'

Autor Wątek: Mortal Kombat 11 Fabu?a [SPOILERY]  (Przeczytany 9678 razy)

Offline Kornixon

• U?ytkownik
Mortal Kombat 11 Fabu?a [SPOILERY]
« dnia: Kwietnia 19, 2019, 10:35:39 am »
Tak wi?c zak?adam nowy temat dotycz?cy fabu?y by nikt kto odwiedzi forum nie zepsu? sobie zabawy spoilerami w g?ównym w?tku. Zapraszam do dyskusji.

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
Odp: Mortal Kombat 11 Fabu?a [SPOILERY]
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 19, 2019, 10:56:30 am »
No to ja ci odpowiem jak ja to widz? ziomu?. Dla mnie to ca?e story MK w ko?cu zostanie zresetowane, bo ju? cuduj? tak czy inaczej ?eby zachowa? umown? ?wie?o??. Mój idea? w temacie to poprowadzenie tego od pierwszego turnieju. Ot co. Naczyta?em si? o g?upiej historii i forsowanych orientacjach bohaterów. Otó? to w?a?nie mi nie pasuje w MK od czasu MKX - jebany koniunkturalizm. W klasycznym MK by? jeden czarnoskóry zawodnik i by?o ok. Niestety czasy si? zmieni?y i musimy mie? jeszcze czarnoskór? kobit?, ?eby nikt nikomu rasizmu nie zarzuci?. Brak wsparcia homoseksualizmu? Zrobimy z rzeczonej kobity lesbijk? tak jak z Kung Jina zrobili?my geja i danie gotowe! Dlatego w?a?nie fabu?a mi sp?ywa i powiewa. Ja patrz? oczami starego dziada który oszcz?dno?ci wrzuca? do maszyn z MK1 i MK2. Zrobili story? Spoko. Cieszmy si?, ?e ch?opakom si? chce. Nie ma jednak co narzeka? na jego jako?? bo raz, ?e mamy do czynienia z gr? gatunku mordobicia, dwa - cholerne czasy w których ?yjemy, gdzie nikogo nie wolno obrazi?, czy pomin?? bo poczuje si? obra?ony. To si? odbija w ka?dym medium. Starczy spojrze? na to, jakim echem odbi? si? po internecie kasting do serialu Wied?min, gdzie mia? pojawi? si? aktor/aktorka ciemniejszej karnacji.

Co do samej ju? fabu?y bezpo?rednio z MK11, to dziwi mnie fakt ukrywania roli Frost. Jakby to by? jaki? g?ówny z?ol robi?cy w fabule twist tysi?clecia. Widzia?em te?, ?e pojawili si? jako npc Cyrax i Sektor. Po raz kolejny ludzie p?acz?, ?e jak to NPC, jak to niegrywalni. Ano normalnie niegrywalni. Mam wra?enie, ?e chyba jako jeden z nielicznych nie mam ci?nienia na roster:O Póki co tyle ode mnie. We wtorek ?api? swoj? kopi?, wi?c prawdopodobnie wtedy napisz? co? konkretniej jak zobacz? wszystko na w?asne oczy.

Offline PurpleRain

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 19, 2019, 11:10:15 am »
a propos poprawno?ci politycznej. Nie umiem/nie chce mi si? szuka? jak wrzuca si? screeny z twittera na to forum, tak?e napisz? tylko, ?e kto? zapyta? 16bita na tt, czy s? szanse na wi?cej postaci LGBTQ+ w tym lub w nast?pnym Mortalu, a rzeczony 16bit odpisa? tylko 'YES, OF COURSE' tak?e no...

A co do story, to poza tym, ?e s?ysza?em i czyta?em, ?e jest chujowa na maxa, powplatali w?tki z dupy, cz??? zupe?nie pomin?li itp. to i tak nie ma wi?kszego sensu wszystko to, co si? w niej sta?o, bo i tak na ko?cu jest reset :D zajebisty pomys? W C H U J. Na pewno jak ju? dorw? gr? i fabu?? przejd? i przeanalizuj? to wypisz? wszystko co mi si? podoba?o i nie podoba?o. Narazie moje oczekiwania co do tego s? bardzo niskie, a szkoda.

