'

Bon 400 zł na Allegro z kartą Citi Simplicity

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - ildjarn

Strony: [1]
1
Inne / PSP vs Smartfon
« dnia: Luty 25, 2013, 05:26:30 pm »
Dobra, część wybuchnie śmiechem na tak postawiony temat ale trudno, mam po prostu parę pytań. Dawno miałem zamiar sprawienia sobie jakiegoś handhelda ale wraz z nową umową w jednej z telefomii zgarnąłem Xperię J, podjarałem się że emu Snes, Genesis, PSX itp. ale oczywiście kiedy doszło do sterowania wystąpił butthurt :police: I teraz myślę czy nie dokupić jakiś akcesoriów, są jakieś klawiaturki, gamepady, nawet panele z arcade stickiem ale szczerze, nie orientuję się ani w dostępności w Polsce ani tym bardziej w cenie. A może po prostu lepiej to olać i kupić PSP ale tutaj znowu, nie mam pojęcia jaki model kupić, w jakich cenach chodzą tę modele (używki też mogą być), jaka jest wydajność emulacji poszczególnych platform, głownie interesuje mnie PSX, DosBox i MAME bo konsole 8 i 16 bitowe to zapewne pikuś dla tego handhelda. O gry exlcusive nawet nie pytam bo wiadomo która platforma jest w tym starciu górą ale zakładając że wystarczy mi stuff z emulacji to co jest lepsze / tańsze - ładowanie w (przyzwoity) kontroler do komórki czy zakup PSP a jeśli to drugie to jakiego?

2
Inne / "Fallout" 3 i inne nowe gry
« dnia: Luty 11, 2012, 11:28:47 am »
To jedyne forum o grach gdzie mam konto więc temat zakładam tutaj, na razie pod nóż jedna pozycja. Obrzydzenie dla tej gry, co na prawda na poziomie pobieżnych oględzin, sprawiło że odrzuciłem pseduoFallouta3 w czasie premiery, teraz jednak pomyślałem sobie ch**, zawziąłem się że sprawdzę go głębiej i może się przekonam, za mną zaledwie kilka godzin grania ale chciałem się zapytać czy to w ogóle ma sens?

Odkładając na bok takie minusy jak dość żałosna grafa (nieistotne, jestem ze starszego pokolenia graczy więc zainteresowanie grafiką kończy się po kilku minutach), debilne dialogi ("Szukam ojca, nie widziałeś go? Facet w średnim wieku" ROTFL), notoryczne bugi w stylu znikających postaci, ubrań, ścian itp. niskiego AI czy debilnych algorytmów (laska ucieka w panicznym strachu, krzyczy i lamentuje ale do każdego napotkanego npca i tak rzuca rzuca tekst w stylu 'Jak leci?' ROTFL ROTFL ROTFL)... Nawet podchodzę do tego jako autonomicznej gry, nie zważając na to że banda cwaniaków nadała grze tytuł Fallout i skalała tym samym ciekawą i ambitną serię. Chodzi mi o to, jaka jest w ogóle konwencja tej gry? RPG? Na pewno to zbyt duże słowo. Rzeza się typów jak w shooterze gdy stosować real time (warunkiem jest dobra broń, mniejsze znaczenie mają statsy) a tryb VAST jest nieobowiązkowy, poza tym na cholerę komu ten pseudoturowy system walki skoro jego włączenie i ustawienie się w odpowiedniej pozycji do wroga i tak pozostaje zręcznościowym elementem?  Po drugie no litości, grając na max difficulty i będąc zaledwie na 2 levelu doświadczenia zabiłem w środku pustyni dwóch supermutantów atakujących mnie naraz i to kijem baseballowym! To na co mi pompowanie statsów skoro moja leszczykowata panienka na praktycznie żadnym poziomie rozwoju była w stanie rozłożyć tak groźnego wroga. To absurd, żadne rpg. Dobry shooter to też nie jest bo nie zapewnia żadnej większej przyjemności z eksterminacji wrogów, poza tym sam gameplay jest tak drewniany i kulawy że niszczą go nawet prostackie Doom'klony z Amigi, która na tym poletku nigdy nie błyszczała. A że można było zrobić klasową strzelankę fpp z elementami rpg już dawno udowodniły np. Hexen 2, Strife czy nawet przereklamowany Rage, także odpada argument że nie podobają mi się gry z takich rejonów.

