'

Aktualności: Mortal Kombat X - podyskutuj o najnowszej ods?onie MK!

Autor Wątek: RECENZJA WERSJI FILMÓW MK WYDANYCH PRZEZ MONOLITH.....  (Przeczytany 11677 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
RECENZJA WERSJI FILMÓW MK WYDANYCH PRZEZ MONOLITH.....
« dnia: Czerwca 06, 2009, 01:20:39 am »
Ok. Mortal Kombat i Mortal Kombat Unicestwienie ju? stoj? u mnie na pó?ce. Na razie obejrza?em tylko MK. Filmy mo?na kupi? oddzielnie lub razem w tekturowym pude?ku. W Empiku znalaz?em najdro?sze wydanie – cena pierwszej cz??ci to 29.99. Drugiej nie znalaz?em ale wiem ?e stoi po tyle samo. Ja mam wersje 2 w 1 kupion? za 29.90 [kupowa?em w Saturnie] i t? polecam ch?tnym bo osobno filmy s? po 19.90.

OPAKOWANIE
Pude?ka bez specjalnych bajerów wygl?daj? po prostu porz?dnie. Z przodu znak Smoka taki jak z plakatów promuj?cych filmy – MK lekko bordowa ok?adka i ca?y Smok, w MKU – czarna z „p?kaj?cym” znakiem. Przyczepi? si? mo?na tylko do tytu?u Mortal Kombat 2 Unicestwienie, gdzie napis jest bia?y a 2 czerwona i brzydka jak sam pysk Kabala z Fatality w MKT. ‘Taglajny’ u do?u ka?dego filmu te? nie powalaj? i sprawiaj? wra?enie wymy?lonych po to ?eby tylko by?y [„Sprawd? swoja moc. Wybierz przeznaczenie”, „Siódmego dnia rozpocznie si? piek?o”]. Z ty?u typowa ok?adka filmu DVD. Kilka zdj?? z filmu, ostrzenia o prawach autorskich, nazwiska aktorów i ekipy, info o wersjach j?zykowych, obrazie i d?wi?ku i krótki opis filmu dodajmy ?e do?? zgodny z fabu?? bo jak widomo z tymi opisami to ró?nie bywa. Pude?ko podwójnego wydania to pomieszane ok?adki obu filmów.

ODPALANIE
Po w?o?eniu i odpaleniu p?ytki nie ma ?adnych reklam jak bywa coraz cz??ciej w filmach. Jest tylko logo Monolitu i New Line Cinemy. Potem ju? jeste?my w G?ównym Menu i tu szok! ?adnych d?wi?ków. Zero muzyki, zero d?wi?ków z filmu, zero czegokolwiek. Mam ok. setki DVD ale nie pami?tam ?eby w jakim? menu nie by?o d?wi?ku. Dobrze ?e jest chocia? animowany ogie? okalaj?cy znak Smoka wyj?ty ?ywcem z MKDeception  ;) Bogactwo mo?liwo?ci menu te? nie powala na ?opatki: Start Filmu, Wybór Scen, Ustawienia i to wszystko. W ustawieniach mo?liwo?? wybrania angielskiej ?cie?ki Dolby Digital 5.1 i wersji z polskim lektorem tak?e Dolby Digital 5.1. albo napisów.

DOZNANIA WZROKOWE A TAK?E S?UCHOWE

Tutaj nie ma si? do czego czepia?. Oczywi?cie film jest z 1995 roku i obraz nie b?dzie taki sam jak w filmach kr?conych teraz.  Jednak je?li nie jeste?my znudzonymi frajerami bez przyjació? umilaj?cymi sobie ?ycie narzekaniem i wkurzaniem ludzi nie b?dzie nam to przeszkadza?. Tak samo jest z d?wi?kiem. Szczerze mówi?c obawia?em si? tego ?e Monolith jest dystrybutorem ale moje obawy co do jako?ci ich filmów cho? s?uszne nie zi?ci?y si? gdy ogl?da?em MK. Nawet na mojej starej PS2 by?o wszystko spoko. Ogl?daj?c jednak po do?? d?ugim czasie pierwszego Mortala zaskoczy?o mnie to jaki ten film jest fajny. Wiem, wiem…. Blu?ni?…. Ale ja zapami?ta?em go jako raczej s?aby a na pewno s?abszy fabularnie ni? gra. Zwracam honor. ?ezka mi si? w oku zakr?ci?a gdy go odpali?em i zobaczy?em ten zajebisty pocz?tek z p?omieniami, smokiem i kolesiem krzycz?cym MORTAL KOMBAT! Heheheh ale nie b?d? pisa? o filmie przecie?…. ?al tylko ?e nie ma ?adnych dodatków, absolutnie nic. A szkoda bo by?my mieli co? do filmu jako fani i fanatycy…..

