Autor Wątek: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?  (Przeczytany 39729 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« dnia: Czerwca 08, 2010, 08:58:38 pm »
Okej, ja Adept, łowca najciekawszych nowinek daję Wam to:

http://kotaku.com/5558339/if-this-is-the-next-mortal-kombat-movie-sign-us-up (trailer na dole)

Nie wiadomo czy to zwiastun nowego filmu czy zwiastun nowej gry, ale wiem jedno: Mam orgazm i jestem zdołowany. Orgazm bo to całkiem nowe spojrzenie na historię, spojrzenie zupełnie odbiegające od kanonu. Posiadające jednak zgodność stosunków między postaciami i idee turnieju. Dół, bo co oni kurwa zrobili z Mortal Kombat?! Nie wiem, pomóżcie mi ustabilizować uczucia bo się rozpłaczę zaraz  ;D

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:40:24 pm »
Jak widać WB wziął sobie MK na poważnie i chce całkowicie zmienić kurs w jakim podąży seria spod ich skrzydeł. Nie wiem, czy to dobre, czy złe, bo ostatnie produkcje takie jak Batman wyszły na dobre, a Bracia zdobywały same nagrody.

Widzę, że postawili na realia, zero magi (co widać np w wcale pomiędzy Cage i Baraką), a postacie są ludzkie, i gdy zobaczyłem śliniącego się Reptile, to w pierwszym momencie nie wiedziałem co myśleć, bo chociaż przypomina mi tego z Armageddonu, to przedstawiony tutaj został raczej jako człowiek-kanibal. Po prostu dziwota i dziewoja.

Najbardziej WB zaszalało taki faktem, że dostajemy od razu prosto z mostu, na dzień dobry informację, że Johnny nie żyje, bo urwał mu łeb Baraka. No na miłość boską ;D

Chyba się wstrzymam z dalszym pisaniem, co o tym myślę, bo jest za wcześnie. Nawet nie wiem, czy to film, czy gra. Jeśli film to wydaje mi się, że może być to ciekawe spojrzenie na serię, bez idiotycznych, śmiesznych w dzisiejszych czasach dodatków, ale jeśli gra i będzie brak tych wszystkich fireballi, kamekame to chyba się rozpłaczę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2010, 09:42:48 pm wysłana przez davidkoz »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:44:02 pm »
Jak widać WB wziął sobie MK na poważnie i chce całkowicie zmienić kurs w jakim podąży seria z pod ich skrzydeł. Nie wiem, czy to dobre, czy złe, bo ostatnie produkcje takie jak Batman wyszły na dobre, a Bracia zdobywały same nagrody.

Dokładnie to samo Luna zauważył. Większość osób uważa, że to gra będzie.

Najbardziej WB zaszalało z taki faktem, że dostajemy od razu prosto z mostu, na dzień dobry informację, że Johnny nie żyje, bo urwał mu łeb Baraka. No na miłość boską ;D

To jeszcze nic. W nowej "Planet of the ape" na plakatach kinowych dali zatopioną statuę wolności, która jest spojlerem zakończenia filmu. Gratulację dla marketingowców.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:52:50 pm »
W necie pojawiła się informacja, że film ten nie jest związany z Warner Bross. Są pogłoski, że to są może pierwsze sceny z trzeciego filmu Mortal Kombat pod patronatem Threshold Entertainment. Dalsze wyjaśnianie sprawy w toku!

Offline Cobra

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:54:05 pm »
*SZLOCHA*
FDMK pisze nawet że to MK9, a po za tym, patrząc logicznie, johnny został zabity z ręki shao w mk 2 (film), to co on by robił w mk 3?

Reptile? kolejny powód do płaczu, po 18 latach wbili mi nóż w plecy, dziękuję...
Baraka? Baraka z dredami? co to kurwa ma być do cholery? (przepraszam za wulgaryzmy ale jestem strasznie wkurzony)

Walkę fajnie zrobili ale śmierdzi mi tu Tekkenem jak nic, a ja że nie trawię wręcz tej serii (tekken) to znów dziękuję.
Jako fan, jestem rozczarowany, obojętnie czy gra czy film to i z jednej i z drugiej strony, chce mi się płakać.
Jak pisałem prywatnie niektórym userą, jak tak ma pozostać na stałe, do końca to ja leje na dzisiejsze mk ciepłym moczem!

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:18:57 pm »
W sieci zagrzmiało, ponieważ na YouTube, pod kontem MortalKombatRebirth pojawił się trailer dotyczący Mortal Kombat. Trailer trwa ponad 7 minut, a zobaczyć w nim możemy całkowitą zmianę serii. Pierwsza scena ukazuje miasto, którego nazwa brzmi "Deacon City", a akcja dzieje się w bieżącym 2010 roku. "Kapitan" Jackon Briggs, którego gra Michael Jai White przesłuchuje Hanzo Hasashi na temat dwóch zabójców, znanych jako Reptile i Baraka.

