Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 651415 razy)

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwca 22, 2014, 03:02:30 pm »
Mnie w sumie w nowym MK najbardziej interesuje tryb "Story". A parafrazując Manna, nie każdemu człowiekowi może się zdarzyć każda historia. Zatem, odnosząc się do samego wyglądu nowych postaci, krótko postaram się określić jak widzę ich szanse na to że ich zaakceptuję. Jestem zdania że  Ferra/Torr jest jedną z ciekawszych postaci w nowym MK ( czym pewnie narażę się połowie forum). Jasne, zerżnięta z Bioshocka na pierwszy rzut oka, ale nic to. Jak dobrze poprowadzą ją fabularnie, to jako pierwsza nowa postać od dawna ma szanse być "jakaś". Raz że relacja między tępym kawałem mięcha, a bystrą psychopatką mogłaby być ciekawie rozpisana, a dwa że może wprowadzić pewne elementy rozładowujące napięcie, które nawet w najmroczniejszej historii są potrzebne.  Nie można tego powiedzieć o Kotlet Kanie, który wygląda jak dziecko Onagi i Hotaru. Charyzmę też pewnie odziedziczy po starych. Już sama próba wyobrażenia sobie, jak można by napisać dialog dla takiej postaci sprawia że boli mnie głowa. Duży, zły, średnio inteligentny ( bo nie tak tępy jak Torr) i poważny jak Van Dame w "Cyborgu". A, jest jeszcze Aztekiem! Łał. Mamy nudnego typa. Zróbmy z niego Azteka - fani uznają że jest ciekawy! A dyrektor ds. kreatwyności dostanie premię. Litości.  Dalej jest D'vorah. Pierwsze wrażenie było takie, że Dzwoneczek z "Piotrusia Pana" się mega brzydko zestarzała. Ale po namyśle stwierdzam, że postać jest jeszcze do uratowania, jeśli dobrze ją poprowadzić przez grę. Musiałaby tylko siedzieć w kanałach albo na innym gnojowisku, mieć schizofrenię i rodzić larwy. Cassie ma fajnego fatala, ale poza tym na razie jest zerżnięta  z rodziców, więc ciężko mi się do niej przekonać. Może po "story" zmienię zdanie. 
Ja tam osobiście mam nadzieje że nasz Khan nie będzie tylko tępą małpą używającą wyłącznie mięśni tylko kawałem bystrego sku**iela.
Tanya i Noob czyli to co tygryski lubią najbardziej, oby tylko jej fatale nie były tak denne jak w poprzednich częściach.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwca 22, 2014, 03:29:46 pm »
Źródło: http://www.mortalkombatonline.com/content/forum/showmessage.cds?id=151647
Mam nadzieje że to prawda, cieszy mnie fakt że powróciłoby tyle postaci.
8 postaci z MK9 mój strzał:
-Raiden
-Baraka
-Kung Lao
-Reptile
-Quan
-Mileena
-Noob/Reptile
-Ermac
Przecież Kung Lao nie żyje, chyba że dadzą go jako grywalna postać to spoko, ale w trybie story to nie powinno go byc jako grywalnej postaci.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwca 22, 2014, 08:15:28 pm »
Po pierwsze, Siemano po długiej nieobecności  :)

Widzę że bardzo burzliwie przyjęto pierwsze materiały zapowiadające nowego Mortala, nie ma się co dziwić są zmiany, ale czy aż takie? Osobiście podoba mi się klimat w jakim osadzono "X'a" jest mrocznie, jest brutalnie - malina :D
 Wprowadzenie nowych postaci nie mogło nie wywołać lawiny hejterskich komentarzy - ten za duży, ta za mała, ten za wysoki a ta za kolorowa itd. Było tak od zawsze ale nie można przecież non stop odgrzewać tego samego kotleta. Najbardziej przypadł mi do gustu (chyba najbardziej cisnięty) Ferra/Torr, jak dla mnie jedna z oryginalniejszych postaci od MK4 i bardzo fajnie, najgorzej wypada D'vorah która średnio pasuje mi do świata MK ale cóż. Co do reszty mam mieszane uczucia ale bardziej na plus. Tak jak pisałem wcześniej nie ma co odgrzewać kotleta bo ile razy można żreć to samo? Jak komuś się nie podobają nowe rozwiązania to niech odpali sobie starsze części i niech w nie łoi, nikt nie zmusza cię do grania w nowe gry.
 Najbardziej obawiam się jednak systemu walki, który mam nadzieje nie zostanie zbytnio zmieniony od tego zastosowanego w MK9. Oby nie poszli za bardzo w stronę tego marnego tytułu Injustice który totalnie mi nie podszedł.

