'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: P?acenie za korzystanie z internetu przy zakupie u?ywanej kopii gry  (Przeczytany 8349 razy)

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
W skrucie, czy waszym zdaniem panowie z NS maj? prawo pos?ugiwa? si? takimi poj?ciami jak z?odziejstwo w odniesieniu do piractwa, sami czerpi?c ko?y?ci materialne z czego? do czego praw si? zrzekli za bazie umowy, któr? ka?dorazowo zawieraj? z kupuj?cym dany egzempla? gry?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2012, 04:56:32 pm wysłana przez Dumian »
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
Odp: P?acenie za ko?ystanie z internetu przy zakupie u?ywanej kopii gry
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 30, 2011, 08:56:09 pm »
O ile si? zrzekaj?, bo nie wiesz czy nie skonstruowali do tego osobnej umowy. Ta generacja ogólnie stawia biznes growy na g?owie i nic mnie ju? nie dziwi...

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 30, 2011, 09:01:37 pm »
Z?odziejstwo jest kategori? moraln?, a nie prawn?. Gdyby odwo?ywali si? do z?odziejstwa jako do prawa karnego, a nie do tego czy jest to dore, to argument traci?by sens, pod warunkiem ?e pirat nie zostanie z?apany. Zatem odnosz?c si? do moralno?ci, a nie prawa karnego, gzie mog? mie? jak?? tam umow?, mamy sytuacj?, gdzie z?odziej poucza z?odzieja. A w przypadku piractwa z?odziejstwo jest bardzo dyskusyjne.
here with your animals
And beating like a drum

Offline Gizmo94pl

• U?ytkownik
  • NERD
  • GamerTag: Gizmo94pl
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 30, 2011, 09:02:28 pm »
Jako ?e wypowiada?em si? ju? na ten temat w ogólnym temacie o MK 9 to wklej? tu swojego posta:
  Dla mnie online passy s? dobrym pomys?em, gry to jest dobro materialne mo?na bez nich ?y?, nie sta? ci? nie kupujesz. Jak bym pracowa? w firmie która tworzy gry i si? dowiedzia? ?e nie dosta?em premii bo ludzie wol? kupowa? u?ywki to bym by? wkurzony. Owszem na grach zarabia si? du?o ale zauwa?cie ?e pracuje nad nimi te? du?o osób i trzeba podzieli? zyski na nich wszystkich, stworzy? kampanie reklamow? i zbiera? ?rodki na tworzenie nowych gier. Nie traktujcie tego jako dzia?alno?? charytatywn?, nied?ugo b?dziecie narzeka? ?e wam nie dop?acaj? do tego by gra? w ich gry.

Offline ReVille

• U?ytkownik
    • ReVille TV
  • PSN ID: reville123
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 30, 2011, 09:06:01 pm »
Jako ?e wypowiada?em si? ju? na ten temat w ogólnym temacie o MK 9 to wklej? tu swojego posta:
  Dla mnie online passy s? dobrym pomys?em, gry to jest dobro materialne mo?na bez nich ?y?, nie sta? ci? nie kupujesz. Jak bym pracowa? w firmie która tworzy gry i si? dowiedzia? ?e nie dosta?em premii bo ludzie wol? kupowa? u?ywki to bym by? wkurzony. Owszem na grach zarabia si? du?o ale zauwa?cie ?e pracuje nad nimi te? du?o osób i trzeba podzieli? zyski na nich wszystkich, stworzy? kampanie reklamow? i zbiera? ?rodki na tworzenie nowych gier. Nie traktujcie tego jako dzia?alno?? charytatywn?, nied?ugo b?dziecie narzeka? ?e wam nie dop?acaj? do tego by gra? w ich gry.

w pe?ni si? z tym zgadzam, nie chcesz nie graj

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 30, 2011, 09:09:57 pm »
Nie zrozumia?e? pytania. To ?e co? nie jest instytucj? charytatywn?, nie daje mu prawa do okradania. Tak jak wydawca ksi??ki czy producent mebla po sprzedaniu traci prawa do tego towaru, powinno by? z grami. I kurwa producent wersalki te? nie jest instytucj? charytatywn?, ale nie ma prawa nakaza? mi przy sprzeda?u mojej wersalki odebra? m prawo do sprzedarzy materaca od niej.
here with your animals
And beating like a drum

Offline ReVille

• U?ytkownik
    • ReVille TV
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 30, 2011, 09:14:19 pm »
Nie zrozumia?e? pytania. To ?e co? nie jest instytucj? charytatywn?, nie daje mu prawa do okradania. Tak jak wydawca ksi??ki czy producent mebla po sprzedaniu traci prawa do tego towaru, powinno by? z grami. I kurwa producent wersalki te? nie jest instytucj? charytatywn?, ale nie ma prawa nakaza? mi przy sprzeda?u mojej wersalki odebra? m prawo do sprzedarzy materaca od niej.

to s? inne rodzaj dóbr. Czyli jak idziesz do kina i p?acisz za bilet nie pozwalasz go przerwa? kasjerowi, wychodzisz i sprzedajesz znajomemu  ;)

