Autor Wątek: Mortal Kombat Legacy Season 2  (Przeczytany 9244 razy)

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Mortal Kombat Legacy Season 2
« dnia: Lutego 18, 2013, 07:26:14 am »
No i pojawił się świeżutki trailer do długo zapowiadanego sezonu drugiego Mortal Kombat Legacy:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5l3jrR5XMSU[/youtube]

Będzie iście nieziemsko :D

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Mortal Kombat Legacy Season 2
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 19, 2013, 07:10:00 pm »
No jak zobaczyłem Cary-Hiroyuki Tagawa to już mi się morda uśmiechnęła :D

Offline Xenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Legacy Season 2
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2013, 01:15:51 am »
Witam serdecznie wszystkich na forum :)
Widzę, że forum z lekka wymarłe, ale może odżyje po premierze gry. W każdym razie rejestracja jest bardzo irytująca i z całą pewnością zniechęca do podejmowania kolejnej i kolejnej próby... Ewentualnie to ja jestem tępa i nie wiem, ile dni ma tydzień ;P

Nie zauważyłam nigdzie tematu o pierwszym sezonie MC: Legacy, a właśnie zabrałam się za oglądanie tego serialu., Podobno ładnie wyjaśnia różne kwestie universum i nieco urozmaica czytanie suchego tekstu po angielsku na wikipedii. Jeżeli jednak gdzieś taki temat już jest, a tylko ja jestem ślepa, to bardzo proszę Administrację o przeniesienie go i nie gniewanie się ;)

Co do samego serialu, jestem po pierwszym odcinku i mam dość mieszane uczucia.
Zaczyna się trochę jak film MK, czyli wątkiem Sonya i jej porachunki z Kano. W filmie chyba tym zabitym partnerem był facet, nie?
Sama Sonya mnie zdziwiła. Chyba przywykłam do Sonii tak koło 30-tki, ta tutaj wygląda na kobietę bliżej pięćdziesiątki. To taka Sonya "20 lat później"  >:D Sporo makijażu, który jej się nie roztarł w czasie wiszenia tam i bycia obijaną, ale niech będzie, że to taka konwencja walecznych super lasek ;P
Trochę mało walk, przynajmniej w pierwszym epsie... Więcej tutaj strzelania i to takiego, które mi przywiodło na myśl Mass Effect - wygląd broni i to ostrzeliwanie się zza ukrycia. Brakowało tylko mojej Shepardzicy tam ;D
Niby pojawiła się ta krótka walka między Kano a Jaxem (tego akurat nie kojarzę, ale to wina mojego braku wiedzy, nie serialu), ale była krótka i taka... mało widowiska jak na MK. Jednak po takich grach/serialach/filmach jak MK oczekuję walk nierealnych, widowiskowych, pełnych chińskich wyskoków, salt i mało efektywnych, ale efektownych ciosów. Tutaj albo z pierwotnego założenia, albo (jak podejrzewam) niskiego budżetu walki są bardzo realistyczne i przez to dla mnie dość nudne. To nie jest MMA czy turniej karate na Polsat Sport ;P
Nie wiem, może się to polepszy w przyszłych odcinkach. Zobaczy się...
Zdziwiło mnie, że epsy takie krótkie - po około trzynaście minut. Szkoda, liczyłam na takie po 50 min. Jakby to zsumować, sezon pierwszy, który ma 9 odcinków po 13 minut to tak naprawdę mniej więcej trzy pełnowymiarowe odcinki. Trochę mało. Zobaczymy, czy to jest spowodowane brakiem pomysłu na grubszy scenariusz czy brakiem kasy. Ewentualnie mieli to i to do przekazania i nie chcieli robić Mody na sukces. Wtedy przyklasnę.
Ogólnie na razie jestem na tak. Klimat trochę inny niż w filmach MK, do których przywykłam, ale i tak sympatyczny. Nawet mogę podstarzałą Sonyę przełknąć  >:D
Wkrótce ma zacząć lecieć sezon drugi... Dobra pora, skoro wychodzi właśnie MK 9 na PC. Ludzie wrócą do universum MK i przy okazji jest szansa, że zahaczą o serial, tak jak ja.
Nah, rozpisałam się niepotrzebnie, ale może komuś będzie się chciało ten bełkot poczytać :) Pozdrawiam :)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Legacy Season 2
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2013, 01:27:36 am »
To czy serial wyjaśnia jakieś kwestie to trudno stwierdzić, ale raczej proponowałbym zapoznanie się ze story MK9 bo tam jest wszystko ładnie opowiedziane co wlicza się w kanon serii.

I temat jakby nie patrzeć wybrałaś zły, a co najlepsze pierwszym tematem w dziale jest ten właściwy - http://mk.honmaru.pl/forum/index.php?topic=1809.0

I mógłbym się tutaj rzucać jak za starych dobrych czasów, ale nie chce mi się, dlatego po prostu zawołam Adepta żeby zrobił porządek :P

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Mortal Kombat Legacy Season 2
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2013, 02:00:35 pm »
Fuxon Calude'a chciałeś powiedzieć, a MK Legacy było przewidziane jako zajawka i wprowadzenie w klimat przed premierą MK9, więc nie doszukiwałby się cudów. Jak J-X zaznaczył, trzeba pyknąć w Story w MK9 i wszystko jasne.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Legacy Season 2
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 24, 2013, 03:59:54 pm »
Nie tyle nie doszukiwałbym się cudów, co powiedziałbym, że kilka rzeczy w serialu jest wręcz sprzecznych z fabułą Mortala. MK Legacy to serial, który miał być czymś w rodzaju 'mortal w życiu prawdziwym'. Stąd mamy np. odcinek z Raidenem. Jeśli chcesz poznać prawdziwą historię serii, pozostaje Ci tylko czekać na MK9 na PC i zagrać w story mode. ;)

(click to show/hide)

@sla - nie, chciałem powiedzieć Adepta. :D