'

Autor Wątek: XboxOne czy PS4?  (Przeczytany 9624 razy)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
XboxOne czy PS4?
« dnia: Czerwca 05, 2014, 11:20:50 pm »
Dzi? to raczej powinno by? "XboxOne czy PS4" i PS4 mia?d?y tutaj exami Xboxa. Nowa gra twórców Dark Souls na PS4 (Project Beast) + Nowe Uncharted i przykro mi, Sony po raz kolejny wygra?. Bior? PS4.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 02:43:47 pm wysłana przez johnx »

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Gor0

• U?ytkownik
Odp: XboxOne czy PS4?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2014, 11:26:29 pm »
Trudno si? nie zgodzi?, Xbox One jest w mojej opinii lekkim niewypa?em, pomijam tony dodatkowych op?at cho? mog? mie? przestarza?e informacje.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 02:43:41 pm wysłana przez johnx »
Walczy stylami shokan i kuatan. Przed laty pokona? Kung Lao. Niezwyci??ony od pi?ciuset lat.

Offline xwerx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 26, 2014, 10:58:25 am »
XboxOne nie si?ga nawet do pi?t konsoli PS4
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 02:43:34 pm wysłana przez johnx »

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 26, 2014, 03:06:33 pm »
Wydzieli?em w?tki dopiero teraz, bo liczy?em, ?e kto? za?o?y nowy. Doda?em te? ankiet?. Przy okazji sam si? na ten temat wypowiem. Ogólnie exclusive jakie Adept poda?e? wcale mnie nie przekonuj?. Jak dla mnie tych gier praktycznie mog? nie wypuszcza?. :P Jak kupowa?bym konsol? patrzy?bym raczej na to co ??czy si? z kupnem danej konsoli (w tym równie? gry ekskluzywne - ale takie które mnie interesuj? jeszcze si? nie pojawi?y). Na obydwu trzeba wykupi? abonament aby gra? online - wielki minus. Na PC mog? gra? za free a w dodatku ceny gier s? znacznie ni?sze (do tego warto?? mojego PC obecnie na pewno nie przekracza warto?ci nowej konsoli). Do Xboxa o ile si? nie myl? do??czany jest Kinect co pewnie podwy?szy warto?? pude?ka. Kinecta nie potrzebuj?, a design konsoli przypominaj?cy magnetowid raczej mnie nie kr?ci. Swoj? drog? Sony te? si? nie popisa?o - chocia? kszta?ty PS4 s? spoko to znowu (podobnie jak u XboxOne) mamy po?ow? konsoli pokryt? tym b?yszcz?cym tworzywem. Nawet nie wiecie jak ja tego nienawidz?. :P Jestem przekonany, ?e po pierwszym przetarciu konsoli ?ciereczk? ju? pojawi? si? rysy. Jak mam wybiera? to pod tym wzgl?dem wol? mniejsze z?o, czyli PS4. Jednak jeszcze wi?ksze znaczenie ma to co jest pod obudow? i jak to co? sobie radzi z grami. I tutaj znowu - nie ma gier, które mnie na tyle interesuj? ?ebym to sprawdzi?. Czekam na GTAV, Wied?mina 3 i MKX, z czego pewnie ju? ten pierwszy tytu? poka?e przewag? jednej konsoli nad drug?.

XboxOne nie si?ga nawet do pi?t konsoli PS4
Nie wiedzia?em, ?e konsole maj? nogi. :P Rozumiem, ?e masz obydwie konsole i testowa?e? je ju? na tyle d?ugo ?eby takie co? napisa?? W dodatku dosta?e? te? wszystkie tytu?y jakie zostan? wypuszczone w tym i kolejnym roku i ogra?e? je na tyle ?eby stwierdzi? ?e jednak X1 jest znacznie s?abszy od PS4? Nie? No to po pierwsze nie wysuwaj pochopnych wniosków (bo o sukcesie konsoli zadecyduj? dopiero gry), a po drugie, uzasadnienie mile widziane. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 03:12:58 pm wysłana przez johnx »

Offline Raven821

• U?ytkownik
  • MK X: PS4
  • PSN ID: Majkel821
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 26, 2014, 04:07:39 pm »
johnx owszem ?e na obydwóch konsolach trzeba p?aci? abonament aby gra? online, ale w przypadku Sony gdy masz  wykupiony abonament psplus to co miesi?c dostajesz darmowe gry na ka?d? platform?(ps3, ps4 i psvita).

