'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.
Bon 400 zl do Biedronki z karta Citi Simplicity

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ender

Strony: 1 ... 7 8 [9]
121
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Sierpień 09, 2014, 10:28:01 am »
Ja myślę, że to dobrze, że problem transseksualizmu/transwestytyzmu został poruszony w serii MK. Czasy się zmieniły i teraz już uberbrutalność nie szokuje jak na początku lat '90tych. Trzeba iść z duchem czasu i poruszać tematy trudne, wręcz dla niektórych szokujące. Po za tym gry video zawsze traktowano jako medium wyłącznie rozrywkowe. Boon wprowadzają Sonie/Sonny'ego w nowych częściach pokazał, że gry mogą nie tylko nieść zabawę i relaksować ale także potrafią poruszać głębsze i trudniejsze tematy społeczne, wyszarpywać kręgosłup tematom tabu. Był rasizm, homoseksualne perwersje, prawa mniejszości rasowych i religijnych, terroryzm, temat zatraty duszy w materialistycznym świecie, motyw rozbitych rodzin, biblijny motyw 'Kaina i Alba', odwoływanie się do sumienia gdy chodzi o eksperymenty genetyczne a ostatnio dyskusje o spuściźnie [przypadkowy dobór słów] białego człowieka w krajach ameryki łacińskiej i pedofilia. Teraz przyszedł czas by Mortal Kombat poruszył temat transseksualizmu.......
Dobrze, dobrze, dobrze Eddy..... Czekamy na więcej....

Warto zauważyć, że nowa część będzie również poruszać temat wychowywania dzieci przez parę facet + transwestyta. Niestety trailery wskazują, że dziecko tej pary będzie przejawiać dużo brutalności i znieczulenia na krzywdę bliźnich. Oczywistym więc wydaj się, że Boon to zwykły zacofany homofob.

122
Poboczne gry MK / Odp: Mortal Kombat: Shaolin Monks - dyskusja ogólna
« dnia: Sierpień 09, 2014, 10:21:03 am »
MKSM jest jednak do kupienia i to w dosyć niskiej cenie na allegro (niestety już tylko używane). Ale w takim Empiku widziałem chyba jeszcze 1.5 roku temu wszystkie MK na PS2 (oprócz MKDA).

Jakby to kogoś interesowało, to wszystkie części na ps2 można znaleźć w Media Markt. Wczoraj widziałem DA po 50 zł. Reszta jest chyba tańsza. Wszystko wydane już pod szyldem WB.

123
Mortal Kombat 3D / Odp: Postaci 3D - dyskusja ogólna
« dnia: Czerwiec 30, 2014, 04:04:54 pm »
To ja się wstawię za Kaiem. Jestem za tym, żeby powróciło jak najwięcej postaci z części 4-Armagedon. Mam równocześnie nadzieję, że każdemu kogo przywrócą, nadadzą unikalny, klimatyczny charakter. Wiele postaci w tych częściach było nijakich lub niedopowiedzianych. Taki wydawał mi się też Kai, chociaż grać w czwartą część turnieju bardzo lubiłem. Po przeczytaniu pierwszego postu miałem też napisać, coś w stylu, że postać nijaka, ale niczym nie razi i można by ją pokazać od fajnej strony. Po przeczytaniu waszych opinii na jego temat, zmieniłem zdanie. Rdzennie afrykański wojownik, z kompletnie charakterystycznym zestawem ciosów (podrzucające pociski i stanie na rękach). Fabularnie tylko członek białego lotosu, ale to można rozwinąć. Mimo iż bardzo mi się spodobał, nie jest dla mnie pewniakiem do nowej części. Ja bym się ucieszył, gdyby jednak go dali.

124
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Czerwiec 24, 2014, 09:17:55 pm »
Ciekawe czy w ogóle będą kontynuować wątki z DA-Armagedon, bo co do 4 możemy być chyba pewni. Chodzi mi przede wszystkim o to, że Shujinko według Deception już biega po światach, żeby uwolnić Onagę. Daegon też nie wiadomo czy się już obudził, czy jeszcze.

