'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE  (Przeczytany 58200 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« dnia: Maja 12, 2008, 01:09:41 pm »
By? temat o innych grach, o muzie i o serialach wi?c postanowi?em za?o?y? temat o czym? co jest bardzo bliskie memu sercu.
KOMIXY

Chcia?bym ?eby?my tu pisali o tych niedocenionych i cz?sto wy?miewanych 'obrazkowych historyjkach' których czasy ?wietno?ci min??y i pewnie ju? nie powróc?.........

Jako gówniarz czyta?em komixy komediowe typu Asterix i oczywi?cie o superbohaterach [X-Man< Spider-Man, Mega Marvel]
I do dzisiaj wraca do niektórych z tych historii.
To dzi?ki nim si?gn??em po takie pere?ki jak 'Sin City' Miller'a czy 'Ghost World' Clowes'a.
Ostatnio przeczyta?em 'Persepolis' Marjane Satrapi. Kolekcjonuj? te? seri? 'Kaznodzieja' Dillon'a i Ennis'a.
A Wy?
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline Dantos

• U?ytkownik
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 12, 2008, 01:37:36 pm »
hehe ja rowniez sporo czytalem komiksow zarowno jak z universum Dc i uniwersum Marvela a takze jakies mniej znane tytulu.Komiksy jakie najbardzie przypadly mi do gustu to:LOBO ,X-MEN ,komisky o slowych przygodach Wolverine'a (czyli Essenital Wolverine , koniec Wolverine ,Wolverine i inne komisky w ktorych wystepowa? goscinnie) Hitman(komiksy o tym bohatrze z uniwersum DC prawie w ogole sie nie pojawialy w polsce ale tzreba przyznac ze byly wyjebane ;D) ,oraz rozne MegaMarvele np:Wepon X-poprostu perelka.
Ogolnie zamilowanie do komiksow mam do dzisiaj,co prawda nie kupuje juz nowych ,ale lubie np:ogladac flimy na podstawie komiksow ,grac w gry o takie tematyc i czasami przegladam takie zerwisy jak Avolon(storna poswiecona uniwersum Marvela)

Offline Tibo

• U?ytkownik
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 12, 2008, 04:28:46 pm »
Nie ma to jak Lobo kurde bele

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 12, 2008, 07:03:24 pm »
Oj tak Komiksy mia?y umnie do?? wielki ro?dzia? :) Tak ju? w innym temacie pisa?em wola?em komiksy marvela niz DC. DC zbiera?em jedynie Supermena ale tylko do smerici Supermena bo nie podoba?o mi sie ?e po jego smierci by?o 30 innych supermenów któ?y mowile ze on jest tym prawdziwym. Nawet powsta? nie dawno film animowany smierc Supermena na czele z "Doomstejem" chyba jako? tak mia? na imie a sama wojna ciagnela sie chyba przez 8 numerów. Z Marvela zbiera?em wszystkie oprocz X-Menów. lubi?em Megamarvele bo mia?y swietne kreski. i Kazdy numer opisywalinnego bochatera albo paczke bochaterów np: jak Powsta? Dd. A Loby by? moim faworytem. Swietny komiks to lobo w Niebie. oraz Lobo VS Maska ;D To by?y czasy. heheh Ale nadal uwa?am ?e do swiata mortala nie pasuj? ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2008, 07:06:30 pm wysłana przez Maniak »

Offline Death Dealer

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 12, 2008, 08:44:04 pm »
Hej Slave! Kolejny punkt dla ciebie. W?a?nie chcia?em za?o?y? ten temat. I ju? prawie bym to zrobi? tylko, ?e w wyszukiwarce znalaz?em ten Twój ;P. Eh Ty bestio.... :D

Ja si? wychowa?em te? na komiksach ale tych ameryka?skich, dzi?ki wydawnictwu TM-SEMIC. Polskie komiksy omijam z daleko, wszelkiego rodzaju "Kajko i Kokosze", "Wied?miny", "Tytusy Romki i Atomki", oraz wszystkie undergroundowe produkcje. Po prostu Bardziej ceni? sobie komiks ameryka?ski, troch? japo?skiego i europejskiego.
Nie lubi? mangi ale doceniam j? (tak samo jak anime).

Czuj? si? tu coraz bardziej jak czarna owca ;), przez zró?nicowanie pogl?dów i gustu... a dzia? komiksów to kolejny przyk?ad na to :). Otó?, ja np nie lubi? Marvela, albo raczej wole go mniej ni? DC.