T?UMACZENIA I LEKTOR
No i tu te? bez zmian. Sub-Zero to nadal sub-zero a nie sab-ziro. Tekst t?umaczy?a Anna Lipi?ska i wyszed? dobrze, mo?e oprócz momentów gdzie lu?niejsze roz?adowuj?ce napi?cie teksty Cage’a czy Kano przet?umaczy?a do?? normalnie, bez polotu [uwielbiam si? dopieprza? :p]. Jednak?e takich momentów jest góra dwa lub trzy. A co z tymi specyficznymi i znanymi tylko z MK okre?leniami typu FATALITY czy FLAWLESS VICTORY spytacie? Ano te? bez zmian. Nie chc?c zostawia? ich bez t?umaczenia ani cz?stowa? ludzi nie znaj?cych gry zwrotami których nie skumaj? t?umaczka wstawi?a teksty pasuj?ce do sytuacji. I tak gdy Sonya zabija Kano a Shang mówi: Fatality! to my s?yszymy: Pojedynek sko?czony! Za to przy Flawless Victory mamy ju? dwie wersje: raz jest to bezb??dne zwyci?stwo a raz wspania?e zwyci?stwo. I to by by?o na tyle. Mariusz Siudzi?ski czyli lektor te? ani nie jest beznadziejny ani osza?amiaj?cy. Po prostu od tej strony ta wersja filmu jest taka jak wszystkie poprzednie – ?rednia.

No có?, nie spodziewa?em si? dodatkowych p?yt z filmami zza kulis czy reporta?ami z planu, ale pod wzgl?dem bajerów to wydanie le?y na pod?odze i krwawi jak po fatalu Sub-Zero. Wersja filmu jest ok. i ciesz? si? ?e nareszcie mog? go sobie w??czy? kiedy tylko zechce. W ko?cu po to kupujemy film na DVD- dla filmu nie dla dodatków. Ogólna ocena ca?o?ci lokuje si?  gdzie? w okolicach 3 z plusem. Dobry obraz i d?wi?k, ?adne opakowanie a z drugiej strony zero dodatków wsparte ?rednim t?umaczeniem. Jednak nie narzekajmy. MK wyszed? wreszcie na DVD. To bardzo dobrze, bo je?li nie wyszed?by teraz to pewnie nie wyszed?by nigdy.
Tak wi?c nic tylko kupi?, trzy dychy to chyba nie jest granica nie do przeskoczenia…;)
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline Mat

• U?ytkownik
Odp: RECENZJA WERSJI FILMÓW MK WYDANYCH PRZEZ MONOLITH.....
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 08, 2009, 06:17:48 pm »
W ko?cu po to kupujemy film na DVD- dla filmu nie dla dodatków.
I z tym jednym zdaniem osmiel? si? nie zgodzi? :P  Jak chc? zobaczyc film to id? do kina albo ?ci?gam z neta - a tu kto jest bez winy niech pierwszy rzuci...
Wydanie DVD kupuj? jednak PRZEDE WSZYSTKIM dla dodatków. Dla mnie to w takim zakupie rzecz najwa?niejsza. Solidne wydanie to przede wszystkim takowe materia?y, przejrzyste i dobrze przemyslane menu (z d?wi?kiem!) i... dopiero pó?niej sam film.

