Autor Wątek: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 817198 razy)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« dnia: Czerwca 20, 2009, 02:36:13 pm »
Daje linka z PS3Site z powodu pojawienia się informacji na temat kolejnej części, jest nie wiele ale jest.

http://www.ps3site.pl/mk9-bedzie-powrotem-do-korzeni/18996/#more-18996

Słyszeliśmy już o tym tysiące razy, a jak będzie na prawdę? temat do dyskusji :)
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2011, 08:35:23 pm wysłana przez Bodzio »

Luna

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2009, 04:12:42 pm »
pierwsze 2 rzecz ktore mnie naoptymiziaja:
-czas miedzy mk2 i mk3 co sugeruje dobry klimat i brak fighterow typu dariusz:p cos pomiedzy klimatem mk2 i ponownie cyberpunk? hellyeah!
-nowe fatale i zdanie o przesadzie sugeruje duszenie oponenta jego jelitem itp. oby byl bajer na 18+

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 20, 2009, 04:25:10 pm »
-nowe fatale i zdanie o przesadzie sugeruje duszenie oponenta jego jelitem itp. oby byl bajer na 18+
To zdanie mnie akurat napawa grozą. Z Death Dealerem uważamy, że jak Ed mówi o przesadyzmie, to znaczy, że będą to przekombinowane Fatality. No bo co może być bardziej chore od wyrwania przeciwnikowi głowy z kręgosłupem (Sub-Zero: Mortal Kombat I)? Jeżeli to nie jest chore, to co Boon ma na myśli? Death Dealer napisał o tym:

Death Dealer 14:59:32
Finish Him!!! Ciach - ucięta, reka, wykop do góry, ciach - ucięta noga, salto, skok na głowę, Wyskok do góry, - ciach-ucięta druga reka, dwa kopniaki w powietrzu, ciach, ucięta, trzecia noga, upadek, i wyrwanie głowy z kręgosłupem przez igielne ucho.
Death Dealer 14:59:55
To bedzie chore, napewno
Death Dealer 15:00:28
A postacie beda wyglądały i ruszały się jak te z vs. DC
Death Dealer 15:00:40
Mortal Kombat to nie tylko Fatality

I ja zgadzam się z nim w stu procentach. Jak Boon mówi o tym że boi się że przesadzi, to mi już ręce opadają. Ja nie chcę przekombinowanych fatali ;/ Ja chcę takie jak z Mortal Kombat I i Mortal Kombat II.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 20, 2009, 04:40:23 pm »
no to gratuluję Death Dealorowi ;D gry nie ma, nic praktycznie o niej nie wiemy, a on wie jaki będzie system walki i fatale

Gratuluję obu panom!

Luna

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 20, 2009, 04:43:15 pm »
tyle tylko ze tym razem decydente bedzie pewnie nie tylko on. ja mam nadzieje ze tu chodzi o wieksza naturalizacje tego aspektu. a silnik pewnie zostanie choc moim zdaniem do fighterow wybitnie nie pasuje

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 20, 2009, 05:03:55 pm »
Nie gratuluj, tylko sam zinterpretuj zdanie o tym, że Boon boi się że przesadzi. Jak na miłość Boską można przesadzić w Fatality jeżeli tylko nie przez przekombinowanie? W końcu w pierwszym Mortal Kombat wyrwanie głowy to już chora brutalność, a teraz Boon po wielu latach zastanawia się, że może przesadzić? Coś tu nie gra Davidkozie nieprawdaż? A o MkvsDc też była niezdrowa podnieta, więc miarkujcie swój optymizm

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 20, 2009, 05:10:38 pm »
no tak ale teraz mówi, że damy to czego chcą...

Mówiąc o tym, że boi się, że mogą być zbyt chore można odbierać na różne sposoby, np: że będzie zbyt brutalna i nie udostępniona do sprzedaży jak było w kilku przypadkach ostrych gier, można to także odebrać ja Ty mówisz, że przekombinują i będzie nie najlepiej ale póki co nie mogę powiedzieć, że będzie kicz i tandeta jak w przypadku MKvsDCU, bo on już tak gadał.

