'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: MK The Movie i Wej?cie Smoka  (Przeczytany 24274 razy)

Offline johnx

• U?ytkownik
MK The Movie i Wej?cie Smoka
« dnia: Września 23, 2009, 12:35:24 pm »
Ogl?dali?cie MK The Movie i Wej?cie Smoka z Brucem Lee? Jest  pe?no podobie?stw pomi?dzy tymi filmami. Np. Turniej odbywa si? na wyspie. G?ównym bohaterem jest
?ó?toskóry wojownik - zawsze dobry w sztukach walki. Napiszcie inne podobie?stwa
je?li jakie? zauwa?yli?cie. Zapraszam do dyskusji.

Offline ildjarn

• U?ytkownik
Odp: MK The Movie i Wej?cie Smoka
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2009, 09:56:39 am »
Nie tyle film co pierwowzór czyli gra MK1 powinna by? przedmiotem porówna?, nie jest to zreszt? ?adne odkrycie bo MORTAL wyra?nie do ETD si?ga - oprócz ww motywów jeszcze fakt organizowania turnieju przez starego (czy w filmie - podstarza?ego) mistrza. Co do Liu Kanga w wersji z pierwszego MK to oczywi?cie ca?y jego image to totalny rip-off Bruce'a Lee. Niejako chciano te? nawi?za? w grze do ameryka?skich filmów akcji, niestety (a mo?e stety) J.C. Van Damme nie zgodzi? si? robi? za model/?ród?o sprite'owych animacji dla Cage'a, pó?niej jednak przysta? na podobny pomys? przy okazji realizacji digitalizowanego mordobicia STREET FIGHTER: THE MOVIE.

A je?eli ju? porównywa? same filmy w sensie jako?ci to sorry, "Wej?cie Smoka" zjada kinowego MK w 5 sekund.

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #2 dnia: Września 27, 2009, 02:41:18 pm »
A je?eli ju? porównywa? same filmy w sensie jako?ci to sorry, "Wej?cie Smoka" zjada kinowego MK w 5 sekund.

Mia?em nie pisa? w tym temacie, ale jak zobaczy?em takie co?...

Jaja sobie robisz. "Wej?cie Smoka" zjada "Mortal Kombat"?