Wszystko jest bardzo realne, raczej zupełnie odbiega od tego, czym żyła seria, więc nie uświadczymy póki co żadnej magi, zagmatwanej historii i mutantów. Nie jest też pewne, czy krótki przerywnik nie powstał od niezależnego studia, ale biorąc pod uwagę niecały tydzień do targów "E3", na których ma być zaprezentowany nowy Mortal Kombat całkiem możliwe jest, że to początek promocji marki ze strony Warner Bros.

Miejmy nadzieję, że tym razem w końcu coś uda nam się podejrzeć i zobaczyć choć trochę materiału, nad którym ekipa Eda Boona pracowała przez ostatnie dwa lata.

Nie wiemy, czy jest to trailer z nadchodzącego filmu, serialu, czy gry, która już dawno jest w produkcji, ale cała wiadomość pojawiła się w serwisie TRMK, który jako jeden z pierwszych ukazuje na światło dzienne nowości ze świata Mortal Kombat.

Kliknij tutaj aby zobaczyć trailer.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:19:04 pm »
Jako powiernik wiadomości od Luny przekazuję na ławę forum jego słowa:
Cytat: Luna
A Ja - Luna - śmieję się zuchwalczo w twarz Cobrowi, bo wiem i jestem PEWNY że seria podążyła w dobrym kierunku! KONIEC powiadam wam z kojarzeniem MK jako gry-groteski dla dzieci. Era "brutalnych" mordobić skończyła się na zbanowaniu Thrill Kill. MK potem już tylko jedwo robił podrygi. Tutaj moim zdaniem mamy spełnione 2 PODSTAWOWE założenia jakie przyświecały twórcą MK gdy tworzyli pierwszą część - grę realistyczną i zarazem brutalną czyli BRUTALNIE REALISTYCZNĄ. Co może być lepszego dla (nie bójmy się tego tytułu) pamięci Midway niż wyniesienie ich najbardziej zasłużonej serii na ZASŁUŻONY nowy poziom techniczny?! Jasne, czy gra jest godna przekonamy się dopiero przy okazji E3 bo już nie raz brutalnie deptano w chodnik nadzieje graczy powstałę po trailerach. Teraz patrząc obiektywnie...Reptile, Baraka, Sub-Zero, Scorpion jako banda psycholi? FUCK YEAH! TO MA BYĆ GRA KTÓRA PORAZ KOLEJNY PRZEŁAMIE GRANICE I PEWNEGO RODZAJU TABU W GRACH. Brak firebali i innych podobnych ja tutaj widze tylko na plus. W ogóle...czy tylko mi się wydaje, że MK poraz pierwszy ma szanse nie BYĆ KONKURENTEM PRZEZ POWIELANIE, a być NOWYM WZOREM? ps, cobra lubi kozice:D

Oczywiście Luna zapomniał o jednej bardzo ważnej rzeczy... Mortal Kombat nie miało być brutalnie realistyczne, tylko BRUTALNIE KLIMATYCZNE. A jak wiemy klimat ten osiągnięty był poprzez ciosy specjalne, magię, postacie i mutanty, a nie przez REALIZM. Więc jak bardzo szanuję Luny zdanie, tak uważam, że kompletnie machnął się z tą opinią. 

Offline Hanzo Hasashi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 192
  • No Pain, No Game !
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:31:37 pm »
Kurcze mi się podoba,chociaż nie wiem co to do końca jest? Zapowiedź filmu? gry? a może jednego i drugiego? Tragedii nie ma,skąd ten lament u Was? czego oczekujecie?

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:32:52 pm »
Kurcze mi się podoba,chociaż nie wiem co to do końca jest? Zapowiedź filmu? gry? a może jednego i drugiego? Tragedii nie ma,skąd ten lament u Was? czego oczekujecie?

Czy to tak trudne do odgadnięcia?
Filmu podobnego do Mortal Kombat: The Movie
Gry podobnej do Mortal Kombat II

A nie tego i tego o 1389264 stopni obrócone wokół własnej osi :)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:43:48 pm »
nie, nie, nie

Jako film bardzo dobrze, w końcu nie jest plastikowo i syf się wylewa z ekranu i po Mrocznym Rycerzu wierzę w to, że będzie bardzo dobrze, a nawet lepiej. Chodzi mi jedynie o brak fireballi w grze, ale sądzę, że to raczej z filmu jest, bądź serialu, a więc nie ma się co denerwować, bo będzie dobrze, będzie to to, o czym marzyliśmy.

