'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: Pierwszy oficjalny pokaz MK9  (Przeczytany 23832 razy)

-Luna-

 • Gość
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 19, 2010, 04:26:50 pm »
Jak widać Mortal Kombat Classic był rewolucyjny pod wieloma względami, dlatego należy mu się pałeczka pierwszeństwa. Powiedz mi teraz, co takiego odkrywczego genialnego ma Mortal Kombat 9 na tle innych dzisiejszych tytułów? Oprócz ogólnego upgrade`u w stosunku do dwójki czym bije swojego poprzednika? Dlaczego ten nowy Mortal Kombat ma być najlepszy, lepszy od rewolucyjnego MK II? Możecie mi to wytłumaczyć odnosząc się do punktów, które wyżej przytoczyłem?

Ma rewolucyjny system "pełnych" zawodników:)

Dla mnie ten jeden jedyny i najgodniejszy MK który do dziś musiał pracować na markę, to był MK2. Z premierą MK9 mam nadzieję po prostu zobaczyć nowe rzesze fanów rosnące jak grzyby po deszczu i to z tego powodu że gra jest świetna (tak, mam nadzieję że taka będzie). Kiedyś po prostu musi się skończyć ciągnięcie marki na tym legendarnym tytule, musi pojawić się część MK która będzie mogła przejąć pałeczkę zbierania nowych fanów.

MK2 był najwyższą jakościa 2D (w tym względzie pokonał MK3 z kretesem - potem nieco stracił na chwale w erze HD no ale to sprawy rozdzielczości/pamięci), był i jest największą do tej pory jakością systemu. Dlatego ja mam nadzieję, że tą grywalnością, i jakością będzie się mógł poszczycić MK9. Bo prawda, mamy teraz na rynku powrót 2D, ale wszystkie są cukierkowe, MK uderza zarówno w starych fanów jak i w potencjał drzemiący w jeszcze nie zdobytym nowym rynku. Wszak nie każdy gustuje w landrynkach;p

Dlatego Adepcie Mortal Kombat 2 był, jest i będzie najlepszy, ale dla tych którzy go znają, pamiętają i będą pamiętać. Dla nowych mas które niewątpliwie przyjdą z MK9 taki Mortal 2 będzie reliktem ciekawym, ale reliktem.
Nie mamy prawa się o to gniewać, bo jeśli za 5 lat na forum pojawi się nowy i powie, że jest fanem MK ale nie zna MK2, to będziemy mieli obowiązek mu go pokazać, ale nie hejtować "co to za fan".

Wiem, znowu patrzę na rynek jako całość bardziej niż jako twardy fan MK.

PS co do tej innowacyjności MK9 to dla mnie tryb online tag team jest innowacyjny dając możliwość gry 4 playerom. Wiem, że to poniekąd szukanie na siłę, ale zawsze to dobry smaczek. Inna sprawa też taka, że MK9 będzie prawdopodobnie pierwszą grą podchodzącą tak otwarcie do tematu przemocy fizycznej. Nie ukrywam, cieszy mnie to. Jest pokazane realistycznie ale nie groteskowo.

Offline Adept

 • Moderator Globalny
 • Użytkownik
 • Wiadomości: 2115
 • Płeć: Mężczyzna
 • Detektyw z deszczowego miasta
  • Zobacz profil
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 19, 2010, 04:31:25 pm »
Widzisz adept tu nie chodzi o to, że ten MK 9 jest jakiś innowacyjny i w ogóle najlepszy i ma najnowsze kombinacje itp. Chodzi o to, że jest to wkońcu produkt na miare tych najlepszych części z przed lat.

I to mu daje prawo do bycia pierwszym wśród Mortali? Że powrócił z przeszłości w nowych szatach? W końcu na dobrą sprawę, jakby się uprzeć, to jest to stary dobry Mortal Kombat tylko w standardach dzisiejszych. Nie widzę tu nadal nic, co czyniłoby ten tytuł bardziej wartościowym od poprzedniczki. Jeżeli naśladuje pierwowzór, będąc przy tym lepiej zrobionym, dopasowanym do dzisiejszych czasów (Grafa, comba, cut-scenki etc.), to znaczy, że naśladuje coś idealnego, coś co w Mortal Kombat najlepsze. Zatem nie jest zbiegiem okoliczności, że MK9 przypomina MKII.


