'

Aktualności: Mortal Kombat X - podyskutuj o najnowszej ods?onie MK!

Autor Wątek: Zabili dziecko wzoruj?c si? na grze Mortal Kombat  (Przeczytany 3245 razy)

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
Zabili dziecko wzoruj?c si? na grze Mortal Kombat
« dnia: Stycznia 08, 2008, 03:33:34 pm »
Dosz?o do kolejnego makabrycznego zdarzenia sprowokowanego przez gr?. Szesnastoletnia dziewczyna i rok starszy ch?opak w brutalny sposób doprowadzili do ?mierci siedmiolatk?.

Heather TrujilloTragedia rozegra?a si? w miejscowo?ci Johnstown, w stanie Kolorado. Szesnastoletnia Heather Trujillo i jej rok starszy znajomy Lamar Roberts mieli opiekowa? si? siedmioletni? przyrodni? siostr? dziewczyny, Zoe Garcia, a? do powrotu jej matki.

Dziecko niestety nie doczeka?o jej przyjazdu. Dwoje nastolatków zn?ca?o si? nad Zoe, w rezultacie powoduj?c zgon dziewczynki. Wed?ug opisu policji, napastnicy "?wiczyli na ma?ej Zoe ró?ne ruchy z gry Mortal Kombat".

Dziecko by?o, na wzór ciosów z gry, bite, kopane i rzucane po pokoju. Gdy dziewczynka straci?a przytomno??, nastolatkowie próbowali j? reanimowa?. Bezskutecznie. Zoe Garcia zmar?a po przewiezieniu do szpitala. Mia?a liczne obra?enia cia?a, wstrz?s mózgu i krwotoki wewn?trzne.

Pomimo, ?e najprawdopodobniej g?ówn? sprawczyni? by?a Heather Trujillo, obydwoje nastolatków zatrzymano w areszcie do wyja?nienia sprawy. Postawiono im zarzuty zn?cania si? ze skutkiem ?miertelnym. Jako, ?e b?d? s?dzeni tak jak doro?li, grozi im do 48 lat wi?zienia.

http://www.idg.pl/news/134668.html  

Mam nadzieje ze Midway nie bedzie mia?a przez to problemów, i nie przelozy  premiery nowego Mortaka. a to co sie stalo to straszne ze tyle pojebow zyje na tym swiecie. Bedac maly tez sie z kumplem bawilismy w mortala ale jakos do dzisiaj zyjemy i mamy sie dobrze!!

Offline Dantos

• U?ytkownik
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2008, 03:45:01 pm »

Offline OMENGOUKI

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 08, 2008, 03:53:39 pm »
Je?li kto? przczepi si? do developerów gier (zapewne tak b?dzie) to jest to kolejny dowód na to ?e ludzie maj?cy cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie s? po prostu kretynami.

Sprawa jest prosta- DEVELOPER robi gr? (produkt) który jest kupowany przez rodziców lub przez dzieci (tak czy inaczej rodzic wie w co gra dziecko) ka?da gra ma OZNACZENIE WIEKOWE itd.

To tak jak ja bym kupi? pistolet i zastrzeli? babci?, a pó?niej mia? bym proces razem z producentem tej broni?! BZDURA! tym bardziej ?e tu chodzi o PRODUKT MULTIMEDIALNY- których s? miliardy na ?wiecie.

TO RODZIC JEST ODPOWIEDZIALNY.

Ja wychowa?em si? na Mortal Kombat, Street Fighter i Art of Fighting- i co? no nic.......jestem do?wiadczonym adeptem dwóch stylów walki, mam ekip? filmow? i wiele innych.
Gry daj? bardzo du?o.......PASJ?! która jest bardzo dobrze ukierunkowana przez rodziców (w moim przypadku rodzica) którzy WYCHOWUJ? DZIECKO I UCZ? JE JAK POST?POWA?.
Zawsze ?y?em w biedzie i nigdy nic nie ukrad?em i nigdy nie by?em chciwy.
Dziwne nie- jestem totalnym maniakiem gier a wcale nie jestem gruby i nie nosz? okularów.
PORA ZERWA? Z SZUFLADKOWANIEM I ZACZ?? SZUKA? SEDNA SPRAWY.
TRZEBA BY? MANIAKIEM W DANEJ DZIEDZINIE ?E BY CO? OSI?GN??