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 30, 2011, 09:27:03 pm »
franqey tak na dobr? spraw? to równie dobrze mogli by w ogóle wyci?? tryb online i zrobi? sobie to jako ca?kowicie inny dodatek i nikt by nie mia? prawa narzeka?, bo nigdzie nie ma ani prawnie ani moralnie ustalonych norm co w produkcie ko?cowym czyt. grze by? musi. Pewnie gdybym by? nastawiony na 2nd hand z tym MK to by mi to przeszkadza?o, ale w ?adnym stopniu nie jest to zachowanie z?e ani karygodne w stosunku do graczy. Firma robi gr? ?rednio 3-4 lata (mowa o tej generacji), sprzedaje j? do sklepów po czym z tych sklepów l?duje w 2nd handach. Zwraca si? cz?sto bardzo ?rednio. Gdybym sam by? odpowiedzialny za model biznesowy to pewnie bym zrobi? to samo, bo bez kasy z gry nie ma pieni?dzy na dalsze projekty, czyli nie gramy w nic i ko?o si? zamyka. Mo?e kilka lat temu mo?na by?o wbija? na podobne zachowania (cho? nie wiem czy w ogóle istnia?y), natomiast dzi? przy takich a nie innych pu?apach nak?adów na gry wielkiego formatu zwyczajnie trzeba chwyta? si? wszystkiego by nie splajtowa?. Pami?taj te? o tym, ?e generalnie dost?p do us?ugi sieciowej na PS3 jest ?wiadczony za darmo.

Koniec ko?ców nie mam nic przeciwko podobnym zabiegom, gdy gra któr? developer dostarcza jest okre?lonej wysokiej jako?ci. Ten MK na taki w?asnie produkt si? zapowiada i nie wypada mi tutaj psioczy? w ?adnym wypadku.

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2011, 09:56:17 am »
Jasne ?e wypada. Nie sta? ich na robienie gry, to niech nie robi?. Mam to gdzie?, je?eli w momencie zawierania umowy kupna przys?uguj? mi prawa co najwy?ej do dzier?awy. A przychody z tego nie s? takie ?eby cho? w minimalnym stopniu t?umaczy? takie zachowanie.
here with your animals
And beating like a drum

Offline Semek

• U?ytkownik
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
  • PSN ID: semek84
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 31, 2011, 10:14:02 am »
Dla mnie online pass jet ok w przypadku, gdy dodatki do gry wychodz? darmowe. Zrobiono tak w Bad company 2 i wszyscy s? zadowoleni. Ludzie kupuj?cy u?ywk? nie p?acz?, poniewa? wiedz? o darmowych mapkach za które w przypadku takiego CoD trzeba p?aci? po ~50 z?. W tym przypadku i owca ca?a i wilk syty. Natomiast w grach, które co chwil? wypuszczaj? p?atne dlc, do tego gracze ?lini? si? na rozgrywk? online, dawanie p?atnego online passu jest nie ten tego jak dla mnie. W pe?ni rozumie obecn? sytuacj? an rynku, ?e produkcja gry jest o wiele bardziej dro?sza ni? za czasów ps2/Xboxa, a rynek wtórny pozbawia twórców zysku wi?c akceptuj? tak? form?. Mam tylko jedno ale, które notorycznie mnie gn?bi. Mianowicie: Co czeka nas w niedalekiej przysz?o?ci skoro ju? teraz dziej? si? takie akcje ?
Sometimes I hate the life I made
Everything's wrong every time
Pushing on I can't escape
Everything that comes my way

Offline Pedroxx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 31, 2011, 11:39:57 am »
A? si? tu zarejestrowa?em, ?eby napisa?.
Ludzie nie dajcie z siebie doi? kasy! Kiedy? kupi?e? gr?: gra?e? dowoli singla, Multi, kupowa?e? dodatek za 50z? który by? tego wart(zazwyczaj), zawiera? dodatkowe kampanie i mnóstwo contentu.
A teraz? Konta Windows live (do dupy), xlive, steam, psn. Na dodatek te DRMy i inne zatruwaj?ce ?ycie uczciwym graczom pierdo?y. Jak kto? b?dzie chcia? spiraci? to i tak to zrobi.
Bulenie za gówniane i krótkie dlc, no i wisienka na torcie: nie mo?esz sprzeda? u?ywanej gry bo jest bezu?yteczna w Multi. Boj? si? ma?ych wp?ywów z gier? Oni po prostu s? pazerni jak cholera. Zobaczcie jak rynek gier si? rozwin?? u nas w Polsce, czy ich zarobki si? pogorszy?y? Nie, coraz wiecej ludzi kupuje gierki na calym swiecie a twórcy jeszcze wyci?gn?  wiecej!
Grom najbli?ej do filmow , ksi??ek, komiksow. Czy ktos robi problemy jak sprzedajesz ksi??k? która przeczytales albo oddajesz kumplowi film na dvd? Ale nie wydawcy gier ju? znale?li haczyk i b?d? to ciagnac w niesko?czono??, a robi? to pod g?upich amerykanow którym niezalezy.
Mo?e za ostro;)