Grywalność i jakość będzie na podobnym poziomie , a nawet lepsza. Postacie bardziej realne i grafika na najwyższym poziomie. Wiadomo, że nie zrobią czegoś nowego, czego nikt inny nie wymyślił (szkoda), ale wkońcu zaczęli uczyć się na błędach i po kilku tych krótkich filmikach widzimy, że nowy MK9 będzie bardzo udany!

No i super, tak to powinno wyglądać. Całkiem inaczej czyta się taki post od proroctw co do gry, która nie wyszła.

Dla mnie ten jeden jedyny i najgodniejszy MK który do dziś musiał pracować na markę, to był MK2

No i dla mnie gitara. To chciałem usłyszeć.

Z premierą MK9 mam nadzieję po prostu zobaczyć nowe rzesze fanów rosnące jak grzyby po deszczu i to z tego powodu że gra jest świetna (tak, mam nadzieję że taka będzie). Kiedyś po prostu musi się skończyć ciągnięcie marki na tym legendarnym tytule, musi pojawić się część MK która będzie mogła przejąć pałeczkę zbierania nowych fanów.

Pod tym względem przyznam Ci rację. Pamiętaj jednak, że pisząc wcześniej nie podałeś powodu DLACZEGO MK9 ma być najlepszym Mortalem w historii, stąd moje pretensje :)


"A poza tym dojebać 6-0 Kungowi... On się rzeczywiście nie nadaje przeciwko tej głupiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszczącej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

-Luna-

 • Gość
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2010, 06:59:13 pm »
W końcu na dobrą sprawę, jakby się uprzeć, to jest to stary dobry Mortal Kombat tylko w standardach dzisiejszych. Nie widzę tu nadal nic, co czyniłoby ten tytuł bardziej wartościowym od poprzedniczki. Jeżeli naśladuje pierwowzór, będąc przy tym lepiej zrobionym, dopasowanym do dzisiejszych czasów (Grafa, comba, cut-scenki etc.), to znaczy, że naśladuje coś idealnego, coś co w Mortal Kombat najlepsze. Zatem nie jest zbiegiem okoliczności, że MK9 przypomina MKII.

I dlatego właśnie się jaram tym co widzę, bo to taki MK jaki powinni wypuścić lata temu jako MK5 (może 4). Tak na ścisłość patrząc, ile było dobrch GIER z MK? (mówię gier, bo tylko na gameplay zwracam uwagę)
- Mortal Kombat (ta moim zdaniem rewolucyjna część)
- Mortal Kombat 2 (dopracowanie tego co pokazało MK i dopieszczenie do granic uwczesnej możliwości technicznej)
- Mortal Kombat 3 (choć pojawiły się poważne zgrzyty jak postacie niektóre, czy przebijanie przeciwnika na wyższą arenę)
- Ultimate Mortal Kombat 3 (rozwinięcie idei MK3, dodanie nowych zagrań i zawodników)
- Mortal Kombat Trilogy (UMK3 podtuningowane na maxa i zawierające pełny skład z 3 części)

Potem mamy dobre wg mnie Mortal Kombat Mithology Sub Zero oraz Mortal Kombat Shaolin Monks które to nie były grami strikte 1 vs 1. Następuje zła passa za czasów PS2/GC/Xbox i w rezultacie tak na dobrą sprawę mamy pierwszą dobrą grę od niepamiętnych czasów. Dodać należy, że ma szanse być właśnie tak dopracowana jak był MK2. Oby moje marzenie się spełniło, wtedy 2011 spłynie krwią.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2010, 07:00:56 pm wysłana przez -Luna- »

Offline Sim

 • Użytkownik
 • Wiadomości: 650
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 19, 2010, 07:48:54 pm »
Poza tym okropnie dziwi mnie to co niektórzy piszą jak Sim: "Zaczynam coraz bardziej wierzyć w ten produkt".
Czepiasz się. Po tylu zawodach w postaci MK:DA, MK:D (oczywiście miały coś w sobie ale jednak nie były tym czego oczekiwałem) i najgorszym z najgorszych MK:A straciłem wiarę do marki MK. Teraz za sprawą nowości jakie się pokazują zaczynam wierzyć w prawdziwy powrót do korzeni.