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 26, 2014, 05:06:07 pm »
Nie wiem na jakiej zasadzie dzia?a to na Xbox Live, ale z czego teraz czytam te? podobno daj? darmowe gry co miesi?c: http://www.xbox.com/pl-PL/live/games-with-gold

Offline Ninja-Spectre

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 26, 2014, 05:34:08 pm »
johnx owszem ?e na obydwóch konsolach trzeba p?aci? abonament aby gra? online, ale w przypadku Sony gdy masz  wykupiony abonament psplus to co miesi?c dostajesz darmowe gry na ka?d? platform?(ps3, ps4 i psvita).

I tak jest na wszystkie gry ? To do konsoli nie mo?na pod??czy? modemu czy co? i gra? normalnie jak na PC ? Tymbardziej, ?e konsola jest do?c droga - od 1,5 k w gór? http://www.ceneo.pl/Konsole_do_gier;017Sony_PlayStation_4_P0-1141580.htm?se=0kiYAcTdiEbjHx48Zn84b8suYNmaiX-8&gclid=CJvMlY2gscACFRHHtAod6hAAYg

Gry konsolowe te? jako? dziwnie drogie w porównianiu do PC. A PC i tak trzeba mie?.

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 26, 2014, 06:37:45 pm »
Johnx -> Fakt faktem bebechy PS4 s? mocniejsze ni? XBoxa. Skoro jeste? fanatykiem mocy obliczeniowej, to powiniene? z tego powodu cho? sympatyzowa? za PS4. Jednak obie konsole s? i tak 7 lat do ty?u za pecetami, i o ile poprzednia generacja pokazywa?a niesamowity post?p technologiczny, tak ta jest ju? po prostu przed?u?eniem tej poprzedniej. ?adnej rewolucji nie by?o. Pecety prze?cign??y konsole i nie zapowiada si?, by ta sytuacja si? zmieni?a w przysz?o?ci. U PC zawsze chodzi o cen?. Komponenty si? znajd?, kwestia tylko kto ile b?dzie móg? zap?aci? za nie. Maj?c kas? mo?na stworzy? ultrasprz?t, który nawet przysz?a generacja konsol nie przebije. Konsole wi?c straci?y na znaczeniu w tej wojnie i dzi? kupuje si? je w sumie tylko dla wygody, pewnych rozwi?za? (PS+, który sobie bardzo chwal?) i ekskluzywnych gier. By? mo?e w przysz?o?ci porzuc? konsole na rzecz pod??czania PC do telewizora i kalibracji pada do niego, ale dzi? ani mnie nie sta? na lepszego peceta, ani mi si? nie chce w to bawi?, wi?c kupuj? PS4 :).

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Ninja-Spectre

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 26, 2014, 07:22:24 pm »
?redniego PC to za kilkaset z?otych mo?na z?o?y?. Albo ulepszy? starego - mnie by wystarczy?a nowa p?yta g?ówna z procesorem, karta graficzna i wiecej ramu. I na kilka lat spokój.

