'

Aktualności: Mortal Kombat X - podyskutuj o najnowszej ods?onie MK!

Autor Wątek: Story Mode, czyli wszystko o fabule.  (Przeczytany 43343 razy)

Offline Semek

• U?ytkownik
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
  • PSN ID: semek84
Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« dnia: Marca 10, 2011, 11:48:14 am »
Witam wszystkich. Aby nie uprzykrza? zabawy i oczekiwania innym graczom. Prosz?, aby wszystkie niusy zwi?zane z fabu?a gry zosta?y tutaj umieszczane. Pragn? unikn?? wszelkich wiadomo?ci na ten temat przed premier? gry. Za wylewanie swoim spostrze?e? tutaj z góry bardzo dzi?kuj? i pozdrawiam.

Za przyzwoleniem, wklejam pocz?tek Story Mode, mo?e kogo? zach?ci i tym bardziej b?dzie czeka? na premier?, bo warto. Je?li nie mam pewno?ci czyj jest dialog, to jest on czerwony. :)

Shao Kahn: Gdzie s? Starzy Bogowie, Raydenie? Ich ?a?osny Mortal Kombat nie mo?e mnie ju? powstrzyma?. Udaj? smoki, lecz s? jedynie bezz?bnymi robakami. Mój jad si? rozprzestrzenia. To koniec wszystkich rzeczy. Zag?ada.

Rayden: Stój!

Shao Kahn: Dokona?o si?. Twój czas min??. Wieki zmarnowane na g?upim oporze. Teraz nadszed? czas mego panowania! Tak. Módl si? do robaków, Raydenie. Podczas, gdy twój ?wiat si? ko?czy.

Rayden: Musi wygra?!

Liu Kang: Lordzie Rayden! Co? nie tak?

Rayden: Dziwne wizje...

Liu Kang: Twój Amulet!

Rayden: To nic, Liu Kangu. Turniej si? rozpoczyna.

Shang Tsung: Wojownicy. Nazywam si? Shang Tsung! W najbli?szych dniach ka?de z was b?dzie walczy?. Niektórzy z was s? tu na w?asne ?yczenie. Inni trafili tu przez przypadek.

Johnny Cage: Witaj, pi?kna. Johnny Cage.

Sonya Blade: ?wietnie.

Johnny Cage: Znasz "Massive Strike"? "Citizen Cage"? "Ninja Mime"? ?aden nic ci nie mówi?

Sonya Blade: Kano...

Johnny Cage: "Kano"? W tym nie gra?em...

Shang Tsung: Bierzecie udzia? w najwa?niejszym Mortal Kombat w historii! Ten turniej, po dziewi?ciu zwyci?stwach Outworld, zadecyduje o losie Królestwa Ziemskiego. Je?li pokonacie wszystkich swoich przeciwników, staniecie przed ostatnim wyzwaniem... mn?.

Johnny Cage: Ten stary dziad to ostatni przeciwnik? To ju? mog? mi odda? mistrzowski pas. Maj? pasy, nie? Co? Jak ty-

Reptile: Pozory myl?.

Shang Tsung: Naszym pierwszym zawodnikiem b?dzie pan Cage.

Johnny Cage: Tak jest! Tak jest! Kto to b?dzie?

Shang Tsung: Reptile!

Johnny Cage: Niez?a sztuczka! Kto jest twoim agentem?

Shang Tsung: Zaczyna?!

Johnny Cage: Dobra! Czas na pokaz! Zapuszkowany! Tak jest! Ha haa! O, tak! Jestem taki przystojny! I zaraz ci? pokonam, zaraz ci? pokonam, zaraz ci? wezm?, zaraz ci? wezm?, zaraz ci? wezm?... na kolacj?.

Sonya Blade: Ugh!

Shang Tsung: A teraz twoja kolejna walka, panie Cage! Baraka!

Johnny Cage: Mm, ok... Niez?y makija?, ale czy to naprawd? konieczne? Hej!

Baraka: Dar'akala! Skosztuj? twego cia?a!

Johnny Cage: Facet, kocham twoje ostrza! Mój producent musi si? z tob? spotka?! W?a?nie kr?cimy "Tommy Scissorfists" i-

Shang Tsung: Gratulacje, panie Cage. A teraz wyko?cz go!

Johnny Cage: Wyko?czy?? Taa, jasne!

Shang Tsung: Zabij go!

Johnny Cage: Hej, zaraz, zaraz, czekaj no chwil?! Nikogo nie b?d? zabija?!

Shang Tsung: Dobrze wi?c! Turniej b?dzie kontynuowany o ?wicie!