Mam nadzieję, że nie stanie się jak zwykle, że ciągle narzekaliśmy na brak brutalizmu, teraz go dostajemy i narzekamy, że za brutalnie ;D Panowie ;) Spokojnie, poczekajmy, bo nawet nie wiemy czym owy trailer jest.

Bodzio

  • Gość
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:47:44 pm »
Dla mnie świetne - coś nowego, coś ciekawego, coś bardziej poważnego (jeśli to film, a teraz przypuszczam że tak).

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:51:08 pm »
Jestem właśnie chwile po obejrzeniu filmiku. Początkowo na myśl przyszło mi jedynie skojarzenie z nowym filmem MK, ale w związku z zaistniałymi wieściami związanymi z MK9 jestem zdania, że to trailer promujący całkowicie nową, brutalną odsłonę serii MK. Wszystko wskazuje, że idzie to w szokująco-nietypowym kierunku. Czy lepszym ? Ja jestem pełen optymizmu odnośnie powrotu MK w nowym wydaniu pod patronatem WB... Jeśli fabuła oraz klimat miałyby wyglądać tak jak prezentowane jest to na tym ponad 7 minutowym filmiku, to może to być bardzo ciekawe. Jak dla mnie ta magiczna fantastyka jaką wykreowała sobie seria do tej pory, może zostać podważona, choćby na razie na jedną próbę... Może godzę się na coś nowego dlatego, że odczuwam już przesyt znanego nam uroku Mortala i cos takiego co jest w stanie mną na nowo poważnie poruszyć jest w mych oczach powiewem świeżości.

Na chwilę obecną jestem zainteresowany i głęboko zaciekawiony tym projektem. Liczę, że to będzie nowy duży skok a właściwie przeskok wizerunku MK. Czekam i jestem dobrej myśli  ::)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:58:17 pm »
Wszystko spoko, luzik. Jednak czy nie przeszkadza Wam całkowite odejście od kanonu gry? Przecież Baraka to mutant, a nie człowiek z tatuażami i skrzywioną psychiką. Reptile to gad, a nie seryjny morderca korzystający z lodówki etc. Mówimy o kanonie oraz o jego odejściu, a nie o tym, że fajnie to wygląda.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 08, 2010, 11:02:40 pm »
No, udało się.... :)

Odpaliłem link i obejrzałem. Zaskoczenie, zaniepokojenie, zaciekawienie i niezdecydowanie......
Jeśli to ma być fabuła nowy film to niech go szlag, jeśli na nową grę to niech ją szlag, jeśli na serial to jeszcze pół biedy. Mi się wydaję że to tylko promocja mająca podgrzać atmosferę przed E3. Albo jednak promo nowej odsłony gry.  Na razie nie wiem co o tym myśleć. Jeśli tak ma wyglądać nowa fabuła no zrobili zwrot o 180 stopni.Z drugiej strony za czasów Midway w fabule tak sie pojebało że nikt łącznie z twórcami nie wiedział na czym stoi MK po MKvsDC. Bo nie dość że zamieszanie byłó już z tym jak niektóre postacie wróciły podczas Armageddonu to dołożyli nam jeszcze kolejnych wątpliwości nazywając MKvDC MK8.
Film bardzo profesjonalnie wykonany. Historia jednak mi średnio podpada. Najbardziej mnie wkurwił Baraka. Ja go nawet niespecjalnie lubię ale to co na pokazali to była tragedia .......... i kał w jednym.
I jeszcze jedno .... Skoro to ma być nowa super realistyczna gra to z moim ukochanym GORO możemy się pożegnać..... Chociaż zaraz..... Pewnie go wstawią jako zwariowanego naukowca, który postanowił doszyć sobie dodatkową parę rąk..... Rewelka......

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 08, 2010, 11:04:38 pm »
No właśnie po głębszym zastanowieniu  nie przeszkadza ponieważ, gdybym miał wybierać:

a) to co Midway nad ostatnio serwowało, czyli owy "klimat" etc;
b) całkowitą zmianę, powrót do mega brutalności

to wybiorę odpowiedź "b", ponieważ jakby nie patrząc na pierwszą grę Mortal Kombat, to taki Reptile, też był w ludzkiej formie i mało wtedy, poza jego nikłą historią przypominał nam jaszczura. Jeśli to pierwsza część filmu, to nie wiemy, co będzie dalej i czy nie okaże się, że jednak jest jaszczurką.

Nie ma co teraz gdybać ponieważ nakręcone jest to tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Historia jest tam tak nikle przedstawiona, że jeszcze każdy, może być każdym, a patrząc na twarz Baraki, to jest po jakiś eksperymentach genetycznych, bo chyba sobie operacji plastycznych z silikonami nie robił.