Po prostu jestem zażenowany poziomem tej gry, jej niespójnością i brakiem przemyślenia, podobno osiągnęła straszny sukces więc pytam się, czy po kilkunastu h grania coś się poprawi, czy najlepsze dopiero przede mną, może ktoś wskaże jakieś plusy bo na razie jest dramat i zastanawiam się czy w ogóle warto to kontynuować i czy gra w którymś momencie przestanie być żałosna. A może jest to kolejny produkt czasów, gdzie rządzą takie gnioty i papki dla gimbusów w stylu Halo, Gears of War czy Call of Duty i normalni gracze nie znajdą tu już nic dla siebie? Pytam o to wszystko ze względu na deficyt czasu poświęconego na granie więc szkoda mi go tracić na coś co nie jest tego warte.

Wątek otwieram również dla potomnych, którzy chcą zrozumieć inne niezrozumiałe fenomeny współczesnego rynku growego, który IMHO funkcjonuje w formie patologicznej i póki co jedyną nadzieją staje się rosnące znaczenie sceny indie no ale o tym może kiedy indziej czyt. później.

3
Mortal Kombat (2011) / Cyber Smoke - ankieta
« dnia: Sierpień 22, 2011, 12:35:23 pm »
C. Smoke (czy raczej jego brak) wzbudza nieco kontrowersji, zrobimy więc ankietę jak to wygląda u nas w Polsce:

1. Chcecie powrotu Cyber Smoke'a czy macie go za kwestię starego story i wystarczy wam Human Smoke i Cyber Sub-Zero?
2. Jeżeli C.Smoke ma powrócić, to jako osobna postać z oryginalnym story, nowym movesetem itp. czy jedynie jako kostium dla Human Smoke z nowymi animacjami?
3. Jeżeli Cyber Smoke powróci jako odrębna postać, to jego story ma być niekanoniczne czy też przeciwnie, stać się wersją kanoniczną (np. powstaje dziura w czasoprzestrzeni, Smoke z czasów Armageddon przenosi się do okresu MK9 i w ten sposób mamy 2 Smołków - dobrego (choć chwilowo martwego) Human Smoke'a i złego Cyber Smoke'a z przyszłości, coś jak 2 Trunksy w Dragon Ballu)?

4
Ogólne / MK10 - koncepcje
« dnia: Maj 26, 2011, 09:00:20 pm »
No właśnie, jak będzie wyglądał, przeczuwacie obecność jakich postaci, jaki rozwój fabularny, co, jak i dlaczego.

- Mi wydaje się , że nie ograniczą się tylko do wątków Shinnoka, skoro story z MK9 objęło aż 3 gry. Obstawiam że połączą wydarzenia MK4 z Deception.

Dlaczego bez Deadly Alliance? Shang Tsung najprawdopodobniej zginął poprzez odebranie duszy więc sojusz, poza tym ten wątek został już wykorzystany w MK9, gdzie nie dość że rola Quan Chi wzrosła znacznie w porównaniu do oryginalnej linii czasu, to również doszło do utworzenia wiadomego tag-teamu.

