'

Autor Wątek: Mortal Kombat Komplete Edition PC  (Przeczytany 35924 razy)

Offline johnx

• U?ytkownik
Mortal Kombat Komplete Edition PC
« dnia: Lipca 05, 2013, 02:32:25 am »
Proponuj? wszystkie opinie na temat tego portu pisa? w tym temacie.
Jak wiadomo, nieca?e 2 dni temu wypuszczono Mortal Kombat KE na platformie Steam. O tym, ?e najnowsza cz??? smoczej serii pojawi si? na Pecety by?o ju? dawno wiadomo (tu wnosz? pro?b? o zmian? nazwy dzia?u z MK (2011) na MK Reboot, MK9, lub MK 2011/2013).

Gra kosztuje grosze - ok. 70z?. Wymagania te? nie s? zbyt wygórowane:
Minimalne Wymagania:
CPU: Intel Core Duo, 2.4 GHz / AMD Athlon X2, 2.8 GHz
Memory: 2 GB
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GTS / AMD Radeon 3850
DirectX: DX 10
Windows XP and DirectX® 9.0c and below not supported

Zalecane Wymagania:
CPU: Intel Core i5 750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Memory: 4 GB
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950
DirectX: DX 11

Ja ju? zagra?em i musz? przyzna? ?e jestem zachwycony. Grafika wygl?da wspaniale (tu wida? jak konsole spowalniaj? rozwój gier). D?wi?k jest jak w pierwowzorze - nic si? nie sypie, d?wi?ki maj? równ? g?o?no??, s? p?ynne. Na optymalizacj? nie wolno narzeka?. Gra chodzi stabilnie w 60fps. Mi spada czasem jedynie o kilka klatek, ale tu stawia?bym na jakie? us?ugi dzia?aj?ce w tle, gra raczej nie jest temu winna. Loadingi s? b?yskawiczne - znacznie szybsze ni? na konsoli. Pierwsz? ich wad? jest to, ?e mo?na zaobserwowa? znaczny spadek klatek na ekranie ?adowania gry, jednak to by?o równie? na konsolach (gra ?rednio radzi sobie z ?adowaniem aren i wojowników + animacji VS Screen jednocze?nie). Drug? natomiast jest trudno?? wprowadzania Kombat Kodes. Nie wiem jak u Was, ale u mnie wprowadzenie bardziej skomplikowanego KK jest praktycznie niemo?liwe.

Poza tym jest wzorowo. Granie na klawiaturze znacznie usprawni?o mój styl. Przecie? to oczywiste, ?e 8 palców > 4 (2 kciuki i 2 wskazuj?ce). ;) Gracz u?ywaj?cy klawiatury, w MK b?dzie mia? zawsze przewag?. Najlepsze dopiero przed nami. Tak jak w przypadku klasycznych MK, tak i tutaj przeniesienie gry na PC zaprocentuje (je?li mówimy o poziomie graczy). Ciekawe czy ekipa honmaru zamierza zrobi? jaki? turniej na PC. :)

A Wy ju? grali?cie, czy czekacie na wersj? pude?kow? (wyjdzie 2 sierpnia)? Jakie s? Wasze spostrze?enia dotycz?ce tego portu? Albo jakie? pytania/problemy? Od tego jest ten temat. :)

Offline sir_chester

• U?ytkownik
    • Forgotten Hill
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2013, 11:10:07 am »
Z rado?ci, a? od?wie?y?em sobie konto u Was :D
Wracaj?c do tematu, gr? zakupi?em wraz z dat? premiery i nie zawiod?em si?. Kiedy? mia?em okazj? pogra? na konsoli w t? ods?on? i by?o ciekawie, ale nie wiem czemu jako? na blaszakach gra mi si? o wiele przyjemniej. Tak jak kolega wy?ej zauwa?y?, wszystko chodzi p?ynnie, nie ma slow motion, a gra zawiera wszystko to co konsolowy odpowiednik. Czego chcie? wi?cej? Chyba tylko wspólnej zabawy z kumplami. Dzisiaj rusza pierwszy od czasów MK Trilogy turniej mortala w cieniu stancji :P Krew (i nie tylko) b?dzie si? la? strumieniami.