Co do twojego tematu, to fajnie to wszystko opisa?e?, ale z tego co widze, to raczej nie wydam na? nawet tych 20 z?... Wkurza to tym bardziej, ?e Monolith naprawde czasem potrafi wyda? solidne DVD i to z mnóstwem dodatków.
...Dobrze ?e chocia? mamy d?wi?k 5.1  ::)

PS Jak mo?na oglada? takie filmy z lektorem ?! :o ;)

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2009, 10:33:41 pm »
Zaraz, zaraz Mat.....
Czy mam rozumie? ?e jak idziesz do sklepu po DVD to dajesz sprzedawcy film i mówisz: "Mo?e mi pan wyj?? p?ytk? z dodatkami? Bo film to ju? z torrenta ?ci?gn??em" ;D
Ok jaja sobie robi?....

Mo?e si? ?le wyrazi?em ..... Ja te? zawsze patrz? na dodatki i jak mam wersje filmu z 1 p?yta lub wersj? 2-p?ytow? za dodatkami do wyboru to wybieram t? z dodatkowa p?yt?. Jestem szcz??liwym posiadaczem np.: Limitowanego Wydania Kolekcjonerskiego Lord of the Rings; 2-p?ytowych wyda? GH:Death Proof i Transformers w metalowych pude?kach, czy 3-p?ytowej edycji Sin City gdzie w materia?ach dodatkowych mo?na zobaczy? jak o trzeciej nad ranem Robert Rodriguez uczy nas jak zrobi? prawdziwe meksyka?skie burito, jednak w przypadku filmów MK nie spodziewa?em si? jakichkolwiek dodatków. Nie mówi? ?e bym ich nie chcia?, bo przecie? jak ka?dy fan chcia?bym mie? nawet dodatki z MK:A. Ale szansa ?e na naszym rynku podnios?o by to sprzeda? by?a w oczach panów z Monolithu tak niewielka ?e olali to totalnie. Ja sie ciesz? ?e film obejrza?em bez jakichkolwiek zaci?? bo to juz jest sporym sukcesem... :)
W ?wietle tych faktów, ?e innej wersji MKMovie nie by?o i nie b?dzie w tym formacie [no chyba ?e kto? lubi wersje filmów na VCD  :)]dla mnie osobi?cie wa?niejszy by? film. I zakupu nie ?a?uje, a temat jest w?a?nie po to ?eby?cie sami podj?li decyzj? co do kupna.

A mo?na mo?na i jeszcze da si? to prze?y?.  ;) Ale nie bój ?aby te? jestem ze oryginalnym d?wi?kiem [i tak to lepsze ni? np dubbing, zobacz oczami wyobra?ni Shang Tsunga mówi?cego g?osem Andrzeja Grabowskiego "Doskona?e zwyci?stwo!"  ;)]
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2009, 10:42:33 pm »
Co? Takie filmy to TYLKO z lektorem. Ja mam nagrane na VHS Mortal Kombat z lat 90, tam to lektor jak czyta? to O JEZUS MARIA  ;D

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Piekielny Scorpion

• U?ytkownik
  • Ninja piekie?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 09, 2009, 02:43:02 pm »
Te? dzi? w saturnie kupi?em Mortal kombat 1 i 2 i có? cena 30 z? za dwie cz??ci z pewno?ci? wysoka nie jest no ale szkoda ?e niema dodatkowych scen ale zawsze jest ten film na dvd a to zawsze co?

Powróci? z piek?a by si? zem?ci?

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2009, 12:45:22 am »
Gratuluj? zakupu Piekielny... Nad tymi dodatkami te? bolej? ale prze?yje.
PS:Czy Ciebie tez kasowa?a tak seksowna lisiczka w Saturnie?? Bo mnie tak i pewnie szybko tam wróc?.....  ;D
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Piekielny Scorpion

• U?ytkownik
  • Ninja piekie?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 10, 2009, 08:17:11 am »
Niestety jak ja przyszed?em to kasowa?y tylko 2 stare kasierki inne niestety chyba mia?y przerw? ;/ ale cz?sto chodz? do saturna to kilka razy mnie kasowa?a m?oda  kasierka ;D no ale wa?ne ?e jest Mortal :)

Powróci? z piek?a by si? zem?ci?

