'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: Historia MK w Polsce  (Przeczytany 7501 razy)

Offline LK-9T9

• U?ytkownik
  • UMK3 4 life!
    • http://www.youtube.com/watch?v=HXunV12w2dg
Historia MK w Polsce
« dnia: Marca 23, 2008, 11:31:07 pm »
Czyli, "kiedy?, to by?y czasy". :) Kto? pami?ta jeszcze pierwsze strony, fora, a mo?e nawet zloty? Na przyk?ad, nigdy nie by?o mi dane zobaczy? s?ynnej strony MKIcePit... z tego co widz? MKCenter istnieje od 2005r. (przynajmniej forum) wi?c napewno co? musia?o by? wcze?niej. :)

I <3 UMK3

Offline Ninja-Spectre

• U?ytkownik
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2008, 01:25:57 am »
Kiedy? to internet by? cholernie drogi, wolny i prawie nikt go nie mia?. Kupowa?o si? czsopisma komputerowe jak "Secret Service" i czyta?o si? szczególnie dzia? "Kombat Korner" ;D
A same mortale to sie przegrywa?o od kumpli na kilku - kilkunastu dyskietkach, a jak sie nie mia?o komputera to si? chodzi?o na salony gra? na automatach.
Nie wiem jak jest teraz, ale w latach 90-tych to dopiero by?a mania mortali. Ostatnim popularnym mortalem to by? Mk4 - chocia? wzbudza? do?? du?e kontrowersje.
Jako, ?e mortale przesta?y wychodzi? na PCty tylko na nowe konsole (u nas raczej ma?o popularne- przynajmniej w?ród mojego pokolenia) to przesta?y by? tak znane.

Offline Malvado

• U?ytkownik
  • The Next Big Thing
  • PSN ID: KaziorPL
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2008, 08:15:42 am »
Dok?adnie. Pami?tam to do dzi? jak paczka kumpli przychodzi do mnie i mówi: "Ej Tomek ma MK4!! Idziesz gra??" Wtedy to naprawd? by?o co?. I rzeczywi?cie Secret Service kupowa?em co miesi?c, a? do jego ko?ca i zazwyczaj czyta?em Kombat Korner i X-Files :P. To by?y czasy.

Co do stron to w pami?ci utkwi?y mi tylko Strefa MK, MK Universe i MK Mansion. Strefa jest nawet dost?pna na jakim? starym serwerze :P i mo?na j? zobaczy?, jak znajde adres to podam.

Offline LK-9T9

• U?ytkownik
  • UMK3 4 life!
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2008, 09:58:38 am »
Kiedy? to internet by? cholernie drogi, wolny i prawie nikt go nie mia?. Kupowa?o si? czsopisma komputerowe jak "Secret Service" i czyta?o si? szczególnie dzia? "Kombat Korner" ;D
A same mortale to sie przegrywa?o od kumpli na kilku - kilkunastu dyskietkach, a jak sie nie mia?o komputera to si? chodzi?o na salony gra? na automatach.
Nie wiem jak jest teraz, ale w latach 90-tych to dopiero by?a mania mortali. Ostatnim popularnym mortalem to by? Mk4 - chocia? wzbudza? do?? du?e kontrowersje.

Nie chodzi mi a? o tak stare dzieje. :) Zreszt?, które doskonale jeszcze pami?tam. :P W tamtym czasach gra?o si? w MK3 na salonach, MK2 u kumpli na Amidze, a MK1 u siebie na Pegazusie. :P Newsy czyta?em w gazetach o grach (mam jeszzce kilka SS :)). Potem jak kafejki internetowe zacze?y wypiera? salony z konsolami, popularne by?o MK4, ale nikt ze starych wyjadaczy w niego nie gral... jak wpada?em do cafe to widzia?em tylko samych ma?olatów przy kompach... . I na tym moja przygoda si? sko?czy?a, mia?em dluuug? przerw? a? do teraz. :) A co si? w tym czasie dzia?o? Tego chc? si? dowiedzie?.

Strony ju? mniej wi?cej odkopa?em, ale najbardziej interesuj? mnie stare fora.