Johnny Cage: I to wszystko? Serio? Gdzie posz?a ta gor?ca lasencja?

Rayden: Dobrze walczy?e?.

Johnny Cage: Dzi?ki. Fajny kapelusz.

Liu Kang: Powiniene? okaza? wi?cej szacunku lordowi Raydenowi. Jest Obro?c? Królestwa Ziemskiego, Bogiem Gromu...

Johnny Cage: S?uchaj, nie wiem w co gracie, ale ja si? bawi? nie b?d?.

Rayden: Ten turniej to co? wi?cej ani?eli szansa na s?aw?, walczymy o przetrwanie Królestwa Ziemskiego.

Johnny Cage: O czym ty mówisz?

Rayden: Twój ostatni przeciwnik by? Tarkatanem. Urodzi? si? z tymi ostrzami.

Liu Kang: Taa. S? prawdziwe.

Rayden: Reprezentowa? Outworld. Gdyby? przegra?, cesarz Shao Kahn by?by o krok bli?ej do absorpcji naszego ?wiata w jego.

Johnny Cage: Outworld, taa, jasne...

Rayden: Starzy Bogowie stworzyli turniej Mortal Kombat, by da? Ziemi szans? obrony. Lecz je?li przegramy tym razem, Shao Kahn podbije ?wiat.

Johnny Cage: Bum Bum Buuum! S?uchajcie, ch?opcy, jestem aktorem i ratuj? ?wiat tylko dla rozg?osu, a je?li ten cesarz naprawd? jest zagro?eniem, wezwijcie wojsko. A ja? Mam randk? z blondyn?. Ciao!

Liu Kang: Co ty w nim widzisz?

Rayden: Jest bohaterem, Liu Kangu, chocia? jeszcze o tym nie wie.
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2011, 05:10:07 pm wysłana przez robaczek »
Sometimes I hate the life I made
Everything's wrong every time
Pushing on I can't escape
Everything that comes my way

Offline ildjarn

• U?ytkownik
Odp: Story Mode
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 17, 2011, 07:40:47 am »
Dobry pomys? na wydzielenie tematu, kto nie chce niech tu nie zagl?da i nie dyskutuje. Moje refleksje:

Plusy:

- bardzo podoba mi si? pomys?, i? Raiden nie dostaje od razu kompleksowego opisu przysz?ych wydarze? a odbiera stopniowo kolejne wizje które pozwalaj? mu podj?? t? dramatyczn? decyzj? na ko?cu - tutaj najwi?ksza niespodzianka ale w sumie ostateczne rozwi?zanie kwestii Shao Kahna jest genialne i oczywiste :)

- wiemy ju? wokó? którego m?ciciela obraca? si? b?dzie sequel je?eli taki powstanie:)

- nareszcie wi?ksz? rol? (analogiczn? do m?odszego Sub-Zero w starych MK, taka zamiana pozycji) dostanie wiecznie niedopieszczony przez autorów Smoke (brawo!)

- pierwszy turniej ma duuuuu?o wi?cej uczestników ni? MK1 czy nawet Shaolin Monks, w tym niescybernetyzowani Cyrax i Sektor

- nareszcie wyja?niono sensownie dlaczego i na jakich prawach odby? si? turniej w MK2 i dlaczego Shao Kahn, mimo ?mierci z r?k Kanga wyst?puje w MK3 - zawsze mnie to intrygowa?o :)

Minusy

- niestety kiepsko rozwi?zana kwestia Motaro (zabity przez Raidena, czyli nie b?dzie go nawet w DLC)

- na razie si? na to nie zapowiada (tzn w story bo w endingach mo?e by? ró?nie), ale kurde mogliby wreszcie zrobi? jaki? w?tek Noob-Scorpion. Skoro ten drugi obsesyjnie poszukiwa? swojego mordercy to N.Saibota te? wreszcie mog?aby wreszcie obej?? kwestia w?asnej ?mierci :) Wiadomo, ?e w starej serii nie by?o to mo?liwe bo to ?e Noob=Sub-Zero wymy?lono na poczekaniu na potrzeby Deception, ale teraz to ju? razi, zw?aszcza ?e Scorpionowi przykazuje si? niezabijanie Sub-Zero by unikn?? stworzenia jeszcze gorszego wroga.

- no i mogliby wspomnie? co nieco o Blaze i Kintaro

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 17, 2011, 04:52:50 pm »
Co do tego "m?ciciela", to niestety. Nie znosz? Quan Chi, g?ównie w?a?nie przez to, ?e wciskaj? go do ka?dej cz??ci jakby na si?? chcieli go wypromowa?. Co? okropnego.