Walki:
Zdecydowanie "Mortal Kombat" wygrywa. Albo nie widzia?e? "Wej?cia Smoka" albo jeste? zafascynowany filmowym kung-fu, które aktor Bruce stosowa?. Walki w "Enter the Dragon" s? ?a?osne, wolne, g?upie, nudne i przede wszystkim posta? Bruce`a Lee. Skacze, robi g?upie odg?osy "?uuuauauauaaaaaaaa", ta?czy na tych swoich nó?kach. Chorografia w tym filmie jest gorzej ni? g?upia.
- http://www.youtube.com/watch?v=8JGTS_DNdvI - Prosz?, przyk?ad jednej z lepszych walk w "Wej?ciu Smoka", kozak Bolo Yeung który ju? raz zosta? wy?miany przez Nostalgia Critic, atakuje grupk? fighterów. Masz te swoje zajebiste walki: Kilka ciosów, rzut, zabójstwo... I to jak bardzo efektowne!
0:52 - 1:03 A??? u???, fenomenalne odwzorowanie cz?owieka po uderzeniu i jaka ?mier?! Powiedz mi, je?eli jakikolwiek kontakt masz z rzeczywisto?ci?, czy da si? z?ama? komu? kark trzymaj?c go za w?osy i odginaj?c g?ow? do ty?u? O ile Sonya wy?amuje kr?gos?up nogami (Co fizycznie jest bardziej mo?liwe) o tyle wy?amania kr?gów w sposób jaki to zrobi? Bolo wykrawa o spazmy ?miechu.
1:04 - 1:13 - Oh ju? po walce? Nie zauwa?y?em. Cios w twarz, cios w brzuch i z?amanie kr?gos?upa w locie (Bo zabi? go podczas rzutu). Co za niesamowita walka
1:20 - 1:36 - Skona? w jego obj?ciach. Na Chrystusa, czy widzia?e? kiedy? bardziej ABSURDALN? scen? walki/?mierci?! I Ty ?miesz porównywa? taki gniot choreograficzny do walk w "Mortal Kombat"? Czy Ty w ogóle masz poj?cie o walkach re?yserowanych? 19 wrze?nia by?em s?dzi? Mistrzostw Polski w XMA, by?a tam konkurencja "Walki re?yserowane" gdy wrzuc? filmy na kompa prze?l? Ci, bo nawet na Polskich zawodach kolesie NA ?YWO robi? lepsze walki ni? te które by?y na spokojnie re?yserowane w "Wej?ciu Smoka" dlatego jako cz?owiek który na walce si? zna stanowczo mówi?, i? film "Mortal Kombat" deklasuje rywala. Nawet walka Liu Kanga z murzynem by?a o niebo bardziej wyre?yserowana fajniej ni? najlepsze walki w "Wej?ciu Smoka". Kopni?cia, uj?cia kamery, dynamika walki, autentyzm, kaskaderka i akrobacje. Filmy te ró?ni? si? tym, ?e w kategorii "WALKI" "Wej?cie Smoka" jest jak b?kart z Ukrainy do profesjonalnie zrobionej produkcji w Hollywood. Je?eli uwa?asz inaczej to po prostu b?dziesz nie wiarygodny, bo ka?dy, czy ?lepy czy niedorozwój widzi, i? walki w filmie Mortal Kombat to mistrzostwo w porównaniu z marnymi azjatyckimi scenami walk.

Gra aktorska/klimat:
Po raz kolejny, porównujesz Dawida z Goliatem. Christopher Lambert, Robin Shou, Linden Ashby, Cary-Hiroyuki Tagawa i Bridgette Wilson tworz? tak doskona?? mieszank?, ?e ogl?daj?c film czuj?, ?e to s? w?a?nie postacie z Mortal Kombat. Czuj?, ?e jestem w tym ?wiecie. Ogl?daj?c "Wej?cie Smoka" czuj? si? po prostu jak w filmie sensacyjnym. Zreszt? "Mortal Kombat" to taka ballada, film kostiumowy. Nie wystarczy ubra? ludzi w kimona i przecharakteryzowa? na mnichów/karateków jak w "Wej?ciu Smoka", lecz trzeba stworzy? klimat. Ów klimat posiada "Mortal Kombat" poprzez swój pi?knie wystylizowany ?wiat. To nie jest równie? kilka budynków i kilku pajaców przebranych za wojowników. Mamy tu ?wi?tyni? (która jako jedno pomieszczenie jest bardziej ucharakteryzowana na ?wiat Mortal Kombat ni? CA?Y film "Wej?cie Smoka"), mamy Za?wiaty (Gdzie czu? groz? tego miejsca), mamy w ostateczno?ci wysp? której szczyt wznosi si? ponad chmury (Scena jak id? z walizkami). Czy Ty wi?c naprawd? chcesz porówna? scenografi? tych obu filmów, ale pytam si? powa?nie... NAPRAWD? mia?e? taki zamiar? Przecie? to tak jakby? twierdzi?, ?e jedzenie szpitalne jest lepsze od jedzenia mamusi. Z czym do ludzi? Z jednej strony masz film który w?o?y? miliony dolarów na charakteryzacje ?wiata i co si? bardzo uda?o, a z drugiej strony masz film który przydekorowa? wysp? paroma wst??kami i pi?tnastoma flagami, ubra? go?ci w kimono i co? Wielka otoczka ?wiata "Wej?cia Smoka"? Bez jaj i nawet nie staraj si? mówi?, ?e jest inaczej, bo ka?dy ma oczy.

