Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 163169 razy)

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #165 dnia: Stycznia 26, 2019, 04:20:57 pm »
Z wywiadu z Edem, można wywnioskować, że ona miała w sumie w dupie to co zrobił Raiden, a dopiero dekapitacja Shinnoka tak ją wkurzyła. A o co chodzi dokładnie, to pewnie się dowiemy już w kwietniu.

Jeśli by tak było to jest to dość ciekawe. Porażka Shao Khana w nowej linii czasowej zmieniła zasadniczo losy inwazji Shinoka. Shinok przegrał z Raidenem tak w starej, jak i nowej linii. Co więcej w starej linii nie odegrał już żadnej znaczącej roli. Coś tam niby robił w Armagedonie, ale chyba nic istotnego, tylko coś kręcił z Daegonem. Armagedon miał wygrać Shao więc Shinoka też chyba miał pokonać. Coś podejrzane to jej zainteresowanie upadłym bogiem.

Ed się nie zna  ;) ;D

Po pierwsze: Shinnok był sprawcą przejścia Daegona na ciemną stronę mocy, nie jestem pewien jak to wyglądało, bo w sumie Konquest MKA tylko na YT obskoczylem, ale na pewno to on nastawił Daegona przeciwko rodzicom itd.

Nie był obecny podczas samej bitwy- wysłał tam swojego klona (Ale przemyślany i zaskakujący zwrot akcji, czemu nikt inny jeszcze na to nie wpadł?  ??? ), sam pewnie knuł coś większego- nie wiadomo jednak co.

Jeśli chodzi o tą wypowiedź... Zdaje mi się, że to było po prostu uproszczenie ze strony Boona. Nie doszukiwałbym się tu jakiejś specjalnej roli Shinnoka, tak jak pisałem kilka(naście?) postów temu, Kronika od początku była zaniepokojona działaniem Raidena, warto przypomnieć tu sobie ending Jade z 9- już wtedy twierdziła, że śmierć Shao Kahna musi zostać cofnięta. Teraz po prostu Raiden przegiął pałę, bo znowu mocno zmienił wydarzenia i postanowiła wkroczyć do akcji.

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #166 dnia: Stycznia 27, 2019, 02:50:11 pm »
Odnośnie rostera nowej części MK to chciałbym aby powróciło pare postaci wykorzystanych w mk4-mka.
Reiko, Fujin, Havik, Drahmin, Hotaru, Ashrah oraz starzy znajomi Noob Saibot czy Kabal.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #167 dnia: Stycznia 28, 2019, 02:27:24 pm »
Na wstepie sorry za brak polskich znakow ;)

Tak sobie myślę i nie rozumiem gdzie leży problem dotyczący rodziny cageów. Większość wypowiadających się uważa, że przęknie Sonie i Cassie jeśli nie będzie np. Jonnego. Co ma wspólnego pod względem gameplayu Jonny do obu pań? Wszystkie trzy osoby się dosyć od siebie różnią pod każdym względem. Mają odmienne charaktery, moveset też się znacząco różni, a relacja między nimi wprowadza w świat MK cos zupełnie innego niż do tej pory.

Reprezentuja podobne stanowiska/archetypy/motywy i dodatkowa serwuja niepotrzebna family drame, ktora nie powinna byc osia przewodnia glownego motywu wielkiej wojny miedzy realmami. Poza tym, to po prostu 'tylko' ludzie, ktorych nudnego designu nie da sie niestety zbyt przybajerowac. Umieszczenie ich (+ Briggsow) w jednym rosterze sprawilo, ze po prostu zbyt duzo bylo postaci z jednej frakcji i z MKX zrobilo sie troche MK:Special Forces.

Co do Jacqueline (tak, tak, to córka Jaxa) to nie rozumiem wylewania nad nia tych wszystkich żali. Wydaje mi się, że wpłynął na to jej charakter, który no niestety jest dosyć bezpłóciowy, a wygląd też jej w tym nie pomaga. Dziewczyna niczym się nie wyróżnia ale biorąc pod uwagę moveset, to już jest ciekawą postacią. Ma fajne kombinacje, ciekawe zdolności i można nią bardzo dobrze pokierować. Jest o wiele ciekawsza pod tym względem od Cassie czy Dvory, gdzie pierwsza choć nie jest kalką rodziców, to czuć przy niej pewne podobieństwo, a druga to mało ciekawa pod względem ruchów kobieta robak jedynie z ciekawą historią. Przy Jackie nie czuć aż takiego podobieństwa do ojca ale jak mówię to moje odczucia.