Wydawnictwo MARVEL:

1. Spider-man - Jak by?em bardzo ma?y to widzia?em serial rysunkowy o tym samym tytule i od tego si? zacz??o. Dzisiaj zosta? ju? tylko sentyment. Filmy mi si? bardzo podoba?y  i dzi?ki nim umocni? sie mój sentyment i u?wiadomi?em sobie, ze jednak Spider-man to jedyny kolorowy bohater, którego bardzo lubi?.
2. Ghost Rider - Mój numer 1, na równi z "The Punisher". ?wietny wygl?d g?ównego bohatera, mroczny klimat. mistycyzm, przemoc, ?wietna historia, akcja, motyw zemsty - to wszystko by?o w jednym z komiksów z serii "Mega Marvel" wydanym przez wspomniane wcze?niej polskie wydawnictwo Tm-semic. ca?y mój kult opieram tylko na tym komiksie - inne tez widzia?em ale... ten najbardziej trafi? w mój gust.
3. The Punisher - Lubi?em go najbardziej za to, ze by? realny. Bohater z krwi i ko?ci, bez super mocy. Kocham go za dramatyzm, za brutalno??, za wchodzenie bez pukania przez frontowe drzwi z pot??n? giwer? i workiem granatów, kocham go za to, ze sie nie patyczkuje i uwielbiam go za wyraz twarzy. Uwielbiam go za czach? na koszulce. Ostatniego filmu nie toleruj? - szmira totalna. To jeden z najbardziej niewykorzystanych materia?ów na film.
4. Dare Devil - Tylko komiks z serii Mega Marwel wydawnictwa Tm-Semic. ?wietna fabu?a, bardzo dobre rysunki i kolor (jak na tamte czasy). Dramatyczna historia, motyw zemsty, w?tki mi?osne, ?wietna akcja. Jeden z moich ulubionych komiksów. Scenariusz napisa? Frank Miller ("Sin City", "300"). Rysunki John Romita Junior - punishera te? czasami rysowa?.

Z wydawnictwa Marvel to tyle.

Universum DC

1. Batman - mój numer jeden, uwielbiam go m.in. za to samo co Franka Castle, za realizm, powa?ny klimat, nastrój. Za to, ?e komiks jest realistyczny z dodatkiem magii i fantazji. Uwielbiam go za filmy Tima Burtona, który zrobi? batmana w czarnym kostiumie bez niebieskich majtek za?o?onych na kalesony. Poza tym uwielbiam czarny kolor ;)
Nie wszystko w serii Batman jest dobre, nienawidz? wszystkich jego pomocników w kostiumach. Du?o bym móg? mówi? o tym za co uwielbiam batmana ale pisa? mi sie nie chce wi?c jak co? to mo?e kiedy indziej napisze wi?cej.
2. Logo - Nie jest moim ulubie?cem, ale za to jest bardzo rozrywkowy. To taka groteska dla ludzi z ukszta?towanym charakterem. Je?eli masz pouk?adane w g?owie to komiks jest ?wietna rozrywk?. Nie ma co sie oszukiwa?, komiks Lobo  to komiks bezwarto?ciowy, z bezsensownymi obrazami przemocy, wype?niony prymitywnym j?zykiem itp. "Ostatni Czarnian" to wed?ug mnie najlepszy i chyba najbardziej znany z tej serii w Polsce, rysowany przez mojego idola Simon Bisley ("Slane", "S?d nad Gotham", "Death Dealer"). Jeszcze "Lobo w niebie" by? do?? dobry, reszta to juz wed?ug mnie pop?uczyny, w których mo?na by?o znale?? czasami co? dobrego.

3. ???
 Aha no to ju? wszyscy z DC, których lubi?.

Ja po prostu nie lubi? postaci w kolorowych, pstrokatych strojach, posiadaj?cych ogromne zdolno?ci. Bardzo lubi? fantastyk?, ale bardziej cenie sobie realizm z odrobina magii, nie na odwrót.

Ale, ale to jeszcze nie koniec. Nie samym Marvelem i DC cz?owiek ?yje...
moje ulubione komiksy z innych wydawnictw to:

1. HELLBOY - ca?a seria jak na razie. Scenariusz i rysunki mój drugi idol Mike Mignola

2. Aliens versus Predator - wydawnictwo Dark Horse Comics. I tu od razu zaznacz?, ze jestem cholernie wielkim fanem.... nie, nie obcego. Od kiedy by?em ma?ym ch?opcem i zobaczy?em film Predator, tak mi zosta?o do dzisiaj. nie chcia? bym jednak za ?adne skarby aby jaki? palant wciska? go do ?wiata Mortal Kombat.