"Mortal Kombat" na pewno czerpa? inspiracj? z "Wej?cia Smoka" i pewne zapo?yczenia s? widoczne, jednak czerpa? inspiracj? mo?na nawet z rynsztoku tworz?c wielkie dzie?o, co nie oznacza, i? rynsztok jako pierwowzór jest lepszy... Dlatego stwierdzenie, ?e "Wej?cie Smoka" jest lepsze od "Mortal Kombat" kwituj? ?miechem i niedowierzaniem, ?e kto? nawet ma wyobra?nie by co? takiego zrobi?. Obiektywizm jest tu wa?ny. Kocham azjatyckie kino, wraz z Death Dealerem cz?sto wymieniamy si? tytu?ami filmów o azjatyckim klimacie. Ostatnio mówi? mi o filmie jak kole? biczem w?ada? siedmioma mieczami na raz. I ja jestem w stanie to zaakceptowa?, bo w azjatyckim kinie dominuje taka lekka tandeta która powodowana jest ich folklorem po prostu. Jednak mimo tego potrafi? stwierdzi?, i? "Wej?cie Smoka" mimo, ?e z?ym filmem nie jest, to ma mas? niedoróbek w stylu kiczowatych walk, nierealnych zachowa?, ucharakteryzowania ?wiata, klimatu, fabu?y etc. "Mortal Kombat" jako, ?e oparty na grze, takich problemów nie ma, gdy? fabu?? i klimat ma jasno narzucony z góry i w jego interesie jest to, aby skupi? si? na walkach, klimacie i postaciach. "Wej?cie Smoka", le?y i kwiczy na wielu p?aszczyznach takich z którymi "Mortal Kombat" nie ma problemu. Wybacz, ?e w taki sposób to pisz?, ale jak trzeba wyja?ni? pierdo?y które kto? napisa?, to trzeba i nie ma zmi?uj. "Mortal Kombat" to bez porównania lepszy film od "Wej?cia Smoka" i ka?dy kto ma oczy i odrobin? obiektywizmu poprzez analiz? poszczególnych elementów to samo stwierdzi. Bo jak na Boga mo?na porównywa? film taki: http://www.youtube.com/watch?v=peIBxhN5X0Q z takim: http://www.youtube.com/watch?v=QQORnYPqU3A Przecie? to nawet nie jest rzucanie lwom baranka, to jest rzucanie im padliny, je?eli kto? chce porówna?.

I`m Adept I`m writing it, so you don`t have to.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 02:47:30 pm wysłana przez Adept »

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Września 27, 2009, 11:31:30 pm »
Wej?cie Smoka ma tak? s?aw? dlatego, ?e by?o tak naprawd? pierwszym filmem dla "zachodniej" widowni, w którym pokazywano tzw kung-fu. Dla mnie ten film jest beznadziejny, a Bluce'a Lee nie znosz? i tyle.

Boli mnie jeszcze, ?e nigdy tak naprawd? nie doceniono Bolo Yeunga jako aktora, a szkoda. Ale có?... i w dzisiejszych czasach szufladkuje si? aktorów.

A ogólnie rzecz bior?c bardziej od ED i MK podoba? mi si? Bloodsport XD. Odkrywczy to on nie by?, ale mi si? podoba?.

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2009, 11:39:30 pm »
Wej?cie Smoka ma tak? s?aw? dlatego, ?e by?o tak naprawd? pierwszym filmem dla "zachodniej" widowni, w którym pokazywano tzw kung-fu. Dla mnie ten film jest beznadziejny, a Bluce'a Lee nie znosz? i tyle.

Boli mnie jeszcze, ?e nigdy tak naprawd? nie doceniono Bolo Yeunga jako aktora, a szkoda. Ale có?... i w dzisiejszych czasach szufladkuje si? aktorów.

