'

Autor Wątek: Pierwsze wra?enia  (Przeczytany 9351 razy)

Bodzio

• Gość
Pierwsze wra?enia
« dnia: Marca 09, 2011, 03:48:00 pm »
Poniewa? premiera zbli?a si? wielkimi krokami a co niektórzy mieli ju? mo?liwo?? grania w demo, my?l? ?e czas najwy?szy za?o?y? oddzielny dzia? po?wi?cony tylko najnowszej cz??ci gry. Proponuj? w tym temacie wymienia? pierwsze wra?enia i opinie.

Offline Mateuka

• U?ytkownik
  • MKX: PS3 & PS4
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Pierwsze wra?enia
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 09, 2011, 04:32:22 pm »
Jako, ?e jestem le? to pozwol? sobie skopiowa? to co napisalem w innym temacie.

A wi?c:

Rewelacyjnie. gra nie jest sztywna jak ko?ek w  dupie tylko odpowiednio zmiekczona kombosy wchodz? fajnie i naturalnie. narazie sprawdza?em ty?ko poziom trudno?ci medium i jest cienki. poza tym raz mia?em b??d w wy?wietlanej grafice ale mysle ze to zniknie w finalnej wersji. Grafika moze nie jest powalaj?ca ale bardzo przyjemna dla oka za to animacja jest zajebi?cie p?ynna jak w zadnej innej grze  pierwsze wrazenia baaardzo pozytywne juz nie moge doczeka? sie pe?nej wersji.

Robie COMBOSAAAAA!

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2011, 10:25:23 am »
Ja te? ju? po demie. Gra?em wczoraj dosy? d?ugo i jak ka?dy wie co napisz? ;D gra bardzo pozytywna w odbiorze ;) Gra si? szybko, p?ynnie i odbieg?a nieco od tego, co serwowali nam ostatnio. W demku nie mamy zbyt wiele, w dodatku dwie postaci, których ja osobi?cie nie cierpi?. Scorpion i Sub-Zero przyprawiaj? mnie o zawrót g?owy i ca?e szcz??cie, ?e dali do wyboru Johnnego Cage'a, bo tutaj czuj? jak ryba w wodzie. Nigdy nim nie gra?em, nie przepada?em ale tutaj zmienili go o 180.

Mówicie tutaj o tym x-ray, czy fajnie, czy nie, czy dobry pomys?, czy nie, w ogóle nie przeszkadza i s?dz?, ?e rzadko si? b?dzie go stosowa?, a w przypadku mojej osoby, bo wol? wolne paski u?ywa? na ulepszenie zdolno?ci, czy z?amania komba ni? do tego wyko?czenia, ze wzgl?du na to, ?e mo?na je obej??, a taki Johnny Cage ma je na zasadzie kontrataku.

Zawiod?em si? g?ównie na ulepszeniach zdolno?ci, bo po?owa z nich w ogóle si? nie ró?ni od zdolno?ci bez ulepszenia, a druga po?owa jest zabran? zdolno?ci? podstawow?. W dodatku ci??ko si? jej u?ywa, bo trzeba klikn?? jeszcze R2 w tym samym momencie wklepuj?c zdolno??, co mi nie zawsze wychodzi ;D

Fajnie zrobiona jest lista, gdzie mo?emy podgl?dn??, co nasz wojownik potrafi, bo zamieszczone s? w niej tak?e wyko?czenia wraz z miejscem, gdzie powinni?my sta?. W demku mamy po jednym fatalu oraz stage'u.

O animacji wypowie si? pewnie Luna jak dostanie si? do dema, wi?c ja to zostawi?, bo mi si? po prostu jak zawsze podoba. Grafika jest bardzo przyjemna,  a d?wi?k stoi na bardzo dobrym poziomie, te wszystkie uhy i ahy s? zajebiste, a muzyczka w Living Forest daje kopa ;D

Tyle na teraz, bo mnie Cobra na gg m?czy ;)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2011, 01:12:44 pm »
Widz?, ?e jak zwykle wszyscy bardzo przehajpowani wi?c nieco z innej strony, opinia jednego z najlepszych graczy w Polsce Mortal Kombat, Verta:

Pierwsze odczucia s? mieszane. Dziwnie mi si? w to gra.
Ci??ko t? cz??? sklasyfikowa?, bo nie odczuwam jej jako starego MK ani równie? jako jednego z ostatnich. Jest raczej gdzie? po?rodku..