3. Batman versus Predator - wydawnictwo Dark Horse Comics. Wiadomo. Predator i Batman... Wydanie specjalne Tm-Semic. 100 stron zarabiastego jak dla mnie komiksu. Moja pere?ka :D

4. Death Dealer - niezale?ne wydawnictwo Verotic, za?o?one przez hard rockowego muzyka Glenn Danzig. Prymitywna historia, która ma miejsce w czasach, gdzie sprawy za?atwia si? toporem i mieczem. Przez cztery cz??ci na które sk?ada sie ca?a historia, bohater w he?mie z rogami (który wrós? mu w cia?o - jak venom w Petera parkera w spider-manie) idzie na przód i tnie wszystkich, którzy staj? mu na drodze. Krew leje si? tam na ka?dej stronie. Po prostu rze?nia i prawie zero fabu?y (fabu?a sprowadza si? do: "To ty mnie zdradzi?e?!!"... I rze?nia. "Zejd? mi z drogi!!!"... i rze?nia. "Pokonali?my Ci? ju? raz Death Dealerze, pokonamy Ci? i tym razem!!!"... i rze?nia.) No i moi idole rysownicy odpowiadaj? za rysunki (Simon Bisley - niestety nie postara? sie tym razem i reszt? musia? naprawi? wy?mienity Liam Sharp i Artur Suydam). Komiks prymitywny, prosty, ?wietnie narysowany, rze?nicki, konkretny, po prostu mroczne Fantazy. Komik dla ludzi z u?o?onym charakterem bo to sterta g?upot jest.

OK, zaczyna sie film Legenda Zorro.... ko?cz? wi?c...  No co?

A tak na marginesie to  ja pisz? w?a?nie prac? magistersk? o komiksie, konkretnie "Komiks w kulturze masowej" :D

Do zobaczenia

I tak pewnie jeszcze b?d? edytowa? te wypociny ;P
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2008, 11:25:20 pm wysłana przez Death Dealer »
A WRACAJ?C JESZCZE DO "MORTAL KOMBAT GOLD"...

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 12, 2008, 11:26:06 pm »
Czyli jednak kto? tu czyta komixy ;)

X-Men s? chyba moimi ulubie?cami z Marvela je?li chodzi o typy superbohaterów z mocami. Spider-Man ró?nie mi si? kojarzy, raz dobrze a raz ?le... Z Paj?kiem najbardziej podoba? mi si? pierwszy numer MM - 'Torment' Todda McFarlane'a. Ale najbardziej podoba?a mi si? kreskówka, jest o ca?y poziom lepsza ni? to ?cierwo Sama Raimiego.

Punishera lubi?em bo to jedna z nie wielu postaci w Marvelu która zabija. Jak sie ju? prowadzi krucjat? przeciw bandziorom to konsekwentnie. Hehehe nie lubisz filmu o Franku Zamku Dealer? A ja akurat przed chwil? go ogl?da?em z kumplem [prawie zasn??em]:)  Ghost Rider ma zajefajny klimat, szkoda ?e go by?o tak ma?o w PL. I film te? spieprzyli... >:(

W Batmanie najbardziej podoba?o mi si? to ?e tam nikt nie mia? supermocy. Wszyscy byli ?wirami a Batman w?a?ciwie najwi?kszym..... :D

Widz? ?e wszyscy czytamy przynajmniej jedn? t? sam? pozycj? - LOBO. Nie s?dz? Dealer ?eby komixy z Lobo by?y totalnie bezwarto?ciowe. OK, to nie jest 'Maus' czy 'Sin City' ale w 'Lobo/Mask' czy 'Dzieciobójstwie' przemoc by?a tak przerysowana ?e a? zakrawa?o to na co? wi?cej ni? 'dobr?' rozrywk?. Szczególnie ostatnie strony 'Dzieciobójstwa'. Obok 'Ostatniego Czarniana' stawiam jeszcze 'NIE Ameryka?skich Gladiatorów'. Wa?niak Kickass!
Niestety nie mia?em okazji czyta? 'Superman Przegrywa z Lobo'

Dantos wiesz co, z Hitmanem to ja kojarz? tylko 3 historie. Znasz jakie? jeszcze? w tym jedna z Wa?niakiem. A z filmami masz tak jak ja, te? ich sobie nie odpuszczam ;) Iron Man'a ju? zaliczy?em czekam na Dark Knight'a :)

Maniak ostatnio my?la?em nad skompletowaniem sobie tej historii w której Cark ginie. Wiesz mo?e które to by?y numery? Je?li tak: Hilfe!

