Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 654864 razy)

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwca 24, 2014, 03:24:43 pm »
W sumie tak sobie pmyślałem że jeśli w grze pojawi się Shinnok to nie musi być w cale głównym bossem, tak jak większość z nas myślała po ujrzeniu zakończenia MK 9. Przecież może on być jednym z sub-bossów, tak samo jak Shang Tsung w MK 9.

Ja na głównego bossa obstawiam Onage.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwca 24, 2014, 04:08:28 pm »
Nie wiem czy ktoś już wspomniał, ale na 90 % dla mnie będzie Fujin w grze. W ogóle gadka o tym, że bossem będzie ktoś "zapomniany" jest debilna ze strony Eda. Przecież w MK ilość bossów można policzyć na palcach jednej ręki... drwala. Shao Kahn, Onaga i Shinnok. Zblazowanego i Shang Tsunga chyba możemy wykluczyć. Shao też. W końcu został zjedzony przez miniaturowe smoki. Onaga jako boss to tak średnio w tango. Shinnok by był dla mnie idealny. Shinnok z własną paletą ciosów, jako potężny elder god, którego inni starsi bogowie zamknęli w Guantanamo.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwca 24, 2014, 04:25:05 pm »
Podzielam zdanie Adepta. Ed powiedział, że dostaniemy "zapomnianego" wojownika i chociaż brzmi to trochę śmiesznie, ponieważ nikt o Shinnoku raczej nigdy nie zapomniał, a jedynie został on  po prostu pominięty przez twórców wydaje się jako jedyny, który mógłby zasiąść na samym wierzchołku drabinki. Jeśli akcja toczy się aż do 25 lat po MK9 i owocem miłości jest powiedzmy 20letnia Cassie Cage to wydaje mi się, że Armageddon nigdy nie nastąpił i ktoś tak pomylony, źle wręcz wrzucony do serii Mortal Kombat nie zostanie ponownie odświeżony (za każdym razem kiedy widzę Balze'a w Deadly Alliance mam wrażenie, że nastąpiło pomieszanie poplątanie serii Heroes Might and Magic).

Co do Fujina też jestem niemalże pewien, że i jego jak i Reiko dostaniemy po raz pierwszy po latach w swoje ręce, a nie kryję również, że czekam na Kenshiego i znienawidzoną przez wszystkich "ślub z potworem zawsze wezmę" dziwką Li Mei (to ona miała największe bufory w całej serii i nie powinniśmy o tym zapominać!)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwca 24, 2014, 04:55:57 pm »
Ahh ta cała gala postaci bez polotu, krzty charyzmy i jakiegokolwiek sensownego designu....tak, Li Mei też między innymi:D

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwca 24, 2014, 05:55:15 pm »
Może i Fujin był bez cohones, ale ma masakryczny potencjał w MKX. Moce wiatrów i minit trąb powietrznych? Are you kidding me? To można tak fajnie wykorzystać, że się w głowie nie mieści. Postać moim zdaniem z mega potencjałem choćby dla samej pokazówki wrzucony w roster "co można zrobić na nowych konsolach".

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 24, 2014, 09:17:55 pm »
Ciekawe czy w ogóle będą kontynuować wątki z DA-Armagedon, bo co do 4 możemy być chyba pewni. Chodzi mi przede wszystkim o to, że Shujinko według Deception już biega po światach, żeby uwolnić Onagę. Daegon też nie wiadomo czy się już obudził, czy jeszcze.

Co do bosa to może to być też postać, która do tej pory bossem nie była. Raz już tak zrobili :) I tu mam dwa typy

1) Havik - kapłan chaosu. Koleś który chce żeby wszędzie ciągle trwała wojna i panował chaos. Ja w nim widziałem zawsze kogoś pokroju Shang Tsunga i Quan Chi. Jakby jednak zdobył większą moc, nadał by się na bossa. Musieli by mu tylko przydzielić jakieś przyzwoite ciosy, ale z Shinnokiem to samo.
 
