Autor Wątek: Deception Help Me !!  (Przeczytany 36481 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 06, 2008, 09:25:40 pm »
Śledziks dobrze prawi, słuchaj jego rad młody podróżniku ;D ;D ;D
Tak jak mówił najpierw trening potem mięcho

Death Dealer nie wiem czy dalej chcesz te areny ale masz:
(wszystkie są ukryte w skrzyniach)
EARTHREALM:
- Liu Kang's Tomb         -   H-6 (po walce z Majorem Briggsem pojawi się skrzynia)
- The Portal                -   G-5
- Beetle Lair                -   A-6 (skrzynia pojawi się ale dopiero po zakończeniu Konquestu)
NETHERREALM:
- Golden Desert           -   E-2 
- Courtyard                 -   A-1
- Shang Tsung's Courtyard  -  A-1
CHAOSREALM:
- Nexus                      -   A-4 (po godzinie 3pm)
- Dragon King Temple    -  D-7 (o 4am w niedziele )
OUTWORLD:
- Dragon Mountain        - H-8
ORDERREALM:
- Kuatan Palace           - A-4
_ Quan Chi's Fortress    - H-5

Areny w Trumanch:
- Living Forrest -  Trumna DS za 1694 Szafirowe Koinsy
- Dead Pool      -  Trumna JI za 2191 Ruby Koins

Mam nadzieję że nie pisałem na darmo.... ;)

Offline Jedu Sindel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 07, 2008, 05:11:06 pm »
Thx, pare aren odblokowałem. Kurde te treningi są żenujące. probuje zrobić kombo kwadrat, kwadrat trójkąt kółko ale po trójkącie zwalnia i kopie po jakimś czasie i mi kobma nie zalicz;/ zna ktoś jakąś rade ?

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 07, 2008, 05:53:30 pm »
Powiem szczerze że te treningi to najbardziej wkurw*****a rzecz w Konqueście.
Nie wiem jak Ty to robisz dokładnie ale ja pamiętam że trzeba od razu wklepać całą kombinacje a nie po kolei. Kiedy próbujesz jeden cios za drugim to sie nie udaje bo trwa za długo, ale jak wklepujesz od razu wszystkie ciosy to Shujinko kończy ok 1 sek. po tobie i to zazwyczaj się udaje....
Naprawdę nie pamiętam jak to było w Deception ale obecnie przechodzę Konquest w Deadly Alliance i tam to sie sprawdza....

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 08, 2008, 09:32:50 am »
Dla mnie najgorszy system zadawania ciosów był w MK:DA - cholernie powolne, jak bym walczył pod wodą. I to w MK:DA było mi najgorzej przejść konquest. W MK:D dożo poprawili, ale w niektórych postaciach trzeba to po prostu wyczuć, ja miałem taki problem właśnie przy Mk:DA, myślałem, że jajo zniosę.

Slave, dzięki za trumny.... krypty czy jak to tam ;). na pewno się przyda.

Offline Jedu Sindel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 08, 2008, 02:56:27 pm »
to jak ja odblokuje psotaci ?? ten konqest jest do dupy, na moje powinno wszystko być w kryptach

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 08, 2008, 06:03:22 pm »
Jak przebrneisz przez kilka treningów to później jest luz. W końcu nie tylko do nich ogranicza się Konquest. Proponuje tez obniżyc poziom trudności przeciwników. Treningów nie jest wcale tak dużo...

Powodzenia

Offline Jedu Sindel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 08, 2008, 07:45:17 pm »
W obciach zrobiłem wszystko na easy, ale to kombo mi nie wychodzi. Po trójkącie kupa, zacina się. KTO CHCE DO MNIE PRZYJŚĆ I MI TO PRZESZJŚĆ  :'(

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 08, 2008, 09:09:11 pm »

         Earthrealm Village

Naszą przygodę zaczynamy jako 13 - to letni chłopiec imieniem Shujinko. Pierwsza lokacja to mała wioska, w której nasz zuch opanuje podstawy sztuki walki u wielkiego mistrza Bo Rai Cho. Na samym początku widzimy wstawkę filmową, na której przedstawiono bawiące się w turniej mortal kombat dzieci. Wśród nich jest oczywiście Shujinko. W końcu, młodzież rozbiega się po wiosce, a nasz młody wojownik, zaciekawiony udaje się do pobliskiego dojo.
Tak zaczynamy pierwszy trening, u Bo Rai Cho- ogólnie chodzi o opanowanie podstaw w trzech stylach walki.