Dobrze ze dodales ze pod wzgledem gameplayowym, bo nigdy bym nie zrozumial jak mozna uwazac nieudana Jaqui za ciekawsza postac od arcyoryginalnej D'Vorah.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #168 dnia: Stycznia 28, 2019, 11:34:15 pm »
Na wstepie sorry za brak polskich znakow ;)

Tak sobie myślę i nie rozumiem gdzie leży problem dotyczący rodziny cageów. Większość wypowiadających się uważa, że przęknie Sonie i Cassie jeśli nie będzie np. Jonnego. Co ma wspólnego pod względem gameplayu Jonny do obu pań? Wszystkie trzy osoby się dosyć od siebie różnią pod każdym względem. Mają odmienne charaktery, moveset też się znacząco różni, a relacja między nimi wprowadza w świat MK cos zupełnie innego niż do tej pory.

Reprezentuja podobne stanowiska/archetypy/motywy i dodatkowa serwuja niepotrzebna family drame, ktora nie powinna byc osia przewodnia glownego motywu wielkiej wojny miedzy realmami. Poza tym, to po prostu 'tylko' ludzie, ktorych nudnego designu nie da sie niestety zbyt przybajerowac. Umieszczenie ich (+ Briggsow) w jednym rosterze sprawilo, ze po prostu zbyt duzo bylo postaci z jednej frakcji i z MKX zrobilo sie troche MK:Special Forces.

Fakt, że wrzucili wiele postaci ze Special Forces i może miało to nienajlepszy efekt jeśli chodzi o historię w MKX. Poszli trochę w kierunku kina dla amerykanów i to był jeden ze słabszych elementów gry ale !

Jax, Sonya, Johnny Cage zawsze byli częścią Mortal Kombat i są indywidualnymi jednostkami jeśli chodzi o moveset. Różnią się od siebie znacząco i dodano w dziesiątej części jedynie dwójkę kombatantów trochę wzorując się na tych ikonowych postaciach. Można też stwierdzić, że Takeda jest także zaczerpniętym pomysłem od Scorpiona, a w nadchodzącym MK rolę się odwróciły i Scorpion czerpie z Takedy. Podcinanie linką, obracaniu nią wokół własnej osi itd.

No i teraz roster, który no jest mały.

Mamy potwierdzone 7 postaci + Shao Kahn jako DLC:

- Scorpion
- Sub-Zero
- Raiden
- Sonya
- Baraka
- Skarlet
- Geras

A z postaci, o których wiemy jednak nie mamy potwierdzenia to:

- Liu Kang, widać go w czystej rozgrywce przez moment
- Kung Lao, wraz z Liu Kagniem w story
- Kitana, widać ją także na trailerze w story
- Cassie, w filmiku behid the scenes jest pokazana w przerywniku przed walka jak zwraca się do Kitany mówiąc 'princess Kitana'
- Kabal, który mignął na prezentacji MK i ma być jego oficjalny pokaz 30 stycznia podczas transmisji z MKKast
- Johnny Cage, którego również widać na filmiku behind the scences na ekranie wyboru postaci
- Kano, na arenie kiedy stoi z tylu za barem, oraz w menu na karcie
- Rain, widać go w menu na karcie
- Noob Saibot - ludzie zobaczyli jego ikonkę w wieżach, no ale szczerze mówiąc ciężko mi w to wierzyć, aby te wieże na ten moment miały kogokolwiek reprezentować

Dodatkowo:

- Kronika, mam nadzieje, ze będzie niegrywalnym bosem, wiec bądźmy dobrej myśli i nie wliczajmy jej do rosteru

Daje nam to 16 postaci, które najprawdopodobniej zajmą miejsce + osobno dodatkowy Shao Kahn (oby tak było)

Miejsc mamy 25. 25 - 16 daje nam 9 pustych pól, co niestety organiczna nas dosyć dużo, bo postaci jest sporo.

