'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: Ksi??ki  (Przeczytany 28607 razy)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Ksi??ki
« dnia: Czerwca 16, 2008, 03:05:39 am »
Czytacie ksi??ki ? Je?eli tak , to jaki gatunek literacki ? Jakie s? Wasze ulubione pozycje ?Temat dla mi?o?ników ksi??ek .

To mo?e ja zaczn? : Czytam na?ogowo fantastyk? . Moimi ulubionymi pisarzami s? Glen Cook , Czes?aw Chruszczewski , Philip K. Dick oraz Paul Kearney . Lubi? zarówno science fictione jak i fantasy cho? nie pogardz? i horrorem ( Chocia? boj? si? czyta? straszne ksi??ki w nocy  :( ) Moim ulubionym cyklem jest " Imperium Grozy " , Glena Cook`a , oraz " Bo?e Monarchie " Paula Kearney`a . Ostatnio zamówi?em 40 starych ksi??ek na Allegro , a w?ród nich by? w?a?nie Czes?aw Chruszczewski . Je?eli kto? lubi Sci-fi , to polecam prawdziwie tego autora .

Je?eli chodzi o mniej ambitne czytad?a , to lubi? czasem si?gn?? po ksi??ki ze ?wiata Forgotten Realms . Mam równie? wszystkie ksi??ki z universum Starcrafta i chocia? s? ró?ne g?osy odno?nie tych dzie? , to mi si? one podoba?y ( Mo?e dlatego tylko , ?e jestem wielkim fanem gry :) ) .

Slave Me -> Ty wspomina?e? o Tolkienie , czytujesz mistrza ? :)

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
Odp: Ksi??ki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2008, 03:09:58 am »
Tak na szybko wymienie tylko Tolkiena, Dicka, Nicka Cave'a, ?wietlickiego, Bukowskiego, Dantego.
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline Tibo

• U?ytkownik
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:33:43 am »
Adept warto przeczytac Baldur's Gate ?Bo zbieram si? 2 lata ?eby kupic i jako? nie moge si? zebrac ; p

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 17, 2008, 06:15:54 pm »
To zale?y . Napewno szczytem osi?gni?? literatury to one nie s? . Baa , nawet g?osy , i? te ksi??ki to jeden wielki kicz ;) . Mi osobi?cie si? podoba?y , chocia? oprócz ?wiata Forgotten Realms , nie maj? za wiele wspólnego z gr? .

Je?eli chodzi o pierwsz? cz??? Wrót Baldura , to jest ona najs?absza z serii . Dawno temu j? czyta?em , ale pami?tam , i? wiele razy sobie my?la?em , ?e Philip Athans ( Autor ksi??ki ) sobie z czytelnikiem w kulki leci . G?ówny bohater zostaje wpl?tany w wojn? Amnu z Wrotami Baldura i poznaje przesz?o?? swoj? , swojej rodziny i swojej natury ;-) Takie trele morele . Je?eli jeste? fanem to mo?esz przeczyta? ( Co wida? po Twoim avku ) , ale tak to , raczej ma?o komu poleci?bym pierwsz? cz??? Wrót Baldura .

Co do Wrót Baldura II - Tronu Bhaala , to ksi??ka jest o niebo lepsza od swojej poprzedniczki . Ju? nie ma trywialnej historii o zem?cie , tylko fabu?a jest bardziej wyszukana . Intryga goni intryg? , i po t? ksi??k? mo?esz si?gn?? bez obaw , nawet bez uprzedniego przeczytania pierwszej ksi??ki z cyklu .

Tak na szybko wymienie tylko Tolkiena, Dicka, Nicka Cave'a, ?wietlickiego, Bukowskiego, Dantego.
O ?wietnie , jakie ksi??ki Dicka czyta?e? ?

