'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: FILMY & KINO - od A do XXX ;)  (Przeczytany 48898 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« dnia: Czerwca 23, 2009, 01:42:33 am »
Je?li kto? nie zajarzy? o czym to jest temat po przeczytaniu tytu?u to mam dla niego z?? wiadomo??: Jeste? opó?niony....
A teraz na powa?nie..... Na pomys? takiego tematu wpad?em przy okazji wstawiania z Adeptem i Ninja-Specterm na Szoutboksa linków do trailerów Tromy. Ogólnie przez to, ?e ostatnio wszystkich odwiedza Cz?owiek ?ma temat sie urzeczywistni?. I tak mo?emy tu pisa? o Filmach które ostatnio  widzieli?my, kurde co ja b?d? pisa? przecie? wiecie o co chodzi.
A! I jeszcze jedno mo?emy tu podyskutowa? o filmach MK ale bez przesady na takie rozmowy s? tematy w dziale FILMY MK.... Tu piszemy o ró?nych filmach.

Ze swoich ?róde? wiem na pocz?tku popiszemy o Przepowiedni. Jednak?e ja widzi?em ostatnio chocia?by Terminatory od 1 do 4, Szko?? Rocka, Gran Torino, Tajne Przez Poufne, Dziewczyn? Mojego Kumpla...

A wi?c 4, 3, 2, 1....
Akcja!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2009, 11:18:09 pm wysłana przez Adept »
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Odp: FILMY & KINO - do A do XXX ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2009, 02:28:21 am »
"Mothman" - Ogólnie jednak wcale nie by? taki straszny. Mo?e przez to, ?e co chwil? patrzy?em na forum, jednak s? filmy przy których sram ze strachu nawet patrz?c na forum czy rozmawiaj?c na gadu-gadu podczas strasznych scen. Wi?c wcale "Mothman" mnie tak nie przestraszy?. Kolejna rzecz to ja nie lubi? w filmach zachowa? dziwnych w?ród ludzi. Pani stra?nik przyj??a oko?o pi??dziesi?ciu zg?osze? o dziwnych paranormalnych rzeczach, by?a ?wiadkiem kilku z nich, wiedzia?a ?e Gordon prawid?owo przepowiedzia? ?mier? trzystu i dziewi??dziesi?ciu dziewi?ciu ludzi i co, nagle ona pod koniec filmu nie wierzy w przepowiednie? To taka naiwno??. Ogólnie te? bardzo swobodnie sobie zinterpretowali temat cz?owieka ?my. Nawet nie rozwin?li tego tematu. Kim by? cz?owiek ?ma? Duchem? Istot? wy?sz?? Obcym? Poltergaistem? NIE WIEMY TEGO

To by? bardziej dramat psychologiczny od horroru. Przynajmniej ja tak uwa?am. A ba?em si? tylko w 11 minucie kiedy cz?owiek ?ma uderzy? w auto i tyle. Zwyk?y film o tym, ?e wybory lub brak wyborów bohatera sprowadzi go do "przepowiedzianej" sytuacji, ah ile razy to ju? by?o? ?redni film w s?ownie czterech momentach straszny.

Ale to i tak nic w porównaniu co kiedy? mi Davidkoz poleci?... "Doomsday" jest jeden z najgorszych filmów jaki widzia?em w ?yciu. Jednak i "Doomsday" to nic w porównaniu z tym co poleci? mi SlaveMe ;D film "Evil Aliens" pobi? wszelkie rekordy kiczu filmowego. I nawet akcja po?cigu zdezelowanych rupieci rodem z Mad Maxa z nowoczesnym Bentley`em w filmie "Doomsday" nie pobije tego co dzia?o si? w "Evil Aliens"  ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 02:30:03 am wysłana przez Adept »

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:45:44 am »
OCZYWI?CIE SPILER ;D

To by? thriller sciene fiction, a wi?c nie trzeba by?o spodziewa? si? zabijania nie wiadomo czego. Film trzyma? w napi?ciu od pocz?tku do ko?ca i budowa? klimat. Nie przynudza? i co podoba?o mi si? najbardziej to sposób w jaki ludzie opisywali cz?owieka ?m?. Dlaczego mieli rozwija? ten w?tek Adepcie? Ludzie sami nie wiedzieli co widz?, opisywali go tylko w ró?nej postaci, inni widzieli, jeszcze inni s?yszeli, objawia? si? te? jako ?wiat?o. Ka?dy interpretowa? go na ka?dy w?asny sposób. Dobrze, ?e by?o go tyle ile by?o. Re?yser nie przesadzi?, nie wiedzieli?my czego mamy si? spodziewa?, czy odbije si? w lustrze za aktorem, czy b?dzie za nim sta?, co zaliczam na plus, poniewa? mamy tego ca?e mnóstwo w horrorach. Nie wa?ne kim by?, czy duchem, czy predatorem, czy anio?em, mamy mo?liwo?? w?asnej interpretacji jak ka?dy z bohaterów.

