Autor Wątek: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE  (Przeczytany 64195 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #120 dnia: Października 19, 2008, 11:10:37 pm »
Hymmmmm.... w komiksach o superbohaterach Galactus ma pewne miejsce w pierwszej dziesiątce....
Chociaż w Kaznodziei występuje Bóg, a w Strażnikach Dr. Manhattan, w Hellboyu był Ogdru Jahad.....

Ale jeśli miałbym wybrać po 5 najpotężniejszych istot ze świata komiksowych bohaterów Marvela i DC to......
MARVEL:
1] Galactus
2] Onslaught
3] Apocalypse
4] Phoenix / Dark Phoenix
5] Tharnos
Są jeszcze kolesie tacy jak Celestianie, Watcherzy, Wieczność czy Ten-Który-Rządzi-Wszystkim [nie pamiętam jak on się nazywał] ale nie uwzględniam ich bo są tylko tłem lub niepohamowaną siłą sprawczą, nie mając przy tym swoich serii....
A w DC? Nie kojarzę tego uniwersum zbyt dobrze ale spróbuje:
1] Superman
2] Doomsday
3] Darkseid
4] Savage? jest nieśmiertelny....
5] szczerze mówiąc nie mam pojęcia....
Ale tak naprawdę najsilniejszy jest Lobo bo on załatwi każdego.. :) :) :)
Był w kreskówce JL robot zbudowany na zamówienie Lexa który krótko mówiąc był Arcy potężny [odcinek Tabula Rasa http://pl.youtube.com/watch?v=0w7RhYSKo_o&feature=related]

Czekam na wasze propozycje....
Ciekawe pytanie Adept.....
-------------------------------------------------------------->
Zapomniałem! była jeszcze taka wiedźma ze świata Etrighana, masakryczne rzeczy robiła.... chyba nazywała sie Morgana... ale nie jestem pewien.... Była w serialu JL
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2008, 11:14:06 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #121 dnia: Października 20, 2008, 12:13:19 am »
Przepatrzyłem milion stronek o tym i rzeczywiście, większość mówi dokładnie tak jak Ty. Z tą różnicą, że Thantosa umieszczają w liście najpotężniejszych postaci tylko z jego rękawicą czyli Infinity Gauntlet. Istnieją jeszcze tak jak mówisz postacie takie jak: Death, Lord Chaos, Master Order i Infinity które są potężne, ale nie biorą czynnego udziału w walce. Ogólnie ja stawiam na Galactusa.

Chawła imperatorowi! http://area.autodesk.com/stories/bts/the%20area/080216_0133/galactus.jpg

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #122 dnia: Października 20, 2008, 12:48:32 am »
To sie cieszę że miałem rację  :) chociaż w czymś jestem dobry  ;D
Rzeczywiście Tharnos miał tą Rękawice hehheh ale Warlock mu chyba ją gwizdnął......
Infinity War..... :)

Chawła imperatorowi! http://area.autodesk.com/stories/bts/the%20area/080216_0133/galactus.jpg
Hehhehhe Pamiętam jak na studiach z imperializmu ja i Gali zrywaliśmy się z zajęć o tyranizacji ludu i szliśmy na piwo.....
Piękne czasy to były,.... Dominacja nad światem wydawała się taka prosta.... Ale potem znalazło się oczywiście mnóstwo obrońców wolności.....
Ehhhhh...

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #123 dnia: Listopada 06, 2008, 11:55:50 pm »
Nie znalazlem tego na necie... ale tak naprawdę nie szukałem... :)
Jaką kategorię wiekową ma Wolwerine? Bo czytałem ż ereżyser kłucił sie z producentamui o kategoria od 18 ale nie wiem co z tego wyszło.....
kto wie niechj pisze......

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #124 dnia: Grudnia 19, 2008, 10:40:03 pm »
http://www.filmweb.pl/Trailer?trailer.id=24721

Nie wiem jak wy ale ja tam parę znajomych twarzy znalazłem......

Oprócz tytułowego bohatera zanlazlem jeszcze 10 postaci z Marvela plus 2 z Origins.....
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2008, 11:58:57 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 22, 2008, 11:47:48 pm »
http://www.netkomiksy.pl/index.php?p=ogladaj&id=3
takie coś znalazłem w necie. Są komiksy on-line

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 23, 2008, 12:39:13 am »
Co prawda nie nawidze czyatnia komiksów w necie, ale to tańsze i szybsze niz ich kopowanie... jak na 100 naboi może byc....Szczerze mówiąc nigdy nie miałem potrzeby żeby się zagłębić w tą serię....