Offline Semek

• U?ytkownik
Odp: Płacenie za kożystanie z internetu przy zakupie używanej kopii gry
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 31, 2011, 12:25:28 pm »
Aż się tu zarejestrowałem, żeby napisać.
Ludzie nie dajcie z siebie doić kasy! Kiedyś kupiłeś grę: grałeś dowoli singla, Multi, kupowałeś dodatek za 50zł który był tego wart(zazwyczaj), zawierał dodatkowe kampanie i mnóstwo contentu.
A teraz? Konta Windows live (do dupy), xlive, steam, psn. Na dodatek te DRMy i inne zatruwające życie uczciwym graczom pierdoły. Jak ktoś będzie chciał spiracić to i tak to zrobi.

Witaj, racja kiedyś, kiedyś, kiedyś, kiedyś było lepiej :)

Bulenie za gówniane i krótkie dlc, no i wisienka na torcie: nie możesz sprzedać używanej gry bo jest bezużyteczna w Multi. Boją się małych wpływów z gier? Oni po prostu są pazerni jak cholera.

Właśnie boją się zmniejszających wpływów z gier, dokładnie dlatego. Produkcja gier pożera coraz więcej czasu i funduszy. Nie lubię dlc, nigdy nie lubiłem. W przypadku Mk zrobię wyjątek i będę kupował........ Zastanawiałeś się dlaczego dalej istnieją? Bo ludzie je kupują. Poronione jest wycinanie fragmentów gry i później sprzedawanie ich zaraz po premierze. To jest bardzo chore, jednak takie dlc jak BC2: Vietnam zawsze będę bronić. Analogicznie w przypadku nowego MK w którym mamy 30+ postaci, plansz. Uważam to za kompletny produkt i jak pojawią się paczki z nowymi zawodnikami z wielką chęcią je zakupie. Dziękując tym samym twórcom za wielki powrót MK. Zawsze wspierałem dobrą pracę deweloperów. Odnośnie Online pass nic już nie poradzisz takie czasy, w których przedstawiciele rynku wtórnego zachowują się jakby byli producentami gier........

Zobaczcie jak rynek gier się rozwinął u nas w Polsce, czy ich zarobki się pogorszyły? Nie, coraz wiecej ludzi kupuje gierki na calym swiecie a twórcy jeszcze wyciągną  wiecej!

Polska (zresztą cały blok wschodni) zawsze była obok Hiszpanii, Francji i Ameryki Południowej piracka i nie wnikam w warunki ekonomiczne itd. Jestem zwolennikiem teorii, że przez 4 lata brak piractwa na ps3 spowodował tak znakomite jak na Polskie warunki wyniki sprzedaży. Zauważ ,że Pc i X360 niestety ale nadal są ostoją piractwa. Tak to widzę mogę się mylić.

Grom najbliżej do filmow , książek, komiksow. Czy ktos robi problemy jak sprzedajesz książkę która przeczytales albo oddajesz kumplowi film na dvd? Ale nie wydawcy gier już znaleźli haczyk i będą to ciagnac w nieskończoność, a robią to pod głupich amerykanow którym niezalezy.
Może za ostro;)

Ile kosztuje produkcja książki? Producenci filmowi też narzekają na piractwo, myślisz że jakby wymyślili odpowiednik growego online passu dla przemysłu filmowego nie wprowadzili by go ?

Tutaj podaje link na temat wzrostu cen produkcji gier komputerowych

http://www.digitalbattle.com/2010/02/20/top-10-most-expensive-video-games-budgets-ever/

Produkcja pochłania większe koszta przy równym popycie od lat. Dlatego tak płaczą,że tracą na produkcji gier w obecnej cenie. Przykładowo zarabiasz na pułapie 2000 zł i nagle dostajesz wypłatę 1800 zł. Zadowala cię taki obrót spraw ?

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 31, 2011, 12:34:42 pm »
Je?li argumentem na to ?e twórcy nas okradaj? jest to, ?e s? biedni, czemu mi zarzucaj? piractwo, skoro te? biedny jestem. Biedniejszy ni? Warner Bross.
here with your animals
And beating like a drum

Offline Semek

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 31, 2011, 12:39:15 pm »
Je?li argumentem na to ?e twórcy nas okradaj? jest to, ?e s? biedni, czemu mi zarzucaj? piractwo, skoro te? biedny jestem. Biedniejszy ni? Warner Bross.

Nie s? biedni, bo nigdy nie byli jednak jakby? na to nie patrzy? trac? na tym procederze.

Offline ReVille

• U?ytkownik
    • ReVille TV
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 31, 2011, 12:41:16 pm »
Ale co tu gada? to ich produkt i mog? robi? sobie co chc?, jak komu? przeszkadza to niech w ogóle nie kupuje ich produktów i po sprawie