Co do kobiety, która nie wierzy?a. Fakt, te? mnie to zastanowi?o, dzia?o si? tyle niepokoj?cych rzeczy, a ona sama mówi?a, ?e wierzy wszystkim w co mówi?,bo zna ich od dziecka no ale pó?niej Gir wpada w ob??d, zaczyna wmawia? jej dziwne rzeczy, np ?e to jego ?ona u niej by?a, wi?c mo?e sobie pomy?la?a, ?e ju? troch? przesadza tym bardziej, ?e nie wybuch?a fabryka, a wmawiaj jej, ?e tak b?dzie ;D

Sam nie wiem, ogólnie odnios?em dobre wra?enie, ba?em si? strasznie, a po zako?czeniu filmu zaraz wstuka?em w Google cz?owiek ?ma ;D

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2009, 09:02:03 pm »
Post pod postem ale co z tego jak opisujemy wra?enia zwi?zane z filmami :)

Ogl?da?em wczoraj now? wersj? "Pi?tek 13" i krótko mówi?c film ?redni. My?la?em, ?e b?dzie bardziej mrocznie, strasznie i krwawo. Aby nie spojlerowa? to film godny uwagi, polecam wszystkim mi?o?nikom mrocznego kina. Wci?ga, nie przynudza i jest kilka fajnych momentów, fajnych, nie strasznie brutalnych czego mi brakowa?o.

Jak znamy z tego typu produkcji zabójca jest zawsze tam, gdzie akurat osoba, która oddzieli?a si? od grupy. Widzi to, czego nie widz? bohaterzy i znika nagle z jakiego? miejsca aby pojawia? si? w innym. Jest to dla nas chleb powszedni w horrorach, a wi?c norma musi by? spe?niona i tutaj jak najbardziej nie zapomniano o niej.

Jedyna najwi?ksza nerwica jaka mnie bra?a za ka?dym razem to gdy bohaterzy uciekali przed Freddim w ciemnym lesie z zapalonymi latarkami. PANIE W?ADCO, gdybym ja ucieka?, to zgasi?bym j? od razu, a nie wymachiwa? na ka?d? stron?, aby zabójca móg? mnie ?atwiej znale??.

TO tyle o Pi?tku 13 ;D nie napisa?em nic co mog?oby zdradzi? fabu?? ani akcj? filmu, a wi?c zapraszam do ogl?dania.

Jeszcze do Adepta -> je?eli przeczucie si? zbytnio nie spodoba?o, bo jak pisa?em to thriller sciene fiction ?ci?gnij prosz? SMAKOSZA ;) Wra?enia niezapomniane.

Luna

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 23, 2009, 10:45:20 pm »
jednym z lepszych i malo znanych thrillerow wg mnie jest azjatycki AUDITION. ale nie kazdy doceni.

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 23, 2009, 10:56:29 pm »
Davidkoz? Smakosz? Smakosz to jest kurde masakra przez pierwsze pó? godziny twórcy buduj? porz?dnie klimat ?eby potem zabi? nas ?miechem gdy ujawniaj? to?samo?? Jeepera Creepera..... Potem sie zaczyna niez?a jazda :D Druga cz??? jest jeszcze lepsza bo ju? nie ma mowy o jakimkolwiek budowaniu napi?cia :) A? strach pomy?le? co b?dzie jak zrobi? cz??? 3....