Dealer Komiks polski jest ci??ki w odbiorze. By? ci??ki przynajmniej dla mnie. Ale '48 Stron' Adlera i Pi?tkowskiego to rzecz niesamowita. Najlepszy pastisz na ?wiecie...
Manga jest fajn? odskoczni? od czasu do czasu. W?a?nie mam fio?a na punkcie Evangeliona
Ty te? jeste? fanem Drapie?cy? No, no....Ja za pierwszy pojedynek Batmana z Predatorem da?em 4 dychy....

PS: "Bestio"? Rrrrrrrrrr...... ;D
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 13, 2008, 07:28:30 am »
Niestety ju? nie pami?tam ale to by? rok 95. w jednym z komiksów Supermen walczy? z Lobo. Ale to by?y jedne z pierwszych numerów. Ale i tak wole najbardziej komiksy które niestety w Polsce nie wiem czy wogle si? ukaza?y ale to s? Marvel VS DC - Taka gierke bym sobie kupi? jak by wysz?a.

Offline Tibo

• U?ytkownik
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 13, 2008, 03:27:33 pm »
Z Marvela to mi si? najbardzie podoba? Captain America (kutasy go u?miercily ; /) i X-man

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 13, 2008, 04:55:08 pm »
Niestety Marvel Vs DC chyba nie wysz?o w Polsce....
No có? b?de musia? poszpera? na necie...

A ja gdzie? czyta?em ?e Captain okaza? si? czarny...
I o ?mierci te? czyta?em, podobno snajper go skosi? [nawet we wiadomo?ciach na Polsacie o tym mówili :o]

A czyta? kto? z was 'The Blankets'?
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Death Dealer

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 13, 2008, 06:34:51 pm »
Czyli jednak kto? tu czyta komixy ;)

Czyta ...i ogl?da. Bo dla dla mnie wa?ny jest te? rysunek, a czasami nawet jest wa?niejszy dla mnie od tre?ci ;)

Hehehe nie lubisz filmu o Franku Zamku Dealer?

Lubi?, a le tylko nielubiana wersj? z Dolphem Lundgrenem, aktorem, który zawsze edzie dla mnie idealnym przyk?adem Punishera. Filma w sumie klasa "B", ale chyba z braku funduszy, bo jak dla mnie to o niebo lepszy od tego nowego, którego ledwo przetrwa?em w z?o?ci - tak zdewastowa? tak? kultow? posta? >:(

A ja akurat przed chwil? go ogl?da?em z kumplem [prawie zasn??em]:)

No nie dziwie si?, film jest s?aby jako film sensacyjny w ogóle... najgorszy film na podstawie komiksu jaki widzia?em.

Ghost Rider ma zajefajny klimat, szkoda ?e go by?o tak ma?o w PL. I film te? spieprzyli... >:(

No spieprzyli strasznie, nawet efekty go nie uratowa?y. Fajna rozrywka dla kogo? kto nie zna tematu.

Z Paj?kiem najbardziej podoba? mi si? pierwszy numer MM - 'Torment' Todda McFarlane'a.

Mi sie podoba? jak by?em ma?y. Czyta?em go jaki? czas temu - nuuuda jak flaki z olejem. Rysunki dobre i ciekawe podej?cie do tematu. Ale samo poprowadzenie akcji, dialogi..... przeci?gaaanieeee.... Przeczytaj go sobie dzisiaj.

Ale najbardziej podoba?a mi si? kreskówka, jest o ca?y poziom lepsza ni? to ?cierwo Sama Raimiego.

Kreskówka owszem fajna, bardzo ja lubi?em, z tym "?cierwem" Sama Raimiego to stary przesadzasz. To jeden z najlepszych filmów na podstawie komiksów. Nie wiem co Ci si? tam nie podoba?o? ?wietna rozrywka, efekty specjalne, aktorzy, re?yseria, zajebista przygoda i ?wietne kino familijne. Zawsze mo?na zrobi? lepiej i wi?cej, ale w ostatnich czasach robi? du?o i bardzo ?le. Spider-man wypad? naprawd? niez?e na tle innych... Dzi?ki  ostatnim spidermanom poczu?em sie m?odziej i poczu?em ponownie magie dzieci?stwa ;)

X-MEN, Avenger - nigdy nie lubi?em, w ogóle zawsze ?mieszy?y mnie wszystkie super grupy, szkoda mi by?o na to kasy.