LUDZIE! Mortal Kombat już dawno powinien być tak grywalny jak zapowiada trailer! Inne gry bijatykowe od dawien dawna serwują nam dobre tytuły. A tu dla niektórych jest szokiem, że Mortal Kombat może być dobrze zrobione. ONO POWINNO BYĆ DOBRZE ROBIONE od lat.
Powiedz coś mniej oczywistego. Od czasu MK4 marzyłem o takim MK jaki właśnie teraz powstaje. Niszczone ubrania, nieznikająca krew, im mniej paska życia tym bardziej poobijana postać itp. W końcu moje marzenie zostanie spełnione, dlatego się cieszę.

Mortal Kombat II:
Grafika:
- Motion Capture postaci po raz pierwszy w historii zrobione z taką dokładnością
O ile mi wiadomo w przypadku pierwszych trzech MK nie było motion capture. Ta technika polega na cyfrowym przechwyceniu ruchu postaci, po czym ten ruch nakładany jest na postać wygenerowaną w programie 3D. Midway stosowało motion capture od czasu MK4.
W pierwszych trzech Mortalach stosowano (o ile dobrze pamiętam) digital capture. W którym przechwytywało się cały obraz wideo i poddawano obróbce.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2010, 07:51:14 pm wysłana przez Sim »

-Luna-

 • Gość
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 19, 2010, 08:02:07 pm »
Nom, motion capture to przechwytywanie ruchu człowieka na szkielecie które to jest dziedziną środowiska 3D, to fakt.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

 • Użytkownik
 • Wiadomości: 1907
 • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
  • Zobacz profil
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 19, 2010, 10:32:49 pm »
Adept.... Przenieśmy się w czasie [to ostatnio modne ;)] o roku do przodu..........
Dla zgredów nadal najlepszym MK będzie MKII .......
Dla młodszych najprawdopodobniej na 99% najlepszym biedzie MK9.......
A na bank znajdzie sie ktoś kto MK4 będzie miał na pierwszym miejscu.
I ja rozumiem i Ciebie i +Luna+ i Sima.......
Bo to że ktoś uważa MK4 za najlepszą z najlepszych nie znaczy że ja też muszę....
Może ja mam złe podejście do tematu, bo dla mnie wszystkie gry MK są ważne. Pomyślcie sobie..... Wszyscy psy wieszają na częściach 3D i chcą powrotu MK w takim stylu w jakim właśnie powraca. Ale gdyby Boon nie dał dupy i zrobił 3D porządnie to nigdy się byśmy nie doczekali MK9 takiego jaki mamy teraz. MK zmienił by się klona T. czy VF. A zmierzając do podsumowania mego wywodu ;) chciałbym zaapelować o pokój i wolność ludziom wszelkich forów  :P Taki już zemnie dobry człowiek.....................  :)
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzieła o wielcy tego świata,
I płaczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burzę

"Wygrał ten głupi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline Adept

 • Moderator Globalny
 • Użytkownik
 • Wiadomości: 2115
 • Płeć: Mężczyzna
 • Detektyw z deszczowego miasta
  • Zobacz profil
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2010, 10:38:22 pm »
Ja zgadzam się w zupełności ze wszystkim. Jednak rozmawiają tutaj nie młodzi i przyszli gracze, ale fani powyżej dwudziestu lat, którzy są na tym forum poprzez miłość zapoczątkowaną klasykami. Stąd moje podejście do tekstów niektórych odnośnie najlepszego Mortal Kombat. Jednak już wszystko sobie z Lunką wyjaśniliśmy i jest okej :)

"A poza tym dojebać 6-0 Kungowi... On się rzeczywiście nie nadaje przeciwko tej głupiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszczącej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

 • Użytkownik
 • Wiadomości: 1907
 • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
  • Zobacz profil
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 19, 2010, 10:46:06 pm »
To jeszcze pocałujcie się na zgodę i kończymy ten spór :D
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzieła o wielcy tego świata,
I płaczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burzę

"Wygrał ten głupi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

-Luna-

 • Gość
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 19, 2010, 11:09:52 pm »
A zmierzając do podsumowania mego wywodu ;) chciałbym zaapelować o pokój i wolność ludziom wszelkich forów  :P Taki już zemnie dobry człowiek.....................  :)

My i tak wiemy, że na końcu tej bajki będzie pożoga i rzeki krwi:D
A co do całowania to już po;p

