:24:15 pm wysłana przez papa_snejk »

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 10, 2008, 07:51:34 pm »
W  MK2 70% skutecznosci w walce to technika i wykorzystywanie błędów gry, a dopiero  30 % to specjale.Po zatym bardzo ważne jest obeznanie się z rozmiarmi poszczegulnej postaci(np:wyjątkow niski Liu Kang, którego jest trudno podciąc po kopnięciu w powietrzu) i z ich schematami walki.

Co do Raydena i jego torpedo to stosuje sie gdy sie jest w powietrzu:
1.Gdy skaczesz na przeciwnika i uda ci się go kopnąć to robisz odrazu w powietrzu torpedo.
2.Gdy przeciwnik na ciebie skacze to skaczesz w tył i robisz torpedo

A Kintaro to chyba najatwiejszy przeciwnik z MK2 (oprczu Shao bo on tez jest załosnie prosty).Wystarczy przed każydm skokiem na niego robić dwa kroki do tyłu(technika Dantosa).A Shao Khan można pokonać samym LK.Obie techniki chyba są skuteczne w każdej wersj MK2

Walka Dantosa z Kintaro
http://www.youtube.com/watch?v=cDaCXiSKSh8

W ogóle jeżeli chcesz się podszkolić w MK2 to pogadaj z Dantosem


Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 10, 2008, 08:18:22 pm »
hehheh Tibo fajnie ze wspomniales o moich technikach walki ale nie musisz mi odrazu reklamy robic  ;D (jak ktos by jeszcze nie wiedzial Tibo to moj brat i dlatego tyle o mine wie)
Tak ale wracajac do temat jakies 70-50% skutecznosci w walce to znajomosc schematow i mechaniki gry.Jak wszscy wiemy komputer jest strasznie glupi i ogolnie nie potrafi myslec ,zawsze kieruje sie scisle okreslonymi schematami.Wiec jezeli dzieki dlugotrwalej praktyce poznamy zachowania cpu mozemy przewidywac jego ruch i to wykorzystwac.I wlasnie jest pare taki zachowani cpu o ktorych warto pamietac np:
1.Sub-zero po kazdym twoim upadku odrazu chce cie zamorozic jezeli nie bedziesz trzymac bloku
2.Scorpion prawie zawsze rozpoczyna walke od rzutu shurikenem
3.Kobiet nie wolono podcinac wiece niz 2 razy ,bo za kazda nastepna proba podciecia zrobia ci lapanke
4.Jax prawie zawsze rozpoczyna walke od trzesieniaziemi lub strzału
i wiele innych duperelow o ktorych warto pamietac.Ale to nie wszytko rowniez jest pare uniwersalnych technik ,ktore mozemy stoswac kazda postacia np: jak ta na Kintaro ,lub skok i podcinka.Warto rowniez zwroci uwage na rozmiary postaci ,ktore tez maja jakis tam wplyw na gre (minimalny ale maja).
Wiec teoretycznie kazda postaci da sie przejsc MK2 z palcem w nosie ,poniewaz tak naprawe specjale to 30-40% do zwycieztwa.

PS:Ale mimo wszytko chyba wezme sie za takie postacie  jak Kung-Lao , Rayden i.t.p. moze uda mi sie wymslec pare skutecznych technik walki dla tych zawodnikow
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2008, 08:20:23 pm wysłana przez Dantos »

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 10, 2008, 08:19:57 pm »
znałem tą technikę z naskokiem na kintaro, a co do raydena i innych postaci to jak na razie pokazujecie ciosy które można wsadzić pierwszej postaci. później się nie da. dantos nie czytasz całego tematu. TEMAT BRZMI: JAK GRAĆ POSTACIAMI BEZ SPOSOBU!!! więc skończcie już o sub-zero bla bla bla, hehe jeszcze jax się tutaj pojawił. to nie istotne!!
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2008, 08:30:57 pm wysłana przez papa_snejk »

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 10, 2008, 08:51:14 pm »
Dobra ok wiem ,ze nie odpowiedzialem ci na twoje pytanie ale chialem ci pokazac ze jezeli dobrze znasz CPU to tak naprawde kazda postac jest mocna.
Dobra podchodzac do tematu konkretnie narazie przez jakies 5 minut grania wyczajlem ciekawy combos dla Raydena.Mianowicie podcinamy przeciwnika lub skaczemy i podcinamy ,nastpnie szybko do niego podchodzimy za nim jeszcze wstanie(ale nie zablisko rzeby nas nie zlapal) i dajemy mu pare ciosow z LP a nastepnie bardzo szbko robimy torpede.Ten Kombos zabiera jakies 50% zycia i jest skutecznu rowniez w jakis 50 procentach nie zaleznie od poziomu przeciwnika.A i na kobiety ta technika nie dziala bo robia ci lapanke przy torpedzie.Wiem ,ze to narazie nic ! ze to tylko jeden kombos ktory ma słabo skutecznosci ,ale nie oczekuj od mnie ze ci odrazu napisze poradnik dla postaci ktorymi nigdy nie gralem.Ale sadze ,ze warto cos pokombinowac z tym kombosem ,bo  dwa razy zaserwujesz taka seriie ciosow i koles lezy.

PS:PapaSnejk mysle ,ze nrazie nikt ci nie odpowie konkretnie na twoje pytanie ,ale ja sie postaram opracowac jakies metody gry tymi postaciami.Ostatnio nie mam zadnego konkretnego zajec ,wiec poswiece troche czasu mk2

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 10, 2008, 08:52:18 pm »
Szczerze mówiąc Papa to nie rozumiem cię.Jeżeli się gra BEZ SPSOBU to się gra na pałe.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 10, 2008, 08:54:29 pm »
znałem tą technikę z naskokiem na kintaro, a co do raydena i innych postaci to jak na razie pokazujecie ciosy które można wsadzić pierwszej postaci. później się nie da. dantos nie czytasz całego tematu. TEMAT BRZMI: JAK GRAĆ POSTACIAMI BEZ SPOSOBU!!! więc skończcie już o sub-zero bla bla bla, hehe jeszcze jax się tutaj pojawił. to nie istotne!!

Co to znacz bez sposobu ?
Zeby wygrac trzeba miec wlasnie sposob  ;D. Trzeba troche pograc, aby sie nauczyc. I tyle. Wskazowek troche dostales co do Scorpiona i Sub Zero i prae innych postaci. Mozesz jeszcze poszukac filmikow na youtubie.

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 10, 2008, 10:34:04 pm »
Szczerze mówiąc Papa to nie rozumiem cię.Jeżeli się gra BEZ SPSOBU to się gra na pałe.

granie na pałe to jest może tzw. button mushing czyli nawalanie przycisków i kierunków na gałce bez jakiegoś większego ładu. tak jak mówiłem, popatrzcie sobie np. na serię samurai shodown. to trudna gra ale wystarczy dobrze opanować własną postać żeby wygrywać z każdą postacią CPU (I TO NIE PRZEZ SPOSOBY W STYLU ODSKOK DO TYŁU I HK, CZY JAKIEŚ INNE TANIE TRICKI)

to w ogóle nie jest przyjemne