'

Autor Wątek: Co? dla mi?o?ników pierwszej ods?ony Mortal Kombat.  (Przeczytany 6157 razy)

Offline Jatzo_Platzo

• U?ytkownik
Co? dla mi?o?ników pierwszej ods?ony Mortal Kombat.
« dnia: Kwietnia 05, 2006, 01:16:17 pm »
Mam dla was ma?y pliczek który mog? wys?a? na maila kto b?dzie chcia?. Jest to save po odpaleniu którego b?dzie mo?na powalczy? z ukrytym Reptilem w MK,(dla fanów Sub-Zero dobra wiadomo?? b?dziecie walczy? w?a?nie nim, dla sceptyków ... no có? niestety b?dziecie musieli gra? nim). Aby to zrobi? nale?y do  katalogu \sta który winien si? znajdowa? w katalogu g?ównym od emulatora MAME wrzuci? pilk "mk-a.sta". Nast?pnie po w??czeniu gry, w??czy? tryb na jednego gracza (lub dwóch, bez ró?nicy) tak aby pokazana by?a normalna walka (pisz? to dlatego, poniewa? u mnie je?li odpalam load'a nie w trakcie gry, czyli na intrach reklamach i prezentacjach postaci robi mi si? czarny ekran i s?ysz? tylko odg?osy postaci, natomiast je?li odpalam load'a podczas walki nie ma problemów). Je?li mamy ju? w??czon? gr? to naciskamy F7 a pó?niej klawisz "a" i w tym momencie powinno nam za?adowa? save'a z Reptilem.
   Tak na marginesie t?uk?em w Mortala dobry tydzie? aby wreszcie na wersji z automatów dokopa? si? do Jaszczura a ?atwo nie by?o (w wersji na PC spotyka?em go bardzo cz?sto ale nigdy nie uda?o mi si? osi?gn?c dwa razy flawlessa :(, w wersji na Mame ?ycie uratowa?y mi savy), zw?aszcza, ?e THE PIT z "?ywym ksi??ycem" pojawia?a si? raz na ruski rok, dlatego kombinowa?em z do??czaniem drugiego playera aby nabija? punkty (niech ?yje framerate :D) i przeskakiwa? na kolejne THE PIT'y a? w ko?cu kiedy w grze na dwóch graczy dochodzi?em do planszy WARRIORS SHRINE (tej przed THE PIT), robi?em save'a i je?li nast?pn? plansz? by? THE PIT z miko?ajami i innymi pierdo?ami (to by?o oko?o 50 walk z drugim playerem czyli THE PIT przewin?? si? oko?o 6 razy) ?adowa?em save'a i po rozwaleniu przeciwnika z WARRIORS SHRINE nie do??cza?em gracza tylko kontynuowa?em gr? na jednego gracza (Tylko w tym trybie mo?na walczy? z Reptilem). Mia?em szcz??cie, ?e akurat pierwszym przeciwnikiem by? Scorpion (zapomnia?em obni?y? poziom trudno?ci na NORMAL z VERY HIGH :\) i po kilku loadach uda?o si? wygra? z Flawessem u?ywaj?c tylko LK. Na koniec Fatality, i voila!!.
   Powiem jedno, spodziewa?em si? po Reptile'u ?e b?dzie nieco trudniejszy i bardziej dopracowany (jakie? specjalne ciosy np. plucie kwasem jak w Mk II). Jest coprawda przyspieszony ale tak naprawde jego przyspieszenie to tylko i wy??cznie jego bat na w?asne dupsko, bo mo?na go bardzo ?atwo wyko?czy? odskakuj?c do ty?u i wyci?gaj?c nog?, sam pod?azi pod kopa. Ogólnie jest po??czeniem Suba i Scorpiona (niebieski i ?ó?ty daje zielony :)), walczy ich ciosami i ich Fatalities te? posiada, zreszt? jak narazie zawsze je?li wygra to je robi zale?y jaki ma humor tzn. zale?y jak blisko Ciebie stoi zadaj?c ostateczny cios.

To tyle mojego pozdrawiam maniaków Mortali zw?aszcza tych 2D, mam nadziej?, ?e ten niewielki pliczek u?atwi niektorym ?ycie. Sam osobi?cie szuka?em jakiego? save'a ale nic nie znalaz?em. A musz? przyzna?, ?e w pewnym momencie zw?tpi?em, ?e w wersji Arcade wogóle mo?na z nim powalczy?. Przez przypadek grzebi?c w ustawieniach MK natkn??em si? na swego rodzaju billing gry w którym zawarte by?y takie informacje jak czas gry, ilo?? wybra? poszczególnych postaci, czy ilo?? pokona? Shang Tsunga, by?a tam równie? zawarta informacja o odbytych walkach z Reptilem. I to jedno zmobilizowa?o mnie do poszukiwa?.

