Autor Wątek: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam  (Przeczytany 15916 razy)

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« dnia: Lutego 08, 2013, 08:54:10 pm »
Witam

Założyłem stronkę, a właściwie bloga o MK, którego zamierzam aktualizować co jakiś czas. Głównie będą to felietony, recenzje, poradniki, szeroko pojęte ciekawostki niż newsy ze świata MK. Zapraszam do komentowania i odwiedzin. Obecnie przygotowałem poradnik - jak w 100% ukończyć MK Arcade Kollection oraz dodałem recenzje, które kiedyś publikowałem na MKMansion, MK Center itp.

Słowa krytyki, pochwały, uwagi, pomysły proszę wrzucać w tym wątku. Jeżeli ktoś chce mogę dodać jego button na stronę - nie ma problemu.  Jeżeli temat założyłem nie w tym dziale to przepraszam.
[/b]

Jeszcze raz zapraszam :)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 08, 2013, 09:39:53 pm »
Strona. Poczekam aż się rozwinie żeby cokolwiek powiedzieć więcej. Jednak mam pytanie: Bardzo byłeś załamany po porażce Overeema ;)?

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 08, 2013, 10:53:31 pm »
A nie lepiej angażować czas w forum? Przecież recek MK jest od groma, a poradniki to by się przydały do postaci - rozłożenie na czynniki pierwsze, słabe i mocne strony, kombosy, strategie i taktyki.

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 09, 2013, 09:25:05 am »
Wrzucam swoje stare, recenzje, poradniki, które nie chce żeby gdzieś zginęły :). Nie martw się bedzie coś nowego-fajnego.

@Adept - Załamany raczej nie, ale mocno zszkokowany :). Nie tyle samą wygraną Bigfoota, lecz podejsciem Reema do walki (opuszczona garda - PRZY JEGO LICHEJ SZCZĘCE, cardio).

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 23, 2013, 03:46:11 pm »
Witam wszystkich po mojej długiej nieobecności,nie wiem czy mnie jeszcze ktoś tu pamięta. :D Postanowiłem postawić na nogi moją stronę MK. Niestety wszystko co miałem zostało utracone i muszę zaczynać od nowa. Jeżeli jest ktoś chętny pomóc mi w rozbudowaniu strony to zapraszam, a póki co zobaczcie jak to wygląda.

>>>Mortal Kombat<<<

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2013, 03:59:34 pm »
W 2013 roku nie widzę miejsca na strony o MK :p skoro nawet ta ->   http://mkc.honmaru.pl/  <- umarła, to marny los następczyń. Poza tym istnieje jeszcze http://www.mortalkombat.pl/ i http://ninjasite-mk.tk/ - ciężko będzie ze znalezieniem ludzi do pisania.

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2013, 04:10:41 pm »
Tak czy inaczej strona powstanie. :)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2013, 06:55:28 pm »
Tak czy inaczej strona powstanie. :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_Hj_bSOgH9M[/youtube]

Takie jest moje zdanie, zgadzam się z Adeptem, niemniej życzę powodzenia. :)

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2013, 07:58:32 pm »
A właściwie czemu MKC umarło?

Co do kolejnej, takiej samej strony, się pytam po co?

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2013, 08:07:06 pm »
Umarło, bo nie było zapotrzebowania. Pisanie w eter nikogo nie bawi. Równie dobrze mogłaby powstać strona o tamagotchi. Takie samo zainteresowanie by było.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 24, 2013, 03:24:18 am »
A właściwie czemu MKC umarło?

Co do kolejnej, takiej samej strony, się pytam po co?

Mam inną teorię, w dodatku popartą faktami. Bodzio w czerwcu 2011 skapitulował. Był tutaj Adminem, jednak "odechciało mu się w to wszystko bawić" i gdyby nie Dumian, MK Center jak i Forum MK odeszłoby w zapomnienie kilka miesięcy temu, kiedy to padły giery.eu. Dumian przyjął na swój serwer stronę MKC, której kodem zajęła się robaczek. Jednak robaczek prowadzi własną stronę o MK i dlatego MKC jest tylko i wyłącznie archiwum - po prostu nikomu nie chce się tam pisać - brak chętnych.