Dlaczego Deception skoro od wydarzeń z MK4 dzieli je jakiś kawąłek czasu? Wydaje mi się, że cześć wydarzeń potoczyła się szybciej. Nie ma Blaze'a tylko Daegon w Pit2 nie? Jeśli to jest znak to patrzcie: Daegon został przebudzony przez smoka Caro po tym, jak ten ostatni stracił kontakt z Blazem. To stało się zaraz po porwaniu Blaze'a przez kapłanów Onagi w celu strzeżenia jaja. Czyli jeżeli zamiast Blaze'a  jest już Daegon to znaczy że wcześniej doszło do jego wybudzenia and so on. Quan Chi ma też inskrypcje Dragon Kinga na ciele, może to też mieć znaczenie.

- Postać z endingu Jade nie jest wprowadzona bez powodu, jeżeli nie będzie jej w DLC, będzie miała znaczenie dla gry.

- Z racji przetrwania masakry Sindel główną rolę będzie pełnił Johny Cage (coś mi się wydaje że to on pokona Shinnoka, jeśli w ogóle ma być  pokonany bo może być kolejna niespodzianka), wsparty przez team Sonya, Kai, Kenshi, Li Mei, Bo Rai Cho, Shujinko, Frost... z dodatkiem wojowników z Outworld (bo teraz inwazja wymierzona ma być w dwa realmy) czyli być może Baraka, Mileena, Ermac (tego i tak jakoś nawrócą), Goro, Sheeva, Kintaro, Reptile - pewnie nie wszyscy bo niektórzy przyłączą się do biskupa.

- Zabici przez Sindel powrócą jako sługusy Shinnoka ale nie będzie można nimi grać, będą tylko o nich wzmianki taki jak o Jaxie, Cage'u. itp wskrzeszonych jako sługi Onagi w Deception. Jeśli ich uwolnią to również, dopiero w endingach poszczególnych postaci.

- Rozdziały story będą podzielone głównie na dotychczas słabo akcentowanych w serii wojowników. Czy to dobrze? Myślę że tak, nawet jeżeli nie podoba mi się ta czy tamta postać, to rozwinięcie jej może właśnie pozwolić mi się do niej przekonać czy też nadać jej zupełnie nowego charakteru. Zresztą ile można w koło wałkować to samo story i te same postacie, choćby i kultowe. Ta sama historia z MK1-3 była już i w oryginalnych częściach, trochę w MKM:SZ, kompleksowo w Shaolin Monks i teraz przearanżowana w MK9, nie ma już do niej powrotu bo zacznie to przypominać odgrzewaną po raz setny papkę. A tak może zrobią z Kai czy Hsu Hao ludzi, skoro tacy fajterzy znaleźli się już w serii, trzeba to zaakceptować i jeśli się ich lepiej zakorzeni, na pewno staną się bardziej strawni.

- Lin Kuei pod wodzą Sektora odegra pewnie jakąś ważną rolę, może nawet zostanie wynajęty przez siły Netherrealm. Może też Sektor zwerbuje tam Frost, która stanie się zła.

- Nie będzie już Cyber Smoke ani Human Sub-Zero, za to wskrzeszony po raz drugi Noob zrobi team z przeprogramowanym Cyber Sub-Zero. Noob pewnie będzie oficjalnie wspierał Quan Chi a na boku coś knuł, co ujawni się albo w kanonicznych story, albo w endingach.

- W Outworld Shao Kahna zastąpi Onaga.

- Pojawi się Daegon, ponownie jako pionek Shinnoka.

- Wyjaśnią się wątki Armageddonu, do którego pewnie nie dojdzie (bo to byłaby farsa, robić po raz 3-ci zsumującą wszystkich fajetrów grę w celu ich wyrżnięcia)

- Powróci Sareena, na początku jako asasinka Quan Chi, później nawróci się. Może też dadzą grywalne Kia i Jataakę.

- Wprowadzą w charakterze nowej postaci jakiegoś wypasionego sub-bossa.

5
Pomoc / DEADLY ALLIANCE - emulacja GAMECUBE, problem
« dnia: Maj 19, 2011, 08:39:40 am »
Mam problem ze sterowaniem, konfiguruję klawisze poruszania się i niestety nie działają, natomiast ciosy i owszem. Kursory działają w innych grach, sprawdzałem. Emuluję Dolphinem, ma ktoś ten sam problem?