PS.
 MKX już został tu skopany przez forumowiczów na dzień dobry za rap w tle, co rozśmieszyło mnie okrutnie :D Wielcy znawcy muzyki, posiadacze wielkich kolekcji cd'ków, winyli i kaset (w rzeczywistości kolekcjonerzy kradzionych mp3).  :afro:

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwca 22, 2014, 10:10:31 pm »
PS.
 MKX już został tu skopany przez forumowiczów na dzień dobry za rap w tle, co rozśmieszyło mnie okrutnie :D Wielcy znawcy muzyki, posiadacze wielkich kolekcji cd'ków, winyli i kaset (w rzeczywistości kolekcjonerzy kradzionych mp3).  :afro:

No nie kolego...ja akurat nic na temat muzyki nie pisałem, ale to mnie obraża i to solidnie. Mam ci wrzucić fotkę mojej kolekcji? Takie uogólnianie jest serio nie na miejscu.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwca 22, 2014, 10:56:57 pm »
Hara Kiri, tylko nasuwa mi się pytanie czy będzie to konieczne? Dodatek niby fajny, ale w praktyce raczej nikt go nigdy nie stosował (za wyjątkiem pojedynków z komputerem), oczywiście możnaby wprowadzić go jako swojego rodzaju urozmaicenie, jednak osobiście wolałbym ujrzeć Babality wzorowane na tych z MK9 (może D'Vorah zamieniałaby się w latajacą Maję? :P)
Swego czasu ostro grałem w MK Deception i jak przegrywałem to za każdym razem próbowałem robić Hara Kiri (nie zawsze się udało, bo czasem przeciwnik zrobił Fatala jako pierwszy). Ja nie chcę Babality, to źle działa na mroczny klimat gry.

Kotal pewnie będzie bratem Kahna i Raidena, którego ożywi pewnie Shinnok.
WAT? Jak bratem Kahna i Raidena? Przecież Kahn i Raiden NIE SĄ spokrewnieni (bo mam wrażenie, że mówisz o Raidenie i Shao jako o braciach). Ktoś tu naoglądał się za dużo MK Annihilation. :P

Źródło: http://www.mortalkombatonline.com/content/forum/showmessage.cds?id=151647
Mam nadzieje że to prawda, cieszy mnie fakt że powróciłoby tyle postaci.
8 postaci z MK9 mój strzał:
-Raiden
-Baraka
-Kung Lao
-Reptile
-Quan
-Mileena
-Noob/Reptile
-Ermac
2 postacie z MK9: Scorpion i Sub-Zero już są oficjalne, także za 2 strzały za dużo. ;)

Ja tam osobiście mam nadzieje że nasz Khan nie będzie tylko tępą małpą używającą wyłącznie mięśni tylko kawałem bystrego sku**iela.
Sorry, ale jak Aztek może być bystry? Aztekowie o ile się nie mylę wyrywali serca przeciwników i poświęcali je Słońcu, aby to miało siłę na dalszą wędrówkę. Brzmi debilnie? Bo takie jest. Dlatego Aztecki wojownik raczej będzie tępym mięśniakiem.

Po pierwsze, Siemano po długiej nieobecności  :)
(...)
 MKX już został tu skopany przez forumowiczów na dzień dobry za rap w tle, co rozśmieszyło mnie okrutnie :D Wielcy znawcy muzyki, posiadacze wielkich kolekcji cd'ków, winyli i kaset (w rzeczywistości kolekcjonerzy kradzionych mp3).  :afro:
No cześć. Nie muszę kupować muzyki żeby się na niej znać. :D A rap naprawdę nie pasował do trailera. Znacznie lepiej odebrałbym to z jakimś ciężkim metalowym kawałkiem.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwca 22, 2014, 11:04:42 pm »

Kotal pewnie będzie bratem Kahna i Raidena, którego ożywi pewnie Shinnok.
WAT? Jak bratem Kahna i Raidena? Przecież Kahn i Raiden NIE SĄ spokrewnieni (bo mam wrażenie, że mówisz o Raidenie i Shao jako o braciach). Ktoś tu naoglądał się za dużo MK Annihilation. :P


Dość często oglądałem MK Annihilation i tam było powiedziane, że Raiden jest bratem Kahna, a Shinnok ich ojcem. Dlatego też pierwsza myśl na temat Kotal Kahna to pokrewieństwo z Bogiem piorunów i imperatorem.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwca 22, 2014, 11:14:02 pm »
Cytuj
No nie kolego...ja akurat nic na temat muzyki nie pisałem, ale to mnie obraża i to solidnie. Mam ci wrzucić fotkę mojej kolekcji? Takie uogólnianie jest serio nie na miejscu.