Może w tym co mówi Adept też coś jest, jednak pisząc i tworząc kod dla mortalkombat.pl nie mam takiego wrażenia. Z czego widzę na facebookowej stronie MKPL jest jakiś odzew i zainteresowanie [może i tak nie jakiś ogromny, ale i tak cieszy :)].

@karzel - teraz dokładnie przeanalizowałem Twoją stronę. Wystartowałeś z projektem, bardzo ładnie. Ale tak patrzę i jedyne co na niej jest to 2 newsy na głównej i ledwie zaczęty dział MK9. Jest tam jedynie plansza wyboru postaci. Czyli praktycznie 0 materiałów. Ja jak startowałem z Ninja Site to przynajmniej miałem gotowe działy MK1 - MKT, więc już coś się tym zapowiadało. Jak jednak uzgodniłem z Maniakiem (założycielem MKPL, adminem konta strony na FB i YT) przenoszę swoje teksty z Ninja Site, bo jak dla mnie jest bez sensu tworzenie słabszego klona mortalkombat.pl. Idąc dalej - największą głupotą jaką tam zauważyłem jest forum. Pomyśl logicznie - ktoś zarejestruje się na forum, które ma 8 lat stażu, czy na świeżym, które dopiero co powstało? (To jest pytanie retoryczne). Jeszcze system komentarzy. Nie mam pojęcia po co takie coś przeglądającym. Od komentowania gier jest forum, a strona informacyjna ma zawierać same fakty i opinie recenzentów, a nie użytkowników, bo te mało kogo obchodzą.

Podsumowując, widzę to naprawdę słabo. Już setki stron zaczynało swój żywot i jedyne co zrobiły to tylko śmietnik w internecie. Sugerując się tym, jaki masz początek niezbyt dobrze widzę dalszy rozwój strony. Mam nadzieję, że nie podciąłem Ci skrzydeł ;P Tak czy inaczej, nie radzę patrzeć na to z takiej perspektywy, że jestem od konkurencji i nowych w tym fachu tępię w zarodku. Tak absolutnie nie jest, bo ja życzę ludziom którzy decydują się na to jak najlepiej. Ja się chętnie nawet buttonami wymienię (zarówno MKPL jak i Ninja Site), ale najpierw muszę zobaczyć, że na tej stronie coś jest i ktoś nad tym zamierza pracować.

Nie wiem z czego wynika moje podejście, może po części z tego że jestem realistą, a po części z tego że jak to Adept ładnie ujął:
Cytuj
[Luty 21, 2013, 06:16:30 pm] Adept: Johnx jest emo :P
Jeśli jednak ta strona wypali i rzeczywiście stanie się jedną z potęg polskiego internetu, tak jak to miało miejsce w przypadku MK Ice Pit, MK Center, czy MKPL, powiem: OK, myliłem się, gratulacje i powodzenia dalej. Jednak nigdy nie przeproszę za swój "optymizm", bo takie a nie inne podejście wywołuje u mnie ta strona i jej obecny stan.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2013, 03:59:31 am wysłana przez johnx »

Offline Anthrox

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 24, 2013, 04:37:47 am »
@karzel - z doświadczenia wiem, że to nie te czasy, gdzie na "hurra" stawia się konkurencyjną stronę. Sens jest wtedy, gdy jesteś zapewnić unikatową zawartość. Lepiej pomóc w rozwijaniu już jednego serwisu. Tak samo zgasiłem ostatnio znajomego, który chciał zrobić kolejne forum o Worms Armageddon, gdy 3-4 fora poświęcone temu tematowi są praktycznie martwe i żerują na nich spamboty. Masz energię, spożytkuj ją właściwie ;)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 24, 2013, 05:14:36 am »
Cytuj
Mam inną teorię, w dodatku popartą faktami. Bodzio w czerwcu 2011 skapitulował. Był tutaj Adminem, jednak "odechciało mu się w to wszystko bawić" i gdyby nie Dumian, MK Center jak i Forum MK odeszłoby w zapomnienie kilka miesięcy temu, kiedy to padły giery.eu. Dumian przyjął na swój serwer stronę MKC, której kodem zajęła się robaczek. Jednak robaczek prowadzi własną stronę o MK i dlatego MKC jest tylko i wyłącznie archiwum - po prostu nikomu nie chce się tam pisać - brak chętnych.