Ogólnie to tak sobie my?l?, ja pierdol?. 3/4 osób na ?wiecie mia?oby lepszy pomys? na poprowadzenie tej fabu?y bez plot-hole'i i z uwzgl?dnieniem wi?kszej ilo?ci postaci, takich prawdziwych fan favourites. Dlaczego to jest nadal tak mia?kie i niedopracowane? Gdzie mo?na sk?ada? CVki na writera do MK12? Obiecuj?, ?e zrobi? Wam tak? histori?, ?e b?dziecie zadowoleni, a plot twisty i niespodziewane sojusze b?d? si? sypa?y jak koks w Medellin.
"Travel changes you. As you move through this life and this world you change things slightly, you leave marks behind, however small. And in return, life - and travel - leaves marks on you" - Anthony Bourdain

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2019, 10:34:14 pm »
Totalnie nie zgadzam si? z Lun? co do tego, ?e mordobicie to nie materia? na dobr? fabu??. Fabu?a do mordobicia, to samograj. Wyobra?cie sobie np. bijatyk? z postaciami z Gry o tron, Marvela, DC (s?), Star Wars etc. to wszystko s? samograje. W hollywood o co? takiego si? zabijaj?, bo to kura znosz?ca z?ote jajca. Podejmowane s? próby z?o?enia uniwersum z przeciwników spider-mana czy potworów universal studio. Bo maj?c tak? zbieranin? ciekawych postaci mo?na z tego ?y? kurwa ca?e eony. Bijatyka w?a?nie przez mnogo?? postaci i konieczno??, albo mo?liwo?? nadania umotywowania ich dzia?a? jest idealnym miejscem na przedstawienie ciekawej historii. NS przy MK11 czy pierwszym Injustice udowodni?o ?e potrafi co? takiego dobrze zrobi?, wi?c si?? rzeczy pojawi?y si? oczekiwania. Kolejne cz??ci zarówno MK jak i I sp?yci?y histori?, Wprowadzi?y czarnobia?y podzia? na dobrych i z?ych, walka z jakim? z?olem jako pretekst do zabrania indywidualnych motywów to zawsze gówniany pomys?, który sprawia ?e ?wiat przedstawiony traci na g??bi, staje si? pozbawiony niuansów.  Mortal ma predyspozycje do stania w sznanki z Marvelem, DC i innymi tuzami a bronienie si? ?e to wci?? tylko walcz?ce kukie?kinie pozwala rozwin?? serii potencja?u, który w niej tkwi.
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline Kornixon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2019, 11:09:13 pm »
Totalnie nie zgadzam si? z Lun? co do tego, ?e mordobicie to nie materia? na dobr? fabu??. Fabu?a do mordobicia, to samograj. Wyobra?cie sobie np. bijatyk? z postaciami z Gry o tron, Marvela, DC (s?), Star Wars etc. to wszystko s? samograje. W hollywood o co? takiego si? zabijaj?, bo to kura znosz?ca z?ote jajca. Podejmowane s? próby z?o?enia uniwersum z przeciwników spider-mana czy potworów universal studio. Bo maj?c tak? zbieranin? ciekawych postaci mo?na z tego ?y? kurwa ca?e eony. Bijatyka w?a?nie przez mnogo?? postaci i konieczno??, albo mo?liwo?? nadania umotywowania ich dzia?a? jest idealnym miejscem na przedstawienie ciekawej historii. NS przy MK11 czy pierwszym Injustice udowodni?o ?e potrafi co? takiego dobrze zrobi?, wi?c si?? rzeczy pojawi?y si? oczekiwania. Kolejne cz??ci zarówno MK jak i I sp?yci?y histori?, Wprowadzi?y czarnobia?y podzia? na dobrych i z?ych, walka z jakim? z?olem jako pretekst do zabrania indywidualnych motywów to zawsze gówniany pomys?, który sprawia ?e ?wiat przedstawiony traci na g??bi, staje si? pozbawiony niuansów.  Mortal ma predyspozycje do stania w sznanki z Marvelem, DC i innymi tuzami a bronienie si? ?e to wci?? tylko walcz?ce kukie?kinie pozwala rozwin?? serii potencja?u, który w niej tkwi.

Zgadzam si? z Tob? w 100%! Mamy w tym ogromny potencja?, nie wolno k?a?? na to lach?. Mam nadziej?, ?e NRS w?a?nie po to zrobi?o ten reset, aby teraz m?drze i szczegó?owo poprowadzi? uniwersum naszej ulubionej bijatyki. Je?li tak nie jest to có?... Troch? si? zamkn? na ten ?wiat. B?d? gra? to jest jasne... Ale bez g??bszej refleksji. Bez horyzontalnego spojrzenia na ?wiat tego uniwersum.
Teraz id? do mamu?ki jej powiedzie?, ?eby zmieni?a imi? na Nadzieja.... W ko?cu to ona jest matk? wszystkich g?upców. 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2019, 11:11:25 pm wysłana przez Kornixon »