Pi?tek 13 to ja ogl?da?em w kinie i tak jak Davidkoz mówi ?redniak pasuj?cy do ostatnich pozycji z serii. Przynajmniej na nim nie spa?em :P

Jedyna najwi?ksza nerwica jaka mnie bra?a za ka?dym razem to gdy bohaterzy uciekali przed Freddim w ciemnym lesie z zapalonymi latarkami.
Freddiem? chyba Jasonem Voorheesem? ......
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Luna

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:05:35 pm »
zobacz wiec ten o ktorym pisalem. choc nie wiem czy nie stwierdzisz ze zbyt powoli buduje sie napiecie

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:08:25 pm »
napisa?em Freedy? Pomyli?em Jasona z Krugierem ;D to ca?y ja :P pisz? i nie my?l? co

A co do Audiction, to chodzi Ci Luna o Gra Wst?pna? bo jest wiele filmów Audition, a ten jest chyba Japo?sko-Korea?ski
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 11:14:22 pm wysłana przez davidkoz »

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:12:17 pm »
Jak film sie t?umaczy Gra Wst?pna i jest z Azji to ja musz? go zobaczy? :D
Po za tym jak film jest dobry to mo?e zacz?? budowa? napi?cie pod sam koniec i da sie z tym ?y?....
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 26, 2009, 01:55:06 am »
Ogl?dn??em w?a?nie film "Screamers". Jest to najlepszy film jaki ogl?da?em tego roku. Bazuje na opowiadaniu Philipa K. Dicka, o czym nie wiedzia?em, a opowiadanie to kiedy? przeczyta?em tak?e po 15 minutach filmu ju? wiedzia?em o czym b?dzie i jak si? sko?czy. Po prostu niesamowita fabu?a. Re?yser jednak przeniós? akcj? w kosmos, a oryginalna powie?? dzieje si? na Ziemii gdzie jednymi z bohaterów s? Rosjanin i Polak. Oprócz tego zmieni? te? zako?czenie, jednak mimo wszystko to jeden z lepszych filmów opartych na powie?ci/opowiadaniu je?eli chodzi o wierno?? orygina?owi. Polecam ka?demu fanowi science-fiction.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2009, 01:58:12 am wysłana przez Adept »

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 26, 2009, 08:54:01 am »
Hehehehh w pierwszym momencie pomy?la?em ?e mówisz o tych Screamersach od Serja Tankiana..:D Chyba go kiedy? ogl?da?em ale nie jestem pewien.. Stary ten film? Ja do poduszki w??cz? sobie chyba 300, uwielbiam ten przesadzony patos na ko?cu :D
PS: Widzia? kto? nowego Terminatora?
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 26, 2009, 09:45:42 pm »
Nienawidz? naiwno?ci w filmach. Nie cierpi? gdy dialogi s? denne i rzeczy si? dziej? takie które nie powinny.

?wit ?ywych trupów (2004) - Dooko?a centrum handlowe jest wiele setek zombie, a jedna nastolatka bierze auto i wyrusza na ratunek swojemu psu któremu nawet nic si? nie dzieje, bo zombie nie atakuj? zwierz?t... Pó?niej WIELKIE zaskoczenie, ?e ga?nie jej auto i jest uwi?ziona po?rodku t?umu zombie. JEZUS MARIA jak ja jej ?yczy?em ?mierci. Po prostu nienawidz? takich debilizmów. Ja rozumiem, ?e re?yserzy musz? popycha? akcje do przodu, ale czy naprawd? nie mogli wymy?li? czego? mniej wkurwiaj?cego i zalatuj?cego ?enad?? Po prostu nie lubi? jak si? robi ze mnie debila. Jak polecia?a za psem, to powinna zgin??. G?upia nie wie, ?e ?wiat opanowa?a zaraza zombie?! Ale nie nie nie, ona bierze auto i w sam ?rodek masakry idzie. Nosz kur*** zabijcie mnie.