Może w tym co mówi Adept też coś jest, jednak pisząc i tworząc kod dla mortalkombat.pl nie mam takiego wrażenia. Z czego widzę na facebookowej stronie MKPL jest jakiś odzew i zainteresowanie [może i tak nie jakiś ogromny, ale i tak cieszy :)].

No przecież dokładnie to samo napisałem. Co by o MKC nie mówić, to największe brawa należą się Bodziowi, a zaraz po nim Davidkozowi. Ingerencja robaczka w cokolwiek co miało znaczenie to żarty. Strona upadła wraz z brakiem zainteresowania po tym jak MK8 (DC) już wyszło i okazało się klapą. To właśnie poprzednia część Mortala ożywiła scenę i samą stronę. Były komentarze i odwiedzający. Nawet udane MK9 nie zdołało tak bardzo ożywić ludzi jak zrobiło to MK8. Stąd jeżeli chodzi o strony o Mortalach panuje pustynia i posucha.

Po drugie: Na co w Polsce więcej niż jedna strona o MK? Wszystkie strony powielają to samo gówno. Opis postaci, opis gry, ciosy. No WTF. Kur*@# raz przeczytam i nie potrzebuję tych samych informacji w pięciu miejscach. Ludzi interesujących się stricte tą grą nie ma aż tylu, żeby powtarzać ten sam shit. Jeżeli wejdzie nam na stronę czternaście osób na rok, to możemy uznać to za sukces. O tak zajebista robota przetłumaczyć z Wikipedii opis klanów czy historii postaci/turniejów i wchodźcie na moją stronę. NIE MA NIC ORYGINALNEGO. NIC - kompletnie nic. Same stare i te same nudne informacje. Człowiek je raz przeczyta i wystarcza mu na całe życie. Dlatego jedyną rzeczą jaką dzisiaj może przyciągnąć nowych czytelników to publicystyka lub newsy. A jeżeli o to drugie chodzi, to również wystarczy mi jedna strona, a nie pięć, na których nowinki będą się powielać. Strony o MK nie mają dziś prawa bytu. Bijatyka z serii MK stała się niepopularna. Nie ma co zaoferować fanom. W retro gra kilkunastu graczy, a od nowego Mortala odchodzi coraz więcej osób. Tekken bije MK na głowę, a chętnych nie ma nawet na darmowe turnieje. Jak robić portal to tylko ogólnie o bijatykach, a i tu jest już dawno zapchany rynek. Strony o MK to strata czasu. Nikt tego nie będzie czytał oprócz Johnxa i pięciu przypadkowych osób. To jest moje zdanie. Sorry Johnx, ale Twoja strona też ma takie prawo bytu jak pingwiny na Saharze :) Tak samo jak wszystkie inne po mortalkombat.pl, które nie dość że ma domenę, to jest obecnie najstarszą działającą stroną o MK.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 24, 2013, 05:22:17 am »
PS. nie mówiąc o tym, że strony takie nie mają nawet co zaoferować prawdziwym hardkorowym graczom. Wystarczy spojrzeć na opisy na MKC Bodzia czy innych. No kur*@# jakieś pieprzenie o grafice, jakieś ogólnikowe trajkotanie o combach, ale nic konkretnego. Strony dla casuali, a i tych casuali nie przyciągną. Czy kiedykolwiek przeczytam na jakiejkolwiek stronie o specjalistycznych różnicach między częściami? Owszem: przeczytam, że między UMK3 a MK4 różnica jest w przejściu w 3d i TYLE. ŁOŻESZ KUR@*! ALE WIEDZA! Przykładowy mój opis JEDNEJ różnicy:

Cytuj
Zaawansowanie systemowe - W UMK3 stosowało się takie rzeczy jak Resetowanie comba, a te z kolei można było ciągnąć spokojnie do 50 % i nie rzadko wykorzystywanie cancel run jabów przedłużało wszystko (czyli używanie RUNU + dolną/górną rękę ~ która była kasowana blokiem w 0,2 sekundy później). Nie każdy potrafi cancel run jaba, a co dopiero wykorzystać go do podciągnięcia comba. W Mortal Kombat 4 niestety nie mamy tego typu rzeczy upraszczając system do zwykłych comb i wykorzystań jugli. Więc kumatym i obytym graczom ta część nie zaoferowała praktycznie niczego. Stąd też do dziś są turnieje w UMK3 na świecie, a w MK4 gra się dla śmiechu, lub gdy człowiekowi naprawdę się nudzi.

Przykładowo combo Kabala w UMK3 wygląda np. HK,HK,HP,HP,HP ~ JK+fireball. UMK3 oferuje wiele zaawansowanych modyfikacji w stylu dodania. Zacznijmy od RUNU. Są zaawansowane techniki, które idą na wyczucie, czyli RUN można użyć gdy odnowi się w ułamku czyniąc naszą postacią malutki krok do przodu co w przypadku z dodaniem Cancel Run Jaba podwyższy nam combo. Czyli zaawansowana wersja comba Kabala będzie wyglądała tak: HK,HK,HP,HP,HP ~ cancel RUN ~ cancel RUN jab ~ JK+fireball. Prawda, że skomplikowane? Prawda, a do zrobienia to już w ogóle miesiące treningów. Ale wracając do meritum: MK4 NIE OFERUJE NAM takich pierdół! Jest więc jak uboga i brzydka siostra bliźniaczka starająca się naśladować swoją piękną i postawną bliźniaczkę.


Gra więc w niczym nie przypominała poprzednie części gameplay'owo, więc tekst o grywalności bliskiej poprzednikom jest jak dzida w serce Smiling Można powiedzieć, że jeśli się uprzeć, to widać podobieństwo do poprzednich Mortali, ale za Chiny Ludowe, NIE JEST zbliżona gameplay'owo z nimi! A to co wyżej napisałem to i tak część różnic. Wiem, że mówię o pro graniu, ale mimo wszystko, jak ktoś ogarnia temat, to gołym okiem to zauważy nawet grając z komputerem. Te same ciosy czy specjale nie czynią grę podobną do Mortali 2d. Liczy się system w bijatykach, a ten system był zasadniczo różny w stosunku do poprzednich gier Midway. UMK3 arcade, a MK4 to zupełnie różne boardy i być może dlatego feeling jest zgoła inny.

Oczywiście o podobnych rzeczach NIGDY nie przeczytam nigdzie. U Bodzia, Robaczka czy na pięciu pozostałych stronach o MK, które są o wszystkim i o niczym. Fuck this shit! Idę do domu.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 24, 2013, 05:32:33 am »
Sorry Johnx, ale Twoja strona też ma takie prawo bytu jak pingwiny na Saharze :) Tak samo jak wszystkie inne po mortalkombat.pl, które nie dość że ma domenę, to jest obecnie najstarszą działającą stroną o MK.
Dlatego tak jak powiedziałem:
Jak jednak uzgodniłem z Maniakiem (założycielem MKPL, adminem konta strony na FB i YT) przenoszę swoje teksty z Ninja Site, bo jak dla mnie jest bez sensu tworzenie słabszego klona mortalkombat.pl.

PS. nie mówiąc o tym, że strony takie nie mają nawet co zaoferować prawdziwym hardkorowym graczom.
Tutaj nie można się nie zgodzić. Sam jak zaczynałem z UMK3 to wiedzy szukałem na ultimatemk.com czy mksecrets.net bo na ŻADNEJ polskiej stronie nie ma żadnych combo tutoriali, juggli itp. Czy ktokolwiek takie coś stworzy? Ja póki co chcę ogarnąć mechanikę MKPL i jej treść, później chętnie zajmę się kręceniem filmików. I jakby nie patrzeć, jeśli chcesz karzel zrobić coś dla polskiej sceny MK, stwórz stronę poświęconą profesjonalnym combosom chociażby w klasycznych częściach. Pomysł niemalże podany na tacy. Nic tylko zrealizować. :D