miejsce 9 - są ciągle pogłoski, że wróci Shang Tsung, z czego bym się bardzo cieszył, bo postać jest jedną z ikonowych w serii i jeśli mamy cofać się w czasie, to nie obejdzie się bez tego czarnoksiężnika
miejsce 8 - myślę, ze tym razem wg woli fanów serii wróci upragniona Jade wraz z siostrą Mileena i będziemy mieć całe trio Kitana, Jade, Mileena
miejsce 7 - Mileena patrz wyżej
miejsce 6 - Fujin to kolejna postać, która była chyba najbardziej oczekiwana jako DLC w MKX, niestety nigdy nie nadeszła i możne własnie to jej czas. Może będzie próbował pomóc Raidenowi wrócić na właściwy tor.
miejsce 5 - Reiko, postać, która powinna pojawić się w serii, trochę olany przez developerów ciekawie został poprowadzony w komiksie MKX
miejsce 4 - Havik to najsilniejszy reprezentant zaraz po Kenshim ery 3D Mortal Kombat. Jest brutalny, jest panem Chaosu i sieje zło i zniszczenie. Pasuje do tej części MK jak do żadnej innej.
miejsce 3 - Frost, tak sobie myślę, ze kolejny ukłon w stronę fanów gier 3D. To kolejna postać, która była typowana do DLC do MKX i pojawiła się przez chwile w story ostatniej części. Jeśli twórcy potwierdzili ze Sub-Zero nie bedzie mial juz swojego ikonowego klona, to możne przenieśli go do Frost?
miejsce 2 - Takeda, myślę ze jeżeli Cassie wróciła to musza jeszcze kogoś z kombat kidow przywrócić, a ta dwójka wg większości zasługuje na to najbardziej
miejsce 1 ostatnie jakaś nowa postać.

Myślę, że się oczywiście mylę, bo mamy jeszcze kilku wspaniałych zawodników, których nie powinno zabraknąć w nadchodzącej części, bo gdzie tu wcisnąć Reptila, Kenshiego, Smoka, Sektora, Cyraxa, Sindel, czy Sareenę? Świetny powrót Bo'Rai Cho, czy Tayni? Może dostaniemy niektórych z nich w formie DLC?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2019, 11:36:34 pm wysłana przez davidkoz »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #169 dnia: Stycznia 29, 2019, 11:54:48 am »
Co do postaci, które wg Ciebie będą w rosterze (nie chce mi się już robić tego cytowania cały czas :D)

- Shang Tsung - Jestem jak najbardziej na TAK, i jestem jak najbardziej przekonany, że znajdzie się w grze
- Jade - na TAK, i tutaj jak wyżej. Będzie na 100% (mam tylko nadzieję, że w base rosterze, a nie w DLC)
- Mileena - tutaj stawiam, że będzie jako DLC. Już tłumaczę powody takiego myślenia.

Po pierwsze: Padła w story w MKX w dość spektakularny sposób (co może absolutnie nie mieć żadnego znaczenia)
Po drugie: gdyby była w base rosterze, to na ikonce 'KONQUER' zobaczylibyśmy prawdopodobnie ją, a nie Raina (o ile to faktycznie Rain). To ona, w świecie MK, głównie kojarzy się z podbijaniem i jeszcze do tego z fioletowo/purpurowym kolorem. Reasumując - gdyby była częścią podstawowego rostera, to właśnie jej sylwetka znalazłaby się na karcie. Tutaj oczywiście z zastrzeżeniem, że te karty cokolwiek znaczą.
Po trzecie: część jej ruchów/archetypu przejął Baraka. Głównie chodzi mi o gryzienie i zjadanie mózgu.
Po czwarte: demand na nią jest OGROMNY. Gdy ludzie zobaczą ją jako DLC, od razu rzucą się do kupna. Umieszczenie jej w DLC to idealny sposób na wyssanie kasy z fanów, a przecież to akurat NRS umie robić :)