Nie napisałem że wszyscy :) chodzi mi o komentarze typu "Bożee rap :(( fuj " takie z automatu i bez argumentu why not? :) a jak kolekcjonujesz to bardzo dobrze, witaj w klubie :)

Cytuj
No cześć. Nie muszę kupować muzyki żeby się na niej znać. :D A rap naprawdę nie pasował do trailera. Znacznie lepiej odebrałbym to z jakimś ciężkim metalowym kawałkiem.

Kupując muzykę patrzy się na nią inaczej, bardziej się ją szanuje :) Wg mnie pasował, akurat ten kawałek bardzo dobrze buja. A dobry metal też by podszedł nie zaprzeczę :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2014, 11:18:16 pm wysłana przez ReVille »

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwca 22, 2014, 11:42:18 pm »

Kotal pewnie będzie bratem Kahna i Raidena, którego ożywi pewnie Shinnok.
WAT? Jak bratem Kahna i Raidena? Przecież Kahn i Raiden NIE SĄ spokrewnieni (bo mam wrażenie, że mówisz o Raidenie i Shao jako o braciach). Ktoś tu naoglądał się za dużo MK Annihilation. :P


Dość często oglądałem MK Annihilation i tam było powiedziane, że Raiden jest bratem Kahna, a Shinnok ich ojcem. Dlatego też pierwsza myśl na temat Kotal Kahna to pokrewieństwo z Bogiem piorunów i imperatorem.

Myślę, że najlepiej będzie ustalić jeden, prosty fakt. Mortal Kombat: Annihilation to jedno wielkie nieporozumienie. Już pomijam wątek Raidena, Kahna i Shinnoka (to jest naprawdę nieporozumienie - zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę MK: Mythology). Z filmu wynikało, że Noob Saibot jest częścią Ermaca - a wszyscy wiemy, że tak nie jest (dobrze, że twórcy gry to wyprostowali). Więc wszystko odnośnie filmu zostawmy i nie wracajmy do tego ;)

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwca 22, 2014, 11:49:34 pm »
Czyli w takim razie nie ma pokrewieństwa? Przez cały czas żyłem w niewiedzy? Kitana chociaż jest córką Kahna, czy też nie? Shinnok jego ojcem?

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:06:36 am »
Czyli w takim razie nie ma pokrewieństwa? Przez cały czas żyłem w niewiedzy? Kitana chociaż jest córką Kahna, czy też nie? Shinnok jego ojcem?
Kitana jest córką Sindel ale też adoptowaną córką Shao.... Córką Imperatora jest Mileena..... Raiden I Shinnok są chyba braćmi..... Lao to kuzyn Liu..... Poprzedni Sub był młodszym bratem starszego z MK '92 teraz będącym Noob Saibotem.... No i jeszcze Cassie jako owoc seksualnych wynaturzeń Johnny'ego i Sonii ....... To chyba wszystkie koligacje.....

Więcej mi się cytować nie chcę więc na powyższe tematy wypowiem się ciurkiem:)
Mi tam nie przeszkadzałyby Babality w takim stylu jak z MK 2011 i Hara Kiri.....
W mojej najsłuszniejszej opinii Kotal Kahn ma największy potencjał z nowych postaci. Ferratorr, Cassie i Larwiara prezentują się gorzej .... Ciekawe czy da się z nich coś wyciągnąć...... Z resztą nowe postacie pasują jak dla mnie do Mortala jak chuj do dupy i taka też przyjemność mi sprawiają.... Chodzi o anal bierny nie aktywny, wiadomo,.......
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2014, 12:15:56 am wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwca 23, 2014, 01:11:05 am »
2 postacie z MK9: Scorpion i Sub-Zero już są oficjalne, także za 2 strzały za dużo. ;)

A czy Sub-Zero to jest stara postać? W końcu to ma chyba ma być jakiś nowy Sub-Zero. Ciosy penie też będzie miał lekko zmienione względem poprzednich części  :)

Mam nadzieję, że Boon nie podejdzie do tematu jak w Soul Calibour V podeszli. Mogą zrobić nowego Tarkatiana/Tarkatianina o ciosach Baraki, nowego jaszczura bliźniaczego do Reptila, wprowadzić Kunga-Lao Trzeciego.

