Autor Wątek: Mortal Kombat 12  (Przeczytany 4289 razy)

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 14, 2023, 07:45:23 pm »

Niestety tak chyba działa świat i na różnych forach/discordach, które czytuję i na których się wypowiadam, ludzie nie mają z tym problemu. Niektórzy wręcz traktują postacie jedynie jako kukiełki, do posiadania ruchów specjalnych i kombosów.

Gdzie klimat? Gdzie MK puryści? Gdzie faktyczna fascynacja marką?

TO MNIE PRZERAŻA. Patrzyłem ostatnio na grupie Mortal Kombat Polska. I na takiej grupie część ludzi wypisuje pomysły, jakie to mogłyby być gościnne postaci.....

Ok. MKvsDC sprzedażowo pykło po zapaści jaką był Armageddon. Ale teraz Mortal Kombat znowu jest marką. MK11 to sprzedanych 15mln kopii (Armageddon dla porówniania 1mln, MKvsDC blisko 2mln).

Wspominam o MKvsDC bo mam cholera obawy.... że może nas czekać mashup kilku uniwersów.

Dlaczego?
- Nie było Injustice 3
- Przecieki cały czas donoszą (oby to były zwykłe ploty) o kolejnych gościnnych występach.
- Mają przekichane. Będą chcieli pewnie przebić MK11, a to była mega ultymatywna część. Niby było coś nowego, ale postawili na maksymalne wykorzystanie nostalgii.

Co nastraja optymistycznie?
- Wyniki sprzedażowe MKX, które było częścią umiarkowanie opartą na nostalgii, wprowadziło masę nowych i fajnych postaci, które zostaną na dłużej jak D'Vorah, Kotal, Erron. A sprzedało się naprawdę nieźle - 12mln kopii. Dowód, że nie trzeba odświeżać kolejny raz tylko tego samego.
- Minęło sporo czasu od ostatniej części. Ludzie są wygłodniali.

P.S. Nowy, nie nowy:D Ja jeszcze z czasów kiedy prężnie istniało Mortal Kombat Center Bodzia, a na forach czekało się na Deadly Alliance.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2023, 05:07:18 pm wysłana przez savel »

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 17, 2023, 10:15:51 pm »
No to jutro o 15:00 będziemy pewnie coś więcej wiedzieć o nowym MK.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2023, 12:19:42 pm wysłana przez Mateuka »

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 18, 2023, 03:28:27 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=UZ6eFEjFfJ0

Mamy to. Jedna rzecz mnie ciekawi. Korpusy wszystkich postaci (per płeć) zostały uśrednione, a stroje wyglądają tak jakby ich części nawzajem pasowały do siebie również między postaciami. Może to np. oznaczać, że albo robimy swoją postać, albo części strojów będą zunifkowane pod wszystkie postaci. Scorpion i Sub- Zero mają ten sam strój. Co trochę mi się skleja z tym co mówiłem odnośnie "rozmycia postaci". Zwróćcie uwagę, że praktycznie każda postać ma "góre" pas, spodnie, buty i dodatki typu karwasze, maska i coś na głowę. Można bez problemu przełożyć jeden element do drugiej i ciągle pasuje rozmiarem. Z postaci, które potwierdzili wszystkie są ludzkie.

Druga sprawa która zwróciła moją uwagę to to, że: wszyscy mają praktycznie te same ryje.

Ok. Może to nie do końca coś znaczyć, bo może być podyktowane tym, że przypomnieli sobie o cinematicu na ostatnią chwilę i jakieś studio musiało to szyć na kolanie (ale nie wydaje mi się, do MK robi się na tyle szczegółowe postacie, że myśle, że na bank mogli bazować przynajmniej na highpoly modeli przygotowanych do gry).

Trzecia sprawa: Pejzaż w logo i dużo gadania o budowaniu pokoju, współpracy lub walce. Nie wiem ale mi to pachnie trybem online, w którym jest jakieś zarządzanie "posiadłością" lub coś innego trochę strategicznego. Bardzo podkreślają nowe tryby gry.

Oczywiście to wszystko moje przypuszczenia, ale mniej więcej kojarzę jak się robi takie rzeczy z racji zawodu, więc zwróciłem tutaj uwagę na rzeczy, które mogą coś znaczyć, bo raczej nie marnuje się czasu antenowego i takich pieniędzy na rzeczy od czapy.

« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2023, 08:54:58 pm wysłana przez savel »

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 18, 2023, 09:47:34 pm »
Oj, ruszyła krew w żyłach przy nowym trailerze. Tekken 8, Street Fighter VI--w żadnej bijatyce tak cżłowiek nie czeka na reveal nowych postaci.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 19, 2023, 12:08:07 am »
Wydaje mi się, że Netherrealm pcha do przodu Shang Tsunga od czasu ostatnich filmów/animacji i MK11.

Niesamowicie ikoniczna postać. Shao Kahn nie przetrwał tak próby czasu.

Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 19, 2023, 02:25:55 am »
Trailer dobry, ale będzie kupa śmiechu, jak się okaże, że żadnej z pokazanych postaci nie będzie w grze, bo zostały właśnie zabite  :D

( poza Shang Tsungiem jako DLC  ;))

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 19, 2023, 10:16:15 am »
Będą:
"Mortal Kombat 1 will feature reimagined fighters like they’ve never been seen before, including Liu Kang, Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Kung Lao, Kitana, Mileena, Shang Tsung, Johnny Cage, and many others."

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 19, 2023, 10:24:17 am »
Powiem tak - ocenię dopiero jak zagram.
Nie jaram się wcale trailerem tak jak poprzednimi, czy to MK9, MKX i MK11.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 21, 2023, 12:53:17 pm »
Witam wszystkich,

Ciekaw na ile życie powróci na to forum, ale cieszę się że coś drgnęło  :) Mam nadzieję, że odżyje kilku starych i dołączy kilku nowych by pospekulować na temat tego co dostaniemy  :)

Jeśli tak jak pisze PurpleRain wariacji ma nie być, to jak dla mnie super. Nie leżało mi to, a to że na początku było tylko kilka dostępnych on-line to już w ogóle. Za to obawiam się tych postaci kameo. Rozumiem, że to będzie coś co będzie można sobie wybrać. Wydaje mi się, że może to zrewolucjonizować system walki, ale chyba za mało wiemy, żeby się jakoś nastawiać.

Co do fabuły, to miałem nadzieję, że oba zakończenia poprzedniej części będą kanoniczne. W sensie, że nastąpiło jakieś rozdzielenie rzeczywistości, Liu buduje swoją, Shang swoją, ale taka sytuacja z jakichś powodów nie może trwać, wtrącają się inni tytani i następuję turniej który ma wskazać, która rzeczywistość przetrwa. Na razie nic nie wskazuje, żeby miało pójść w tę stronę  ;D

Jak już ktoś chyba poniżej wspomniał, ciekawe czemu w świecie kreowanym przez Liu jest Shang. Nie ma kompletnej władzy, czy po prostu lubi go zabijać. Oczywiście obie opcje mogą być prawdziwe na raz.

Ciekawe ile będzie kombat packów i czy będzie fabularny. Fajnie jakby dali w końcu jakąś historię ze złej strony. Tak sobie dzisiaj pomyślałem, że tak jak z MKX zrobili XL, jak z 11 zrobili Ultimate MK 11, tak teraz z MK 1 mogą zrobić MK 12. W każdym razie, ja, o ile będę śledził kolejne newsy, nastawiam się, że tym razem kupię dopiero pełną edycję.

Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 21, 2023, 06:08:46 pm »
Cytuj
następuje turniej który ma wskazać, która rzeczywistość przetrwa
tak mniej więcej rozumiem tytuł - nie jako reboot czy remake, tylko przedstawienie pierwszego turnieju MK, więc spodziewałbym się postaci z tamtego okresu.

Cytuj
W każdym razie, ja, o ile będę śledził kolejne newsy, nastawiam się, że tym razem kupię dopiero pełną edycję.
i słusznie, bo już zapowiedzieli, że pierwszy KP będzie zawierał 6 postaci + 5 kameo, jeśli będzie więcej, to nie warto kupować tych wybrakowanych odpadów aż do czasu wydania kompletnej wersji.

Cytuj
"Mortal Kombat 1 will feature reimagined fighters like they’ve never been seen before, including Liu Kang, Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Kung Lao, Kitana, Mileena, Shang Tsung, Johnny Cage, and many others."
no właśnie - na przykład martwi   :D
pewnie aż tak nie będzie, ale myślę, że jest jakiś powód rozjebania w trailerze tylu postaci ;)

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 22, 2023, 07:54:53 pm »


Co do fabuły, to miałem nadzieję, że oba zakończenia poprzedniej części będą kanoniczne. W sensie, że nastąpiło jakieś rozdzielenie rzeczywistości, Liu buduje swoją, Shang swoją, ale taka sytuacja z jakichś powodów nie może trwać, wtrącają się inni tytani i następuję turniej który ma wskazać, która rzeczywistość przetrwa. Na razie nic nie wskazuje, żeby miało pójść w tę stronę  ;D

Możesz mieć rację!

Gdyby lista się potwierdziła to cieszy mnie powrót Nitary, Havika i Ashrah - po tym jak świetnie redesignują stare postacie (Skarlet, Fujin, Tanya, Tremor) to nie mogę się doczekać. Szczególnie że Nitara bardzo fajnie wyszła moim zdaniem w nowym filmie.



pewnie aż tak nie będzie, ale myślę, że jest jakiś powód rozjebania w trailerze tylu postaci ;)


Tzn. martwisz się, że rozjebali ich a w grze będą zupełnie inne wersje nie te co w zwiastunie?
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2023, 11:51:23 pm wysłana przez savel »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 23, 2023, 01:07:59 pm »
Powód rozjebania tych postaci jest prosty. MUSIELI pokazać gore w trailerze, bo bez tego nie byłby to Mortal Kombat.