6
Mortal Kombat 3D / Intro MKA / MK9 - walki, kto z kim
« dnia: Maj 04, 2011, 07:27:34 pm »
Intro do MKA jest bardzo szczegółowe, dochodzi w nim do licznych starć i ciężko wszystkie wyłapać. Można by podsumować całą akcję i wypisać to, co udało się zauważyć.
Nie wiem czy podobne opracowanie jest w necie więc nie widzę problemu żeby je stworzyć :) Ze względu na chaos i wielotorowość akcji na polu bitwy proponuję posegregować
walki na 2 plany etapy, znaki zapytania jeśli się nie jest pewnym i prosi o sprawdzenie. Bardzo łatwo tu coś przeoczyć więc jak ktoś znajdzie coś więcej niech dopisuje i ewentualnie poda czas wg jakiegoś filmiku z intrem (walk jeszcze sporo zostało). Starałem się zachować kolejność wydarzeń (poza drugim planem w czasie bitwy, za dużo detali).1. Plan pierwszy

a) bitwa w szczerym polu

- Hotaru zabija Li Mei oszczepem
- Kitana pokonuje Kano
- Kitana dostaje od Goro
- Sub-Zero przewraca Scorpiona
- Raiden vs Shinnok (chwytany Raiden powala piorunem Shinnoka)
- Kung Lao vs Baraka
- Jax łamie nogę Quan Chi
- Jax rozbija szkielety Quan Chi
- Shao Kahn tłucze młotem Jaxa
- Shao Kahn tłucze młotem Reiko (???, Reiko już wcześniej dostał patrz drugi plan, może Dairou)
- Shao Kahn tłucze młotem Cage'a
- Shao Kahn tłucze młotem Darriusa, który spada na piramidę

b) wyścig na piramidzie

- Stryker bije Mileenę w twarz
- Stryker rzuca Kabalem
- Kano spala Strykera laserem
- Kano trafia nożem Bo Rai Cho
- Bo Rai Cho rzygowinami wywala Kano i Kobrę
- Sheeva nokautuje Bo Rai Cho
- Nightwolf trafia strzałą Sheevę
- Sheeva zrzuca Cyraxa
- Sheeva nokautouje Nightwolfa i Ermaca
- Kenshi zabija Sheevę
- Quan Chi przebija Kenshiego
- Ermac (Tsung) zrzuca telekinezą Quan Chi z piramidy
- Tsung dobija Kenshiego
- Shao Kahn przeskakuje płonącą czachę Tsunga
- Tsung wykopuje młot Kahna
- Onaga porywa Shao Kahna
- Tsung zrzuca Liu Kanga
- Tsung zrzuca Mileenę z pleców
- Tsung fangą zrzuca Shujinko
- Liu Kang zabija Tsunga łańcuchami


2. Plan drugi

a) bitwa w szczerym polu

- Nightwolf vs Mileena w pierwszym impecie
- Hsu Hao wykopuje Cage'a w pierwszym impecie
- Ermac zabija Raina przebijając go na wylot
- Shujinko vs Kobra w powietrzu
- Fujin vs Mavado
- Kai vs Reptile
- Raiden vs Shinnok w powietrzu
- Bo Rai Cho vs Rain (mimo że został wcześniej przedziurawiony przez Ermaca!!)
- Smoke vs Nitara
- Noob vs Ashrash
- Reiko vs Bo Rai Cho
- Hotaru vs Sub-Zero
- Kabal vs Ermac
- Shao Kahn wybija Reiko
- Kenshi vs Hsu Hao
- Cage vs Darrius
- Jade vs Sareena
- Cyrax vs Havik
- Sonya vs Frost
- Reptile vs Kitana
- Jarek vs Sindel
- Kenshi vs Mavado
- Dairou vs Stryker
- Bo Rai Cho vs Kira
- Kai vs Jarek (przerywają walkę gdy pojawia się piramida)
 b) wyścig na piramidzie