Luna

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 10, 2009, 10:52:51 pm »
Heh...?adne kasiarki ty chyba legenda jaka?. Ja co id? do marketu to kasuje akurat ostatni smok, niewa?ne czy saturn, czy media...zawsze jaka? istota której z dobrego serca mam ochot? kupi? miot??, da? do r?ki i kaza? spierdala? na ?ys? gór?XD
+ obowi?zkowo w combo wchodzi na standardzie stara baba/dziad przedemna p?ac?cy oszcz?dno?ciami z kilku lat w...miedzi. Czasem jak mam akurat serio SROGI dzie? to wchodzi flawless w postaci zepsutej kasy która kasuje moje 3psy jako TV plazmowe, lub (co cz??ciej) zmiana ta?my, której to oczywi?cie opisany wy?ej smok zmieni? samodzielnie nie potrafi:/

Wiem, post w ogóle nie na temat, ale natchnienie mnie z?apa?o;p AVE MA?E SPO?YWCZAKI! Szkoda tylko ?e w moim ostatnio by?y a? 3 rodzaje piwa do wyboru, z czego 2 to by? okocim i ró?ni? si? obrazkiem na puszceXD

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 11, 2009, 11:38:08 am »
Post jak najbardziej mo?e by?....  :)
Luna, to gdzie ty mieszkasz ?e nie ma u Ciebie ?adnych kasjerek?
A ?eby by?o ?mieszniej ja dzisiaj jak przej??em kas? [bo tak si? z?o?y?o ?e stoj? na kasie na tej zmianie] to przetrzyma?em ok pi?tnastu ludzi z 20 minut.... Nie dosy? ?e nie mia?em forsy to jeszcze przyszed? kole? co chcia? faktur? a ?e go nie by?o w systemie to musia?em wbi? jego dane i wtedy jakby to powiedzia? Luna nast?pi?o FATALITY w postaci mnie restartuj?cego przez przypadek system ;D Tak, jestem z siebie dumny......

A co do tego Okocima to powiedz jeszcze ?e to by?y dwa jasne tylko z innym dizajnem logo :) A jakie by?o trzecie piwo?

A ?eby nie by?o nie na temat to wczoraj odpali?em Unicestwienie i szok! W menu by? d?wi?k!  ;) Mo?e dlatego ?e mi konsolka spad?a nim odpali?em film. Jest te? wi?cej smaczków co do t?umaczenia pani Anny Lipi?skiej. To ?e Smoke zostanie Dymem mo?na by?o si? spodziewa?, tekst Sub-Zero w brzmi wtedy powalaj?co: "Shao Kahn przeprogramowa? Dym by was zabi?"  :) Ale chwil? pó?niej detronizuje go Scorpion ze swoim "Podejd? no tu!"  :D A teraz kolejny szok! Jak sie okazuje ca?e spo?ecze?stwo wielbicieli MK jak i jego twórcy pope?nili b??d w imieniu Naszego Ulubionego Blackdragonowego Pana Haczyka! Prawdziwe imi? Kabala brzmi....... HABAL!!!!! Tak! Powtórzmy to jeszcze raz: HABAL! Teraz dziewczynki: HABAL! A teraz tylko ch?opy: HABAL! I wszyscy razem: HABAL! HABAL! HABAL!
Cholera, w?a?nie opisa?em Wam wszystkie sceny dla jakich warto kolejny raz obejrze? ten film.....
Sory...
No nic,... id? w kim?....
Hail Habal!
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 11, 2009, 12:39:00 pm »
Luna, to gdzie ty mieszkasz ?e nie ma u Ciebie ?adnych kasjerek?
?l?sk i wszystko jasne.

A swoj? drog? za bardzo offtopicujemy ;P

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 11, 2009, 12:50:24 pm »
W?a?nie.... zapomnia?em o tym napisa? .... Mo?e przeniesiemy te posty do OFFTOPÓW?
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 11, 2009, 01:11:50 pm »
Ok, przenios?, tylko sko?cz? ogl?da? Simpsonów

Luna

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 11, 2009, 11:30:38 pm »
Po co, przecie? to w temacie w zasadzie:) Ilu z was ogl?da cho? czasem film przy piwku;p? No a zakupy nieodzownie si? z piwem wi???:D No chyba ?e wy na okocimy np idziecie polowa? do lasu;p

W ogóle stary dizajn okocima mocnego by? o wiele lepszy, gna?e? do sklepu, rzuca?e? tekst "3 kozio?ki" i wszystko by?o jasne]:D a tera to ore?ka tam dali i tak jako?...nieszata?sko:(

Co do polskich t?umacze? to szkoda gada?...przyk?ad ostatniego teksty który mnie porazi?:
gra Killzone 2 i tekst oponenta "ja pieprze" a w oryginale fucki si? sypa?y. Niemal?e jak skecz Sthura jr.