Screamers 2 - The hunting (2009) - kolejny przyk?ad. Jest Pani komandor na statku kosmicznym i g?ównodowodz?cy misj? pyta si? dlaczego "naprawd?" zgodzi?a si? na t? misj?. Bla bla bla i takie tam, ona nie mówi, l?duj? na planecie Syriusz 6B. Ratuj? tam jednego bojownika który pewnej nocy pyta ni st?d ni zow?d Pani komandor "Dlaczego jeste? tutaj, ale na prawd? mi powiedz" a ja si? pytam, co do kurwy n?dzy?! Re?yser zapomnia? ju? kto pierwszy j? o to pyta?, czy po prostu na si?? chcia? wple?? tajemniczo?? Pani komandor, która sama zgodzi?a si? na t? misj? i ok, tylko ?e... SK?D TEN BOJOWNIK WIEDZIA? O TYM?! Uratowali go jeden dzie? temu, ani razu nie rozmawia? z komandor o misji, ledwo zamieni? par? s?ów w filmie i wyskakuje z czym? takim?! Zabijcie mnie za tego kto wymy?la? dialogi w tym filmie. Ok spoko, Pani komandor ma jaki? tam zajebisty powód, ale po co robi? z widza debila na si?? eksponuj?c ten motyw. Film nigdzie nie wyja?ni? sk?d ten bojownik którego pozna?a dzie? wcze?niej wie o tym ?e sama si? zg?osi?a na t? misj?. Ludzie, oni nie czytaj? skryptów w?asnych filmów? Kolejny debilizm to taki, i? tej samej nocy (Dzie? po uratowaniu bojownika) zaczynaj? si? ca?owa?... CZY MNIE CO? OMIN??O?! FILM NIGDY TEGO NIE WYJA?NIA dlaczego nagle si? kochaj?. Jest raptem pi?? scen gdzie id? przez pustynie i id? i staneli i rozmawiaj? i id?... I tyle. A nagle si? ca?uj? i on wie wszystko o niej? CO JEST KURWA?! *zamyka twarz w d?oniach* Czy tak trudno to by?o wyja?ni?, ?e re?yser po prosu uzna? "A to ta z tym si? zakochaj? w sobie, a widz to kupi, bo przecie? nasi widzowie to debile prawda?"

Te? nie raz macie takie wra?enie? ?e re?yser nie traktuje Was powa?nie? Macie w?asne przyk?ady tego typu zachowa?? Bo szczerze mnie takie co? strasznie wkurwia. Umieram wewn?trz kiedy w filmach s? tak naiwne rzeczy, a re?yser nawet nie zadaje sobie trudu by wi?kszo?? z nich wyt?umaczy?...

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 27, 2009, 03:51:40 pm »
Ja widzia?em Terminatora. Jest ca?kiem dobry, cho? niektóre rzeczy ra??. Patos a? si? wylewa z ekranu, zdarzaj? si? drobne nie?cis?o?ci z reszt? filmów z cyklu, a dialogi bywaj? s?abe jak Kabat ( moja i Karbara nauczycielka w liceum). Tym niemniej dzieje si? sporo i fajnie, jest sporo smaczków do wy?apania, a aktorzy na prawd? daj? rad?. Wygl?da na to ?e Bale po Batmanie ca?kiem skutecznie stara si? wskrzesi? kolejn.? leg?d?. Kto b?dzie nast?pny- Philip Marlowe czy Catwoomen trudno stwierdzi?. Ja na razie czekam na kolejn? cz???.
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 29, 2009, 11:34:31 am »
Trudno nakr?ci? gorszy film ni? trójka wi?c si?? rzeczy T4 musia? by? ok. Ale nawet bez trójki by?by dobry. Fakt ?e patos sie wylewa z ekranu. Chocia? mnie osobi?cie bardziej wkurzy? motyw z nie dzia?aj?cym sercem Connora i szlachetnym Cyborgu oddaj?cym swoje by John móg? ?y?. To totalnie psuje to ?wietny motyw "?yj?cego" cyborga Marcusa. A szkoda gdyby zrobili to mniej hollywoodzko to by?oby lepiej, a wysz?o jak wysz?o [och! spoiler :D]. O efektach specjalnych nie warto pisa? bo w dzisiejszych czasach nawet s??be filmy ameryka?skie maj? zajebiste efekty....
W ka?dym razie nowa trylogia zapowiada sie je?li nie dobrze to przynajmniej ciekawie
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 08, 2009, 02:02:41 am »
"Dark City", ten film to najlepszy fabularnie film od bardzo dawna jaki widzia?em. Ja jestem pe?en zachwytów nad nim. W ko?cu film który ma FABU??, a nie "fabu??". Zero debilnych zachowa? i g?upich bohaterów jakie opisywa?em wy?ej w innych filmach. ?wiat mroczny i z?y, dok?adnie taki jak lubi?. Kiefer Sutherland który gra doktora ?wietna posta?, ale detektywa kreacja jest ju? genialna (Przynajmniej przez pierwsz? godzin?). Ogólnie jak kto? lubi cyberpunk i mroczne klimaty to film ten to pere?ka. Jest to film twórcy "The Crow", i ten film przekona? mnie w ko?cu do ?ci?gni?cia "Kruka" bo re?yserka wspania?a. Jestem na tak :)