Jeszcze raz pozdrawiam
                                                    JATZO_PLATZO
++== LIFE BURNS ==++-

Offline Chameleon

• U?ytkownik
    • http://www.google.pl
Re: Co? dla mi?o?ników pierwszej ods?ony Mortal Kombat.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2006, 03:25:02 pm »
No tak, wed?ug mnie bardzo udany topic (nie, na serio :wink: ) z odblokowan? postaci? reptilea w MK1. Najlepiej nie musisz si? m?czy? z wysy?aniem na mail-a, tylko wgra? to na http://www.megaupload.com/ i wtedy wszyscy mog? to ?ci?ga? bezpo?rednio ze strony

Offline Jatzo_Platzo

• U?ytkownik
Re: Co? dla mi?o?ników pierwszej ods?ony Mortal Kombat.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2006, 11:08:21 am »
No i dobrze si? sta?o, ?e nie zacz??em ludziom wysy?a? pliku na maila, gdy? wszyscy z pewno?ci? kl?liby jak szewcy. Du?a niekompatybilno?? wersji emulatorów MAME zmusi?a mnie do zrobienia nast?puj?cej rzeczy. Otó? musia?em spakowa? wam ca?y emulator wraz z romem i statem (czyt. load'em) co suma sumarum daje oko?o 20 MB. Ale przynajmniej pokusi?em si? o wyeliminowanie jakichkolwiek niejasno?ci. Nie wiem jak to wyjdzie w praniu? Po?yjemy, pogramy, Zobaczymy :)
   A teraz male?ka instrukcja:
1) klikn?? link http://www.megaupload.com/?d=NBTY9YX9 (czasami trzeba chwilke poczekac az b?dzie mo?na klikn?? na download wi?c cierpliow?ci) i je?li wszystko si? zgra przej?? do punktu 2)
2) mimo, i? mog? wam da? s?owo, ?e archiwum jest czy?ciute?kie, dla waszego spokojnego sumienia radz? przeskanowa? jakim? programem antywirusowym. Ludzie s? ró?ni i w dzisiejszych czasach nie mo?na nikomu ufa?. Ja z czystym sumieniem mówi? nie ma ?adnych wirusów, ale przeskanujcie, i niech wam to wejdzie w krew :).
3) po rozpakowaniu (gdzie byle) odpali? plik Mortal Kombat.bat
3) zajrze? sobie do ustawie? klawiszy (nacisn?? TAB i wej?? w opcje INPUT (This Game), aby zmieni? klawisz nale?y na szukanej pozycji nacisn?? ENTER a pó?niej chwil? przytrzyma? docelowy klawisz, a? zostanie naniesiony na list?). Gra jest ustawiona na FREEPLAY czyli nie trzeba dorzuca? kredytów.
4) po dopasowaniu klawiszy wystarczy ju? dalej post?powa? zgodnie z tym co napisa?em wcze?niej czyli w??czy? gr? na jednego lub dwóch graczy po czym nacisn?? F7 a pó?niej klawisz "a".

W razie jakichkolwiek niepowodze? napiszcie, i wogóle piszcie swoje opinie na temat postu, a napewno postaram si? jako? pomóc.

Serdecznie i gor?co pozdrawiam
                           JATZO_PLATZO
++== LIFE BURNS ==++-

Offline SmoKe

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2006, 05:07:30 pm »
Pomys? sam w sobie dobry, gratuluje wysi?ku i zach?cam innych do podobnych pomys?ów. Mo?e kto? da Scorpa??
rzesta?em si? interesowa? MK. Tak niestety bywa. Armaggedon, jest dla mnie gr? na 15 min. W cz??ci 2d nie potrafie gra? bez przerwy, a Shaolin Monks nie ratuje serii. Oby MK 8 zmieni?o co? w tej materii. Nie piszcie do mnie!

Offline Johnny Cage

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Września 04, 2006, 06:13:28 pm »
Mam takie ma?e pytanko odbiegaj?ce z deczka od tematu. mianowicie czy w MK I mozna jako? zmieni? sterowanie ? :x  :? .
Przy okazji witam wszsytkich i pozdrawiam, to moj pierwszy po?cik :wink:

Offline Chameleon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Września 04, 2006, 06:54:27 pm »
No normalnie. Tylko Ty grasz za pomoc? emulatora?? Czy masz normaln? wersj? na PC?? Na pewno powinny by? w grze opcje które mog? zmieni? ustawienia w grze rozdzielczo??, g?os a mianowicie STErowanie. A je?eli grasz na emulatorze zwykle jak na mame32k (czy tam inne wersje, niewa?ne) to podczas gry wciskasz klawisz Tab i tam sobie zmieniasz co chcesz.

Offline Johnny Cage

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Września 04, 2006, 08:30:34 pm »
Sprawa taka ?e jak ju? odpalam gr? ( mam wersje na PC) to pojawia si? czerwona plansza ze znajomym napisem Mortal Kombat a na dole widnieje "press start" i tyle...jak dam start ktory jest ni z dupy ni z pietruchy na ?rodku klawiatury to pojawia si? ju? opcja wyboru zawodników i jadziem. :(:(

Offline Chameleon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Września 04, 2006, 08:59:11 pm »
To mo?e troch? poczekaj a? zniknie ten screen i mo?e si? pojawi? takie co? gdzie jest Start game albo Options.....

Offline Johnny Cage

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Września 04, 2006, 09:21:00 pm »
jak odczekuje jak?? chwile to pokazuj? si? walki innych zawodników.

Offline Chameleon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Września 05, 2006, 04:28:25 pm »
No to ostatni pomys?: znasz oczywi?cie na górze klawiatury te klawisze F# ?? No te F-y. To mo?e ponaciskaj te wszystkie F-y podczas gry i mo?e si? co? pojawi (NA PEWNO!). Wszystkie posprawdzaj, te z F1-F12 .

Offline johnx

• U?ytkownik
Odp: Co? dla mi?o?ników pierwszej ods?ony Mortal Kombat.
« Odpowiedź #10 dnia: Września 30, 2009, 12:56:18 pm »
Ja te? mam wersj? na PC. Ja musia?em wej?? do katalogu z gr?. Tam znajduje si? plik SETUP.EXE. W??cz go. Tam mo?na ustawia? guziki. Jakby nie pomog?o to ?ci?gnij sobie wersj? na MAME.