A ogólnie rzecz bior?c bardziej od ED i MK podoba? mi si? Bloodsport XD. Odkrywczy to on nie by?, ale mi si? podoba?.

Dobrze prawisz. A filmy z moim idolem Van Dammem ceni? nad wszystko. Obok "Bloodsport", jeszcze stawiam "The Quest".

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #5 dnia: Września 27, 2009, 11:43:30 pm »
D?IJ?YS CHRAJST!!!!! Adept i Robaczek przy jednym domku stan?li. Adept za Robaczkiem, a Robaczek za Adeptem.

Czy ta historia zako?czy si? fruwaj?c? siekier?? ?led? na bie??co owy temat ;D

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #6 dnia: Września 27, 2009, 11:50:30 pm »
My?l? ?e Wej?cie Smoka jest wybitniejszym filmem od MK. Uwielbiam Bruce Lee za jego role i kunszt kung fu. Oczywi?cie MK ma inne walki bo to nowy film a Wej?cie to stary wiec ma te walki gorsze ale idea Wej?cia jest wspania?a i unikalna jak na tamte czasy. Film ogl?da sie o wiele lepiej ni? MK bo nie przeszkadzaj? w nim badziewne efekty specjalne.
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Września 28, 2009, 01:06:44 am »
Cytat: SlaveMe TortueMe KillMe
idea Wej?cia jest wspania?a i unikalna jak na tamte czasy.

Gorzej ci, czy si? nie my?e? dzisiaj... O.o' ?e niby w jaki sposób jest unikalna? Uwierz mi, istnieje co najmniej 50 filmów z tamtego okresu, które s? o niebo lepsze od tego ch?amu.

Pami?tam jak dzi? jak wszyscy zachwycali si? nad tym filmem i jak wszyscy komentowali jaka to ostatnia walka w tym "gabinecie luster" by?a genialna, a po jej obejrzeniu pami?tam, ?e jedyne co mi pozosta?o to niesmak. To by?o ?a?osne, naprawd?.

MK jest o wiele lepszy. Jest lepiej zrealizowany (nie mówi? tu o efektach, bo tu nie ma czego porównywa?), ma fajniejsze walki, o niebo lepsz? muzyk? (album "the score" ma kilka naprawd? niez?ych kawa?ków) i ogólnie jest ?adniejszy (?adniejsze dekoracje, stroje, lokacje, itd.).

Cytat: Adept
A filmy z moim idolem Van Dammem ceni? nad wszystko. Obok "Bloodsport", jeszcze stawiam "The Quest".

Nie lubi? VanDame'a. Jedyne filmy z nim jakie jakie mi si? podobaj? to Bloodsport i Kickboxer... do tej pory nie wiem czy lubi? je za ich sztampowo??, nutk? orientu, ?wietn? muzyk? Paula Herzoga, czy mo?e za to, ?e trwaj? tyle ile przyzwoity film trwa? powinien, czyli 1h30min, a nie jakie? tam 2.5h (zgroza!)?

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Września 28, 2009, 01:28:40 am »
Nie rozumiem twojego szoku i wcale nie jest mi gorzej. Twierdz? ?e Wej?cie Smoka jest o niebo lepsze od MK bo wida? na pierwszy rzut oka ?e Mortal Andersona czerpie gar?ciami z Wej?cia które spe?nia tu  niedo?cignionego pierwowzoru. Fabu?a Filmu MK opiera sie na fabule gry która jest inspirowana Wej?ciem. Skoro jest tyle filmów które s? lepsze od Wej?cia to dlaczego nikt ich nie pami?ta? To ie wina twórców ?e jak sie nas?ucha?e? od starszych braci ze ko?cowa scena jest super genialna  to nastawi?e? sie na kolosaln? walk? a jak obejrza?e? to wysz?a ?enada bo spodziewa?e? sie nie wiadomo czego. Spróbuj ocenia? filmy nie tylko przez pryzmat w?asnego widzi-mi-si? ale tak?e bierz pod uwag? legendarn? pozycje jak? wypracowa?o sobie to arcydzie?o przez dopracowanie wszystkich szczegó?ów typu: walki, aktorstwo, klimat, intryga fabu?y. Zgodz? sie z opini? o muzyce bo ta by?a bardziej odpowiednio dobrana do filmu walki ale nie mo?na te? czepia? sie Wej?cia Smoka za to ze jak by?o kr?cone to nikt nie robi? muzyki rodem z MK...

