Autor Wątek: Mortal Kombat 1 HD  (Przeczytany 5764 razy)

Offline Kokiran89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 1 HD
« dnia: Maja 21, 2014, 05:11:01 pm »
Chciałbym stworzyć pierwszego Mortala w HD ale niewiem jak zacząc. Chciałbym abyśmy my (Użytkownicy Forum) stworzyli Polski Remake Hd MK1.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 1 HD
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 21, 2014, 09:00:37 pm »
Cel szczytny, pomysł świetny, ale no właśnie... Rzucić pomysłem może praktycznie każdy. Np. ja chciałbym nakręcić porno w świecie Mortal Kombat - ale co z tego, skoro nie mam ani aktorów, ani studia filmowego, ani sprzętu do kręcenia? :D Tzn. nie chciałbym, ale tak tylko mówię... :D

Nie wiem jak Ty, ale ja nie mam jeszcze na tyle opanowanego jakiegokolwiek języka programowania żeby zrobić grę. Nie mam też pieniędzy na komputer, dzięki któremu można byłoby tworzyć modele postaci. Brakuje mi też aktorów. Nie mam w ogóle JAKICHKOLWIEK predyspozycji do tego, aby stworzyć remake MK1. Poza tym warto odpowiedzieć sobie na pytanie - czy warto? Dzisiaj nikt nie kupi gry, która ma ponad 20 lat, jej system jest przestarzały i pełen błędów, a jedyną jej zaletą jest to, że wielu graczy ma do niej sentyment, przez co jest cholernie grywalna. No chyba, że chciałbyś zrobić sobie grę i nie zarabiać na niej - wtedy powodzenia w szukaniu wolontariuszy. A jeśli chciałbyś zrobić grę osadzoną w fabule MK1, z klasycznymi postaciami i muzyką, powinieneś zapoznać się z tym działem.

Ale chwila... Czy aby nie znaleźli się już śmiałkowie do stworzenia remake'u MK1? Coś sobie przypominam... [klik]

A teraz czemu mi się to nie podoba? Wygląda ciekawie, to muszę przyznać. Jednak ja nie gram w MK dla pięknej grafiki tylko dla SYSTEMU WALKI. M.U.G.E.N nie jest w stanie zaoferować takiej mechaniki gry jaka była w oryginale. Dlatego jedyne wyjście dla ludzi z umiejętnościami programowania równym 'tyle co nic', czyli silnik bijatyk MUGEN nie byłby w stanie zadowolić starych wyjadaczy. A jak nie chcesz zadowolić starych fanów to może chciałbyś stworzyć MK1 dla młodszego pokolenia? Od razu Ci powiem, że to nie wypali.

MK1 to już przeszłość. Gra jest strasznie dziurawa (system walki jest pełen błędów) - mimo wszystko granie w nią nadal daje wielką radochę. I zostawmy to w spokoju jak jest. MK1 z piękną grafiką to po prostu nie będzie już to samo. Jedyną nadzieją na ujrzenie MK1 w HD było MK Arcade Kollection. Niedawno wstawiałem nawet fotki z produkcji, która w końcu nie została ukończona. Są tutaj. Tak więc skoro nie udało się nawet profesjonalistom, czemu miałoby się udać kilku kolesiom z forum, którzy nawet nie mają dofinansowania na projekt?

Na zakończenie powiem to co już nieraz było mówione na łamach tego forum. Ludzie, jak chcecie coś zrobić to dajcie chociaż jakieś MINIMUM. Jakiś szkic projektu, plan działania, COKOLWIEK...