Offline FurySteel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 26, 2008, 12:07:41 am »
Ja może się spóźniłem, ale jak chodzi o komixy...

www.su8.pl/amen [nofollow]

Po prostu... Komedia xD
"
-Zrób coś dla mnie. Chciałbym znać imię swojego oprawcy.
-Ahh... Toirdhealbhach ó Cearbhallain.
-...jak?
-Toirdhealbhach ó Cearbhallain.
-...co to za imię?
-IRLANDZKIE, PIERDOLONY MAKARONIARZU! - - - - Daj mi pistolet, daj pierdolony pistolet!  --- -- -- Dobra, czas na cytat.
-Cytujesz Biblię?
-Księga Ezechiela, rozdział 15, wers 17:
ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez niesprawiedliwości, samolubnych i tyranie złych ludzi, błogosławiony ten.... - --  - -Kurwa, jak to szło... - --  ...co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności...
-Stary, oglądałeś Pulp Fiction 37 razy i dalej tego nie pamiętasz?
-KURWAAA! ŻRYJ! - - Musieliście mi humor spierdolić. Banda chuja.
-Trzy zdrowiański synu, a teraz ty mnie."


Po prostu to TRZEBA przeczytać.xD

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 26, 2008, 12:19:10 am »
właśnie skończyłem czytać wszystkie części 100 naboii dostępne na tamtej stronie, i powiem że to na prawdę świetny komiks. Dostał się do mojej szczęśliej 3 najleprzych komiksów wraz z "Sin City" i "Kaznodzieją". Fantastyczna fabuła, genialny motyw przewodni, świetne dialogi, i wyraziste i ciekawe postaci. Poza tym ten komiks ma na prawdę genialny klimat. Mieszanka filmu noir, powieści kryminalnej, legendy miejskiej, i piosenki barda-pijaka. Jest brudny i fajny. Trochę za dużo czarnuchów występuje jak na mój gust, ale poza tym nie mam absolutnie nic do zarzucenia. No może poza głupimi nazwami w stylu "trust" czy "minutemani"

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 26, 2008, 10:47:46 pm »
Niechce mi sie czytać wszytskich części 100 Naboi............. Jeszcze nie..
O co chodzi z minutemanami?


AMEN - ciekawy komiks..... ale całego nie czyatłem. Nie dzisiaj. Jednakże jakiekolwiek  nawiązanie do PF QT wywołuje u mnie mieszane uczucia. Musze go przczytac do końca.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 29, 2009, 08:56:03 pm »
Widział ktoś Spirit Franka Millera? Ja nie, miałem wpaść na niego do kina ale nie maiłem czasu i juz chyba nie grają. Widziałem za to trailer i wygląda dziwnie albo pokocham ten film albo znienawidzę....
Jak widzisliście to zdajcie relacje

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #131 dnia: Marca 09, 2009, 12:44:00 am »
Byłem dziś na WATCHMEN
Wizualnie - perfekcja, fabularnie .........
A to dla tych którzy czytali jedyny komiks z listy 100 Najlepszych Powieści Times'a
http://www.youtube.com/watch?v=YDDHHrt6l4w

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #132 dnia: Marca 09, 2009, 04:07:41 pm »
Jakoś nie staje mi przy komiksach Alana Moore, ale i tak pewnie obejrzę. A tak z innej mańki to w końcu widziałem iron mena, i też mi nie stanął, choć momentami brykał.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #133 dnia: Marca 10, 2009, 12:00:43 am »
Iron Man w porównaniu z innymi filmami na podstawie komiksów Marvela to jest majstersztyk.... Robert D Junior stworzył zblazowanego bogacza i choć i tak czuc tu smród Hollywoodu to film mozna spokojnie obejrzeć....

A np ze Strażikami jest inaczej, dla mnie to najlepszy komiks o zamaskowanych kolesiach [bo bohaterami ich nie można nazwać] jaki napisano..... Tak jak Snyder poradził sobie z 300 tak nie dał rady w Strażnikach...
franqey, mówiłeś ze nie czytałeś wszystkich części Watchmen więc jak będziesz miał okazje prezczytac to najpierw zajrzyj do komiksu a potem do kina [chyba jest w empku] bo nawet jak nie lubisz Moore'a to i tak komiks jest lepszy niż film......
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2009, 12:04:19 am wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #134 dnia: Maja 09, 2009, 02:34:37 am »
Właśnie obejrzałem "30 dni nocy", i muszę przyznać że w filmie czuć klimat komiksu. A komiks ten bardzo dobrym jest. Fajnie jakby nakręcili jeszcze "mroczne dni" jako squela, ale w to wątpię.