Offline Raven821

• U?ytkownik
  • MK X: PS4
  • PSN ID: Majkel821
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 26, 2014, 07:41:07 pm »
Ninja- nie wszystkie gry, co miesi?c Sony daje mo?liwo?? pobrania 2 gier(kiedy? 3) w ramach abonamentu ps+. Oczywi?cie gry wybiera Sony, ale zawsze s? to konkretne tytu?y np. Tomb Raider, najnowszy Bioshock itp.(mowa o ps3), na ps4 jeszcze wysz?o za ma?o gier ?eby od razu rzucali konkretnymi tytylami, ale np.
dali od razu darmowego Outlasta. Je?li posiadasz wszystkie 3 konsole(ps3, psvita i ps4) to op?acasz tylko jeden abonament a dostajesz ró?ne gry na ka?d? z konsol(czasami na vite daj? jedn? identyczn? gr? jak na ps3)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 07:44:48 pm wysłana przez Raven821 »

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 26, 2014, 09:21:58 pm »
?redniego PC to za kilkaset z?otych mo?na z?o?y?. Albo ulepszy? starego - mnie by wystarczy?a nowa p?yta g?ówna z procesorem, karta graficzna i wiecej ramu. I na kilka lat spokój.
Ulepszanie starego PC: nowa p?yta (350z?) + procesor (800z?) + karta graficzna (800z?) + RAM (400z?) - w nawiasach przybli?one ceny cz??ci, które z grami poradz? sobie przyzwoicie (a na konsolach i tak z regu?y optymalizacja jest znacznie lepsza - oby si? to zmieni?o). Do tego dolicz zasilacz który ud?wignie now? kart? no i ewentualnie nowy dysk twardy. Tak?e dzi? z ulepszaniem wyjdzie tak, ?e w sumie kupujemy nowego PC. Je?li chcesz ju? wymienia? te podstawowe cz??ci to raczej tyle by Ci wysz?o za wszystko (albo przesadzam, bo nie lubi? kupowa? cz??ci ?rednich tylko mocne w danym okresie czasu). Konsola jest pod tym wzgl?dem znacznie bardziej op?acalna. A czy zwróci si? w grach? To zale?y od tego ile gramy. Ale to tak nawiasem mówi?c.

Johnx -> Fakt faktem bebechy PS4 s? mocniejsze ni? XBoxa. Skoro jeste? fanatykiem mocy obliczeniowej, to powiniene? z tego powodu cho? sympatyzowa? za PS4.
Mój fanatyzm ma si? nijak przy wyborze konsoli. I tak przy obydwu konsolach b?d? korzysta? z tej mocy obliczeniowej tylko w jeden sposób - graj?c. Najwi?ksz? rol? tak czy inaczej odgrywaj? gry - a swoje ??dze zaspokajam kupuj?c PC. ;P Pr?dzej czy pó?niej powinna wyj?? przewaga PS4, o ile znowu nie b?dzie problemów z programowaniem gier tak jak to by?o w przypadku PS3, które mia?o znacznie mocniejszy procek od X360 - w efekcie czego to w?a?nie na konsoli Microsoftu gry wygl?da?y ?adniej o ile si? nie myl?.

Jednak obie konsole s? i tak 7 lat do ty?u za pecetami, i o ile poprzednia generacja pokazywa?a niesamowity post?p technologiczny, tak ta jest ju? po prostu przed?u?eniem tej poprzedniej. (...) Maj?c kas? mo?na stworzy? ultrasprz?t, który nawet przysz?a generacja konsol nie przebije.
Dzisiaj nie s? 7 lat za PC. Ale ju? nied?ugo b?d?. A maj?c dzisiaj fundusze raczej nie stworzysz maszyny z przysz?o?ci. Dzisiaj cho?by? nie wiem ile kart po??czy? w SLI/Crossfire i jak mocnego procka nie wsadzi? to i tak za kilka lat, kiedy wyjdzie nowa generacja konsol, ten PC b?dzie co najwy?ej równy tym konsolom - o ile b?dzie, w co w?tpi?. Ale za kilka lat takie co? b?dzie raczej jak najbardziej mo?liwe. My?l? ?e wysokobud?etowy PC z?o?ony za jakie? 3-4 lata nie zostanie przebity przez PS5/XboxaTwo :P