Trening: Bo’ Rai Cho lekcja pierwsza

1. ćwiczenie:
Należy trzykrotnie wcisnąć klawisz „przód” i trzy razy „tył”.

2. ćwiczenie:
Teraz musisz szybko nacisnąć dwa razy, raz za razem TYŁ, aby nasz wojownik zrobił szybki odskok w tył od przeciwnika (tzw. BACKWARD DASH).
Wykonać trzy – krotnie.

3. ćwiczenie:
Wciskamy kolejno klawisze:
               - kwadrat
               - trójkąt
               - X
               - kółko

4. ćwiczenie:
               -trójkąt   
               Góra + trójkąt

5. ćwiczenie:
               - X
               Tył + X

6. ćwiczenie:
Dwa ataki wysokie i dwa niskie, czyli np.
               - kwadrat
               - kwadrat
I niskie:             
               -Ukośnik w dół + X
               -Ukośnik w dół + kółko
Misja ukończona!

Teraz opuszczamy dojo i możemy już swobodnie kierować nasza postacią i poruszać się po wiosce.

Na początek kilka podstaw: w górnym prawym rogu ekranu znajduje się tabliczka, która informuje nas kolejno: jaki jest dzień, data (zaczynamy od 01.01.01 – rok, miesiąc i dzień od rozpoczęcia treningu), oraz która jest godzina. Po lewej stronie na górze ekranu jest kompas (wskazujący nam przy pomocy zielonej strzałki kolejne misje, czyli gdzie następnie należy się udać). Pod kompasem jest oznaczenie danego pola, na którym obecnie się znajdujemy (np. B-6), a na samym dole ekranu jest napis lokacji (np. EARTHREALM) – to wszystko jest niezwykle istotne i ważne.

Zaczynamy. Znajdujemy się teraz w parku, w którym na początku bawiły się dzieci. Tuż obok ciebie, po prawej stronie znajduje się Apep – przyjaciel Shujinko, zaznaczony na charakterystyczny zielony kolor (nie do przeoczenia). Podchodzimy do niego i naciskamy ‘X’, by porozmawiać. Ten każe nam iść za sobą do następnego dojo. Biegniemy, więc za nim, ale w pewnym momencie w polu B-6, po prawej stronie znajdować się będzie skrzynia (zaraz za nią droga kręci w prawo). Otwieramy skrzynię i zgarniamy klucz KI (alternatywny kostium Scorpiona). Biegniemy dalej za naszym przyjacielem (zwróćmy uwagę, że kompas wskazuje nam drogę), gdy znajdziemy się na miejscu, po krótkiej rozmowie, kierujemy się do następnego pomieszczenia (dojo) tuż obok.

Trening: Bo’ Rai Cho lekcja druga

1. ćwiczenie:
Wykonujemy następujące comba:
               - kwadrat, kwadrat, trójkąt
               - kwadrat, kwadrat, kwadrat
               - kwadrat, kwadrat, X

2. ćwiczenie:
               - kwadrat, kwadrat, góra + X
               - kwadrat, kwadrat, trójkąt, kółko

3. ćwiczenie:
               - góra + trójkąt
               - góra + X
               - przód + kółko               
               - dół + trójkąt

4. ćwiczenie:

                - tył + trójkąt
               - góra + kółko

5. ćwiczenie:
Tu musimy wykonać Juggle
               - góra + kółko… kwadrat, kwadrat, kwadrat
               - tył + trójkąt… kwadrat, kwadrat, trójkąt

Misja ukończona!

Idziemy porozmawiać z Apep’ em i znów biegniemy za nim na następny trening.
 