Scorpion, rzeczywi?cie jest skopany, ale tak jak napisa? Wolf - jest to stary build.

Powiem krótko, sza?u nie robi, ale zdecydowanie jest to najlepsza cz??? od UMK3;)
Grafa, animacja, muzyka jest na najwy?szym poziomie.

Je?li co? poczuje (gameplay) ;) to dam zna?.
Jak na razie gierka by?a mnie w stanie utrzyma? prawie godzin? przy padzie

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline jar_

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 10, 2011, 01:26:56 pm »
To moze i ja cos napisze :) Wczoraj dlugo gralem razem z kolega z ktorym rozegralem nie jedna parie w MK i MK II na amidze. Przedewszystkim poczulismy sie jakby znow byla pierwsza polowa lat 90 ubieglego wieku. Jestem przekonany ze kazdy, ktory kiedys oszalal na punkcie starych mortali nie zawiedzie sie najnowsza odslona serii. Areny a szczegolnie the pit 2 to czyste mistrzostwo swiata, przepieknie wykonane ! System walki bardzo intuicyjny coprawda troche rozniacy sie od tego z mk/mk2/mk3 jednak to chyba wina dodania nowych ciosow. Takie mialem wrazenie poczatkowe jednak wystarczylo pol godziny i juz czulem sie jakbym gral w mk2. Grafika ... dla mnie rewelacja, jedyne czego mi troche brakuje to to ze widac ze postacie sa "komputerowe" nie widac w nich tej digitalizacji jak w pierwszej czesci. X-ray absolutnie mi nie przeszkadza uwazam nawet ze to super dodatek. Wejscia wojownikow przed walka, nawet jezeli nie dadza dodatkowych i kazdy bedzie mial tylko jedno to nie problem skoro da sie je blyskawicznie ominac. Moze przesadzam ale ja dodal bym troche wiecej krwi przy uderzeniach :) Po tych kilku godzinach spedzonych z gra jestem przekonany ze gra bedzie rewelacyjna a strasznie sie balem ze ja zepsuja ! teraz tylko czekac na pelna wersje :)

Offline Semek

• U?ytkownik
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
  • PSN ID: semek84
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 10, 2011, 01:38:07 pm »
Ja natomiast jako,?e jeszcze nie mai?em okazji zagra? umieszcz? ciekaw? recenzj? i to od osoby niezwi?zanej z MK. Martwi mnie jedno kole? zauwa?y?,?e pasek na dole ekranu ?aduje si? szybciej, gdy przeciwnik blokuje. Wed?ug mnie to nonsens. To tak jakby gra nagradza?a nie za ok?adanie przeciwnika, ale za jego dobre bloki :) Dziwne. Dodam do tego jeszcze,?e przera?a mnie fakt ludzi wykonuj?cych komba po 60% w 24h po wypuszczeniu dema. Mam nadziej?,?e to tylko wina starego builda.

http://www.youtube.com/watch?v=bUIiwq529xg&tracker=False&hd=1
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2011, 01:43:15 pm wysłana przez Semek »
Sometimes I hate the life I made
Everything's wrong every time
Pushing on I can't escape
Everything that comes my way

Offline Cobra

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 10, 2011, 09:22:18 pm »
Zaczniemy od plusów.

1. Developerzy si? postarali z animacjami. ?aden fighter w historii (wg mnie) nie mia? tak cudownie rozbudowanych animacji jak nowy MK.. Takie tytu?y jak Street Fighter czy Virtual Fighter mog? co najwy?ej nowemu MK liza? buty... Pod wzgl?dem animacji oczywi?cie...

2. Combo

(a) Graj?c dzi? Mileen? moje oczy dojrza?y jedn? sprawa... Niektóre comba maszkary s? idealnie odwzorowane na tych z UMK3/MKT... Mam nadzieje, ?e takie zjawisko nie wyst?puje tylko u Mileeny..

(b) Create Combos - Fajna sprawa.. Combosy bez ogranicze?... Jedno z lepszych posuni?? developerów z Netherleam... Ja osobi?cie mia?em wielkie hype jak rozpracowywa?em poszczególne ataki, a nast?pnie je ??czy?em w jedn? ca?o??.. Musz? si? tu pochwali?, ?e Sub-Zero mi si? ubi?o 11 hits..