Spośród postaci z dalszych części mogą dać Kire zamiast Kano.

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwca 23, 2014, 01:47:13 am »
Akurat za ciężką klimatycznie, rudą dziwkę i sucz raczej byłbym skłonny pochwalić Ed'a niż ganić. Kira była postacią do poprawki, ale patrząc na mimo wszystko trochę do niej podobną Scarlett, raczej marne szanse na to by zawitała w rosterze.

Swoją drogą patrząc dalej i licząc (średnio z serii Mortala), że babki zajmą przynajmniej 20% wolnych slotów to z 30 wojowników, 6 z nich powinny przedstawiać płeć piękną. Jest D'Vorah i Cage, więc można liczyć na jeszcze cztery kobitki! :D Jak znam życie będzie to właśnie Scarlett i Tanya oraz dwie inne piękności.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwca 23, 2014, 03:02:25 am »
W sumie ja do Kiry nic nie mam.... Nawet ją preferuję jeśli miałbym do wyboru ją albo Kobrę.... Chociaż chciałbym też zobaczyć Kano; nawet jeśli miałby być podstarzałym zwyrolem....

I jeszcze słówko do pana Revilla:
Ja pisałem że hip hop chujowo brzmi w MK. Tobie pasuje w tym klipie? Super.... Ale nie pierdol z jakąś wyższością, o tym że kurwa ściągam muzę z neta i dlatego się nie znam. Nic nie wiesz o mojej pseudo-kolekcji więc nie wrzucaj do jednego wora..... A nawet gdyby ktoś nie miał żadnego oryginalnego krążka to i tak twierdzenie że się nie zna na muzyce jest wyssane..... Nie powiem skąd.... :)

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwca 23, 2014, 08:29:43 am »
Cytuj
I jeszcze słówko do pana Revilla:
Ja pisałem że hip hop chujowo brzmi w MK. Tobie pasuje w tym klipie? Super.... Ale nie pierdol z jakąś wyższością, o tym że kurwa ściągam muzę z neta i dlatego się nie znam. Nic nie wiesz o mojej pseudo-kolekcji więc nie wrzucaj do jednego wora..... A nawet gdyby ktoś nie miał żadnego oryginalnego krążka to i tak twierdzenie że się nie zna na muzyce jest wyssane..... Nie powiem skąd....

...z dupy rzecz jasna :D z żadną wyższością, lubię psztyknąć piratów i tyle :)
Wiadomo każdy ma swój gust, ale dynamiczny kawałek pasuje do Mk czy będzie to trap, metal czy te wiertarki i mloty (zapomniałem jak te skrilexy sie nazywają ). Bardziej chodziło mi o to w mojej wypowiedzi ze tak sie większość na tego biednego Wizza rzuciła. Ale mniejsza z tym bo to nie ten temat :)


Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:07:16 pm »
Cytuj
I jeszcze słówko do pana Revilla:
Ja pisałem że hip hop chujowo brzmi w MK. Tobie pasuje w tym klipie? Super.... Ale nie pierdol z jakąś wyższością, o tym że kurwa ściągam muzę z neta i dlatego się nie znam. Nic nie wiesz o mojej pseudo-kolekcji więc nie wrzucaj do jednego wora..... A nawet gdyby ktoś nie miał żadnego oryginalnego krążka to i tak twierdzenie że się nie zna na muzyce jest wyssane..... Nie powiem skąd....

...z dupy rzecz jasna :D z żadną wyższością, lubię psztyknąć piratów i tyle :)
Wiadomo każdy ma swój gust, ale dynamiczny kawałek pasuje do Mk czy będzie to trap, metal czy te wiertarki i mloty (zapomniałem jak te skrilexy sie nazywają ). Bardziej chodziło mi o to w mojej wypowiedzi ze tak sie większość na tego biednego Wizza rzuciła. Ale mniejsza z tym bo to nie ten temat :)


Nie ma co się kłócić o jedną piosenkę której nawet nie usłyszymy w grze.
Johnx może użyłem mało precyzyjnego określenia, ale to że jest aztekiem nie definiuje go jako przygłupa, mieli swoje sukcesy i nie bez powodu stworzyli potężne imperium, masz rację człowiekiem oświecenia to on nie będzie lecz wciąż nie oznacza to że będzie gorylem, wciąż może być uzdolnionym wojownikiem, sprytnym łowcą itp. niepotrzebne skreślić.
Kira? Nigdy za nią nie przepadałem ale gdyby dostała nowy design.... w końcu Sheevy też nienawidziłem a teraz to jedna z moich ulubionych postaci.