Kapitan Ameryka gdzie? przelotem czyta?em do?? fajny Mega Marvel. Ale jak wspomnia?em ?miesz? mnie superbohaterowie w kolorowych trykotach - spider man by? i jest wyj?tkiem. Natomiast filmy typu X-MAN, Fantastic 4, Hulk, ogl?dam z przyjemno?ci? bo s? dobrym, przyjemnym i niewymagaj?cym kinem. Taki mój gust...

Co do Mangi to jest KILKA fajnych dobrze narysowanych (bez wielkich oczu) komiksów. Osobi?cie nie czytam i nie interesuje si? specjalnie, ale doceniam.

Ty te? jeste? fanem Drapie?cy?
No, no....Ja za pierwszy pojedynek Batmana z Predatorem da?em 4 dychy....

Ja go zamawia?em a? z kosmosu, bo w moim ma?ym mie?cie go nie by?o w kiosku. Lubi? obcego ale fanem jestem Predatora, nawet na tandetny film "Aliens versus Predator 2" poszed?em specjalnie dla niego i tylko dla niego, wymiata? niesamowicie i to by? jedyny plus filmu ;) Uwielbiam tego stwora.

« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2008, 07:10:35 pm wysłana przez Death Dealer »

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 13, 2008, 09:28:53 pm »
Co mi sie nie podoba?o w Spider-Manie Raimiego?
Hmmmmm..... nie powiem ?e wszystko bo to nie prawda ale na pewno du?o.

Wiesz mi si? zajebi?cie X-Men podoba? [?wietni aktorzy, akcja p?ynnie si? rozwija?a, efekty ca?kiem spoko]. Na Spidera szed?em z wielkimi nadziejami a film po prostu ich nie spe?ni?. Na drug? cz??? poszed?em ju? z mniejszym entuzjazmem ale te? z nadziejami. I by?o ok. Najlepsza wg mnie cz???. I trójka.....

TO CO MI SIE NIE PODOBA W SPIDER-MANIE SAMA RAIMIEGO:
01] Green Goblin z Power Rangers
02] Toby ma g?os jakby przechodzi? mutacj? nawet w 3 filmie
03] W NYC mieszka 20 milionów ludzi a zawsze porywaj? MJ
04] Macki przejmuj? kontrol? and Octaviusem  :o WTF?
05] Parker pod kontrol? symbiota zachowuje si? nie jak z?o wcielone tylko zarywa laski i "wozi sie" po mie?cie czyli brakuje mu tylko dresu i podk?adu "Stain' Alive' Bee Gees
06] Eddie jako Venom wygl?da jak ?aba i jest przez 30 min filmu [to po co w ogóle go dawali?]
07] ?arty typu: "kostium pije mnie w kroku" chocia? tu sie czepiam troch? [to mog? znie??]
08] Re?yser nie potrafi nawi?za? wi?zi mi?dzy g?ównym bohaterem a widzem. Naprawd? stary, nic nie poczu?em, mo?e to moja wina... ale raczej Sama te?
09] A! I chyba najwa?niejsze: ten pieprzony patetyczny styl wychwalaj?cy nieskazitelnego Ameryka?skiego Bohatera: jak w jedynce nowojorczycy rzucali w Goblina kamieniami to spoko. Ale scena w poci?gu kiedy ludzie mówi? do Doc Ocka: "Je?li chcesz Spider-Mana to musisz zmierzy? sie ze mn?" jest przegi?ciem. A zwie?czeniem jest fina?owy pojedynek w 3 cz??ci...Flaga USA, "Ach ta brutalno??" i p?acz?cy policjanci

Zrozum mnie Dealer, ja nie jad? po tym filmie, podoba? mi si? Octopuss, JJ Jamison i James Franco jako Goblin Jr oraz muzyka [Elfman rz?dzi] ale nie mog? przeskoczy? tej re?yserii i wy?ej wymienionych rzeczy.
W ocenie od 1 do 6
Spider-Man   - 3+
Spider-Man 2 - 4+
Spider-Man 3 - 2+/3=

Zgadzam sie jednak ?e na tle innych komiksów Marvela Spider jest w czo?ówce [wg mnie zaraz po X-Men, X2 i Iron Manie]
A najgorszy? Hulk [nuda i wszystkie najlepsze sceny w trailerze >:(]. Najbardziej za to nie wykorzystanym potencja?em jest GR i Electra
Punishera z Dolphem widzia?em i jest spoko chocia? rzeczywi?cie klasa B jak cholera.
W tym nowym podoba?a mi sie muza i czasami Thomas Jane. Niektóre akty brutalno?ci te? s? godna uwagi i tyle.