I <3 UMK3

Bodzio

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2008, 10:34:08 am »
Strona czy forum MK Center od 2005? Heh. Mysle ze nie ma tutaj osob, ktore pamietaja poczatki strony (koniec roku 1999).

Co do forum. 'Szczatki' pierwszego jeszcze sie zachowaly:
http://boodzio.nethit.pl/forum/ - niestety tylko czesc tematow. Te starsze juz nie istnieja.

Pozniej bylo kolejne, ktorego juz nie ma w archiwum (rozkrecilo sie ale nie pamietam co sie stalo ze zostalo zlikwidowane).

Wiec zostalo zalozone kolejne, ktoro trzymalo sie dlugo i mozna je dalej przegladac: http://members.lycos.co.uk/boodzio/

Offline LK-9T9

• U?ytkownik
  • UMK3 4 life!
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2008, 10:56:04 am »
OMG! Kawa? niez?ej historii, tego mi brakowa?o. : )

I <3 UMK3

Offline Hero

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 24, 2008, 11:36:44 am »
?eee, dobre  ;D Kiedy? chyba nawet by?em jeszcze na tamtym forum ale to przelotnie od razu po premierze MKDA  :)

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 24, 2008, 10:13:30 pm »
Strona czy forum MK Center od 2005? Heh. Mysle ze nie ma tutaj osob, ktore pamietaja poczatki strony (koniec roku 1999).

Oj Chyba jednak kto? si? znajdzie ;)

jak pami?tam Pierwsze Strony Mortala Polskie To www.mortal-kombat.prv.pl, www.mortal.kombat.prv.pl , www.mortalkombat.prv.pl , MK deadly Center, MK Street Fans, MK Uniwerse, i jesdzcze wiele innych  one istnia?y mniej wi?cej od 1999/2000r moja strona pierwsza powsat?a 2001r (wakacje) pod adresem www.mkk.cad.pl  Troche stron dobrych by?o Polskich. :)
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2008, 10:33:42 pm wysłana przez Maniak »

Offline Mkmaniak

• U?ytkownik
  • MK4 advancet fighter
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 26, 2008, 03:10:50 pm »
Jak to nie ma osób Bodzio. Ja pami?tam, jak kiedy? pobiera?em z MKC gry, bo by?y jeszcze dost?pne.
By?y to lata 2000 lub 2001, bo wiem, ?e jeszcze nie by?o MK DA i TE na GBA. Pó?niej jak mia?em ju? sta?e ??cze (wcze?niej tylko pobiera?em te gry, strony nie przegl?da?em, wiecie impulsy na modemie) to ju? by?y filmiki z MKD i dowiedzia?em si? o MK na GBA tylko z Newsów. Noo, ale wtedy by? szok, zobaczy?em filmiki z fatalami Goro i Shao w starych cz??ciach nie by?o takiej okazji, ?eby oni mieli fatale. Echh, dopiero wtedy pozna?em MK 3D, jak ja ubolewa?em, ?e nie mam konsolki. O tych grach wiedzia?em wcze?niej, ale tylko zna?em ich nazwy.
Oo, a MK Icepit widzia?em no i to dosy? nie dawno, znaczy si? 2 lub 3 lata temu.
Powiedzcie mi, by?a kiedy? strona Strefa MK? Jak tak, to móg?by kto? da? adres, ja j? kiedy? widzia?em, ale adresu nie mam. No i nie wiecie czasem kto j? prowadzi??
ps. Dzi?ki LK-9T9 ten temat bardzo mi pomóg?, bo wcze?niej nie zwraca?em tak uwagi na histori?, ale teraz widz?, ?e wtedy by?o bardzo trudno. Echh, jak sobie przypomn?, ?e kiedy? mówi?em, ?e Goro nie da si? odkry?, a o istnieniu Nooba nawet nigdy nie ?ni?em. Dopiero sie? mnie ol?ni?a, ale za razem wszystko popsó?a, bo co? co kilka lat próbowa?em odkry? zrobi?em w jeden dzie? przy pomocy MK Center.

O, a takie pytanie. Kto by chcia? wróci? do tamtych czasów?
Ja bym chcia?, bo teraz skopiowa? bym sobie zawarto?? polskich stron, których na dzie? dzisiejszy nie jest du?o.
MKMANIAK

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 26, 2008, 08:01:45 pm »
Jako, ?e mortale przesta?y wychodzi? na PCty tylko na nowe konsole (u nas raczej ma?o popularne- przynajmniej w?ród mojego pokolenia) to przesta?y by? tak znane.