Offline Mkmaniak

• U?ytkownik
  • MK4 advancet fighter
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:12:36 pm »
Taaa. Ale wielu pewnie wypowie si? w necie, ?e to wina gier, bo tak zawsze jest, nikt nie pomy?li, ?e to tym dzieciakom, którzy nie potrafi? odró?ni? realizmu od wirtualnego ?wiata we ?bie si? kotfasi. Ciekawe co by ludzie powiedzieli, jakby 15-latek po przeczytaniu i obej?eniu Trylogi Sienkiewicza lata? z szabl? i zabija? swoich kolegów.
ps. Kurdeee, ale niektóre wypowiedzi (chodzi o komentarze na forach) s? takie g?upie, ?e takich gier powinno si? zabroni?, a np. "Potop" jest lektur? i to te? by kto? kaza? zabroni?, jakby sta?o si? to co opisa?em wy?ej. ?wiat jest niesprawiedliwy i zawsze ludzie potrafi? znale?? wyt?umaczenie sytuacji, szkoda tylko, ?e jest ono niezawsze s?uszne.
MKMANIAK

Offline $nake

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:47:15 pm »
?ee jezu, a wy znowu odgrzewacie kotlety? kogo to wogole obchodzi.
takich przypadkow przez gre manhunt byla cala masa w USA.
Case Closed.  :idea:
_____ONLY SNAKE IS TRUE HERO______

MK CENTER

METAL GEAR SOLID FanAtic

Offline Mkmaniak

• U?ytkownik
  • MK4 advancet fighter
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 08, 2008, 06:53:22 pm »
Snake, lepiej jest je?? stary dobry schabowy ni? fastfoody.
No, a na serio to ponownie o tym mówimy, ?eby przypadkowi, jak tu zagl?dn? wiedzieli, ?e MK nie jest winny czyjej? g?upocie i analfabetyzmie, bo na ok?adce pisze dla kogo to jest. Dla 18 latków, a jak graj? m?odsi to niech graj? z g?ow? i niech ?wiat gry nie przys?ania im oczu i umys?u. :wink:
MKMANIAK

Offline Cathyerina

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 08, 2008, 09:32:47 pm »
jestem wstrz??ni?ta. normalnie przera?a mnie to co oni zrobili w ma??. Ja bym im kare ?mierci da?a. Zas?u?yli na to by zgina? w takich samych m?czarniach.

Offline $nake

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 08, 2008, 11:21:00 pm »
Cytat: "Cathyerina"
jestem wstrz??ni?ta. normalnie przera?a mnie to co oni zrobili w ma??. Ja bym im kare ?mierci da?a. Zas?u?yli na to by zgina? w takich samych m?czarniach.

O boze co za dziecinne podejscie  :? Codziennie na swiecie dzieja sie setki tego typu zbrodni a polowa nich bardziej brutalna i straszna.
A ty jak dziecko napisalas ze 17 i 18 latki powinni zostac skazani na kare smieci, na jakim swiecie ty zyjesz.

To co sie stalo to nie wina gry czy jej tworcow. To tylko i wylacznie wina rodzicow ktorzy dopuscili do takiej sytuacji. To ze akurat zwiazane jest to z MK to poprostu przypadek. Mowilem juz ze manhunt jest tak brutalno i "wjezdajaca na psyche" gra ze bardzo duzo wlasnie takich dzieciakow bawiac sie w to co ujrzaly w grze doprowadzaly do smierci kolegow czy kolezanek.

Tak tez to podejcie ktore zaprezentowalas jest dziecinada i jestes niesprawiedliwa, bez zadnych przemyslen czy argumentow.

Ja mysle ze ta mlodziez powinna dostac szanse na normalne zycie gdyz sa nieletni, ale tylko wtedy gdy zrozumieja to co sie stalo.

Zamykamy bo juz zalozylem o tym incydencie temat ktory skonczyl sie na bezsensownej dyskusji jak ta.
_____ONLY SNAKE IS TRUE HERO______

MK CENTER

METAL GEAR SOLID FanAtic

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 08, 2008, 11:25:33 pm »
Powtórka. Widz?c ?e prawie identyczny temat zosta? zamkni?ty tworzycie nowe o tej samej tre?ci. Jaki jest tego sens? Najlepiej bym usun?? ca?y temat, aby nie za?mieca? forum no ale znowu kto? napisze to samo po raz trzeci. I tak w kó?ko i w kó?ko, a? wszyscy popadniemy w hipnoze.

Temat uwa?am po raz drugi za zamkniety i prosz? nie zak?ada? kolejnych. Je?eli komu? chce si? nad tym p?aka? i poklepywa? za ramie niech napisze o tym na forum ksi?dza proboszcza  w swojej parafi a nie tu.