Ze Smoke'a tak?e si? ciesz?, cho? martwi mnie zmienienie Sub-Zero w cyborga. Jako? nie wyobra?am sobie, ?eby w kolejnej cz??ci te? nim by?. Ale mo?e si? czepiam i musz? si? przestawi?. :P Zobaczymy.

Co do Shao, to znowu wcisn?li do jego "zmartwychwstania" Quan Chi. To jaka? paranoja! Boj? si? ju? lodówk? otworzy?, o szafie nie wspomn?. Poza tym mam nadziej?, ?e d?ugo "martwy" nie pozostanie. Ju? i tak wystarczaj?c? pora?k? by?o danie zamiast niego jakich? Onagów, Tavenów, Blaze'ów i innych Argusów. :P

Je?li idzie o Motaro, to pewnie ju? nigdy go nie zobaczymy. To nie animowane sprite'y i pewnie stworzenie takiego wojownika by?oby piekielnie trudne. Poza tym nie wyobra?am sobie normalnej walki VS zwyk?ego wojownika z czym? takim? ?e niby jak mia?oby si? to odbywa??

A teraz wzorem redaktora Mosza, czas na troch? moich zdziwie?. ;D

Bardzo podoba mi si? tu Stryker. Naprawd? po samych tekstach mo?na go polubi?, wygl?d (z tego co widzieli?my) te? ma dobry, uda? im si? ch?opak. :) Kolejnym plusem jest jego wspó?praca z Kabalem. Bardzo dobrze to rozwi?zano, mam nadziej?, ?e pó?niej poci?gn? ten w?tek w takiej formie jak? prezentuj? w Story Mode.

Niestety, nie podoba mi si? tu Kung Lao. Wida? autorzy na si?? chc? przeforsowa? jego "nowy" charakter (jakby mia? ADHD), co ewidentnie ma?o komu si? podoba. Trudno, na szcz??cie go zabij?, mo?e jak zmartwychwstanie to mu si? odmieni. :P

Shao Kahn te? mnie zaskoczy?, ale czy pozytywnie? Pozytywnie na ca?ej linii z jednym ma?ym babolem. Nie podoba mi si? jego nastawienie do Kitany. Reszta jest naprawd? dobrze zrobiona i a? mi?o si? czyta o kim? tak dobrze zrobionym.

Troch? boli mnie, ?e Jade jest tutaj z?a, ale có?. Lepsze to ni? by Mileena mia?a by? dobra. Johnny Cage jest naprawd? wkurzaj?cy jak nigdy, wkurza jeszcze bardziej ni? karaluch. Dlaczego to jego nie mogli zabi?? :P

No i jeszcze Rayden... Taak... Troch? dziwi mnie jak go potraktowano. Jest chyba najbardziej niedoinformowan? osob? na scenie. Mam wra?enie jakby nie wiedzieli zbytnio co zrobi? i rozpisali go tak: "No to musimy zmieni? przysz?o??, tylko, kurde, nie wiem jak. To zróbmy co? i zobaczmy co si? stanie." Ale mo?e za du?o wymagam? Co nie zmienia faktu, ?e jaki? ma?y paradoks (a'la Legacy of Kain) by si? przyda?, by?oby przynajmniej ?mieszniej. ;D

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 17, 2011, 05:21:26 pm »
Co do tego "m?ciciela", to niestety. Nie znosz? Quan Chi, g?ównie w?a?nie przez to, ?e wciskaj? go do ka?dej cz??ci jakby na si?? chcieli go wypromowa?. Co? okropnego.

Chodzi?o mi o "biskupa" robaczku a nie Quan Chi :P A wzmianki o Kintaro przeoczy?em.
Fajnie te? ?e jest troch? nawi?za? do pó?niejszych Mortali - zw?aszcza Havik (moja ulubiona posta? z pó?niejszej serii, mo?e wobec tego jest szansa na DLC), Chaos Realm...

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 17, 2011, 05:36:27 pm »
Ja wiem, ?e "g?ównym" b?dzie Shinnok, ale ka?dy przecie? wie, ?e wszystkim tak naprawd? b?dzie kr?ci? Quan Chi. To przecie? on trzyma w gar?ci dusze Lao, Kitany i Nightwolfa. To on wcze?niej "wskrzesi?" Shao Kahna, wokó? niego si? wszystko kr?ci. Shinnok b?dzie ledwie dodatkiem.