Tormenta czyta?em do?? dawno mo?e masz racj? [czasami nudzi?, ale mi sie podoba? klimat i puenta] A przeczytam go kiedy indziej do dzi? nie mam nastroju na Marvela... ;)

By?e? na AVP2? A ja sie nie przemog?em. Chocia? kumpel mi mówi? ?e jest lepszy od jedynki w tym ?e w jedynce mieli?my kilku Predatorów i co chwila dostawali po dupie a w dwójce jest jeden i rozpier***a wszystkich
A ogólnie warto nad nim siedzie??

Dealer nie przejmuj si?. Ja jestem z Gda?ska a kupowa?em "BvsP" w Katowicach kilka lat po wydaniu.....
A sk?d ty jeste? Brachu?
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2008, 09:41:01 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Death Dealer

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 14, 2008, 02:13:53 pm »

TO CO MI SIE NIE PODOBA W SPIDER-MANIE SAMA RAIMIEGO:

01] Green Goblin z Power Rangers

- ZGADZAM SI?, Ale aktor pasowa? WY?MIENICIE! Tylko ten kostium!

02] Toby ma g?os jakby przechodzi? mutacj? nawet w 3 filmie

- (przeciez to deatal!! Ja nawet uwagi an to nie zwróci?em! - czepiasz si? ;P)

03] W NYC mieszka 20 milionów ludzi a zawsze porywaj? MJ

- I o to chodzi!!! To jest bajka, niech porywaja Mary Jane, a Spider niech ja ratuje, w koncu ona jest s?abym punktem Spider-Mana, ?li ludzie to wykorzystuj?. Musisz czasami wyluzowa? i przymru?y? oko bo sko?czysz jak ja. Pó? roku nerwicy! Oczywi?cie jest granica w przymru?aniu oka  - The Punisher, Ghost Rider)

04] Macki przejmuj? kontrol? and Octaviusem  :o WTF?

- (te? detal! On po prostu oszala? i wmawia? sobie, ?e one go kontroluj?. Ca?y jego gniew po prostu z niego uchodzi?. Z reszta tego by?o tak ma?o w filmie, ze niepotrzebnie sie tym przej??e?).

05] Parker pod kontrol? symbiota zachowuje si? nie jak z?o wcielone tylko zarywa laski i "wozi sie" po mie?cie czyli brakuje mu tylko dresu i podk?adu "Stain' Alive' Bee Gees -

- JESZCZE NIE WIDZIA?EM

06] Eddie jako Venom wygl?da jak ?aba i jest przez 30 min filmu [to po co w ogóle go dawali?]

- JESZCZE NIE WIDZIA?EM

07] ?arty typu: "kostium pije mnie w kroku" chocia? tu sie czepiam troch? [to mog? znie??]

- Hej! Spider-Man jest kolorowy, to jest prawie ba??, walka dobra ze z?em, fantastyka dal dzieci, ten ?art by? zabawny i scena trwa?a zaledwie kilkana?cie sekund! Móg? ci? nie ?mieszy?, ale innych ?mieszy? - w serialach i komiksach by?o gorsze, g?upsze sceny i ?arty. Wed?ug mnie czepiasz si? detali:)

08] Re?yser nie potrafi nawi?za? wi?zi mi?dzy g?ównym bohaterem a widzem. Naprawd? stary, nic nie poczu?em, mo?e to moja wina... ale raczej Sama te?

- To Twoja wina. I nie mówi? tego z?o?liwie. Sam po sobie widz?, ?e czasami to kwestia podej?cia do filmu. Jednego dnia byle jaki film mo?e zachwyci? albo co najmniej da? Ci dobra rozrywk?, innego dnia ten sam film ci? zm?czy i b?dziesz go wyklina?. Kiedy pierwszy  film Spider-Man wchodzi? do kin, to robi?o mi si? s?abo bo nie czu?em klimatu i dra?ni?a mnie ta ca?a nowoczesna otoczka, czu?em tylko nabijanie kasy. Nie podobali mi si? aktorzy i kostium (mimo, ze filmu jeszcze nie widzia?em). W ko?cu przez przypadek obejrza?em film - chyba po dwóch latach - i dzi?ki niemu poczu?em sie lepiej, m?odziej, poczu?em na nowo klimat komiksów, starych bohaterów...
Ja przesta?em patrze? na filmy z punktu doros?ego (25 letniego )cz?owieka, próbuj? patrze teraz na nie tak, jak bym mia? 14-15 lat. Ale dobra rada... walnij sobie do picia co? mocniejszego z lodem. Ja tak ostatnio si? relaksuj? i filmy sprawiaj? mi rado?? i przyjemno??. Chocia? niektórych filmów nie da si? znieczuli? (czyt. Ghost Rider) ;)