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 12, 2009, 11:03:17 am »
Jak ja bym rzuci? tekstem "trzy kozio?ki"  to by mi pani Anetka poda?a trzy sztuki Ko?laka.
Po namy?le przenie?my ostatnie posty do Klan Browar Bros. ...... :)
Ilu z was ogl?da cho? czasem film przy piwku;p?
Ja ogl?dam, chocia? po g??bszym rozwa?eniu tego Zagadnienie to ja wszystko robi? przy piwku...
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 28, 2009, 09:44:21 pm »
Taak... podchodz? sobie do panów na stoisku z filmami/muzyk? w tym sklepie "(nie) dla idiotów" i pytam grzecznie: "dzie? dobry, szukam dwup?ytowego wydania Mortal Kombat". Panowie popatrzyli si? na mnie jak na kosmit?, potem jeden na drugiego i z niedowierzaniem jeden wyszed? zza lady i raczy? mi znale?? box-set. Uwielbiam zakupy, szczególnie jak filmy nie s? pouk?adane alfabetycznie albo chocia? tematycznie, tylko rzucone jak leci "i se szukaj".

W ka?dym b?d? razie, w?a?ciwie nie wiem co mnie podkusi?o do kupna box-setu, skoro mam ju? MK:A na DVD, ale... za 30PLN... No, ok. Co mnie denerwuje w wydaniu? Przede wszystkim jako?? obrazu jest jednak poni?ej moich oczekiwa?. Oczywi?cie zdaj? sobie spraw?, ?e od nakr?cenia MK min??o prawie pó?torej dekady, a od MK:A niewiele mniej, ale DVD jednak do czego? zobowi?zuje. Pomimo to i tak jest to lepsze ni? wydanie VCD, cho? co do DiVX nie mam pewno?ci. Wydanie MK:A z pewno?ci? ma lepszy obraz ni? poprzednie wydanie, no i ma lektora, którym stare poszczyci? si? nie mog?o.

Niestety, napisy te? nie s? najwy?szych lotów. Szczególnie te w MK:A; porównuj?c je do poprzedniego wydania, to s? raczej poni?ej poziomu (nie wspominaj?c ju? o tym, ?e w niektórych miejscach po prostu k?ami? w ?ywe oczy, np.: Shao mówi: "bow to me", a na napisach widzimy: "ca?uj mi buty" O.o ?E CO?! taa... to by? w?a?nie moment, w którym napisy nale?y wy??czy?).

O lektorze wspomina? nie b?d?, poniewa? nie ogl?dam filmów z tym?e (preferuj? napisy, lub zupe?ny ich brak), jednak je?li ju? mam ogl?da? z lektorem, to bardziej pasowa?by mi ten z pierwszego wydania MK (nie pomn? jego nazwiska), jeszcze tego z VHS. No i t?umaczenie by?o lepsze, szczególnie w MK.

A, no i nie mo?na zapomnie? o jak?e przemi?ym dodatku na pocz?tku, czyli nieod??cznych tablicach z logosami i ostrze?eniami o zakazie kopiowania i tym podobnymi bzdetami, których nie da si? przewin?? i trzeba grzecznie czeka? a? racz? przej??. Na plus wychodzi jedynie brak reklam.

Recenzowa? filmów nie b?d?, bo ka?dy je widzia?, a poza tym s? inni, którzy to zrobili o wiele lepiej ni? ja kiedykolwiek zdo?am. O, na przyk?ad tutaj: MK tu i tu, a MK:A tu i tu
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2009, 09:54:21 pm wysłana przez robaczek »