Offline Immortal

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2013, 02:51:08 pm »
W ko?cu si? doczeka?em wersji na PC. :)

Port jest przyzwoity, tekstury, modele w natywnej rozdzielczo?ci FullHD +AA i AF wygl?daj? bardzo dobrze. W story mode niestety nie zrobili jak nale?y, tj nadal w jako?ci konsolowej jest + upscale do rozdzielczo?ci na PC wygl?da s?abo, ale to detal.

Multi to mieszany worek, niestety Steam dzieli na regiony, a wi?c ludzie s? bardzo rozproszeni. Sama rozgrywka jest ok je?li gramy z kim? z kraju lub pobli?u w innym wypadku lagi daj? znaki. Dodatkowo je?li kto? ma kompa, który nie daje rady utrzyma? sta?ych 60 fps  w danych ustawieniach to mecz b?dzie w "slow motion" (z automatu gra prze??cza wtedy na 30 fps lock) co jest bardzo irytuj?ce. Ma?o Polaków, ci??ko co? ustawi?.

Jakby kto? chcia? pogra? to mój steam: xerialq

Mo?na by te? pokój stworzy? typu: MK9PL lub podobnie dla rodaków.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2013, 02:53:01 pm wysłana przez Immortal »

Offline Grodek118

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2013, 03:36:35 pm »
Ucieszy?em si? na port MK9 bo chcia?em zagra? z johnxem lecz niestety mam starego Windowsa XP wi?c nawet instalacja nie ma sensu.

Offline Wichura

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2013, 03:42:19 pm »
a Kratos jest czy zostawiony zosta? jako exclusive dla PS3? I jak oceniacie czy warto kupowa? MK9 ponownie je?li ma si? ju? go na konsole? Czy nie wnosi nic nowego w porównaniu z wersj? z PSV

Offline sir_chester

• U?ytkownik
    • Forgotten Hill
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 05, 2013, 04:26:54 pm »
Kratosa nie widzia?em :)
Czy warto kupowa?? Na razie nie widz?, ?adnych dodatkowych rzeczy w porównaniu z konsolow?. Mo?e za kilka miesi?cy moderzy dadz? o sobie zna? i wtedy b?dzie ju? inna rozmowa ;)
Musz? ogarn?? szybsze ??cz? internetowe, poniewa? po Lanie gra chodzi wy?mienicie, ale ju? przez neta to nie na t? przepustowo??.

Offline Immortal

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 05, 2013, 05:47:47 pm »
Ucieszy?em si? na port MK9 bo chcia?em zagra? z johnxem lecz niestety mam starego Windowsa XP wi?c nawet instalacja nie ma sensu.

Na forum Steam MKKE jest opisane jak to obej??, podobno dzia?a.

Kratosa nie widzia?em :)
Czy warto kupowa?? Na razie nie widz?, ?adnych dodatkowych rzeczy w porównaniu z konsolow?. Mo?e za kilka miesi?cy moderzy dadz? o sobie zna? i wtedy b?dzie ju? inna rozmowa ;)
Musz? ogarn?? szybsze ??cz? internetowe, poniewa? po Lanie gra chodzi wy?mienicie, ale ju? przez neta to nie na t? przepustowo??.

Kratosa oczywi?cie nie ma. Przepustowo?? nie ma nic do rzeczy (nie te czasy), liczy si? routing, który warunkuje opó?nienia.

I jak oceniacie czy warto kupowa? MK9 ponownie je?li ma si? ju? go na konsole? Czy nie wnosi nic nowego w porównaniu z wersj? z PSV

Nic nie wnosi, nie licz?c znacz?co ?adniejszej grafiki i troch? lepszej rozgrywki online.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2013, 05:49:46 pm wysłana przez Immortal »

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2013, 06:17:21 pm »
Cze??. Napisa? do mnie kolega z portalu honmaru.pl. Mia? kilka pyta?, niestety nie na wszystkie zna?em odpowied?. Jakby kto? móg? odpowiedzie?, by?bym wdzi?czny.