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2008, 06:34:37 pm »
Ubik , Cz?owiek z wyskokiego zamku , Simulakra , dr. Bloodgeld ( jako? tak) , Opowiadania , wyznania ?garza. W perspektywie mam 3 stygmaty... i Klany ksi??yca Alfa. Polecam zw?aszcza dwie pierwsze- majstersztyk.
here with your animals
And beating like a drum

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:13:10 pm »
Tak Adept, czytuj? Mistrza.
Czytuj? i to do?? regularnie....
Dwa razy czyta?em Sillmarillon [raz do 30 strony, drugi raz doszed?em dalej]
No i oczywi?cie LotR - wci?? zaczynam i nigdy nie ko?cz? [nieko?cz?ca sie opowie??]. I w ten sposób 'Dru?yn?' czyta?em ju? 8 razy, 'Dwie Wie?e' 5 razy i pierwsz? ksi?g? 'Wojny o Pier?cie?' [nie uznaj? tytu?u 'Powrót Króla'] - 2 razy...
Obecnie atakuj? W?adc? po raz kolejny i dzi? zaczynam 9 raz 'Dru?yn? Pier?cienia'....

Inne ksi??ki jakie ostatnio przeczyta?em:
- 'FIGHT CLUB' Chucka Palahniuka
- 'NAJWI?KSZE ZBRODNIARKI W HISTORII' Shelly Klein
- 'MAKBET' wiadomo kogo [po raz kolejny]
- 'AMERYKA?SCY BOGOWIE' Neila Gaimana
- 'BIBLIA' Bóg
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 17, 2008, 11:01:10 pm »
D?ugo by mówi?, cho? wiosen sobie licz? nie a? tak znów du?o XD...

Oczywi?cie na?ogowo, podobnie do Adepta, fantastyka, cho? preferuj? fantasy (w praktycznie ka?dej postaci), ciekawe s? wydawnictwa Fabryki S?ów, a tak?e Runy i Maga. Moi ulubieni autorzy to Eugeniusz D?bski, Dave Duncan, Sapkowski "ofkorz" (cho? jego nowa trylogia mnie nie porwa?a) i jeszcze kilku innych, których nie chce mi si? wymienia? (wiem, le? ze mnie XD). O Tolkienie taktownie nie wspomn?, bo go nie lubi?, cho? Silmarillion by? sto razy lepszy od trylogii i Hobbita. Ale, wbrew temu co co poniektórzy mówi?, mnie podoba?y si? ksi??ki z serii Diablo, cho? wida?, ?e jakie? bardzo odkrywcze nie s?.
Z s-f to tylko ksi??ki ze Star Warsów (chyba skrzywienie psychiczne) i e/w kilka pani Bujold (polecam dwie pierwsze cz??ci cyklu). Diuna te? mia?a swój urok, ale drugi raz tego nie przeczytam.

Z innych na?ogowo (i chyba jeszcze bardziej ni? fantastyk?), stare i wys?u?one krymina?y (Chandler to moja mi?o??, McDonald, Hammet i inni), sensacyjne/przygodowe (MacLean g?ównie, cho? poleci? mog? jedynie 1/3 jego radosnej twórczo?ci, reszta jest dla hardcorowców jak ja XD)

Nie pogardz? te? powie?ciami z gatunku p?aszcza i szpady (Dumas króluje), nawet wspó?czesnymi. Bardzo lubi? te? J. Verne'a, cho? to pewnie nie ten gatunek.

Wiem, ?e to te? niezbyt odpowiedni temat, ale napisz? jeszcze, ?e na?ogowo równie? czytuj? komiksy i, nie, nie warto stosu szykowa?, najbardziej podchodzi mi DC... XD. Dobrym fan-fictionem te? nie pogardz?, ale musi by? rzeczywi?cie dobry.

No, to by by?o na tyle.

Offline Malvado

• U?ytkownik
  • The Next Big Thing
  • PSN ID: KaziorPL
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 22, 2008, 12:34:36 pm »

Bukowski ?wietnie pisze :). Ja ostatnio przeczyta?em "Bóg Urojony" Richarda Dawkinsa. Naprawd? polecam ka?demu.

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 22, 2008, 02:31:30 pm »
je?li to mówi osoba doceniaj?ca Bukowskiego, to czas poszuka? "Boga Urojonego"
here with your animals
And beating like a drum

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2008, 03:34:03 am »
Czytam w?a?nie " Zombie Survival - Jak prze?y? atak zombie " i powiem , ?e na tak? ksi??k? czeka?em ca?e ?ycie ! Teraz wiem co zrobi? w przypadku epidemii zombie . Bardzo przydatna rzecz opisuj?ca rodzaje broni którymi mo?na zabi? zombie , oraz jak przetrwa? w ?wiecie , gdy ju? si? ZACZENIE... Polecam ka?demu . Ta ksi??k? mo?e Wam uratowa? kiedy? ?ycie .