Masz rację SlaveMe, dla każdego inny Mortal może być tym "naj". Jak już powiedziałem Adeptowi, tylko te nasze generacje (roczniki) mają przeglad przez całą serię. Dla tych, którzy zaczna dopiero grać zdecydowanie naj będzie ten MK9 a na MK2 będą kręcić nosem, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że nie mieli tej niesamowitej i nieopisanej przyjemności grać w to gdy jeszcze chodziło się na Arcade, gdy ta gra wyszła i łamało się na amisi dżojstiki;)

Offline davidkoz

 • Moderator Globalny
 • Użytkownik
 • Wiadomości: 1628
 • Płeć: Mężczyzna
 • Elder God
  • Zobacz profil
  • Mortal Kombat Center
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 19, 2010, 11:15:17 pm »
Ja też przeszedłem od małego przez wszystkie części MK i najbardziej w pamięci zapasł mi MK2 i przez niego dziś tutaj jestem, mam sentyment i ciesze się, że przez tyle lat mogę w tym tkwić i tworzyć społeczność ale dla mnie póki co najlepszą częścią jest MK Deadly Alliance, bo bardziej świadomie przeżywałem ją i miodność trybu Konquest w MK Deception i mam do tego prawo i ciesze się, że tak właśnie jest i teraz widzę szansę na to, że przebije Deadly Allians właśnie dziewiąta część, no ale musimy jeszcze trochę poczekać.

Offline Mati

 • Użytkownik
 • Wiadomości: 184
  • Zobacz profil
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 19, 2010, 11:27:36 pm »
Ehh moje 4 postacie

-Liu Kang
-Kung Lao
-Nightwolf
- ? tu nie wiem moze Johny Cage, albo Noob, albo ktos inny ;d

-Luna-

 • Gość
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 19, 2010, 11:33:04 pm »
Dla każdego coś miłego;) Ja generalnie będę ciągle uważał MK2 za ten taki wzorzec. Poza tym miałem trochę łatwiej z akceptacją tego faktu, bo uwielbiam 2D i w te bijatyki grałem całe lata omijając 3D szerokim łukiem.

Offline Semek

 • Użytkownik
 • Wiadomości: 664
 • Płeć: Mężczyzna
 • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
  • Zobacz profil
 • PSN ID: semek84
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 20, 2010, 11:11:45 am »
Hmmm a ja nie potrzebuje mega swietniej grafiki itd, Tylko chce, żeby w koncu ciosy wygladaly jak ciosy , a nie jakby sie manekiny tlukly. Dalej jest tragicznie w tym aspekcie. Przeciez jak widze te sztywne kopniaki to śmiac mi się chce. Niby taki poważny, mroczny,cięzki klimat, a walka wygląda komicznie np.:
- cage kopie przed siebie, wyciaga noge. Stopa zamiast byc jakos normalnie ukierunkowana, to oni ja animowali jakby mial ja "zdretwiałą" (90 stopni wzgledem nogi)
-millena gdy podcina mam wrazenie, jakby nie chciala podciac, tylko wyszorowac podloge stopami

Nieliczne ciosy wygladaja naturalnie. Reszta to jakaś prowizorka. W obenych czasach wtydziliby sie cos takiego nawet pokazywac. Mialem nadzieje, ze jednak moze motion capture zrobia do nowa, ale widac jednak nadzieja jest matka glupkow:) Ciosy sa ze starych mortali w 3D:( NIewiele nowych, a reszta stara - sztuczna, sztuczna ,sztuczna i jescze raz sztuczna.

Przepraszam za wulgaryzmy, ale wkurwia mnie juz to niesamowicie. Obok SF to jest moja najukochansza seria mordobic i jak patrze od 2002 roku co z nia wyprawia Edek ,to aż kurewsko słabo mi się robi:( Jebać klimat, co mi po zajebistym klimacie i mechanice jak ta topornosc odrzuca. W dobie tak świetnie animowanych fighterow 2D jak SF (cala seria), MK I- trilogy, GGXX, Blaz Blue, w których czuje się że postać jest dopracowana. Czuc, ze postac lekko sie porusza,  z gracja ( ibuki, guy, adon), a ciezka jest po prostu ociezalym klocem,ale z pałerem (zangieff, hakan, sagat, barlog) i widać,że ruch danej postaci zwiazany jest ze stylem jaki prezentuje. Spojrzcie jak poruszaja sie w SSF4 poszczegolni bohaterzy. Makoto (karate mistrzoswo), adon (muai thai tez niczego sobie), barlog (boks poezja), elena (sf III capoiera w grze 2d:))) Sadze , ze nawet nie ma co porownywac tego co obecnie prezentuje MK9. Animacje są na tragicznym poziomie. Kazdy fighter obecny na rynku lepiej sie rusza od MK:((( I to jest bolesna prawda.

