'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: Filmowe Mortal Kombat raz jeszcze?  (Przeczytany 30832 razy)

Offline Hanzo Hasashi

• U?ytkownik
  • No Pain, No Game !
Filmowe Mortal Kombat raz jeszcze?
« dnia: Stycznia 26, 2010, 02:36:36 pm »
Bloody Disgusting powo?uj?c si? na swoje ?ród?a, informuje, ?e Warner Bros. zainteresowane jest nakr?ceniem remake'u pierwszej cz??ci filmowego Mortal Kombat. Zwa?ywszy na fakt, ?e w zesz?ym roku firma kupi?a Midway i tym samym zyska?a prawa do smoczej serii, wydaje si? to ca?kiem mo?liwe.

O ile film z 1995 r. dzi? wywo?uje raczej u?miech politowania, to kiedy ogl?da?em go jako m?ody ch?opiec w kinie by?em pod du?ym wra?eniem. Gorzej raczej nie b?dzie, bo scenariuszem ma zaj?? si? niejaki Oren Uziel. Jego skrypt "Shimmer Lake" trafi? w 2009 r. na tzw. hollywoodzk? czarn? list?. Wbrew temu jak to brzmi, to pozytywne wyró?nienie. Lista zawiera najlepsze scenariusze, które nie doczeka?y si? realizacji.

?ród?: www.polygamia.pl

Moon

• Gość
Odp: Filmowe Mortal Kombat raz jeszcze?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2010, 03:28:41 pm »
ciekawy news. stwarza mozliwosc krecenia serii bogatej przeciez w uniwersum calkowicie od nowa:)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2010, 03:32:33 pm »
Ciekawy ciekawy :), ale Marcin Lewandowski chyba z konia spad?, albo naogl?da? si? Nostalgia Critic pisz?c, ?e "Mortal Kombat" budzi u?miech politowania. Film z 1995 roku jest jedn? z najlepszych adaptacji gry komputerowej na wielki ekran, o ile nie najlepsz? (Zobaczymy jak "Tekkena" zrobi?). Nostalgia Critic zosta? zjedzony za to, ?e napisa? video recenzje besztaj?c? film "Mortal Kombat". Fani z ca?ego ?wiata murem stan?li za filmem. Ja rozumiem, i? u?miech politowania mo?e wzbudza? taki film jak "Mario Bross", ale ?wietny "Mortal Kombat"?

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Moon

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2010, 04:59:41 pm »
Mo?e mu si? pomyli?o z MK2:p?

Offline Hanzo Hasashi

• U?ytkownik
  • No Pain, No Game !
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 26, 2010, 08:59:19 pm »
mo?e mama go nie kocha?

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 26, 2010, 09:03:32 pm »
No mo?e chcia? by? b?yskotliwy, zaskoczy? innych swoj? m?dro?ci?, znajomo?ci? kinematografii i mo?na tak d?ugo wymienia?.

Ka?dy z nas dobrze wie, ?e pierwsza cz??? MK jest zajebista, klimatyczna i dobrze oddana serii gier, wi?c kto b?dzie przejmowa? si? jedn? dziwn? opini?.

Na PS3Site napisano tylko, ?e klap? odniós? MK Unicestwienie, co ju? mo?na uzna? za prawdziwe, a na pewno za bardziej stosowne  :D

http://www.ps3site.pl/restart-kinowego-mortal-kombat/33507/

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 26, 2010, 11:20:06 pm »
Ka?dy z nas dobrze wie, ?e pierwsza cz??? MK jest zajebista, klimatyczna i dobrze oddana serii gier, wi?c kto b?dzie przejmowa? si? jedn? dziwn? opini?.
Nie ka?dy, i opinia nie jest wiedz?. Dla mnie pierwszy MK by? najwy?ej zjadliwy, i bardzo bym chcia? zobaczy? MK w re?yserii kogo? wy?szych lotów ni? Anderson. Fakt ?e to jeden z jego lepszych filmów niczego nie zmienia.
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline Death Dealer

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2010, 01:57:49 am »
Nie ka?dy, i opinia nie jest wiedz?. Dla mnie pierwszy MK by? najwy?ej zjadliwy, i bardzo bym chcia? zobaczy? MK w re?yserii kogo? wy?szych lotów ni? Anderson. Fakt ?e to jeden z jego lepszych filmów niczego nie zmienia.