Fujin - powinien być w głównym rosterze i jeśli nie będzie będę bardzo zawiedziony, ale tutaj też myślę, że NRS może zrobić psikusa i wrzucić go jako DLC. Niemniej liczę na jego obecność
Reiko - wg mnie nie ma szans. Głównie przez tego zjeba z twittera, który groził Himmerickowi, że zajebie mu rodzinę czy coś takiego. Obstawiam, że mimo popularności tej postaci, jeszcze dłuuugo poczekamy na jego obecność w grze
Havik - bardzo chętnie, ale właśnie przez rozmiar rostera jego szansę oceniam na dość małe. No, ale chciałbym się miło zaskoczyć
Frost - brak ice-clona może być jakimś hintem, ale jednak małe szanse. Dodatkowo ta postać nie sprzeda się zbyt dobrze jako DLC więc średnio to widzę. Ale fajnie by było, bardzo lubię tę postać.
Takeda - wróci na bank, mam nadzieję, że z porządnym redesignem i zmienionym playstylem.
Nowa postać - raczej tak, albo nawet ze dwie, co jeszcze bardziej ogranicza roster.

Z innych postaci, które wymieniłeś poniżej właśnie sądzę, że będzie Reptile (lub będzie DLC), Ermac (jego akurat nie wymieniłeś, ale też sądzę, że DLC co najwyżej), Smoke (jest mega pożądany, zwłaszcza w formie Enenry), Sindel (pewnie jako DLC) i któryś z robotów (stawiam na Cyraxa).

Do tego upchną jeszcze jakieś pierdolone horrorowe postacie, albo jakiegoś z dupy Doomguya i to by było na tyle. Mam tylko nadzieję, że tych gościnnych zjebów będzie jak najmniej!

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #170 dnia: Stycznia 29, 2019, 01:35:47 pm »
Zgodzę się z Tobą jeśli chodzi o Mileene, ma to sens aby wrzucic ją do DLC. Jeżeli mamy dostać dwa DLC po 6 postaci to daje nam 12 z czego myślę po dwie będą spoza uniwersum Mortal Kombat. Niestety. Mamy tyle ciekawych postaci w serii, a oni zapewnie znowu upchaja bezsensowne postsci jakim był np. Alien.

Ja wciąż się będę upierał przy Frost, że zasługuje na miejsce w głównym rosterze. Mogliby rozwinąć ciekawy wątek w klanie Lin Kuei. W komiksie jest bardzo dobrą wrestlerką, a więc w połączeniu z mocą lodu mogłaby znacznie różnic się od swojego nauczyciela Sub-Zero.

Zapomniałem właśnie wspomnieć o Ermacu, no ale miejsc jest niewiele i gdzie mamy ich wszystkich upchnąć?

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #171 dnia: Stycznia 29, 2019, 03:17:11 pm »
No dobra, to ja też robię sobie final prediction, i powiedzmy, że będzie to po części moje wishlist, a po części przewidywania co NRS może zrobić. O każdym wyborze (poza pierwszą 7mką i Shao - wiadomo) skrobnę kilka słów ;)