1. Da si? gra? Taga na 4 osoby online, czy tylko dwie osoby i ka?da wybiera po dwie postaci?
2. Jakie s? tryby online w wersji dla PC?

Offline Fil

• U?ytkownik
  • GamerTag: Brak
  • PSN ID: Brak
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 07, 2013, 07:25:24 pm »
S?aby procek... :/

Nie wie kto?, jak si? zagra na GTX 460 SE i Intel Core Duo 2.4 GHz? Bo nied?ugo wymieniam procek.

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 08, 2013, 01:37:59 am »
Zale?y od rozdzielczo?ci na jakiej chcesz gra?. Ale my?l? ?e ze ?rednimi ustawieniami nie b?dzie problemu i gra jako? dzia?a? b?dzie.

Offline Immortal

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 08, 2013, 12:45:41 pm »
Cze??. Napisa? do mnie kolega z portalu honmaru.pl. Mia? kilka pyta?, niestety nie na wszystkie zna?em odpowied?. Jakby kto? móg? odpowiedzie?, by?bym wdzi?czny.

1. Da si? gra? Taga na 4 osoby online, czy tylko dwie osoby i ka?da wybiera po dwie postaci?
2. Jakie s? tryby online w wersji dla PC?

1. Nie,  dwie osoby to maksimum wedle mojej wiedzy.
2. Takie same jak w konsolowej, tj.: ranked, private, zwyk?y online (do??cza do wybranego pokoju), a w nim 1vs1, tag oraz king of the hill

S?aby procek... :/

Nie wie kto?, jak si? zagra na GTX 460 SE i Intel Core Duo 2.4 GHz? Bo nied?ugo wymieniam procek.

Szczerze w?tpi? aby? nawet w minimalnych (przy za?o?eniu rozdzielczo?ci HD lub FullHD) móg? utrzyma? sta?e 60 fps, a tyle musi by?. Jakakolwiek mniejsza warto?? spowoduje tzw. Slow-Motion w trakcie walk online i frustracje obu graczy. MK:KE jest mocno CPU zale?na, Ty jeste? na granicy minimalnych wymaga?, wi?c przypuszczam, ?e by? musia? zjecha? z rozdzielczo?ci? do jakie? ?miesznej warto?ci aby utrzyma? sta?e 60 fps.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2013, 12:49:06 pm wysłana przez Immortal »

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 08, 2013, 04:07:20 pm »
Fakt, przy wysokiej rozdzielczo?ci mo?e by? problem, ale je?li zmniejszymy j? odrobin? (no w sumie nawet du?o), to nie b?dzie problemu z p?ynno?ci? gry. Nawet mo?na si? pokusi? ?e jakie? tam opcje b?dziesz móg? ustawi? na wy?sze ni? najmniejsze. Ale najwa?niejsza jest p?ynno?? gry jak wspomnia? kolega wy?ej. Dlatego mo?esz gra? nawet na najni?szych, grunt ?eby by?o p?ynnie.

Offline Wichura

• U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 09, 2013, 01:28:32 pm »
Mam pytanie czy w rozgrywkach online na PC tez pokoje s? prawie puste ile osób gra w MK9 Online na PC latwo kogo? znale?? czy jest z tym problem

Offline Immortal

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 09, 2013, 02:03:59 pm »
Gra jest Region Locked (mo?e to i lepiej, bo lagi powy?ej 70 - 80 ms opó?nie? totalnie zabijaj? rozgrywk?). Domy?lnie w naszym regionie jest ?rednio od 30 do 120 osób w 1 - 2 pokojach. Przeciwnika ?atwo trafi?, trudniej o takiego, do którego b?dziesz mia? ma?e opó?nienia ("3 lub 4 zielone kropki").

Offline Wichura

• U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 09, 2013, 10:02:40 pm »
Bo si? zastanawiam nad kupnem cho? mam wersje na PS3 ale na PS jest ma?o ludu 70-80 w jednym pokoju i czasem na kogo? na rankedzie trafi? i zastanawiam si? czy na PC jest wi?cej ludzi