Ja szczerze mówi?c uwa?am tak samo. Owszem, jest kilka ?wietnych uj?? kamery i ca?kiem fajnie sklecone sceny walki, ale ogólnie to klasa "B" tylko zrobione z troch? wi?kszym rozmachem. Pami?tam, ?e z kina wyszed?em rozczarowany, a gówniarz w tedy by?em. Pami?tam jak ci?gle w telewizji przed premier? w Polsce pokazywali fragment filmu. By?a to pierwsza, demonstracyjna walka w "jadalni" na wyspie Shang Tsunga. Do pomieszczenia wpadli napakowani kolesie w czerwonych "kominiarkach" i zacz?li przewraca? sto?y. Potem pojawi? si? Shang Tsung i nast?powa?a pokazówka, w której Sub-Zero zamra?a jednego z wojowników Tsunga, po czym oponent roztrzaskuje si? na kawa?ki. ?wietny klimat, ?adne zdj?cia, dobre o?wietlenie, nastrojowa muzyka. Po obejrzeniu tej scenie spodziewa?em si? czego? o wiele lepszego po filmie, ?e ca?y b?dzie utrzymany w takim surowym, ci??kim klimacie.
Film jednak mam w swojej kolekcji, ogl?da?em go w ca?o?ci mo?e z 3-4 razy i po kilkadziesi?t razy ogl?da?em ulubione scenki z niego. Podoba mi si? design filmu, kostiumy, plenery, muzyka (ta oryginalna i ta druga oryginalna  oryginalna), podoba mi si? praca kamer w scenach walki. Podoba mi si? oryginalne podej?cie do postaci i nadanie im ciekawych, wyra?nych charakterów, które znacznie wp?yn??y na moje postrzeganie postaci z gry.
Przyznaje równie?, ?e to jeden z najlepszych filmów powsta?ych na podstawie gry.
Chcia?bym, ?eby powsta? solidny remake, reboot, cokolwiek, co by by?o naprawd? konkretne. Z porz?dnym klimatem, scenariuszem, wy?mienitymi scenami walki itp. Chica?bym, bardzo. Ale ju? dawno si? obudzi?em z tego snu i nie wierz? w ekranizacje gier czy komiksów bo ka?dy kolejna jest do bani (z jakimi? wyj?tkami; potwierdzaj?cymi regu??).
Po nowym "Mortal Kombat" spodziewam si? raczej hitu na miar? niesamowitego "Aliens vs. Predator: Requiem".

D.D.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 02:00:13 am wysłana przez Death Dealer »
A WRACAJ?C JESZCZE DO "MORTAL KOMBAT GOLD"...

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2010, 09:05:01 am »
No to ja jak zwykle stan? gdzie? po?rodku i powiem ?e zgadzam si? w pewnych kwestiach z wami wszystkimi  :P  Arcydzie?em z pewno?ci? nie jest ale lepszej ekranizacji gry nie widzia?em. Jako jeden film MKtheMovie móg?by dla mnie funkcjonowa? na ca?kiem wysokim poziomie ale dodaj?c do niego MK Unicestwienie pogr??a ca?? histori? i ci?gnie oba filmy na dno [wiem ?e  to 2 ró?ne filmy ale tworz? seri? o tej samej historii wi?c dla mnie s? prawie jak 1 film w 2 cz??ciach]. Gdy zobaczy?em MK2 to MK1 wyda? sie zarazem o wiele lepszy ale te? s?abszy ni? sie wcze?niej wydawa?. Ja jak wiadomo mam odjeb na punkcie MK historii i bol? mnie wszelkie przejawy sadyzmu wobec niej takie jak np: okrojenie scenariuszy niektórych z postaci czy nie do ko?ca przemy?lane zgony niektórych bohaterów [a w?a?ciwie to wszystkie zgony oprócz zej?cia Kano, który zosta? u?miercony w jedyny porz?dny cho? do?? oklepany sposób czyli przez swego wroga by mog?a sie dope?ni? zemsta]. Jednak mino niektórych zgrzytów zaliczam film do udanych i wk?adam mi?dzy takie filmowe serie jak Highlander czy the Crow [cho? mo?e nie zawsze na równi].

Je?li ma by? reamake MK to prosz? bardzo.... Obejrz? z zainteresowaniem nie spodziewaj?c sie niczego oprócz zawodu po ca?ej linii. Bo w tym wypadku je?li b?dzie gównem to przynajmniej sie nei rozczaruj? a jedyne c o to mog? si? mi?o zaskoczy? je?li tym gównem si? nie oka?e.