Offline DanOrdo

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 17, 2011, 06:49:00 pm »
Johnny Cage jest naprawd? wkurzaj?cy jak nigdy, wkurza jeszcze bardziej ni? karaluch. Dlaczego to jego nie mogli zabi?? :P
Nie wiem czy to by? ?art czy nie, Ale Cage to jest g?ówna z g?ównych postaci : >, Ogólnie to racja g?upio zrobili ze Jade jest z?a zawsze mi si? kojarzy?a z dobrem.
Cage,Ermac,Sub-Zero,Scorpion,Kung Lao,Mileena,Kitana,Rain,Reptile,Tanya,Kenshi Rz?dz?!
A no zapomnia?em o Smoku Cyraxie i Noobku xDD

Offline sir_chester

• U?ytkownik
    • Forgotten Hill
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 08, 2011, 02:12:16 pm »
Ha, sto lat mnie na tym forum nie by?o ;) Witam wszystkich starych znajomych i te twarze co ju? lub jeszcze mnie nie kojarz? :D Ko?cz?c grzeczno?ciowy offtop przejd? do meritum.

Nowa historia Mortal Kombat... Mia?o by? pi?knie, a jak na razie mam wra?enie, ?e Boon chc? znowu zrobi? co? czego nie powinien. Zaczn? od pocz?tku
Pierwsze wzmianki o MK9 - Remake serii, okres po pierwszym turnieju, wiemy, ?e Scorpion zosta? zabity i sam pom?ci? swój klan, znajomo... Sub- Zero m?odszy przyj?? kostium starszego i chce odnale?? morderc? brata, równie? nic nadzwyczajnego, ale to budowa?o klimat, gdy? samo przedstawienie tych dwóch postaci by?o przemy?lane i si? zaz?bia?o. Do tego dorobiono ju? posta? Noob Saibota, który powraca i nie kryje swej przesz?o?ci.
Niestety potem wzmianki o tym, ?e po prostu to nie Liu b?dzie now? gwiazd? a Cage... Smok ucieknie, a Suba zamini? w cyborga - bardzo odkrywcze, wzi?? star? histori? zamieni? tylko imiona i ju? mo?na mie? to z g?owy. Ju? mogli wprowadzi? chocia?by, ?e po ich ucieczce wys?ali za nimi Sektora i Cyraxa, ale nie zdo?ali pokona? przymierza Sub/Smoke wi?c Lin Kuei stworzy?o cyborga o mocach Suba. Maj? te same postacie, ale przynajmniej troch? by si? wysilili na kreatywno??.
Mo?e i jestem przewra?liwiony na punkcie Sub'a bo jakby to dotkn??o innej postaci mo?e by mnie tak nie zszokowa?o, ale moim zdaniem s? pewne granice...
To tylko wra?enie po demówce, zobaczymy po premierze, mo?e jako? mile mnie to zaskoczy jeszcze, ale widok Cybernetycznego Pana Zimna mnie odrzuca :)
Tyle moich przemy?le? na dzie? dobry ;)

Offline Kazak

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 08, 2011, 03:06:55 pm »
Szczerze mówi?c, to domysla?em si? motywu Cyber Sub-Zero ju? dawno temu :P Mi on generalnie nie przeszkadza, fajnie b?dzie obejrze? to samo, ale troch? inaczej :p

Offline sir_chester

• U?ytkownik
    • Forgotten Hill
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 08, 2011, 05:12:54 pm »
Jak kiedy? zobaczy?em MUGENA z z cybernetyczn? wersj? Suba o nazwie Hydro to si? ba?em, ?e w nowych Mortalach (na ówczesne czasy czyli DA-A) ale na szcz??cie tego nie by?o... a? do teraz. Jeszcze zrozumia?bym gdyby historia wygl?da?a na inn? ni? tylko zamian? ze Smoke'iem miejscami, albo by chocia? wsadzili go dopiero w nast?pnym MK, a tak najpierw pokazali fajn? ludzk? form?, a potem dodali jeszcze nie wiadomo sk?d wersje cybernetyczn?... troch? dziwne posuni?cie, mo?e si? oswoj?, a mo?e po prostu na MK9 zako?cz?.

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 08, 2011, 05:24:25 pm »

Je?li idzie o Motaro, to pewnie ju? nigdy go nie zobaczymy. To nie animowane sprite'y i pewnie stworzenie takiego wojownika by?oby piekielnie trudne. Poza tym nie wyobra?am sobie normalnej walki VS zwyk?ego wojownika z czym? takim? ?e niby jak mia?oby si? to odbywa??

motaro b?dzie i to szybciej ni? nam si? wydaje da?o by si? go zrobi? tylko znacznie trudniej, w God of War III si? da?o to tu tez by si? da?o. Jak nie teraz Motaro to w nast?pnej cz??ci.

