'

Autor Wątek: UMK3 Saturn  (Przeczytany 3710 razy)

Offline papa_snejk

• U?ytkownik
    • GOLDEN AXE CORNER
UMK3 Saturn
« dnia: Grudnia 05, 2011, 06:05:21 pm »
Jaki? czas temu sta?em si? szcze?liwym posiadaczem Segi Saturn, a nied?ugo pó?niej dosta?em od znajomego kompletn?, europejsk? wersj? gry Ultimate Mortal Kombat 3. Przez ostatnie 2 lata masterowa?em do bólu wersj? na Mega Drive wi?c ucieszy?em si? bardzo, ?e b?d? móg? sobie pogra? na lepszym systemie z grafik? zbli?aj?c? si? do fliperowej doskona?o?ci.

Pomijaj?c ju? loadingi (wszytuje si? nie tylko ka?da walka, morphy Shang-Tsunga, ale tak?e fatale, czy wyskakuj?ce postacie po przej?ciu gry (sic!), a samo obejrzenie Supreme Demonstration trwa oko?o 25 minut), to bardziej zainteresowa?o mnie ?e AI komputerowych przeciwników zosta?o skopiowane z MK3, a nie z UMK3 Arcade. Oznacza to mniej wi?cej, ?e gra z Cpu jest ?awiejsza (wy??czaj?c "bo?ka ?mierci i nieustannych loadingów" Motaro), chocia? do zastanego stanu rzeczy musia?em sie stopniowo przyzwyczai?. Przez te wszystkie lata grania w wersj? na Mega Drive (w?a?ciwe AI przeciwników) nauczy?em si? wykorzystywa? ten ultra-brutalny kod Cpu i czytanie w my?lach na swoj? korzy??. ?atwiejszy gameplay ma swój urok i jest bardziej przyst?pny dla laików, jednak najwi?ksz? bol?czk? z jak? spotka?em si? przy tej edycji gry jest fakt sta?ego powtarzania si? aren z UMK3. S? to w kolejno?ci: Scorpion's Lair, Jade's Desert, River Combat, Khans Cave oraz Blue Portal je?li dodatkowe, ukryte postacie zosta?y wcze?niej odblokowane. Ten zestaw te? musi si? powtórzy? dwa razy, ?eby zaczely si? ?adowa? tak?e te z MK3. Zatem w najwi?kszej wie?y mo?emy doj?? tylko do jednego (dwóch je?li zrobimy roof uppercut) oryginalnego t?a z MK3 - Subway.

I tu moje pytanie, je?li kto? kiedy? spotka? si? z tym portem i tym problemem. Nie ma na to jakiego? obej?cia? Cheatu? Granie na tych samych 4, czy 5 arenach jest cholernie monotonne, cho? sama wersja na Saturna pomimo paru b??dów i loadingów jest bardzo fajna.
samurai shodown 4 ever

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Odp: UMK3 Saturn
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2011, 10:02:27 pm »
Przykro mi, nie znam tego problemu, ale ciekawi mnie po co masterowa? dwa lata s?ab? wersj? na Sega Mega Drive je?eli jako alternatyw? mamy arcade perfect UMK3 na MAME. Na dodatek nie rozumiem gry przeciwko komputerowi. Gramy od dawna z lud?mi ze sceny MK, robimy turnieje i pykamy na zagranicznych serwerach, wi?c taka gra rozwija. A ci?g?e pykanie na ograniczonej wersji SMD, to lekka przesada :) Je?eli jeste? pasjonatem to okej, ale i tak to do niczego nie prowadzi poza automatyzmem, którego si? nabawisz graj?c tak. Tak gwoli ciekawostki to w tym roku mia?em organizowa? turniej MK2 na SMD w?a?nie na pozna?skich targach, ale wycofa?em si? z projektu.

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline papa_snejk

• U?ytkownik
    • GOLDEN AXE CORNER
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2011, 10:05:27 pm »
kolekcjonuj? gry na SMD, zreszt? by?e? w tym roku na DKiG to wiesz :)
wol? "real hardware" ni? na emulacj?, a na turnieje nie mam czasu neistety. ?a?uj? okorpnie, ?e musia?em by? w pracy kiedy by?y mistrzosstwa polski w mk 2 w tym roku

Czyta?em gdzie?, ?e ten backround loop wyst?puje te? w wersji arcade?

PS
rozkminienie ai cpu da?o i daje mi spor? satysfakcj? w tej nieuczciwej i nierównej walce na signleplayerze ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 10:08:39 pm wysłana przez papa_snejk »
samurai shodown 4 ever

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2011, 10:14:45 pm »
Ci??ko mi stwierdzi?, bo cho? gra?em setki razy, to ilo?? meczy jakie online rozegrali?my z lud?mi raczej u?wiadamia mnie w teorii, ?e ten loop jest jednak inny ni? u Ciebie. A ju? z ca?? pewno?ci? loop ten nie musi si? dwa razy powtarza? online.

Ps. W kwietniu jak grali?my razem na SMD (gdzie dosta?em w dup? :D), to czemu na ZEUSA nie powiedzia?e?, ?e to Ty jeste? papa_snejk?!  ;D Dobrze Ci sz?o na MAME pó?niej ze mn?! ?wiat jest ma?y  :)

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline papa_snejk

• U?ytkownik
    • GOLDEN AXE CORNER
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2011, 11:33:15 pm »
Odkry?em, ?e loop ten wyst?puje tak?e w wersji arcade. Nikt nigdy nie zwróci? na to wcze?niej uwagi?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 11:51:28 pm wysłana przez papa_snejk »
samurai shodown 4 ever