'

Autor Wątek: Pare podstawowych pyta?.  (Przeczytany 9311 razy)

Offline krzychu

• U?ytkownik
Pare podstawowych pyta?.
« dnia: Stycznia 14, 2013, 06:07:15 pm »
Witam, zacz??em niedawno przygod? z Mortalem, tzn zawsze lubi?em i gra?em w MK4 na PC na dodatek zawsze dla mnie by? o wiele lepszy ni? taki Tekken, ale dopiero niedawno dosta?em wersje xboxow? z odblokowanymi postaciam. Mam par? pyta?. Przejrza?em troch? forum i ju? co nieco wiem.

Ogólnie je?eli chodzi o gre to lubie gra? Kung Lao i Kitan? i pierwsze pytanie brzmi jak zrobi?, ?eby posta? wstawa?a zadaj?c obra?enia (jaki? cios) na youtubie widzia?em jak kole? gra? Kung Lao to po przewróceniu go na ziemie wstawa? od razu robi?c spina. W training widzia?em, ?e to si? nazywa wakeup attack ale nigdzie nie widzia?em jak to wykona?. Dobre to jest. Jak gra?em np Laddera lub nawet Story to Subzero dra?ni? mnie swoim w?lizgiem po tym jak go obala?em, to samo Milena z skokami...
Wi?c jak wykona? Wakeup attack - u Kung Lao i Kitany (chyba, ?e u ka?dego jest tak samo)?
(widzia?em w FAQ co? o tym wakeupie ale niezbyt rozumiem o co chodzi, mo?na wyt?umaczy? jako? pro?ciej? ;>)

Co to jest ten matchup i juggling, wsz?dzie tu na forum widzia?em te sformu?owania, ale co one znacz?? Juggling mi w domy?le mówi co?, ?e to jest wyprowadzenie sporej ilo?ci ciosów na które przeciwnik nic nie zrobi. A matchup?

I jeszcze jedno, fatality. Jaka to jest odleg?o?? (bo tyle zczai?em) sweep i varies? Bo niezbyt mog? zrobi? fatality które maj? takow? odleg?o??.

pozdrawiam!
b3

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Odp: Pare podstawowych pyta?.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2013, 06:39:36 pm »
To o co pytasz to tzw. ataki wake up - trzeba si? wbi? w timing (w okres) gdy posta? wstaje i wtedy zrobi? spina (normaln? kombinacj?). Ka?da posta? ma kilka wake upów. Zwykle s? to jej flagowe specjale. Matchup to jest zestawienie. Jedne s? gorsze, drugie s? lepsze. Dlatego mówimy "ale chu** match-up".

sweep - odleg?o?? podci?cia, varies - ró?na odleg?o??.  Jak przyjdzie kto? od MK9, to wyja?ni to bardziej, lub skoryguje mnie, bo ja nie siedz? w nowych mortalach, pozdro.

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline sla

• U?ytkownik
  • PSN ID: king-sla
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 15, 2013, 08:53:14 am »
Wakeupy robi si? bardzo prosto - jak le?ysz na ziemi, wklepujesz od razu kombinacj? specjala, którym chcesz wsta?, np. jak grasz Kung Lao i chcesz "wsta?" spinem, to le??c od razu klepiesz dó?,ty?+1 (na 360 1 to X) i masz wakeup attack.

Juggle to wybicie przeciwnika w powietrze i sadzenie mu kolejnych ciosów.

Np. dla Kung Lao najprostszy kombinacja z jugglem to: 1,1,2~spin, jump kick~dive kick, f+3~spin

Co w t?umaczeniu na X360 b?dzie: X,X,Y (od razu) dó?, przód+X, góra, przód+B (przy uderzeniu przeciwnika), dó?+B, (po wyl?dowaniu na ziemi) przód+A (i od razu), dó?, przód+X

Co do odleg?o?ci, to Adept ma ca?kowicie racje, przy czym w MK9 "Varies" pojawia si? przy Stage Fatalities i do nich, przynajmniej ja, zawsze staj? przy samym przeciwnikiem.

Co do innych odleg?o?ci, to nie s? one a? tak dok?adne - np. Reptile dwa fatale ma niby na "Sweep", a ka?dy jeden mo?na wykona? stoj?c przy samym przeciwniku.

Przy fatalach, gdzie podaj? jako odleg?o?? "Jump", czyli de facto powinno wykona? si? odskok od przeciwnika i tyle, tak naprawd? musisz zrobi? 1 odskok, nast?pnie PODEJ?? krok do przodu i klepa? kombinacj? (!) - najlepszy przyk?ad - Noob Saibot i jego Dó?, Dó?, Ty?, Dó?, Blok (d, d, b, blk) - je?li nie podejdziesz krok do przodu po odskoku, to fatala nie zrobisz.

Z reszt? pograsz, to si? sam przekonasz.

Offline krzychu

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2013, 02:05:50 pm »
O dziekuje bardzo. Trzeba teraz trenowa? Kung Lao :D
pozdrawiam!
b3

Offline Anevis

• U?ytkownik
  • PSN ID: Cunston
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 19, 2013, 10:21:09 pm »
Wakeup attack ma kilka klatek nietykalno?ci, a wi?c odrazu nie mo?esz zaatakowa?. Cz?sto po tego typu wakeupach (g?ównie) projectilach np. rakieta Sektora przeskakujesz z jp (przeskok z pi??ci? na drug? stron?) i zaczynasz darmowe combo. Szkoda , ?e masz wersj? na xboxa :S