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 20, 2019, 03:35:09 am »
Chuj, zaszalejcie. Powiedzcie mi jakim cudem u?o?ycie ?wietn? fabu?? jak cho?by te z Marvela i DC w uniwersum którego nawet nazwa wskazuje na ?miertelno?? pojedynków. Mortal Kombat. Tytu? który polega? od pocz?tku na fatality i tym si? wybi? na rynku. Zróbmy to maj?c w g?owie serial. Co odcinek nowy protagonista bo wcze?niejszy kopn?? w kalendarz? A mo?e w inn? stron?. Pociagnijmy fabu?? ?eby by?o fajnie i nikt nie gin??. Tylko gdzie tu Mortal tego Kombat? Jasne - uniwersum MK ma potencja?. Tylko co z tego, je?li sam tytu? od zawsze polega? przede wszystkim na przemocy. Dlatego uwa?am story w MK11 za ca?kiem fajne i satysfakcjonuj?ce. Sko?czy?em ca?e i przednio si? ubawi?em. Na tym to chyba ma polega? co nie? Na dobrej zabawie.

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 20, 2019, 08:24:35 am »
Spokojnie mo?na rozpisa? story mode na 3-5 ?mierci ( w tym 1 wa?na) i 2-3 wskrzeszenia na 4-5 h rozgrywki. Przy dobrym roz?o?eniu napi?cia mo?e to mie? r?ce i nogi, zw?aszcza ?e mówimy o ?wiecie pe?nym bogów, czarownikówm magicznych artefaktów, widm i ?wiatów do których si? trafia po ?mierci.
here with your animals
And beating like a drum

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 20, 2019, 09:53:34 am »
Spokojnie mo?na rozpisa? story mode na 3-5 ?mierci ( w tym 1 wa?na) i 2-3 wskrzeszenia na 4-5 h rozgrywki. Przy dobrym roz?o?eniu napi?cia mo?e to mie? r?ce i nogi, zw?aszcza ?e mówimy o ?wiecie pe?nym bogów, czarownikówm magicznych artefaktów, widm i ?wiatów do których si? trafia po ?mierci.
Z tym, ?e tu te? le?y problem. Za du?o bogów, tytanów i innego dziadostwa. Mo?na u?mierca? i wskrzesza?, ale czy nie odb?dzie si? to kosztem powagi ?mierci?

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 20, 2019, 12:24:48 pm »
Powagi ?mierci w Mk? Serio?
Dla mnie pytanie jest o roz?o?enie napiecia przy ew. wskrzeszeniach, tak ?eby nioslo to za sob? jakie? konsekwencje. I ?eby np. ryzyko wskrzeszenia kogo? by?o odpowiednio du?e
here with your animals
And beating like a drum

Offline ender

• U?ytkownik
  • PSN ID: ender139
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 20, 2019, 10:51:18 pm »
Sam nie mam jeszcze swojej kopii, ani w bete nie gra?em, ale si? wypowiem. (Czyta?em to co tu w spoilerach napisali?cie)

Luna, nie rozumiem, czemu tak krytykujesz ludzi narzekaj?cych na fabu??. Domy?lam si?, ?e to wynika z brak rozró?nienia o czym mówicie. Mam wra?enie, ?e Ty skupiasz si? tylko i wy??cznie na grze (jako kompletnej ca?o?ci), i jako taka fabu?a jest dla Ciebie wystarczaj?ca. Ok. Bie? te? pod uwag?, ?e jest tu na forum pewna grupa osób, która nie traktuje MK jako jedynie gr? wideo, ale jako ca?e uniwersum. Ca?e uniwersum, to znaczy gry, filmy, seriale, bajki, cosplaye, komiksy i wszystko co tego ?wiata dotyczy. W tym sensie jaranie si? MK to jak jaraniem si? jak?? dru?yn? pi?karsk?. Nie tylko wa?ne jest jaki wynik osi?gn?, ale patrz? te? kogo maj? w sk?adzie, czy jak graj?. Cieszymy si? jak NS wyda co? niesamowitego, a smucimy jak wyda co? s?abego, ale dalej zostajemy z mark?. I tu w tej chwili MK ma ogromy potencja?, ?eby dostarczy? niesamowit? rozrywk? na wszystkich poziomach - równie? fabularnym. To na pewno nie jest tak, ?eby lepsza fabu?a wymusza?a s?abszy gameplay, czy na odwrót. Za to odpowiadaj? inni ludzie. Mo?emy nawet zrobi? takie zawody, kto znajdzie nazwiska kto odpowiada? za fabu??, a kto za gameplay i ile osób si? pokrywa. To czy fabu?a 11 cz??ci jest s?aba ka?dy musi os?dzi? sam. Ja jeszcze nie widzia?em.