- spadający Kabal przewraca Nooba i Kirę
- Kabal próbuje jakby wyrwać młot Kahnowi ale ten go odpycha
- Kahn wali młotem Nooba (wtedy gdy Sheeva walczy z Ermaciem i Nightwolfem)
- Cage spycha Sonyę z piramidy
- Cage vs Hsu Hao
- Kahn wali młotem w Barakę
- Kahn wali od góry młotem w Smoke'a (???)
- płonąca czacha Tsunga trafia w gromadkę - Stryker, Sub-Zero, Sindel, Dairou, Tanya, Kobra (???) i... no właśnie kto
- przy pierwszym złapaniu Tsunga łańcuchami w tle dobiegają Shinnok, Scorpion i trzecia postać w środku, kto - ?
- przy drugim ujęciu, gdy Tsung umiera starzejąc się, dobiega Shinnok i Scorpion


7
Ogólne / UMK3 BLOOD STORM
« dnia: Styczeń 31, 2011, 10:26:16 am »
Nie mogłem znaleźć tematu o MK:BS więc robię nowy. Ktoś się podpina pod famę niedoszłego do skutku MK: BLOOD STORM i robi mugenopodobną grę mającą doń nawiązywać. Nie wygląda tak przekonywująco jak rewelacyjny, oryginalny BS ale może coś z tego będzie i nadawać się będzie do grania.  
http://www.youtube.com/watch?v=8BFA23VT1Qo

http://www.youtube.com/watch?v=UKBy0lXyCso&feature=related

Nawet Deathstroke będzie (świetnie zrobiony na bazie Kano z MK3):

http://www.youtube.com/watch?v=MKpgK8fSOvw&feature=related

Podoba się?

8
Kosz / WASZE PROPOZYCJE NA NOWE CHARSY W RAMACH DOWNLOADABLE CONTENT
« dnia: Grudzień 06, 2008, 08:53:35 pm »
Na gwiazdkę zapowiadane jest pierwsze rozszerzenie do MK VS DC, na 100% mają pojawić się w nim nowe postacie, więc proponuję pobawić się w wantlistę swoich typów. A więc...
Ze strony MK:                                    Ze strony DC:
-NOOB                                              -MR. FREEZE
-SMOKE                                            -HARLEY QUINN
-SEKTOR                                           -LOBO
-MOTARO*                                        -BLACK CANNARY**

* oczywiście w wersji okrojonej, inaczej się nie da
** tę odkryłem niedawno, ale że fajna dupa więc niech będzie

9
Kosz / ONYX COINS W DECEPTION
« dnia: Listopad 06, 2008, 02:55:23 pm »
Mam problem - do odblokowania Noob-Smoke'a brakuje mi trochę onyxowych monet, więc pytam jak je zdobyć, bo:
a) "wymianę walut" z krypty już wykorzystałem
b) w puzzle kombat ze względu na działający plugin graficzny w emulatorze nie wyświetlają mi się klocki
Chodzi mi o w miarę szybką metodę zarobku. Trochę potłukłem np. chess kombat, ale zarabiam tylko platinum. Anyone?

10
Klasyka MK / SCORPION FATALITY UMK3
« dnia: Wrzesień 25, 2008, 09:43:11 am »
Mam pytanie - co to jest za Fatality? Ani wersja UMK3 na SNES ani na GENESIS go nie zawiera, skąd ono pochodzi - z Saturna czy arcade'owego pierwowzoru? W MKT również Scorpion go nie posiada (tutaj screen z SS):


W 39 numerze SS był nad tym podpis "Master SCORPION otrzymał nowe FATALITY zwane SCORPION PACK. Wyskakuje ich kilku i masakrują przeciwnika.Strony: [1]