(c) Ten punkt dzieli si? na pozytyw jak i negatyw

- NEGATYW : Nie które comba s? banalne do wykonania, a oczekiwa?em, ?e b?dzie to tryb bardziej pod hardcorowców.

- POZYTYW : Pozytywem jest to, ?e te banalne komba to pere?ki.. jest ich max 3-4, a reszta to czysty hardcore i szarganie nerwów nad padem...
Ma?o tego komba nie s? zbugowane jak w MKvsDC co mnie w pe?ni zadowala..
Po za tym, Comba wchodz? p?ynnie i rewelacyjnie.

3. Design oraz Fatality...

Design sami widzieli?cie na wielu filmikach ale na moim LCD Full HD wygl?da 25 razy lepiej ni? na gameplayach (cuda na patyku).. Wida? ka?dy detal bardzo dok?adnie...

FATALITY.. KURWA JEST !
A? chc? si? to wykrzykn?? po tylu latach...
Poszczególne FATALITY si? trudno wykonuje... A no i jeszcze musimy sta? w odpowiedniej odleg?o?ci od poszkodowanego by mo?na by?o na nim wykona? owego Fatala - Czysty hardcore.. ma?o tego, rewelacyjnie to wygl?da...

4. Drobiazgi
- Fajne "menu"
- Powróci?y TOASTY !!
- ?wietne CROOVERY (ten z LIVING FOREST jest rewelacyjny)
- Siniaki, rany oraz rozerwanie poszczególnych cz??ci ubra?.

Jednak...
Moje oczekiwania run??y po odpaleniu pierwszej walki...
Nie wiem od czego tu nawet zacz??, poniewa? negatywów jest do?? du?o.
Mo?e od tego, ?e comba nie s? zbalansowane jak trzeba... ?!
Np. Wykonujesz combo 13 hits i przeciwnikowi zostaje 20 % hp (WTF) :|
Je?eli tego nie poprawia to autentycznie nie b?dzie si? da?o rozegra? 1 walki d?u?ej ni? 30 sek...

Ka?dy mia? wielkiego hype na ten ca?y "pasek", a tak naprawd? to gówno w czystej postaci...
Breaker... - Jedyna cudowna rzecz w tym gównianym pasku...
Zrobisz na przeciwniku 6 hits i zabierasz mu dajmy 35% hp
(co mnie nadal wkurwia ! 6 hits i 35% WTF?) a ten ma ju? na x-raya i zabiera Ci 40 % hp naciskaj?c wy??cznie L2 + R2... pe?en idiotyzm... x-raye dla mnie osobi?cie s? zb?dne mimo, i? s? mi?e dla oka...
"Mocniejszy atak"... gdyby nie to, ?e wchodzi to raz na ruski rok to by by?o ok... musisz wykona? kombinacji specjala + R2, co strasznie utrudnia gr? i jak pisa?em - rzadko to wchodzi...

I najgorsze... Ja rozumiem, ?e Ed robi tego MK pod graczy niedzielnych ale bez jaj.,... 20 minut gry i na Expercie (najtrudniejszy poziom) wygrywam maj?c 90% hp... co? nie tak ?! Stanowczo gra jest za ?atwa...
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2011, 09:24:04 pm wysłana przez Cobra »

Offline Infern

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 19, 2011, 08:50:09 pm »
Dzisiaj uda?o mi si? dorwa? do dema pierwszy raz, na pocz?tku spodoba?a mi si? dynamika i animacja postaci która wygl?da genialnie.
Mimo to ?e w demie s? dwie ,,przepakowane'' postacie,to wol? gra? Mileen?, nie lubi?em jej nigdy dopiero teraz w tej ods?onie spodoba?a mi si?, ten desing/combosy i fatal :D
Co do pasku energii, nawet fajna rzecz- ulepszanie super move, breakery i x-reye raczej nie przeszkadza, czasami nawet si? przydaje.
Kombinacje na fatality i na ulepszanie ruchów jest ?atwe, zbyt ?atwe... powinni zrobi? jakie? hardcorowe kombinacje ?eby nie zawsze ten fatal wychodzi?.
Balans-Wol? Mileene ale musz? stwierdzi? ?e kox'em w demie jest Scorpion, dla przyk?adu mo?e ?atwo kogo? z?apa? w x-reya:
Spear, L2+R2 i tyle... nie tylko on, wystarczy zobaczy? co mo?na zdzia?a? Sub- 104% combo.