2) Jest jeszcze Liu Kang. Kolo zginął z ręki Raidena, w ostatnich słowach obwiniając go o wszystko. Można chyba uznać, że go znienawidził. Z drugiej strony Quan Chi ma dusze wszystkich poległych ziemskich wojowników i umie wskrzeszać. Idea Liu występującego po złej strony została już zaproponowana w ostatnim serialu.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 24, 2014, 09:21:08 pm »
2) Jest jeszcze Liu Kang. Kolo zginął z ręki Raidena, w ostatnich słowach obwiniając go o wszystko. Można chyba uznać, że go znienawidził. Z drugiej strony Quan Chi ma dusze wszystkich poległych ziemskich wojowników i umie wskrzeszać. Idea Liu występującego po złej strony została już zaproponowana w ostatnim serialu.

Ten temat to pikuś przy rabanie jaki by powstał gdyby okazało się, że to prawda ;0 powstałby chaos i ludzie by wyszli na ulice palić samochody jak afroamerykanie we Francji.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwca 24, 2014, 09:59:47 pm »
Franqey ładnie opisał to czego mi się nie chciało.... Dziękuję.....

Havik to dla mnie najlepsza postać w MKD ze świeżaków. Koleś nie wiadomo co za raz zrobi bo jego jedynym celem jest chaos. Może sprzymierzyć się z jedną grupą a potem ich wydymać gdy już prawie osiągną cel bo wtedy znów wszystko zrobi się chaotyczne. Takie nastawienie nie trzymającego z nikim psychopaty ma potencjał o wiele większy niż pomysł an Scorpiona z MK:DA, gdzie wymyślili mu, że nagle będzie neutralny.....

Mino wszystko wolałbym jednak Lorda Shinnoka na bosa. Z własnymi ciosami oczywiście [motyw z MK4 odpada]..... Pożyjem obaczym.... Możemy się nieźle przejechać na tych spekulacjach.... Tak sobie myślę, że w swoim filmiku z Mk4 to Reiko zakłada maskę Imperatora. Tyle, że on nigdy nie był bossem.........

Z dupeczek chciałbym najbardziej Frost i Nitarę, ale myślę, że największe szanse ma Tanya i właśnie cycatka Mei...... Ashrah odpada jak dla mnie, Kira ewentualnie mogla by być gdybym dostał dwie pierwsze laski.... Jeszcze Sareena może wskoczyć na konika numer X...

ludzie by wyszli na ulice palić samochody jak afroamerykanie we Francji.
Eeeee..... Murzyni się znaczy, tak? :D Czy ominęła mnie zemsta na byłych kolonistach?

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwca 24, 2014, 11:22:05 pm »
Proszę bardzo.
Chyba dla wszystkich Shinnok wydaje się naturalnym bossem. Raz, że historia ma się zacząć jakoś niedługo po finale ostatniego MK, gdzie w trybie story się pojawia, dwa że po trzech pierwszych częściach, które poprzednio były na ruszcie chronologia na to wskazuje. Jeśli więc on miałby być tym niespodziewanym bossem, to jest nad wyraz spodziewany. Ja stawiałbym na jakiegoś sub-bossa, Molocha na przykład. Typ byłby jak hiszpańska inkwizycja.
Z tego co napisał ktoś, podam moje typy, kogo chciałbym/spodziwałbym/nie chciałbym zobaczyć w nowym MK.
Podejście życzeniowe:
8 postaci z MK2011:
Scorpion - wiadomo
Raiden - raczej będzie, patrząc na story
Kano - o ile dobrze pamiętam nie zginął, a to moja ulubiona postać
Noob Saibot - pierwszy Sub-Zero, i wogle
Reptile - bo chcę
Shang - jeśli miałby się pojawić wątek Deadly aliance
Baraka -bo chcę
Sektor - coby był cyborg
8 postaci z MK:DA - MK:A:
Shinook - pisałem dlaczego
Quan Chi - życzeniowo, więc zaliczam do MK4, nie do 9
Zombie Liu Kang - znów życzeniowo - do MK:D
Bo'Rai Cho - lubię.
Drahmin - jw.
Frost - jw.
Havik - jak opisał SlaveMe
Fujin - jak pisał Adept
niektóre nowe:
Cassie
Kotal Kan
D'Vorath
Ferra/Torr
Sub-Zero - w końcu to nie ten sam co wcześniej