Dobiegamy do mostu i zatrzymujemy się (jesteśmy w polu C-6) i tuż przed nim po prawej stronie widzimy kolejną skrzynię, w której znajduje się klucz ND (odblokowujący, Bo, Rai Cho dla puzzle kombat). Podążamy w kierunku gdzie jest Apep – czyli za mostem w lewo i prosto, aż zobaczymy zielony punkt – to Apep przy kolejnym dojo, jednak gdzieś w połowie tej prostki zatrzymujemy się raz jeszcze (pole D-5) i otwieramy kolejną skrzynię z kluczem GP (odblokowuje arenę PORTAL). Dobiegamy do przyjaciela – automatyczna rozmowa, z której dowiadujemy się, że Bo’ Rai Cho ocenia nas już na wielkiego mistrza, lecz musimy jeszcze sporo trenować… Wchodzimy do pomieszczenia.

Trening: Bo’ Rai Cho lekcja trzecia

1. ćwiczenie:
Trzymamy wciśnięty R2 (BLOCK), aż do momentu w którym Bo’ Rai Cho zada cztery razy cios.

2. ćwiczenie:
To samo, co wyżej tylko schyleni trzymamy R2 – ataki będą na low)

3. ćwiczenie:
Należy się schylić w momencie, w którym mistrz wyprowadza cios.

4. ćwiczenie:
Tutaj nie schylamy się, a unikamy ciosu wciskając górę lub dół w momencie ataku Bo’ Rai Cho

Misja ukończona!

Idziemy porozmawiać z Apep, który chce nas zaprowadzić do następnego dojo. Dobiegniemy do mostu, gdzie okazuje się, że nie możemy przejść gdyż jest tam strażnik, musimy, więc czymś go przekupić. Wracamy się z powrotem aż do poprzedniego mostu (punkt C-6 za mostem). Podchodzimy tam do rzeźnika i rozmawiamy z nim przyciskiem ‘X’. Odbieramy mięso i biegniemy z tym z powrotem do strażnika na moście – jedzeniem go przekupiliśmy. Możemy się już udać za most. Rozmawiamy z Apep i biegniemy za nim.

Za zakrętem w połowie drogi do następnego dojo, po prawej i po lewej stronie (C4) znajdują się: skrzynia z kluczem ON (odblokowuje postać Kenshi’ ego), oraz po drugiej stronie następny klucz (KT) w postaci nuty (muzyka z areny Liu Kang’ s tomb).

Udajemy się do zaznaczonego zielonym światłem miejsca, na kolejny trening.

Trening: Bo’ Rai Cho lekcja czwarta
1. ćwiczenie:
Trzy razy naciskamy L1 (zmieniamy style walki)

2. ćwiczenie:
Uderzamy jednym atakiem w każdym następnym stylu walki np.:
               - kwadrat (mantis)
               - kwadrat (shaolin fist)
               - kwadrat (dan tien dao)

Misja ukończona!

Rozmawiamy z apep’ em i biegniemy za nim na kolejny trening. Przechodzimy przez most, dobiegamy do zielonej poświaty. Standardowo rozmowa z Apep’ em i udajemy się na trening.

Trening: Bo’Rai Cho lekcja piąta

1. ćwiczenie:
Podczas ataku Bo’ Rai Cho musimy szybko zejść mu z drogi wciskając dół lub góra, a następnie szybki atak (np. kwadrat) – wszystko wykonujemy bardzo szybko!

2. ćwiczenie:
Schylamy się i czekamy aż czas (3 sek.) się skończy – w tym momencie uderzamy na low – czyli niskie kopnięcie bądź niska pięść.
Wykonujemy trzykrotnie.

3. ćwiczenie:
Musimy użyć tzw. BRAIKER’ A (trzymamy R2 (block) + przód w momencie ataku przeciwnika).

Misja ukończona!