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 08, 2011, 05:31:50 pm »
Jak kiedy? zobaczy?em MUGENA z z cybernetyczn? wersj? Suba o nazwie Hydro to si? ba?em, ?e w nowych Mortalach (na ówczesne czasy czyli DA-A) ale na szcz??cie tego nie by?o... a? do teraz. Jeszcze zrozumia?bym gdyby historia wygl?da?a na inn? ni? tylko zamian? ze Smoke'iem miejscami, albo by chocia? wsadzili go dopiero w nast?pnym MK, a tak najpierw pokazali fajn? ludzk? form?, a potem dodali jeszcze nie wiadomo sk?d wersje cybernetyczn?... troch? dziwne posuni?cie, mo?e si? oswoj?, a mo?e po prostu na MK9 zako?cz?.
Sugeruj? przesta? j?cze?, bo po raz pierwszy od dawna w kwestii designu nowych postaci co? si? ruszy?o. Dlaczego mam wra?enie, ?e wszystkim by?o by najlepiej, gdyby developerzy w ogóle nie wykazywali si? inwencj? i jechali na WSZYSTKIM co by?o sprawdzone? Przecie? to jest a? ?mieszne i nielogiczne. Mia?em nadziej? na jak?? now? posta? i Cyber Sub-Zero troch? t? nadziej? spe?nia, do tego kobita w czerwonym jako DLC która wg mnie powinna by? podstawiona w podstawowy sk?ad zamiast powiedzmy Sheevy. Oby tylko dalej co? si? dzia?o w tym kierunku. Co do p?akania nad fabu?? to ju? kiedy? te? nadmieni?em bardzo wa?n? rzecz. Ten MK to restart a nie remake. Wiadomo, ?e b?d? zmiany i dobrze, ?e takie w ogóle s?. Mortal Kombat ma szanse od?y? ponownie, a ludzie tu ramol? ?e to si? nie podoba, tamto do niczego...r?ce opadaj?.

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 08, 2011, 06:04:26 pm »
Ja mam jedynie nadzieje ?e w dalszych mortalach nie pokr?ca histori? jak wcze?niej.

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 08, 2011, 07:55:56 pm »
Tylko, ?e dowcip polega na tym, ?e to jest historia opowiedziana na nowo i je?li b?dzie kontynuacja to tego co tu widzimy. Mnie tam osobi?cie Cyber Sub-Zero nie przeszkadza (i tak niezbyt lubi? Suba, ze Scorpionem podobnie), to po prostu sentyment do "smerfiaczka" wywo?uje u mnie jaki? irracjonalny sprzeciw, ?e "to nie by?o tak". Na szcz??cie rekompensuje mi to Human Smoke, który jest jedn? z moich ulubionych postaci i po tylu latach w ko?cu dali go w formie niecybernetycznej. Po prostu zmienili?my jednego robota na drugiego.

Rayden nawet to wyk?ada w Story Mode:
Strumie? czasu zmieni? si?. Oszcz?dzi?em Smoke'owi jego losu, by ujrze? jak ten sam los dotyka nowego Sub-Zero.

A co do mistrza MK. Oczywi?cie b?dzie nim Liu Kang, ale zdaje si?, ?e i tak go zabij?. Dobre i to, a nie mogliby go przy okazji po?wiartowa? i zje??? Tak na wszelki wypadek, co by ju? nie wróci?? ;D

Offline DanOrdo

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 08, 2011, 08:10:24 pm »
Hydro to posta? w kanonie mk i nie by? nigdy sub-zerem, ale si? z nim przyja?ni?.
Cage,Ermac,Sub-Zero,Scorpion,Kung Lao,Mileena,Kitana,Rain,Reptile,Tanya,Kenshi Rz?dz?!
A no zapomnia?em o Smoku Cyraxie i Noobku xDD

Offline sir_chester

• U?ytkownik
    • Forgotten Hill
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 08, 2011, 08:28:08 pm »
@Luna - mo?e moja wypowied? nie by?a do ko?ca jasna, nie chodzi o samo przedstawienie postaci jako nowe bo to popieram i nie raz si? mile zaskoczy?em. Jednak bardziej zabola?o mnie to, ?e praktycznie Smoke'a i Sub'a zamienili miejscami, zamiast posili? si? o jak?? nowink?. Owszem mo?na przyjmowa? wszystko to co Ci dadz?, ale po to ka?dy cz?owiek ma odmienne zdanie, ?eby si? go trzyma?. Co innego te? gdyby od razu zrobili z Suba cyborga, a nie dawali go w dwóch wersjach - to te? bezsens.
Niemniej jednak po?yjemy zobaczymy. :)