Po za tym móg?by? poda? jakie? konkretne dowody na s?uszno?? swojej opinii ni? próbowa? zwyczajnie mi ubli?a?, czy to takie trudne?
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Martins

• U?ytkownik
  • Debe?ciak Team
« Odpowiedź #9 dnia: Września 28, 2009, 02:31:13 am »
"Bloodsport" oraz "Kickboxer" by?y faktycznie bardzo dobrymi produkcjami, ale "the quest"...
Pokurwi?o mnie!!!

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Września 28, 2009, 10:42:22 am »
Ale? oczywi?cie, ?e mog? poda?... i nie ubli?am ci, tylko grzecznie si? pytam, a to ró?nica. Poza tym na takie gadki szkoda mi klawiatury marnowa?, ale...

Popatrzmy... turniej na wyspie organizuje facet, który chce zaw?adn?? nad ?wiatem. Pomys? i?cie godny arcydzie?a, ale widzieli?my go ju? w tylu filmach o James'ie Bondzie, ?e pomin? to milczeniem. No wi?c, jako ?e jest Azjat?, to wysy?aj? tajnego agenta, mistrza sztuk walki (jak James Bond, tylko ten kopie nogami, a James walki z pistoletu), który ma za zadanie... eee... w?a?ciwie nie wiem za bardzo co tam robi (czy on ma uratowa? tych wi??niów z lochów, czy pokona? w walce Bolo, czy mo?e wszystko na raz)? A, no i mamy jeszcze kilka raczej dwuwymiarowych postaci, typu ten Amerykanin i Afro-amerykanin (prawd? powiedziawszy, g?ówny z?y te? jest dwuwymiarowy!). No i nie zapominajmy, ze ten z?y w?a?nie ma w podziemiach zamku pos?pne labolatorium i lochy, w których to dopuszcza si? niecnych eksperymentów (to b?dzie ho?d dla Wiktora Frankensteina z wczesnych filmów lat '30).

A, no i powiedz mi dlaczegó? to je?li film nazywasz arcydzie?em, to zaraz przyznajesz, ?e ostatnia walka by?a ?enad?? Aha, i nie wmawiaj mi, ?e "nas?ucha?am si? od starszych braci", bo tak nie by?o. W ka?dym razie, co? mi tu nie gra. Arcydzie?o z takim babolem? Poza tym jakie walki? TO maj? by? walki?! We? no mnie nie roz?mieszaj, robaczku. To ju? powiedzieli inni i ja te?, a nie lubi? si? powtarza?. Walki by?y beznadziejne, nawet jak na tamten okres.

Dobra, to walki, fabu?? i intryg? (a raczej ich brak) mamy za sob?, dalej mamy aktorstwo. A gdzie? W ka?dym filmie s? aktorzy i aktorstwo. W tym mi si? nie podoba?y i uwierz, nie ma ani jednego filmu walki, w którym by nie kula?o. ED nie jest tu ?adnym wyj?tkiem.