Tym razem Apep zaprowadza nas do miejsca zwanego Ziemską Akademią Sztuki Walki, w której to trenują najlepsi zawodnicy na świecie. W tym miejscu Apep kończy swoje zadanie i odchodzi, a my przechodzimy przez otwarte drzwi do środka owej akademii. Za przejściem, naprzeciwko nas, znajduje się fontanna, obchodzimy ją i podążamy w kierunku światła wyznaczającego drzwi.

Trening: Bo’ Rai Cho lekcja szósta 

1. ćwiczenie:
Chodzi o szybką sekwencję ciosów z końcową zmianą stylu walki (L1) – uwaga! Wszystko wykonujemy jako jedna sekwencja - dynamicznie i szybko, jeśli combo nie wyjdzie z powrotem przełączamy na ten styl od którego zaczynaliśmy (w tym przypadku Mantis).
               - kwadrat, trójkąt, kółko, L1
               
2. ćwiczenie:
               - kwadrat, kwadrat, trójkąt, L1   

3. ćwiczenie:
               - kwadrat, kółko, kółko, L1

Misja ukończona!

Teraz udajemy się w kierunku wyznaczonym przez kompas, a więc do zielonej poświaty. Idąc drogą na wprost przed siebie, zatrzymujemy się na chwilkę w punkcie C-2 i spoglądamy w prawo – powinien znajdować się tam klucz CC w postaci nuty (muzyka z areny Betele lair).

Idziemy dalej w kierunku światła, dochodzimy do przejścia, za którym znajduje się, Bo’ Rai Cho, lecz wcześniej otwieramy kolejną skrzynię po lewej (pole D-1), znajduje się w niej klucz HB (arena Ying Yang dla trybu Puzzle Kombat).

Teraz już możemy podążyć do zielonego punktu. Włączy się nam automatycznie rozmowa Shujinko z Bo’ Rai Cho: Mistrz nie pozwala przejść przez bramy wioski, gdyż uważa, że ten jest na to za młody i nieprzygotowany na spotkanie ze światem zewnątrz. Młody Shujinko odchodzi załamany, lecz tuż za chwilę materializuje się przed nim tajemnicze jasne światło – to Damashi, wysłannik starszych bogów, który wyjaśnia naszemu wojownikowi, że został wybrany przez owych bogów jako ich mistrz, oraz, że bogowie potrzebują jego pomocy w odzyskaniu niezwykle ważnych przedmiotów. Damashi przekazuje Shujinko potężną moc, dzięki której ten nabywa umiejętności wielkiego wojownika i będzie w przyszłości mógł się przeciwstawić wszelkim napotkanym przeciwnikom na swojej drodze w służbie starszych bogów. Po zaabsorbowaniu tych mocy Shujinko wraca do Bo’ Rai Cho, tym razem by go pokonać. Lekko zdziwiony stary mistrz przyjmuje wezwanie swojego ucznia.

Trening: Bo’ Rai Cho lekcja siódma

Należy wygrać dwie rundy

Misja ukończona!

To już prawie koniec, zanim jednak udamy się do wskazanego przez światło / kompas miejsca, upewnijmy się, że wszystko już w wiosce zgarnęliśmy (monety, skrzynie, dodatkowe misje), gdyż po przejściu bramy nie będzie już możliwości wejścia z powrotem. Gdy jesteśmy już pewni, że mamy wszystko, podążymy w kierunku bramy. Ostatnia rozmowa ucznia z mistrzem, w której ten drugi jest pod ogromnym wrażeniem możliwości naszego championa. Oczywiście pozwala mu odejść, zapewniony, że ten da już sobie radę na zewnątrz, jednocześnie zaprasza nas na dalsze treningi w przyszłości, rzecz jasna skorzystamy, a teraz zakończyliśmy tę część podróży w Earthrealm.

prosze bardzo :)
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2008, 09:11:38 pm wysłana przez Maniak »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 08, 2008, 09:16:58 pm »
Musze powiedzieć że nie kojarzę ze cholerę żeby było ustawianie jakiegoś poziomu trudności w Konqueście...Gdzie wy to znaleźliście?