Offline tHrol

• U?ytkownik
    • http://tekken-nest.prv.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 21, 2011, 03:02:09 am »
Witam. A powiedzcie Panowie i Panie, bo jak na razie widz?, ?e raczej z online nici po tym 75% HP na jednym setupie :-\ Gra? jeszcze nie gra?em, ale z tego co widz? po gameplayach, combo vidach i wypowiedziach wydaje mi si?, ?e ca?e oczekiwanie na porz?dnego MK posz?o z dymem. A jak jest z AI przeciwnika ? Potrafi jakiego inteligentnego JG wsadzi? czy raczej monotonna mucka ? Tak samo je?li chodzi o tryby w grze, bo je?li znowu Arcade sprowadza si? do 7 walk i boss to zdeczka syf, dlaczego ? Bo IMO bez porz?dnego online i zbalansowanych setupów, jg ta gra znudzi si? po tygodniu, a tego raczej nikt nie chce po takich oczekiwaniach na gr? :/
Trzymam kciuki za Netherrealm... Oby naprawd? postarali si? w finalnej wersji o odpowiedni balans.

PS. W ogóle to witam Wszystkich userów po 6 latach :D
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2011, 03:09:42 am wysłana przez tHrol »
url=http://www.tekken-nest.prv.pl/][/url]

Offline DanOrdo

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 21, 2011, 06:14:07 pm »
To stary build nie nowy ;]
Cage,Ermac,Sub-Zero,Scorpion,Kung Lao,Mileena,Kitana,Rain,Reptile,Tanya,Kenshi Rz?dz?!
A no zapomnia?em o Smoku Cyraxie i Noobku xDD

Offline Mateuka

• U?ytkownik
  • MKX: PS3 & PS4
  • PSN ID: Mateuka
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 21, 2011, 09:03:39 pm »
Ed mówi?, ?e balans b?d? poprawia? jbc przez patche

Robie COMBOSAAAAA!

Offline Annihilator

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 20, 2011, 08:07:42 pm »
Grali?my dzi? z Maniakiem w pe?n? wersj? na PS3 i X360. Gra jest genialna i ku mojemu zdziwieniu na pierwszy rzut oka grafika na konsoli microsoftu wydaje si? by? lepsza. Gra ju? teraz jest w wersji 1.01 i wymaga zainstalowania 40mb patcha w wersji na PS3. Grafika pi?kna, shadery s? wsz?dzie pieknie wykorzystany silnik unreal engine. Ogólnie daj? grze 10/10
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2011, 08:10:05 pm wysłana przez Annihilator »
REGGAE!

Offline Eric Draven

• U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 21, 2011, 09:10:15 am »
Grali?my dzi? z Maniakiem w pe?n? wersj? na PS3 i X360. Gra jest genialna i ku mojemu zdziwieniu na pierwszy rzut oka grafika na konsoli microsoftu wydaje si? by? lepsza. Gra ju? teraz jest w wersji 1.01 i wymaga zainstalowania 40mb patcha w wersji na PS3. Grafika pi?kna, shadery s? wsz?dzie pieknie wykorzystany silnik unreal engine. Ogólnie daj? grze 10/10
Wow!!!

Offline pontonix

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 21, 2011, 10:25:34 am »
Ja mam wersj? na X360 i tak gra?em pó? nocy wczoraj ;P Generalnie na pocz?tku mo?e sie wydawa? zamulona gdyz po przyzwyczajenia si? do widoków combosów na filmikach gra wydawa?a mi si? jaka? "WOLNA" aczkolwiek po paru minutach sam zaczalem sklejac jakie? kombo i juz coraz "szybsza" mi si? wydawa?a i jest juz genialna :D. Zdziwiony jestem z jak? ?atwo?cia mozna X ray zrobi? (mog?aby by? jaka? kombinacja) a fatality ?atwo wchodzi :D A no i nie instalowa? Patcha bo wam zniknie toasty fatality scorpiona z gry!!

Generalnie jw. 10/10

Offline TyrtanoX

• U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 21, 2011, 11:41:53 am »
A ten patch jest instalowany, jak ma si? po??czenie z netem na Xboxie? Bo aktualnie nie mam.