Preorder DLC - Shao Kahn
1. Raiden
2. Scorpion
3. Sub Zero
4. Geras
5. Sonya
6. Baraka
7. Skarlet
8. Johnny Cage - nie jest moim faworytem, ale jako, że widzę go praktycznie potwierdzonego, to go wrzucam, chociaż chętniej widziałbym go jako DLC
9.  Kano - jak wyżej. Niech sobie będzie. Ciężko mi wyobrazić sobie po raz kolejny jego rolę w story i odgrzewanie tego samego kotleta 29384 razy, ale trudno. Przeżyję, póki nie ma Jaxa z córką to jest spoko. Jak będzie syn Kano to... no słabo.
10. Cassie Cage - w sumie spoko. Gdyby nikt z Kombat Kidów nie wrócił, znaczyłoby to przyznanie się NRS do błędu, a tego nie zrobią. Jeśli już mam wybierać kto z nich ma wrócić, niech to będzie ona i...
11. Takeda - ale ze zmienionym designem, bardziej 'nindżowy' niż 'specjalforsowy'. Może trochę mistyczny?
12. Rain - umieściłbym go tu nawet bez tego hintu z karty w menu. Opisywałem już dlaczego tak bardzo go lubię. Czekam z niecierpliwością na jego oficjalny reveal i liczę, że się tym razem nie zawiodę, tak jak przy MKX.
13. Kabal - nawet gdyby nie był w Kombat Kaście, chciałbym go w rosterze. Nieszablonowy design, absurdalne umiejętności i ikoniczne hookswordy. Jak można się nie jarać?
14. Kitana - tak jak MKX mogłaby spokojnie przespać, tak tutaj miejsce jej się należy jak psu buda
15. Liu Kang - jak wyżej
16. Kung Lao - jego bym wyjebał najchętniej na śmietnik w tej grze (i w MKX też), ale no podobno jest, więc trzeba z tym żyć. Wkurwiający przydupas Liu Kanga, któremu sporo brakuje do swojego wielkiego przodka.
17. Noob - najbardziej pożądana przez community postać. Dawać go natychmiast!
18. Kotal Kahn - bo ktoś musi rządzić Outworld, a on tam teraz sobie rezyduje, przyjął się dobrze, więc nie widzę potrzeby wyrzucania go na siłę z gry. Zwłaszcza, jeśli będzie się zachowywał tak jak w komiksie, a nie jak w story z MKX.
19. Fujin - bo strasznie sobie NRS zakpiło z fanów w dyszce, więc muszą im to teraz zrekompensować. Poza tym kto by nie chciał boga wiatru w grze?
20. Jade - spory hajp się zrobił na tę postać, głównie pewnie przez hinty z jej endingu z MK9. Sam jestem bardzo ciekawy jak pociągną ten wątek i czy Jade odegra jakąś kluczową rolę w nowej historii
21. Nightwolf - gdyby dostał redesign i nowe umiejętności to byłoby WHOOOA!
22. Frost - bo to po prostu postać z niesamowitym potencjałem, a tylko casuale twierdzą, że to damska wersja Sub Zero. Ma małe szanse na znalezienie się w rosterze, ale jeśli to się zdarzy, to wiem, że na pewno będę bardzo ukontentowany
23. Kenshi - Ed go bardzo lubi. Co prawda przeżyłbym grę bez niego, zwłaszcza jeśli telekinetyczne ruchy dadzą teraz Takedzie (co jest bardzo możliwe), ale patrząc szerzej, to jest to serio ciekawa i niesztampowa postać.
24. NOWA POSTAĆ/ lub Kronika jeśli jest grywalna
25. NOWA POSTAĆ - tylko proszę, żeby to nie był człowiek!!

Kombat Pack 1
DLC1 Mileena - jak wytłumaczyłem w poście wyżej
DLC2 Reptile - bo w sumie nie widzę dla niego zbyt wartościowej roli w story (w MKX i w MK9 też taka nie była), więc może po prostu wyląduje jako klasik kombatant fan-favourite
DLC3 Ermac - podobna sytuacja co z Reptilem. Postać ma superdużą grupę fanów (w tym i mnie), ale nie jest zbyt relevant w story
DLC4 Cyrax - bo któryś z cyborgów musi być i basta :D
DLC Guest 1 - wyjebane
DLC Guest 2 - wyjebane

Kombat Pack 2
DLC5 Smoke - bo fani mogą nie przeżyć drugiej gry pod rząd bez tej postaci. A gdy już zdążą się pogodzić z tym, że nigdy Smoke'a nie będzie... ten wyskoczy im na ekrany jako twarz drugiego kombat packa. I pieniążki będą się zgadzać :)
DLC6 Havik - jako ukłon w stronę fanów ery 3D i fanów komiksu, gdzie Havik był prawdziwym badassem
DLC7 Erron Black - moje myślenie życzeniowe, ale też niezły przykład, że nawet zwykły człowiek bez supermocy, może designowo i pod względem skilli nie wyglądać jak kolejny przeszczep tego samego archetypu
DLC8 Sindel - wahałem się między nią a Sareeną, ale jednak Sindel jakoś bardziej pasuje mi do 'klucza' NRS.
DLC Guest 3 - wyjebane
DLC Guest 4 - wyjebane

Jeśli okaże się, że gdzieśtam jeszcze zapodzieje się miejsce dla jakiejś sekretnej/dodatkowej postaci to tam właśnie wcisnąłbym tę Sareenę, albo kogoś innego z 3D Ery. Może Hotaru, albo Ashrah.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #172 dnia: Stycznia 29, 2019, 05:08:19 pm »
Czytam sobie te wasze listy i nachodzą mnie pewne przemyślenia:

1. Wydaje mi się, że powróci nieco więcej debiutantów z MKX- może 4-5.
2. Kronika raczej grywalna, bo po MK9 jest to norma w Mortalu i Injustice
3. Myślisz, Rain, że jest możliwe, abyśmy zobaczyli aż tyle DLC z postaciami z MKX?