Offline Ninja-Spectre

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 26, 2014, 10:24:17 pm »
Ulepszanie starego PC: nowa p?yta (350z?) + procesor (800z?) + karta graficzna (800z?) + RAM (400z?) - w nawiasach przybli?one ceny cz??ci, które z grami poradz? sobie przyzwoicie (a na konsolach i tak z regu?y optymalizacja jest znacznie lepsza - oby si? to zmieni?o). Do tego dolicz zasilacz który ud?wignie now? kart? no i ewentualnie nowy dysk twardy. Tak?e dzi? z ulepszaniem wyjdzie tak, ?e w sumie kupujemy nowego PC. Je?li chcesz ju? wymienia? te podstawowe cz??ci to raczej tyle by Ci wysz?o za wszystko (albo przesadzam, bo nie lubi? kupowa? cz??ci ?rednich tylko mocne w danym okresie czasu). Konsola jest pod tym wzgl?dem znacznie bardziej op?acalna. A czy zwróci si? w grach? To zale?y od tego ile gramy. Ale to tak nawiasem mówi?c.

Tyle to kosztuje jak chcesz z?o?y? najlepszy w danym czasie komp. W 2008 mnie kosztowa? razem z dyskiem co? ko?o 700 z?, je?eli dobrze pami?tam. Na pewno nie 2 ko?a. Ja nie musz? mie? topowego kompa, jak te? nie musz? gra? ca?y czas w najnowsze najbardziej wymagajace gry na najwy?szych detalach. Ci?nienie dopiero jest po kilku latach jak ju? komp robi si? zbyt archaiczny i zbyt du?o rzeczy ju? nie dzia?a, albo dzia?a niep?ynnie na detalach najni?szych.
Z systemami najcz??ciej trzymam si? najstarszego, który dzia?a, od wielu lat ci?gle na XP jestem, dopiero ostatnio zacz??em my?le? o przesiadce na 7.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:33:26 pm »
Je?li mia?bym kas? wybra?bym PS4. Po pierwsze dlatego, ?e mam poprzednie konsole od Sony oprócz PSV. Po drugie dlatego, ?e Sony to japo?ska firma a Japo?czycy to dewianci i je?li ju? komu? chcia?bym odda? moj? krwawic? to najlepiej im aby spe?niali swe wynaturzone marzenia a ja móg?bym je pó?niej w necie obczaja?.....
Taka symbioza rzek?bym.....
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline Teusz CK

• U?ytkownik
  • GamerTag: Teusz PL CK
  • PSN ID: Teusz
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 22, 2015, 02:59:24 pm »
Mam obie konsole i je?li mia?bym wybra? jedn? to by?by to Xbox One - po pierwsze z powodu Halo a po drugie z powodu Killer Instinct. Ró?nica w grafice gier multiplatformowych w wi?kszo?ci wypadków przemawia na korzy?? PS4, ale nie jest to tak wielka ró?nica jak niektórzy twierdz? (powiedzia?bym ?e zbli?ona do ró?nic z PS3 vs 360, gdzie wi?kszo?? gier nieco lepiej wygl?da?a na 360). Nawet MKX kupi?em na XO (pomimo ni?szej rozdzielczo?ci obrazu) bo wol? nowego d-pada z XO ni? z PS4 (nawet pomimo niesymetrycznego po?o?enia).

Na korzy?? Xboxa przemawia ta?szy abonament za gr? online (kody z allegro) czy nawet niektórych cyfrowych gier i dodatków (czasem wygl?da to tak, jakby na XO przeliczali z dolarów a na PS4 z Euro, np. Resident Evil R2 na PS4 kosztowa?o 105z?, a na XO 80z?). Na korzy?? PS4 przemawia to, ?e po koncertowo spieprzonych zapowiedziach XO (które to zniech?ci?y kogokolwiek, kto interesowa? si? tematem) oraz pó?niejszej polityce Micro$oftu (Kinect z ka?d? konsol? i spowodowana tym wi?ksza cena oraz obsuwa w wielu krajach - w tym naszym) Sony praktycznie zmonopolizowa?o Europ? i je?li chce si? gra? ze znajomymi, to ci znajomi b?d? najpewniej gra? na PS4.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2015, 03:13:12 pm wysłana przez Teusz CK »