Trzeba poczekać, zobaczyć i potem będzie pole do dyskusji, teraz jedynie co, to to (hihi) możemy się zastanawiać co będzie, a nie wystawiać już OCENY, ludzie pomyślcie czasem ;)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 20, 2009, 05:20:38 pm »
Nie lubię myśleć. To boli, jest nudne i czasochłonne  ;). Że gra będzie zbyt brutalna? Jeszcze raz powtarzam: Czy jest coś brutalniejszego od wyrwania przeciwnikowi głowy z kręgosłupem? ;P lub Serca? Bo ja sobie nie wyobrażam. Może torturowanie go, albo nie wiem już sam. Po prostu niektórzy są już wkurzeni tym co gada Boon, bo to kolejna powtórka z rozgrywki. W celu przypomnienia sobie, zobaczcie co Ed mówił o ósmej części Mortal Kombat. To samo.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 20, 2009, 05:28:33 pm »
Powiem tak: gdyby teraz fatality miały wyglądać tak jak te z MK2 sprowadzając je jedynie do wyrwania głowy itp to były to śmiech na sali i kpina ze strony twórców. Takie akcje były mocne kiedyś, teraz już nie robią takiego wrażenia jak kiedyś. W Decptionie jest fatal z wyrwaniem głowy i co? i nie robi żadnego wrażenia, bo jest przekombinowany?

Nie chodzi o to, aby wyrywać flaki i okładać nimi przeciwnika, wystarczy pokazanie czegoś nowego w fajny sposób, jako przykład podaję gameplay z God of War III.

http://www.ps3site.pl/13-minutowy-material-tylko-dla-pelnoletnich/18993/

chociażby po głębszym zastanowieniu i przeanalizowaniu problemu, to mogłoby i być pokazanie takich fatalów jak w MK2 co w tym momencie sam sobie przeczę ale chodzi mi tutaj o pokazanie tego z tej właśnie brutalnej strony o której może mówić Ed Boon.

Nie powinniśmy udowadniać, kto ma rację w przypadku tych wykończeń, bo na podstawie słów nie wiele można wywnioskować. Zobaczymy, wtedy pogadamy ;D


Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 20, 2009, 07:02:19 pm »
Przy okazji kontynuowania serii po MKA Boon mówił o "mrocznym, brudnym i poważnym" Mortalu. I wyszedł MKvsDC...... Ok. Gotham City było mroczne i parę innych miejscówek też. trudno mi znaleźć powagę gdy widzę Flasha czy Jokera.
do tego co powiedział Boon nie chcę się ustosunkowywać bo jest jeszcze ze wcześnie. Pare słów o tym że chcą MK dla dorosłych i że boją sie że przesadzą. Nie będę z tego powodu sikał po majtkach ze szczęścia ale tez nie mogę nowego MK skreślić po dwóch zdaniach Eda.
Rzecz która mnie zaniepokoiła to informacja o tym że
"według wstępnych doniesień "dziewiątka" będzie turniejem osadzonym fabularnie między MK2, a MK3, a nie jak wcześniej spekulowano że ma być to prequel MK: Shaolin Monks (swoją drogą chyba najlepsza gra z całej serii)."
Ok wracamy do świata 2D ale co z fabułą MKII i MK3? Zamiast wyprostować to gówno z Armageddonem i Tavenem chcą się wbijać w historię między dwójka a trójką. Jeśli miał by być to kolejny Mythologies to spoko ale turniej? God save the MK history....

Luna

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 20, 2009, 07:15:21 pm »
macie w sumie racje... z tym ze ja mam wrazenie jakby zamysl mk9 pojawil sie przed dc. dc bylo chyba ostatnia deska ratunku finansowego wymyslona na szybko. co do brutalnosci to nie chodzi o to ?co? ale o ?jak?. urywan glowy widzialem setki a jednak to z gow3 zrobilo na mnie ogromne wrazenie. koniec koncow niech bedzie miedzy mk2 i mk3. fabula nie jest dla mnie tak istotna jak gameplay.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 20, 2009, 07:41:50 pm »
Po tym jak MKvsDC było promowane, po obniżonym progu brutalności i postaciach z DC to chyba jedyne sensowne wytłumaczenie stworzenia MKvsDC.
fabula nie jest dla mnie tak istotna jak gameplay.

Miło wiedzieć ze jestem ostatni.....  :)

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 20, 2009, 11:49:00 pm »
Co do brutalności- jeśli stwierdzenie "przesadzić" ma oznaczać coś na kształt filmu "7" je jestem za. Jeśli miałby to być "Tromeo & Juliet" jestem przeciw.

Co do fabuły - wydaje mi się że przy odpowiednim doborze fighterów może być dobrze, ale pewnie i tak wyjdzie szmira na kształt Armagedon. No, chyba że chłopaki się czegoś nauczyły od gości z DC ( jak na tak szalony mix wyszło nadspodziewanie dobrze).

Luna

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 21, 2009, 12:42:11 am »
slave badzmy szczerzy...fajna fabula skonczyla sie na da. teraz zeby zrobic z tym porzadek to chyba gry rpg trzeba:p

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 21, 2009, 01:31:23 am »
Przestań, fajna fabuła skończyła się na Mortal Kombat Trilogy. W Mortal Komabt 4 wymyślili biskupa Shinnoka, a w Mortal Kombat: DA zabili Shao Kahna. To zdecydowanie nie fajne fabuły ;P