"09] A! I chyba najwa?niejsze: ten pieprzony patetyczny styl wychwalaj?cy nieskazitelnego Ameryka?skiego Bohatera: jak w jedynce nowojorczycy rzucali w Goblina kamieniami to spoko. Ale scena w poci?gu kiedy ludzie mówi? do Doc Ocka: "Je?li chcesz Spider-Mana to musisz zmierzy? sie ze mn?" jest przegi?ciem. A zwie?czeniem jest fina?owy pojedynek w 3 cz??ci...Flaga USA, "Ach ta brutalno??" i p?acz?cy policjanci"

- ZGADZAM SI?. Ja lubi? patos ale ma on swoje granice, te sceny tez mnie dra?ni?y, ale tych z trójki nie widzia?em

Po cz??ci bardzo dobrze Ci? rozumiem, ale jednocze?nie uwa?am, ze Bardzo przesadzi?e? okre?laj?c film "?cierwem". To samo móg? bym powiedzie? o X-men, tylko dlatego, ?e nie podoba?o mi sie kilka rzeczy?? Nie lubi? X-men jako komiksu i jako bohaterów w ogóle, ale filmy wcale nie by?y rewelacyjne! Ta statua Wolno?ci na ko?cu "jedynki" - symbol Ameryki, ta wzruszaj?ca wspó?praca bohaterów. To by?o te? dziecinne, ale ogó? filmu by? ca?kiem dobry. Podoba? mi si? i przymru?a?em oko na wszystkie "niedoci?gni?cia".

Elfman rz?dzi]
- Zgadzam si?

[quoteZgadzam sie jednak ?e na tle innych komiksów Marvela Spider jest w czo?ówce [wg mnie zaraz po X-Men, X2 i Iron Manie][/quote]

Tyle dobrego ;)

Najbardziej za to nie wykorzystanym potencja?em jest GR i Electra

i jeszcze Dare Devil.

Smutne, tez nad tym ubolewam. Najgorsze, ze po tych shitach nikt nie b?dzie chcia? tego zmieni? i pójd? one ju? do archiwum z tytu?em - "gnioty".

By?e? na AVP2? A ja sie nie przemog?em. Chocia? kumpel mi mówi? ?e jest lepszy od jedynki w tym ?e w jedynce mieli?my kilku Predatorów i co chwila dostawali po dupie a w dwójce jest jeden i rozpier***a wszystkich
A ogólnie warto nad nim siedzie??

Hmmmm... Od "jedynki" absolutnie nie jest lepszy!! Chocia? ona tez jest jak dla mnie lipna! AVP2 to najgorszy film S-F jaki widzia?em, ale poszed?em na to tylko dla predatora. Film jest tragiczny, ale je?eli lubisz predatora to warto sobie ten film za?atwi? i dla niego samego obejrze?. Predator w AVP2 tak jak mówisz "rozpier***a wszystkich" w dodatku bez ?adu i sk?adu. Bawi?em sie na filmie dobrze jako fan predatora. Film oceniam ma "1" w skali 1-10. Za samego predatora da? bym 8-9. W tym filmie drapie?nik wreszcie wygl?da jak powinien. Niestety boj? si?, ?e po tej pora?ce Hollywood zamknie ca?y rozdzia? i nigdy ju? nie wróci do tematu... :'(

Jak to kur..a ma? jest, ze tak wielkie rzeczy daj si? jakim debilom, którzy wszystko niszcz??? ?wiat zwariowa?!

Dealer nie przejmuj si?. Ja jestem z Gda?ska a kupowa?em "BvsP" w Katowicach kilka lat po wydaniu.....

Ja te? kupi?em chyba 4-5 lat po wydaniu :D

A sk?d ty jeste? Brachu?

A co? chcesz mi wpierd&%$??? :D

Z ma?ego miasteczka na ko?cu ?wiata - Ko?uchów - niedaleko Zielonej Góry.

-bez odbioru-

• U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 14, 2008, 03:04:25 pm »
Dealer, ja ?yj? po to by sie czepia? szczegó?ów ;D

mo?e masz racj? ?e podchodz? do tego filmu za powa?nie. Po trójce to zrozumia?em. Ale co mi pierwsza cz??? krwi napsu?a to napsu?a. Ale nie by?o by ?le gdyby zrobili go w powa?niejszym tonie, chocia? krytycy i  tak by go zjechali a fani poczuli by si? nieswojo. Ale by?bym gotów zaryzykowa?.