Co do bosa to może to być też postać, która do tej pory bossem nie była. Raz już tak zrobili :) I tu mam dwa typy

1) Havik - kapłan chaosu. Koleś który chce żeby wszędzie ciągle trwała wojna i panował chaos. Ja w nim widziałem zawsze kogoś pokroju Shang Tsunga i Quan Chi. Jakby jednak zdobył większą moc, nadał by się na bossa. Musieli by mu tylko przydzielić jakieś przyzwoite ciosy, ale z Shinnokiem to samo.
 
2) Jest jeszcze Liu Kang. Kolo zginął z ręki Raidena, w ostatnich słowach obwiniając go o wszystko. Można chyba uznać, że go znienawidził. Z drugiej strony Quan Chi ma dusze wszystkich poległych ziemskich wojowników i umie wskrzeszać. Idea Liu występującego po złej strony została już zaproponowana w ostatnim serialu.

125
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Czerwiec 24, 2014, 01:26:56 pm »
Jakby to rozłożyli to by było super. Na pewno bym wolał żeby tak zrobili. Jednak 25 lat to chyba dłużej niż Armagedon.

Nie wiem czy tak ciężko było by wspomnieć o każdej. W Deception chyba każdego wspomnieli. Poza tym mogli by to robić grupowo. Pokazać np. cały klan Czerwonego Smoka na raz. Tak w ogóle to życzył bym sobie jak najdłuższego, ciekawego trybu Story.

126
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Czerwiec 24, 2014, 11:57:14 am »
Fabuła, fabułą.

Według mnie najważniejsze, żeby gra miała dobrą grywalność.  Takie czynniki jak fabuła czy klimat mogą uczynić dobrą grę kultową. Na odwrót chyba to nie zadziała.

Jestem przekonany, że części mortala z PS2 miały lepszą i bardziej spójną fabułę od części 1-3. A to do pierwszych trzech najczęściej fani się odwołują.

Co do fabuły w nowej części, liczę na to że będzie ciekawa. Pokazali w 2011, że potrafią to zrobić bardzo dobrze i czekam na więcej.

Chciałbym, żeby uwzględnili w fabule części 4-Armagedon, jak i wszystkie nowe postacie z tych części. Oczywiście nie liczę na to, że będą grywalne, ale żeby chociaż się przewinęły jak Motaro. 

Żałuję trochę, że nie wprowadzają postaci tak jak w Mortalu 1 i 2. To znaczy jako ukryte postacie, którymi nie można zagrać.

127
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Czerwiec 23, 2014, 01:11:05 am »
2 postacie z MK9: Scorpion i Sub-Zero już są oficjalne, także za 2 strzały za dużo. ;)

A czy Sub-Zero to jest stara postać? W końcu to ma chyba ma być jakiś nowy Sub-Zero. Ciosy penie też będzie miał lekko zmienione względem poprzednich części  :)

Mam nadzieję, że Boon nie podejdzie do tematu jak w Soul Calibour V podeszli. Mogą zrobić nowego Tarkatiana/Tarkatianina o ciosach Baraki, nowego jaszczura bliźniaczego do Reptila, wprowadzić Kunga-Lao Trzeciego.

Spośród postaci z dalszych części mogą dać Kire zamiast Kano.

128
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Czerwiec 10, 2014, 11:27:17 pm »
Tak sobie pomyślałem oglądając filmik, a ten komentarz wydał mi się kolejną poszlaką,

Zgadza się to najprawdopodobniej Tanya, dawno temu była wzmianka o tym że w następnej części zobaczymy zdrajców Edenii czyli Tanya i Rain, jednak było to tak dawno że cała koncepcja gry mogła się diametralnie zmienić.

że nowy Mortal nie będzie miał nic wspólnego ze znanymi nam częściami, a będzie czymś czasowo przed. Pewnie podbojem Edeni.

Co do nowych postaci, gdyby były większe nadawały by się na podbosów, ale jako zwykli wojownicy mi nie pasują.

Strony: 1 ... 7 8 [9]