Adept, z tym +3|<|<3|\|3|\/| to by? ?art prawda?  ;)
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline Mati

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 07, 2010, 11:52:11 pm »
Nie laczcie Mortal Kombat z Mortal Kombat Unicestwienie. Mortal Kombat I jest zajebistym filmem roku 1995 r Paul Scott Anderson zajebiscie sie spisal poklony dla niego ... A MKII chuj wie kto w ogole nakrecil nie kojarze go w ogole ... W MKI zajebiscie dopasowani aktorzy wszystko ok ! Nie dziwie sie ze dostal porozycje narkrecenia Mortal Kombat III I zaluje ze tego nie przyjol ;/ bo naprawde moglo by cos z tego wyjsc. Chialem poszukac cos na ten temat tego dlaczego nie chcial przyjac posady rezysera w filmie MK III ale nie doszukalem sie ;/ Jak ktos wie cos na ten temat to prosze o mala informacje z gory dzieki . I pamietajmy ze to byl rok 1995 teraz mamy 2010 wiec sa wieksze mozliwosci pod wplywem nakrecania filmow. Juz nie baczcie tacy wymagajacy ... Death Dealer ciekawy jestem jak ci by poszlo nakrecenie byle jakiego filmu ? Moze zglos sie na rezysera... Jesli mowisz ze MKI nie jest takie dobre to twoje filmy byly by zajebiste. Caly swiat by o nich wiedzial a Polska by wkoncu zablysnela w kontekscie filmowym na calym swiecie. Twoje filmy zapewne byly by puszczane w kinach w kazdym zakatku swiata  ;)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 08, 2010, 12:09:26 am »
Zdanie Death Dealera jest prywatn? opini?. Ma takie samo prawo twierdzi?, ?e film Mortal Kombat jest ?redni, jak ja, ?e film jest ?wietny. I nie musi udowadnia? swojej tezy kr?c?c "lepsze" filmy. Na tej zasadzie mog? oskar?y? SlaveMe`go, ?e jak mówi, ?e "?ywiec" jest s?abym piwem, to niech otworzy w?asny browar i zrobi lepsze piwo  ;) O to w?a?nie chodzi, ?e nikt nie musi niczego udowadnia? poza argumentami, które Death Dealer poda?, w przeciwie?stwie do Ciebie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2010, 12:11:01 am wysłana przez Adept »

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Mati

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 08, 2010, 05:53:49 am »
A co ja niby mam udowodnic  :-\

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 08, 2010, 01:25:35 pm »
O Matko Boska Ostrobramska. Przeczytaj swój post, a potem mój. I tak trzy razy. Zrozumiesz wtedy, ?e to nie kto inny, lecz Ty ka?esz ludziom udowadnia? tezy poprzez czyny. Podczas gdy ja sugeruj?, i? opinia jest opini? i ka?dy ma do niej prawo je?eli podeprze j? argumentami. Co te? Death Dealer uczyni? (argumentuj?c), a Ty nie. Rzucaj?c jedynie stek wyzywaj?cych s?ów w stron? szanownego u?ytkownika Death Dealera, a kompletnie nie argumentuj?c swoich postulatów. Je?eli jeszcze nie zrozumia?e?, to naprawd? to forum nie jest dla Ciebie. Tu raczej doro?li ludzie siedz?.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2010, 01:29:12 pm wysłana przez Adept »

Offline Mati

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 08, 2010, 03:10:39 pm »
Bardzo duzo ludzi twierdzi ze Mortal Kombat I jest bardzo dobrym filmem. Malo % jest za tym co mysla ze jest sredni. Przynajmniej jest z mojego doswiadczenia bo z ludzmi co gadalem na ten temat to mowili ze dobry albo zajebisty czy wporzadku, bardzo dobry. Nie wiem co Death widzi cos z lego w tym filmie. Czepia sie jakis pierdol jak zawsze, pieprzy cos o jakims gownie jakby dobrze sie na tym wszystkim znal. Albo udaje cfaniaka albo jest rzeczywiscie taki zajebisty i umie w takim filmie wybadac jakies sensowne bledne argumenty. I dlatego ta propozycja o nakrecaniu filmu  ;) Wqrwia mnie tez to ze jak ktos powiedzial ze Polacy umieja najwiecej narzekac. Popatrzcie na wytwornie filmowa Polski. Smiech i zenada nawet mi sie tego nie chce ogladac. Malo co lubie. A oceniacie jakbyscie byli z kosmosu i nie wiem co byscie mieli za rzeczy i sukcesy. To jakie filmy nakrecali w USA w 1991 to u nas beda za jakies 20 lat albo i lepiej. A jakbys byl Adept chociaz troche inteligentniejszy to bys sie domyslil o co biega. Ale widze ze z toba to trzeba jak z uposledzonym  ;)

Offline Mati

• U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 08, 2010, 03:11:44 pm »
A i jeszcze chcialbym cos dodac ;d Masz dla mnie cienki gust Death  ;)