Autor Wątek: MKU a P2P  (Przeczytany 2439 razy)

Offline Annihilator

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
MKU a P2P
« dnia: Listopada 22, 2006, 11:49:55 pm »
Chciałem się zapytać czy na PSP odpalaja "kopie zapasowe gier":P bez jakichkolwiek sztuczek. Powiem wprost: czy jak sciagne z mula MKU podreptam do empika i kupie konsolke to po zgraniu na odpowiedni nosnik konsolka nie bedzie miala nic przeciwko odpaleniu programu?

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
MKU a P2P
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 22, 2006, 11:55:58 pm »
poszukaj na jakimś forum dotyczacym PSP (polecam www.playstationworld.pl ), albo poczekaj na maniaka bo on ma PSP. z tego co sie orientuje to piraty (nie używaj słowa "kopie zapasowe", bo nikt cie nie wyrzuci za słowo "pirat"- to jest porzadne forum :lol:  :lol: ) wgrywa sie jakoś na karte pamieci. dlaczego nie na płytke? już odpowiadam: nie ma ani takich płyt, ani takich nagrywarek na polskim rynku (zreszta nie wiem czy wogóle gdzies są do użytku domowego)

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
MKU a P2P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 23, 2006, 11:53:51 am »
Wiec tak jesli jestes miłośnikiem paru gier np: GTA, MK, TEKKEN to kup sobie orginał MK Unchained za 149zł. a Jezeli grasz w dużo gier to mozesz sobie konsolkę modefikowac, polega to natym że zmieniamy soft pewnie masz 2.6 a musisz mieć 1.5 żeby odpalic gry przregrana z netu. Musimy miec podstawowy soft 1.5. Zeby to zrobic najpierw musimy dowiedziec sie jaki model mamy plyty glownej. Jezeli mamy odpowiedna plyte mozemy zmienic soft na starszy. Jak nie mamy płyty odpowiedniej możemy zepsuć sobie płytę główną co niestety nie jest przyjemne, bo wiaze sie z utrata PSP. Jak zainsatlujemy odpowiedni soft wtedy bedziemy potrzebowali brogramy ktory berdzie emulowal nowy soft np: soft 2.7 (zeby gry nowe chodziły) i to by było na tyle. Wydaje sie to skomplikowane ale w praktyce jest owiele latwiejsze. Ja tak zrobiłem i  jestem zadowolony :) . Moge sobie pobrac taka gre z netu i przegrac na karte pamieci w ten sposob mam dwie gry jedna w pamieci a druga na nosniku UMD. Jezeli jestes zainteresowany to zapraszam poniżej.

PS: Oczywiscie jak masz karte od 1gb, bo jak masz memorke 32mb to sobie daruj to i zaiwestuj w memorke. Gry zajmuja od 300mb do 1.4gb.

MK Unchaiden ukrojona wersja bez filmow zajmuje 600mb. A full zajmuje 1.4gb. Wiec jezeli lubisz dodatki jak filmiki to polecam wieksza memorke lub kupienie gry orginalnej.

Downgrade z 2.71/ 2.6 do 1.5

Na początku ściągamy paczkę do downgrade -
http://www.psp-team.pl/downgrade/2.71/downgrade_2.71_-_1.5.rar

1. Skopiuj foldery PSP i DOWNGRADER, oraz plik d.bin na główny folder karty pamięci.
2. Naładuj baterię na minimum 50% i podłącz ładowarkę
3. Włącz PSP następnie przeglądarkę zdjęć.

4. Albo :

a )Zobaczysz czerwony ekran i migającą diodę MSD. Wszystko w porządku. Downgrader robi to co ma robić.
Kiedy skończy zawiesi się.

Zresetuj PSP ręcznie. Po włączeniu będziesz miał upragniony soft 1.5

B ) Nie zobaczysz czerwonego ekranu. Downgrader nie rozpoczął swojej pracy. Możesz bezpieczie zresetować
PSP i spróbować ponownie. Jeśli po kilku razach downgrader nie zaskoczy sformatuj kartę pamięci.

Pamiętaj że używasz tego na własną odpowiedzialność. Każdy program który modyfikuje flash może trwale uszkodzić PSP.

Downgrader nie współpracuje z płytą główną TA-082 !

jak odpalać pliki ISO z komputera :?:
Co będzie nam potrzebne:
- DevHook 0.46 Gui + CF - Download
- USBhostsf - Download
- PSP z softem 1.5
- i trochę cierpliwości

I. Konfiguracja PSP

1. Przydało by sie, abyś wszystkie swoje aktualne rzeczy które posiadasz na MSD skopiował sobie dysk twardy. Po czym sformatował karte w PSP.
2. Nastepnie ściągnij pierwszą paczke z DevHook 0.46 GUI + Custom Frimware i rozpakuj ją.
3. Odpal Devhook.46Gui+Custom Firmware.exe i wybierz gdzie ma wypakować pliki (jeśli wcześniej zrobiłeś zalecane czystki na karcie to ustaw żeby wypakował pliki na kartę MSD)
4. Teraz to co znalazło się na naszej MSD musimy uporządkować i wyrzucić parę zbędnych folderów.

Kolorem czerwonym zaznaczyłem foldery do kasacji.

ms0:/PSP/SYSTEM
ms0:/PSP/PHOTO/capture
ms0:/PSP/PHOTO/screenshot
ms0:/PSP/GAME/customfirmware
ms0:/PSP/GAME/customfirmware%
ms0:/PSP/GAME/UndoPOC
ms0:/PSP/GAME/UndoPOC%

Gdy już zrobimy porządek rozłączamy się PC i wchodzimy w menu PSP do GAME/MEMORY STICK i uruchamiamy DeviceHook Shell Concept. Gdy program już się załaduje ustawiamy opcje na takie jak poniżej:

UMD Select---- Tu później pojawią się obrazy w iso. Na razie to omijamy.
UMD Mount-----ISO ANYUMD
UMD Version-----2.XX TO 2.0
Firware------2.71
CPU Clock----222MHZ / 111MHZ
Boot Select-----ReBoot XMB
Other ----- bez zmian

Gdy już ustawiliśmy to wciskamy EXIT.

Offline Annihilator

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
MKU a P2P
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 23, 2006, 12:22:48 pm »
Dzieki za wszystko. Konsolki nie mam dlatego sie dopiero wypytuje co i jak. Bo jak kupie to bym chcial zeby byla bardziej multimedialna niz tylko MKU :D [ja kupilem np PS2 tylko dlatego ze na to sa nowe MK i moj kumpel tak samo :/ ] Jak bysmy sie spotkali odnosnie tych materialow MK to moze bys mi ja pokazal?

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
MKU a P2P
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 23, 2006, 12:38:08 pm »
a ha, Witam Warszawe. Spoko Mogę ci to wszystko pokazac na moim PSP jak to wyglada. Jak by było tego mało można mieć programiki do zmiany wygladu w PSP, albo emulatory np: SNESA, N64, PSX i inne zabawki :)

A co do konsolto tez kupuje  ze wzgledu na MK, tak samo miałem z PSP bo mamy na nią MK, MK2, MK3 i MKU, a teraz jak wyjdzie na dniach umulatorek to cala reszte gier Mk jakie wyszły na PSX: Mythologies, Special Forces, MKT, MK4, hehe :D

PS: Obecnie dla mnie MKU jest najlepszym Mortalem 3D