Co do muzyki... mylisz si? i tyle. Nas?ucha?e? si? tej muzyki rodem z lat '70 i my?lisz, ze we wszystkich filmach taka jest. BZDURA! Pos?uchaj sobie cho?by wczesnej twórczo?ci Ennio Morricone (tak, to ten od tych spaghetti westernów), jest ponadczasowa i do tej pory aktualna, nie zu?y?a si? jak papier toaletowy (m.in. do us?yszenia w KillBill, je?li nic wi?cej nie jest ci znane). Poza tym popatrz cho?by na Bloodsport (1983) lub Kickboxera (1985), to raptem dekada (filmy kung fu zmieni?y wtedy format, ale wci?? by?y bardzo popularne), muzyka Paula Herzoga jest ?liczna i dobrze oddaje klimat filmu (jakby? nie wiedzia?, bardzo przypomina t? z MK). Nie wciskaj mi wi?c kitu, ?e tak wtedy by?o.

A teraz dlaczego nikt nie pami?ta innych filmów? Znów si? powtórz?. ED by? pierwszym filmem kung fu dla "zachodniej" widowni, który zosta? zrealizowany poza Pa?stwem ?rodka, dlatego jest tak popularny i tylko dlatego. Poza tym faktem, film nie ma do zaoferowania absolutnie NIC. Nawet fani Bluce'a Lee twierdz?, ?e lepsze od ED s? W?ciek?e Pi??ci. Ale to tylko u nas w Ciemnogrodzie i mo?e w USA. Ale np. ju? za nasz? zachodni? granic?, u Niemców, czy we Francji ludzie wzrusz? ramionami na ED, bo tam pierwszym filmem jaki zrobi? furor? nie by? ED, tylko New One-Armed Swordsman (waha! po obejrzeniu tego trailera znów mam ochot? obejrze? ten film ;D) i to ten film b?d? pami?ta?. Dalej za nim... pojawi? si? King Boxer a.k.a. Five fingers of Death z Lo Liehem w roli g?ównej (ten film to nawet JA pami?tam, cho? powsta? jeszcze przed moim narodzeniem). Wi?c nie opowiadaj mi bzdur, ?e WSZYSCY ten film pami?taj?, tylko dlatego, ze masz obraz rodzimego podwórka. Mnie zarzucasz widzimisi?, a sam nie patrzysz na szerszy obraz.

Je?li do tej pory nie czujesz si? przekonany, to uwierz mi, ?e za najlepszy film kung fu fani gatunku nie uwa?aj? ED (ten jest daleko w tyle), tylko film pt. 36th Chamber of Shaolin z Liu Chia Huiem, który do dzi? dnia jest uwa?any za mistrzostwo gatunku. Dowód... nie wydano go w PL, a jednak mo?na go kupi? na Allegro. Dlaczegó? wi?c, skoro to taki zapomniany kawa?ek, sprzedaj? go u nas i jest na niego popyt? Bo jest po prostu DOBRY!

Aha, do wszystkich, którzy narzekaj?, ?e walki w filmach s? rezyserowane... we WSZYSTKICH filmach walki s? re?yserowane, wi?c o co przetensje? W jednych s? lepsze, w innych gorsze, grunt, ?eby nie by?y beznadziejne. :D

Pozdro, SlaveMe i u?miechnij si?, robaczku. ;)

PS. w 1999 roku Celestial Pictures wykupi?o ponad 300 filmów z archiwów Shaw Bros. od maj?cego ju? ponad 90 lat filmowego tycoona Sir Run Run Shawa (tytu? szlachecki otrzyma? od Królowej El?biety za wybitne osi?gni?cia w dziedzinie kinematografii) za niebagatela HK$600mln. Od tamtej pory co rok wypuszczane s? zremasterowane wersje, które ciesz? si? ogromn? popularno?ci? na ca?ym ?wiecie, tylko nie w Ciemnogrodze, w którym wci?? niedo?cignionym wzorem pozostaj? takie produkcje jak ED. Koniec tej smutnej historii.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2009, 11:12:05 am wysłana przez robaczek »

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Września 28, 2009, 02:54:53 pm »
Poza tym jakie walki? TO maj? by? walki?!

Czemu powtarzasz mój post. Ten sam wyrzut, ten sam link

Gorzej ci, czy si? nie my?e? dzisiaj...
Ja si? nie my?em dzi?.