Luna wspomnial, ze sub zero zaciska piesc:) A co to jest jakis wyznacznik dobrej animacji postaci?? Zawsze sadzilem, ze w mordobiciach chodzi o plynnosc ruchow (nie mylic z klatkami animacji na sekunde), o ich detekcje uderzen ( ta akurat MK ma dobra). I prosze was nie piszcie ,ze sposob w jaki sie leja w MK9 jest niezly, bo to na prawde wyglada tragicznie. Gddyby nie specjale i niezla grafika to patrzac na to jak sie bija, nie wyglada to nawet dobrze. Takie napierdzielenie sie "klocow lego" to moze i bylo fajne w ~1997 za czasów war of gods. A teraz mamy 2010 i chyba mozemy czegos wymagac. A Boon wzial zamydlil oczy wiekszosci old schoolowych fanow, powrotem do korzeni i brutalnosci. Ja tego nie kupuje, nie chce walki jak w MK vs DC. Bo tak sie ona prezentuje, z nielicznymi zmianami. Pewnie bedzie tak jak to teraz wyglada:( dlatego juz teraz po tym co poakazali wem ,ze gora po miesiacu grania w MK9 (jesli bedzie tak wygladac jak teraz W RUCHU) pozostane przy mkI - Trilogy:( a szkoda bo zanosilo sie na wielki tytul,a oni nie potrafia dorze animaowac sekwencji ciosow:(

Poza tym wszystko siwetnie wyglada. Obicia, poszarpane ciuchy. Wszystko gita majonez. Tylko prosze o ten jeden szczegół niech to wygląda bardziej naturalnie w praniu sie po mordach:) Tylko tego chce:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 12:03:12 pm wysłana przez król maciuś1wszy »
Sometimes I hate the life I made
Everything's wrong every time
Pushing on I can't escape
Everything that comes my way

Offline Martins

 • Użytkownik
 • Wiadomości: 304
 • Płeć: Mężczyzna
 • Debeściak Team
  • Zobacz profil
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2010, 11:43:13 am »
Wystarczyło wrzucić stare postaci, planszę Pit, wywalić 8way run, doprawić paroma zajebiście wyglądającymi fatalami i już wszyscy fani zaczeli robić w majty. Jak na razie, ta gra mocno przypomina w kwestii systemu oraz animacji ciosów wersje 3d. Nawet strój Sub-Zero podobny, jeśli nie identyczny do tego z Armaggedon.
A teksty w stylu: chcecie brutalnego MK, to go dostaniecie" to Edi głosił przed premierą chyba każdej nowej części.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 11:47:20 am wysłana przez Martins »
Pokurwiło mnie!!!

Bodzio

 • Gość
Odp: Pierwszy oficjalny pokaz MK9
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 20, 2010, 11:59:55 am »
Porównywanie MK do innych gier jest trochę nie na miejscu. Seria MK zawsze była w tyle pod względem systemu walki, płynności, animacji i rozbudowy. Zawsze podczas kłótni na forum w stylu 'co jest lepsze: Tekken czy MK?' wiedziałem, że pod tym względem z góry jestem skazany na przegraną. Ale zawsze próbowałem uświadomić, że ludzie MK lubią za coś innego.

 

Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Sonya Blade w MK9?

Zaczęty przez davidkoz « 1 2 » Nowości

15 Odpowiedzi
6483 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 05, 2010, 01:03:47 am
wysłana przez johnx
Pierwszy trailer MK9

Zaczęty przez -Luna- « 1 2 ... 13 14 » Nowości

200 Odpowiedzi
43775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 23, 2010, 12:29:13 am
wysłana przez Martins
Nowe skriny MK9 :D

Zaczęty przez elson « 1 2 3 » Nowości

44 Odpowiedzi
13447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 17, 2010, 09:21:46 am
wysłana przez Cobra
175 Odpowiedzi
43152 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 31, 2015, 08:24:44 am
wysłana przez Filx
7 Odpowiedzi
8130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 03, 2016, 11:54:57 am
wysłana przez Matesik