Ten roster to najprawdopodobniej fejk i nie przywiązywałbym się do niego za bardzo.
Teraz jest ten piękny czas, gdzie fejkowe leaki będą się pojawiały z częstotliwością napierdalania bramek przez Lewandowskiego w Bayernie.

Natomiast nie ukrywam, że jest niezły.

Anyway, nadal trochę za mało pokazali, żeby jakoś bardziej dyskutować. Plus to co się tam dzieje na discordzie, dzieje się na tyle szybko, że ciężko sformułować myśli i się zebrać na jakąś dłuższą wypowiedź.

Z oceną tych postaci KAMEO jeszcze się wstrzymuję. Poczekam jak to wygląda i dopiero odpalę protokół narzekania na: ZJEBANY GUEST JEST W MAIN ROSTERZE A XX (za XX wstaw jakąś Pure MK Postać) ZOSTAŁ SPROWADZONY DO JAKIEGOŚ ASSIST-MOBA.

No i to co powoli się klaruje to, że postać MOŻE byc zarówno w rosterze głównym jak i w Kameo. Dziwne to trochę. A piszę tak na podstawie leaku Amazona, który raczej jest legitny. No, ale poczekajmy do tego PS Showcase albo jakiegoś gameplay trailera i wtedy podyskutujemy też tutaj ;)

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 23, 2023, 02:48:17 pm »
Dokładnie. Zresztą to są za drogie assety, żeby sobie tak przygotować 5 postaci:D Tylko, żeby ich zlikwidować w trailerze.

Bardzo bardzo możliwe co do tego fejkowatości tego leaka, ale kurcze ma dużo highlightów i fajnie jakby tak było.

A GUESTY to RAK z mojej perspektywy.

Ja tak celuje, że te Kameo są pod względem ich zaprojektowania coś ala te postacie z różnych trybów wcześniejszych. Można było z nimi walczyć, ale nie wybierać jako pełnoprawną rosterową postać. Każda rosterowa postać to pewnie znowu 1000 dodatkowych graficznych assetów do customizacji, więc szukali wytrychu, żeby mieć trochę "tańszych" w wykonaniu postaci.

Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 23, 2023, 11:33:49 pm »
Cytuj
zn. martwisz się, że rozjebali ich a w grze będą zupełnie inne wersje nie te co w zwiastunie?
nie martwię się, uważam, że to byłby zajebisty ruch, gdyby tych postaci w ogóle nie było w grze ;) - tak się zapewne nie stanie, ale o ile dobrze pamiętam, to do tej pory w żadnym trailerze nie zginęło tyle ikonicznych postaci, więc myślę, że dla całej gry / fabuły może mieć to jakieś znaczenie, tak jak rozjebanie Shang Tsunga - to raczej nie będzie główny bad guy.

Cytuj
Powód rozjebania tych postaci jest prosty. MUSIELI pokazać gore w trailerze, bo bez tego nie byłby to Mortal Kombat

jak wyżej - jeśli dobrze pamiętam, to w poprzednich częściach nie było takich trailerów, gdzie jeden zły rozpierdala prawie wszystkich dobrych (oprócz Raidena, który nagle po prostu znika)

Cytuj
Z oceną tych postaci KAMEO jeszcze się wstrzymuję. Poczekam jak to wygląda i dopiero odpalę protokół narzekania

może to jakaś kolejna odmiana x-rayów, wciskasz guzik i wpada twój kolega, żeby w efektowny sposób spuścić drugiemu wpierdol, chociaż jak na turniej to by było niesportowe zachowanie ;)

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 26, 2023, 12:03:46 pm »
No tak, ale to nadal trailer. Coś co ma pokazywać esencję gierki, a esencją Mortala była zawsze brutalność i gore. To musiało być coś co zainteresuje zarówno diehard fanów, jak i casuali jarających się Hoelanderem (pun intended). Musiał być jakiś shock value, jak w każdym poprzednim trailerze, no i (oczywiście nie odkryję Ameryki jeśli obstawię, że to rozjebanie Shanga to będzie fatality Liu Kanga) musieli pokazać FATALITY. Jako, że nie mogli (nie chcieli?) pokazać gameplayu jako takiego, to zdecydowali się na taki ruch i wyszło jak wyszło. Dyskutowało się o potencjalnym reboocie - mamy reboot. Cośtam było wspomniane w MK11 o nowej erze? Mamy nową erę. Spodziewaliśmy się nowego gimmicku (X-raye, Fatal blowy) - mamy nowy gimmick w postaci Kameosów.

Niemniej jednak, myślę, że do czasu tego 8/06 i SGF, co było zresztą spodziewane, bo Edward i Geoff to ziomale, nie ma za bardzo o czym dyskutować, bo wszystko co zakładamy może być o kant dupy roztłuc. No, ale dni już są odliczane i hype wzrasta.

Czuję, że niedługo się będziemy tu częściej spotykać ;)