Jak dla mnie, poza postaciami zapowiedzianymi i zasugerowanymi (pewnie #nikogo, ale i tak napiszę  :P ):
Takeda, Jacqui Briggs, Kung Jin, Kotal Kahn, Fujin, Shang Tsung, Noob Saibot, Kronika, Newcomer.

Nie jest to moja wymarzona lista i Wasze bardziej mi się podobają, ale po prostu mam takie przeczucie- pewnie fajnie będzie przejrzeć wszystkie swoje teorie po premierze  ;D

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #173 dnia: Stycznia 29, 2019, 05:13:39 pm »
3. Myślisz, Rain, że jest możliwe, abyśmy zobaczyli aż tyle DLC z postaciami z MKX?

Nie widzę w tym żadnego problemu. Czemu miałbym?

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #174 dnia: Stycznia 29, 2019, 08:04:02 pm »
3. Myślisz, Rain, że jest możliwe, abyśmy zobaczyli aż tyle DLC z postaciami z MKX?

Nie widzę w tym żadnego problemu. Czemu miałbym?

Wydaje mi się to w sumie podobna sytuacja do tej z powtarzaniem DLC w kolejnych grach (patrz: Rain MK9 i dekonfirmacja przez Boona jako DLC w X). Nieco dziwne wydaje mi się wyciąganie dodatkowej kasy za postać, którą można było normalnie grać w poprzedniej odsłonie.

Być może przesadzam, ale po prostu chciałem skonfrontować moje postrzeganie tej kwestii z Twoim  :)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #175 dnia: Stycznia 29, 2019, 08:45:28 pm »
Myślę, że PurpleRain masz rację. Przemyślałem sprawę i Mileena jako DLC świetnie się sprawdzi. Będą ludzie na nią czekać, a gdy przedstawią ją jako DLC rzucą się.

Jak dla mnie, poza postaciami zapowiedzianymi i zasugerowanymi (pewnie #nikogo, ale i tak napiszę  :P ):
Takeda, Jacqui Briggs, Kung Jin, Kotal Kahn, Fujin, Shang Tsung, Noob Saibot, Kronika, Newcomer.