Realistycznie:
MK9:
Sub
Scorp
Raiden
Quan Chi
Scarlet
Kenshi
Ermac
MK5-7:
Shinook
Drahmin
Tanya - pisali coś
Zombie Liu - zostało ciało
Fujin - jakoś tak z historii
Bo'Rai Cho - przeczucie
Kai - jest Aztek, to pewnie i gość z Brazylii będzie
Chameleon - bo ma być jaszczur, a na Reptile'a zabrakło miejsca
MKX:
bez zmian poza subem

Pesymistycznie:
MK9:
Sub
Scorp
Raiden
Rain
Ermac
Scarlet
Kenshi
Quan Chi
MK5-7:
Taven
Deagon
Shunjiko
Onaga
Chameleon
Mavado
Jarek
Tanya
MKX: bez zmian
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2014, 11:25:29 pm wysłana przez franqey »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwca 24, 2014, 11:37:26 pm »
Ja bym z nowych stawiał na pewno na Kenshiego, Li Mei, Tanyę i Bo' Rai Cho [pojawił się w filmiku w MK2011, więc może być i w MKX]
Co do takiego zestawienia jakie podął Franqey to póki co się zastanawiam i jak już wymyśle to też zapodam życzeniowe/realistyczne/pesymistyczne wersje.......

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 24, 2014, 11:45:20 pm »

Jeśli chodziło by o zapomnianego bossa to Dark Khan, o nim nikt nie pamięta i bardzo dobrze niech zostanie zapomniany na wieki wieków  >:D  Osobiście najchętniej również zobaczył bym Shinnok'a, wizualnie i historycznie najbardziej by pasował, no i oczywiście można go bardzo fajnie zrobić więc liczę na jego obecność. A co do Fujin'a to tak jak napisał Adept - ta postać aż prosi się żeby pokazać moc konsol nowych generacji, a po drugie jedna z moich ulubionych postaci z MK4. 
 Życzeniowo na pewno chciał bym zobaczyć Jax'a, Kabal'a i Night Wolf'a, pewnie ch*ja z tego dostanę  :'(
 Na marginesie mogli by w końcu dać jakieś nowe materiały.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 25, 2014, 03:00:21 am »
Shinnok chronologicznie powinien być bossem. Jeśli nie on, to na jego miejsce widzę dwóch innych ulubieńców: Quan Chi oraz Reiko.Cała trójca na tę chwilę jest nie do zastąpienia, no chyba że Kotal Kahn okaże się kimś bliskim dla Shao i przejmie po nim schedę.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwca 25, 2014, 01:00:42 pm »
Arti, Raven napisał dawno temu, że gdzieś wyczytał, że Shao Kahn i Kotal Kahn nie są spokrewnieni........................

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwca 25, 2014, 02:02:40 pm »
Niech Wam będzie :)

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwca 25, 2014, 02:22:34 pm »
Wracając do głównego bossa to mi też odpowiada Shinnok, ma chłop potencjał. Wiem że chronologiczie pasuje, ale co jeśli historia zahaczy również o DA i Deception?  Przecież w MK9 Shang też powinien być głównym bossem patrząc na chronologie, jednak z racji tego że gra ciągneła wątki do MK3, głównym badassem został Shao. Cały czas zmierzam do tego że Shinnok może być bossem ale nie głównym, oczywiście jeśli pociągną wątki z MK5 i MK6.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2014, 02:25:34 pm wysłana przez Raven821 »