I w?a?nie do tego t?sknie , Secret Servise to co? czego mi ju? b?dzie zawsze brakowa?o w ?yciu :) a Gulash`a to ja do dzisiaj pami?tam . By? moim idolem w wieku m?odzie?czym , szkoda ?e szybko zako?czy? ?ywot w SS ( Swoj? drog? , parszywy skrót ;-) ) . A odno?nie historii Mortal Kombat w Polsce , to ja pami?tam ?e historie t? kszta?towa?y w?a?nie gazety oraz flipery . Nie by?o internetu tak rozpowszechnionego , mimo to ka?dy wiedzia? czym jest Mortal Kombat , poprostu sz?a fana w co jest modne gra? na automatach i tak to si? rozchodzi?o , nie trzeba by?o robi? wielkich reklam . Obecnie bez marketingu gra nie odniesie sukcesu . A jeszcze odno?nie SS
Ninja-Spectre -> Zamówi?emm niedawno na Allegro w?a?nie 83 numery Secretów ;-) http://allegro.pl/item329989183_secret_service_nr_01_60_gratis_unikat_krakow.html i jestem dumny jak cholera . Pewnie rozp?acze si? czytaj?c stare numery  :'(

W tamtym czasach gra?o si? w MK3 na salonach
Ooo tak , z tym ?e ja pami?tam automaty z UMK 3 , jako? zwyk?ej trójki nie pami?tam . Teraz jako? salony gier to podupadaj?ce zbiorowisko ciemnych typów , kiedy? by?o inaczej ( Z tym ?e dawniej te? by?y ciemne typy . Pami?tam jak raz wylecia? mi ?eton na pod?og? , to wzi?? go taki kole? i wrzuci? bez pardonu do innego automatu ;-) Mo?e uzale?niony by? albo co :P )

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline LK-9T9

• U?ytkownik
  • UMK3 4 life!
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 26, 2008, 08:37:25 pm »
a Gulash`a to ja do dzisiaj pami?tam

Gulash ma teraz swój magazyn, NEO+ :)

z tym ?e ja pami?tam automaty z UMK 3 , jako? zwyk?ej trójki nie pami?tam

nie ma bata, jak tylko bedzie taki na allegro to biore od razu ;D
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2008, 08:39:19 pm wysłana przez LK-9T9 »

I <3 UMK3

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 26, 2008, 10:28:45 pm »
Co do Secret Service to mam wszystkie artyku?y z MK z tej gazety i z innych. Razem oko?o 150 stron w jednej ksi?dze MK :)

Mam zamiar za jakis czas umie?ci? je na stronie. Jako Dzia? "Kombat Korner"
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2008, 10:30:54 pm wysłana przez Maniak »

Offline Mkmaniak

• U?ytkownik
  • MK4 advancet fighter
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 27, 2008, 11:52:45 am »
Maniak, super super.
Czekamy oczywi?cie.
Ja automaty pami?tam, ale nie z MK, bo u mnie na osiedlu by? salon gier, ale tam by?y tylko samochodówki i o mortalowych automatach wiedzia?em tylko od brata.
Eeechhh, ile to si? drobniaków przetraci?o. No, ale by?o warto.
:)
MKMANIAK

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 26, 2008, 11:24:39 pm »
On tworzy? historie Mortal Kombat w Polsce : http://pl.youtube.com/watch?v=oaZNKWEcDyQ - Nie znam osoby która by bardziej rozpowszechnia?a mod? na MK . Filmik z 1995 . Szacunek za taki fanatyzm w tak odleg?ych czasach . Leci mu z r?k , j?ka si? , jako?? okropna filmu , ale za propagowanie Mortal Kombat , to kole? powinien od nas dosta? jaki? medal ;-) No powiedzcie mi , który normalny i porz?dny redaktor pisma by takie co? nakr?ci? ( mówi? o ostatnich scenach  ;D ) co? pi?knego poprostu . I jak tu nie kocha? Starych Dobrych Czasów  ;)

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06