Uważam, że nie ma szans na postaci typu Jacqui Briggs czy Kung Jin. Ludzie mają ich dosyć w MKX, uważają, że są zbędni, nic nie wnieśli do gry i zniszczyli tylko roster wraz z Ferra/Thor. Eb Boon powiedział dosyć jasno, że chcieli zrobić ukłon w stronę fanów dlatego pojawili się Skarlet i Baraka. Myślę, że idąc w tym kierunku dodają kolejnych pożądanych przez fanów zawodników dlatego tak mocno stawiam na Jade, Shang Tsunga i Fujina. Wydają mi się niemal gwarantowani w rosterze. Jako jedenasta część i dalszy ciąg historii Jax da sobie spokój już z turniejem MK i tym samym nie pozwoli córce brać w tym udziału (już miał z tym obawy w X i nie chciał się w nic mieszać), więc oni odpadają. Ciągnąc temat muszą kogoś wrzucić z ery 3D, bo fani też ciągle jączą na ten temat, a jako postaci w DLC nie sprawdzą się tak jak w rosterze. O wiele łatwiej jest wrzucić Frost do rosteru głównego, a w formie DLC wrzucić Smoka, któregoś z cyborgów, czy omawianą Mileenę. To przyniesie większe korzyści finansowe, a fani jednych jak i drugich w jakimś stopniu będą usatysfakcjonowani.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2019, 08:47:24 pm wysłana przez davidkoz »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #176 dnia: Stycznia 30, 2019, 09:28:22 am »
Takie info: Nie ma dzisiaj KombatKasta. Przełożony na wtorek, ze względu na przewidywane ciężkie warunki atmosferyczne w Chicago.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #177 dnia: Stycznia 30, 2019, 09:33:26 am »
To póki jest jeszcze przed Kastem (parę dni przed :) ) to ja też jakieś swoje oczekiwania napiszę, co bym potem mógł sprawdzić ile się sprawdziło. Nie biorę pod uwagę żadnych obrazków, czy nieoficjalnych przecieków. Jest to to czego bym oczekiwał, a nie to co uważam za prawdopodobne. Zaczynam od postaci, które były w MKX
1.   Liu – on chyba musi być i już
2.   Cage – ta zielona energia wymaga dalszego wyjaśnienia
3.   Kenshi – oby tylko nie był znowu kreowany na Neo
4.   Kothal – część opowieści powinna chyba dotyczyć outword, więc jak tak bez niego
5.   Dvorah – Pomysł na tę postać był całkiem niezły, wykonanie nie do końca mi przypadło do gustu
6.   Quan Chi – zbyt ważna postać, żeby go nie było
7.   Takeda – trzyma klimat gry, zrobiony z pomysłem
8.   Kung Jin – mnich shaolin jak najbardziej pasuje
9.   Tremor – podobał mi się w MKX, ma potencjał, a chyba ktoś z DLC wróci
10.   Triborg – jedyny cyborg, którego szanuję
Postacie powracające z MK 2011
11.   Jade – chociaż bez szczególnego entuzjazmu
12.   Kabal – zawsze chyba był lubiany
13.   Shang Tsung – tylko ciekawe jak rozwiążą jego zdolność przeistaczania się w innych zawodników
14.   Smoke – jako normalny ninja (w postaci demona, jako subbos albo ukryta postać)
15.   Noob – jego stawiam na 100%, że będzie
16.   Nightwoolf
Pozostałe powracające postacie
17.   Movado – a tak, żeby pokazać fanom, że nie mają nic do gadania
18.   Fujin – powinien odegrać rolę w zastąpieniu Raidena
19.   Havik – wydaje mi się, że będzie ważny w fabule
20.   Drahmin – on pewnie jako DLC, ale jego obrzydliwość może trochę wnieść do gry
21.   Kameleon – wizja, że będzie to taki triborg z ninjami bardzo mi się spodobała. Ermac, reptile i  Rain w jednym.
Blaze – chyba w uniwersum jest dość ważny, ale jego nie wliczam, bo subbos, albo ukryty przeciwnik.
Nie wyszczególniam dokładnie, którzy w podstawowej wersji, a którzy DLC. Reszta miejsc na nowych wojowników. Wiem, że tak nie może wyglądać finalny zestaw, w końcu za mało kobiet, mniejszości etnicznych i seksualnych, ale to jest to czego bym oczekiwał, a nie to co mi się wydaje, że będzie.
Dla Frost widzę miejsce, jako wariacja dla Suba. Sorry, ale inaczej będzie marnowała miejsce w rosterze. Pomysł, że to ona ma mieś lodowego klona, jest dla mnie kontrowersyjny. Przecież w oryginale było odwrotnie – sub miał klona, a ona mroziła w ziemię.
Zastanawia mnie jeszcze ta fabuła z Kroniką. O co w zasadzie może jej chodzić? Shao został pokonany w obu liniach czasowych. Shinok też. Raiden przeszedł na ciemną stronę też w obu. Jeśli ona ma pretensje o to, że historia poszła 20 lat do przodu, to powinna mieć do Boona, a nie bogu ducha winnego Raidena. Nie sprawdził się powrót Onagi i przebudzenie Blaza. Może o coś z tego jej chodzi?

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #178 dnia: Stycznia 30, 2019, 11:50:18 am »
Kombat Kast podobno przełożony, więc dzisiaj raczej nie zobaczymy Kabala. :/

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #179 dnia: Stycznia 30, 2019, 12:12:38 pm »
2 posty wyżej ;)

ale jak już tu jestem to od razu napiszę, że dodatkowo pojawiło się jeszcze info o jakimś specjalnym streamie Microsoftu/XboXa, również we wtorek. I na tymże streamie mają być, teoretycznie, kolejne reveale/informacje z nowego Mortala! Nie nastawiam się jakoś zbytnio na coś super-zajebistego, bo może to być równie dobrze dyskusja o wariacjach, gear-systemie i towers of time, czyli wszystko co już wiemy, tylko przedstawione przez innych ludzi i z innej perspektywy, ALE jakiśtam pierwiastek nadziei na coś totalnie BRAND-NEW jest.

A tak ogólnie, to NRS powinien wypuścić jako rekompensatę za dzisiaj jakiś mały teaser/trailerek, żeby podsycić apetyty.