To prawda że Konquest w DA jest zje***y, w D przynajmniej jak nie można przejść treningu to można połazić po okolicy.... ;)
Ja pamiętam jak przechodziłem DA i już miałem wszystkie postacie zaliczona tylko mi Cyrax pozostał i nie mogłem zrobić jednego z kombosów gdzie trzeba było nawalać po określonych odstępach czasu i używać specjalnego ciosu z piłą...
W końcu kumpel mi przeszedł.....
Jedu musisz próbować trening z Bo nie jest taki ciężki na jaki wygląda, może odstaw go na parę dni i wróć później. Mi to pomagało.

PS: Jedu a gdzie Ty mieszkasz?  ;)
PS2: Kurde, Maniak jak czytam ten tekst :"Misja ukończona!" to normalnie słyszę ten dźwięk tu-tummm.... ;)

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 08, 2008, 10:06:43 pm »
Hmmm.. nie chcę robić zamieszania i wprowadzać w błąd więc sie wytłumaczę.

1. Mam wrażenie, że po ustawieniu w opcjach poziomu trudności - ogólnego, walki w Konqest staja sie również łatwiejsze - Ale jest to tylko moje odczucie.

2. Jeżeli poziom trudności faktycznie wpływa na walki w trybie Konquest to i tak nie zmienia on łatwości przechodzenia treningów oraz łatwość zadawania i wykonywania ciosów, ale skoro Jedu ma problem z treningiem to walki będą dla niego totalną rzeźnią - te późniejsze walki.
Głowy jednak nie dam ;)

pozdrawiam i powodzenia

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 08, 2008, 10:08:35 pm »
Tak tak to właśnei wygląda jak ustawisz sobie poziom łatwy to walki (Kombat) w konquescie bedziesz miał na poziomie łatwym.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 08, 2008, 10:35:58 pm »
Kurde, to ja grałem w Konquest na normal.....
Beka....

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 09, 2008, 08:34:33 am »
Ha! Więc miałem racje co do tego poziomu trudności -  z reszta ostatni flaki z siebie wypruwam, żeby przejść niektóre walki w Konquest i dotarło do mnie, że coś jest nie tak :D, normalnie gram w MK:D na MAX i trzy rundy i daje radę, a w Konquest to czasami pokonanie przeciwnika graniczy z cudem - np, pokonanie przeciwnika w 30 sek podczas gdy ze mnie ulatnia sie energia życiowa. Kilka walk sobie po prostu odpuściłem, żeby nie wpaść w szał.

Ehhh... wiec miałem rację, dzięki Maniak za potwierdzenie, już zacząłem się martwić, teraz mogę umrzeć będąc szczęśliwym :D

Offline Śledziks

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 09, 2008, 09:22:40 am »
Chyba zrobię małego OT bo nie mogę się powstrzymać sorry. Pamiętam jak grałem w konquest'a z kuzynem i jak musieliśmy walczyć z Sub-Zero w Outworld tam gdzie on ma nową zbroję i był kilka razy wytrzymalszy a my słabsi i on jeszcze strasznie dobry. Chyba dwa dni sie z nim męczyliśmy już nas cholera albo jeszcze coś gorszego brała, ale jak w końcu udało sie go pokonać to była wielka radość. I powstało hasło "Gra MKD ok 70zł (w tedy) konsola PS2 500 zł, pokonanie Sub-Zero w Outworld bezcenne" :D

A wracając do tematu jak już ktoś wcześniej mówił zostaw to na kilka dni i odpocznij w końcu Ci się uda (chociaż ja nie pamiętam żebym miał jakieś problemy z tymi treningami) albo weź jakiegoś kolegę żeby to zrobił ;)

Offline Jedu Sindel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: Deception Help Me !!
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 09, 2008, 02:33:53 pm »

   
2. ćwiczenie:
               - kwadrat, kwadrat, góra + X
               - kwadrat, kwadrat, trójkąt, kółko



Tu utykam bo nie moge zrobić tego komba, naciskam kółko to wali po czasie

PS. Jak to zrobic ?? PROSZĘ HELP ME