Nie widzia?e? trójki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????
Jezusie w Niebiosach! Musisz j? koniecznie zobaczy?! Ja nawet by?em na niej w kinie! Oczywi?cie nie p?aci?em za bilet ale zabawa przednia ja sie nie podchodzi ju? do niej powa?nie. Jako komedia rz?dzi, jako film o Spider-Manie ehhh....nie zachwyca

I jeszcze musz? sie obroni? troch? ?e to nie jest tylko moja wina. Ja bardzo chcia?em ?eby mi si? ten film spodoba? i na pocz?tku sobie wmawia?em ?e jest super ale potem zrozumia?em ?e do mnie nie trafia totalnie.
I nie chodzi mi o fabu??. Bo ta w X-Menach te? by?a naci?gana no bo jak niby zmiana wszystkich przywódców ?wiatowych ma polepszy? los mutantów? Mi chodzi o sposób prowadzenia narracji. U Singera jedna scena wyp?ywa z drugie i ja wyja?nia lub rozwija a Raimiego czu?em jakby niektóre sceny by?y ni z gruchy ni z pietruchy np. scena z wysadzeniem  firmy Quest [je?li dobrze pami?tam] i dla mnie nie by? to detal bo czu?em to w innych miejscach filmu...
Chyba sobie obejrz? trylogie nie d?ugo... :)

Jakie AVP czyta?e?? Bo ja posiadam "Wojn?" Xsenogenesis [Shit!] i par? innych. Niestety nie mam Pierwszego spotkania...... :'(

Jakbym chcia? wpierdoli? to bym nie pisa? "Brachu" :)

"Thin-de le'hasuan 'aloun'myin-del bpi-de gka-de hasou-de paya" ;)
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Death Dealer

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 14, 2008, 03:24:24 pm »
OK, Rozumiem bo jestem wyrozumia?y i bardzo tolerancyjny. Nie obra?ajmy sie:)

A ja w?a?nie mam wydanie specjalne "Aliens versus Predator" TM-SEMIC WYDANIE SPECJALNE 3/94. Jeden z moich najbardziej ulubionych - g?ównie za fabu?? i klimat. Najlepszy konflikt tych dwóch ras jaki mia?em w rekach. Wed?ug mnie bezapelacyjnie bije wszystkie filmy AVP na g?ow?. Polecam.

"Aliens versus Predator"

Tu z reszt? kto? go sprzedaje za 50 z?!!:
http://www.allegro.pl/item356271642_aliens_vs_predator_wydanie_specjalne_pl.html

Hmmm niby do?o, ale ja mojego bym za 200 z? dopiero sprzeda?. Sentyment i unikalno??. Bardzo mi sie marzy wersja oryginalna.

Mia?em te? w rekach "Aliens vs Predator: WAR" pora?ka. Z komiksów z Predatorem to tylko: "Aliens versus Predator", "Batman versus Predator", "Batman versus Predator III" - bardzo fajne rysunki - z fabu?? ju? gorzej.
Je?eli komiksy z Obcym to: ""Aliens versus Predator" i "Alien: Labirynt".

Planuje sobie kopi? kilka zagranicznych ale wiele z nich to kichy i nie mog? si? zdecydowa?. Nie chc? kupowa? jakiego? gniotu.

Marzy mi si? tez figurka Predatora ale na razie jedyna jaka mi si? podoba?a (na aliengroup) jest ju? wyprzedana :(.

PS:

Aha! Jeszcze ?wietnym komiksem z Marvela jest.... "WEAPON X" !!! Geneza rosomaka. Jedyny komiks z gatunku x-men który akceptuj?.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2008, 03:29:19 pm wysłana przez Death Dealer »

Offline Dantos

• U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 14, 2008, 04:22:06 pm »
Aha! Jeszcze ?wietnym komiksem z Marvela jest.... "WEAPON X" !!! Geneza rosomaka. Jedyny komiks z gatunku x-men który akceptuj?.

hehee masz u mnie duzego plusa  ;D WEAPON X to chyba najlepszy komiks z wolvim jaki czyta?em.
Jezeli w ogole mowa o mega marvelach to mi sie jeszcze bardzo podobal ten o szablozebnym.Przedzwszytkim bardzo mi sie podobala kreska w tym tytule , gosc ktory narysowal ten komiks mial ogromny talent.A wy co o nim sadzice ,czytal ktos ?