Aha, do wszystkich, którzy narzekaj?, ?e walki w filmach s? rezyserowane... we WSZYSTKICH filmach walki s? re?yserowane, wi?c o co przetensje? W jednych s? lepsze, w innych gorsze, grunt, ?eby nie by?y beznadziejne. :D

http://images.cheezburger.com/completestore/2009/7/4/128912157009907196.jpg

Spróbuj ocenia? filmy nie tylko przez pryzmat w?asnego widzi-mi-si? ale tak?e bierz pod uwag? legendarn? pozycje jak? wypracowa?o sobie to arcydzie?o przez dopracowanie wszystkich szczegó?ów typu: walki, aktorstwo, klimat, intryga fabu?y.

Czy Ty w ogóle czyta?e? mój post? W?a?nie o tych rzeczach napisa?em, ?e s? gówniane.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2009, 02:59:18 pm wysłana przez Adept »

• U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Września 29, 2009, 02:59:38 pm »
Wej?cie Smoka ugruntowa?o swe nale?yte miejsce w kanonie filmów kung fu po przez kilka rzeczy których nie ujrzymy w innych filmach tego typu.
Mi?dzy innymi chodzi o realizm. Postacie w Wej?ciu walcz? jak ludzie z krwi i ko?ci a nie tylko biegaj? po ?cianach jak w MK. Druga rzecz ?e nawet je?li wtedy powstawa?y filmy podobne klimatem do MK to nie by?y one przyjmowane z zachwytem przez publiczno?? gdy? ta mia?a inne oczekiwania co do filmów tego typu.... Równie? brutalno?? stanowi mocny argument przemawiaj?cy za Wej?ciem Smoka. Ogl?da?em kiedy? MK na RTL7 i mieli normaln? wersj? a Wej?cie Smoka ocenzurowali wycinaj?c ze? wszystkie sceny brutalno?ci....
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Października 09, 2009, 05:33:00 pm »
Prosi?em o cechy ??cz?ce MK z WS. Wi?kszo?? z Was napisa?a, ?e WS jest do kitu. Je?li cokolwiek znowu palniecie lepiej przeczytajcie tre?? tematu. Czytanie ze zrozumieniem by?o w pierwszej klasie szko?y podstawowej! W takim razie temat do zamkni?cia.

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Października 09, 2009, 06:13:10 pm »
Prosi?em o cechy ??cz?ce MK z WS. Wi?kszo?? z Was napisa?a, ?e WS jest do kitu. Je?li cokolwiek znowu palniecie lepiej przeczytajcie tre?? tematu. Czytanie ze zrozumieniem by?o w pierwszej klasie szko?y podstawowej! W takim razie temat do zamkni?cia.

Pan si? za to wypowiada jak gimnazjalista. A to ju? poni?ej ?redniej na tym forum. Nie ucz wi?c, jak dyskutowa?, bo dyskusj? u?ytkownicy prowadzili jak najbardziej dobrze. Posty by?y rozbudowane i swoje racje userzy podawali w argumentach. Na tym w?a?nie polega dobra dyskusja. Oczywi?cie, ?e "Wej?cie Smoka" to kicz jakich ma?o, tak jak zreszt? imo ca?y aktor Bruce Lee. Jak si? nie umie przyj?? do wiadomo?ci opozycyjne zdanie innych, to ju? jest ?le. Wi?c przyjmij do wiadomo?ci, ?e dyskusja czasami schodzi na pobocza i robi si? wielow?tkowa. W owym temacie jeden w?tek mia? w charakterze uwydatni? ró?nice mi?dzy "Mortal Kombat", a "Wej?ciem Smoka" i na tym si? skupili?my. Wi?c o co chodzi Panie "Obra?aj? co? mojego to trzeba zamkn?? temat i pisz?cy to debile"?