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 11, 2008, 11:55:40 pm »
polecam równie? "Wojn? Zombie " Tego samego autora. Chyba jeszcze lepsze.
here with your animals
And beating like a drum

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 24, 2008, 04:33:39 am »
Czytam teraz ksi??k? o tytule " W poszukiwaniu ?ycia " W poszukiwaniu ?ycia . Nie jest to ?adna ksi??ka fantastyczna , a naukowe opinie o ?yciu poza naszym uk?adem s?onecznym . Wszelkie hipotezy , oraz wywody naukowe za i przeciw ?yciu pozaziemskiemu znalaz?y si? w tej ksi??ce . Polecam ka?demu , kto zadaje sobie pytanie , " Czy jeste?my sami we wszech?wiecie ? " . Ksi??ka poprostu jest tward? naukow? debat? o ?yciu w kosmosie , pocz?wszy od bakterii , a ko?cz?c na kosmicznych robotach .

Ps. ?eby j? znale?? musia?em si? nie?le naszuka? . W Empiku by?a pomi?dzy... Ksi??kami traktuj?cych o internecie...
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2008, 05:00:26 am wysłana przez Adept »

Offline Death Dealer

• U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Września 20, 2008, 01:54:25 pm »
A ja w?a?nie czytam kolejn?, chyba ju? pi?t? ksi??k? Jerzego Szy?aka dotycz?ca komiksu. Musze "przelecie?" wszystkie do ko?ca weekendu. Najlepsze ksi??ki opisuj?ce wnikliwie medium jakim jest komiks. Sam na pocz?tku przechodzi?em obok tych ksi??ek oboj?tnie, bo mnie zawsze bardziej interesowa?o tworzenie, a nie czytanie o nich.

Dzi?ki tym ksi??kom (które wcale nie s? ?atwo dost?pne) mo?na bardzo mocno zmieni? punkt widzenia na to medium. Ksi??ki Szy?aka s? dla tych, którzy interesuj? si? komiksem i chcieli by zg??bi? wiedz? na ten temat, jak równie? dla ludzi, negatywnie nastawionych do "historyjek obrazkowych".

„Na komiksie znamy si? tak dobrze, jak na medycynie i finansach, cho? Bogiem a prawd?, komiks jaki jest - nie ka?dy widzi, a i ma?o kto wie.

„Po?ród wszystkich ?ywotnych sztuk komiks jest najbardziej pogardzany, chocia? obok filmu jest on najbardziej popularny. Oko?o dwudziestu milionów ludzi ?ledzi z ciekawo?ci?, zainteresowaniem i rozbawieniem przygody pi?ciu lub dziesi?ciu bohaterów komiksowych, fakt jednak, ?e to czyni?, uwa?any jest przez tych, którzy pretenduj? do kultury i dobrego smaku, za objaw ra??cej wulgarno?ci, g?upoty, a tak?e za rezultat nieudanego, zwichni?tego ?ycia. Nale?y koniecznie doda?, ?e ci, którzy nosz? si? z takimi pogl?dami na temat komiksu, z regu?y jedynie bardzo nieregularnie ogl?daj? obiekt swego niesmaku"

« Ostatnia zmiana: Września 20, 2008, 02:02:11 pm wysłana przez Death Dealer »
A WRACAJ?C JESZCZE DO "MORTAL KOMBAT GOLD"...

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #13 dnia: Września 20, 2008, 03:54:05 pm »
Kurde, ch?op dobrze prawi...
Znam ludzi którzy ?miali si? z Sin City, mówi?c ?e to g?upi prostacki komiks a jak zobaczyli film to chcieli lecie? do kina nawet w gaciach...
No ale to jest temat o ksi??kach....

Ja na jesie? chyba znowu zaczn? m?czy? W?adc?......
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2008, 05:51:45 pm »
Ostatnimi czasy wzi??em si? za "Ameryka?scy Bogowie" Neila Gaimana. Jestem dopiero w po?owie, ale ju? teraz mog? powiedzie? ?e jest fajna.
here with your animals
And beating like a drum