Gdybym mia? ocenia? MK pod wzgl?dem opinii na tym forum, to bym stwierdzi?, ?e najwi?kszym b??dem twórców by?o stworzenie fabu?y MK 2011. Najlepszej fabu?y w historii serii. Gdyby nie ona, nikt nie mia?by takich oczekiwa? jak ma teraz. Wtedy to wszystko by?o spójne by?o ciekawe, w pewnym sensie nawet wielow?tkowe. Wcze?niej znaczenie fabu?y poprzednich cz??ci zmienia?o si? z cz??ci na cz???. Nikt spo?ród twórców, si? nie przejmowa? co by?o poprzednio. Ró?nic? stanowi? chyba jedynie cz??ci MK5 i MK6, które fabularnie by?y ca?kiem fajnie osadzone, ale niewiele poza tym.  MKX by?o  ?rodkowym dzieckiem (Mi?dzy pocz?tkiem MK 2011, a MK 11), które niby chcia?o nawi?za? do poprzedników, ale jednak chcia?o nie?? nowo?? i w efekcie by?o takie byle jakie. Niemniej fabu?? tej cz??ci da?o by si? rozwin?? naprawd?  w wiele interesuj?cych kierunków. Czy ten który obrali by? ciekawy, nie wiem. Os?dz? za kilka dni. W tej chwili uwa?am, ze fabu?a MKX by?a bez sensu. Nie nios?a w sobie nic znamiennego. Ot historia jak wiele innych.

Zacz??o mnie denerwowa? za to powo?ywanie si? na poprawno?? polityczn?. Ludzie Boona nigdy si? nie przyk?adali do fabyu?y (MK 2011 to wypadek przy pracy). Zasady zmienia?y si? z gry na gr?. Szczytowym napluciem w twarz fanów by?a, przytoczona ju? na forum, biografia Errona. Przecie? to wygl?da jakby powierzyli praktykantowi, który nigdy nie gra? w MKX napisa? jego biografi? i ten mówi, a kowboj no to b?dzie tak... Oni maj? gdzie? fanów. Fani i tak kupi? gr?, licz? si? nooby. Midwey, a potem NS studio zawsze sz?o z pr?dem. Lata 90 by?y takie troch? jednowymiarowe. Wtedy dzieci przebiera?y si?, za kowboja, Indianina, pirata, karatek? czy co? w ten dese?. Teraz mam wra?enie, ze przebieraj? si? za konkretn? posta? (Spidermana, Jacka Sparowa, Vadera, etc.) . Nie wiem czy to dobrze opisuj?, ale wtedy ?atwiej by?o stworzy? jak?? oryginaln? posta? w oparciu o znany schemat. Teraz wszystko to kopiowanie. I teraz spójrzmy na czasy wspó?czesne, czy mamy jak?? subkultur? jakom mo?na by wcisn?? do gry. Sam si? do?? d?ugo nad tym zastanawia?em i mam wra?enie, ?e niewiele. Mo?na by gangstera obtatuowanego w ró?ne ku**sy, na twarzy albo umi??nionego, brodatego zawodnika MMA. To by?y moje najlepsze typy, ale chyba faktycznie za s?abe, ?eby wrzuca? je do gry. Drugi znak naszych czasów, to walka o „równo??” p?ci i ras. No ok, czy uwa?amy, ?e to s?uszne, czy nie i co to w ogóle znaczy to tak jest. I oni tak jak zawsze wpisuj? si? obecne trendy. I tu mnogo?? postaci kobiecych mnie ani nie dziwi, ani nie przeszkadza. Zawsze tak by?o, ?e cz???  gracy wola?a postacie kobiece. OK. Co do ras, to w sumie co mnie to. Ani Caise nie by?aby by lepsza gdyby by?a ?ó?ta, ani Jaclkin b?d?c bia?a. Ot s?abo stworzone postacie. Poprawno?? polityczna ka?e tworzy? ró?no-kulturowe postacie, a nie s?abe postacie. ( Nie wierz? w to, ?e mieli pomys? na fajn? posta?, ale zosta?a zast?piona kolorowym. Sorry, ale nie).

Wracaj?c do tematu trzymania si? trendów przez NS. Chyba to Gra o Tron wyzwoli?a trend do zabijania g?ównych postaci. I moim zdaniem NS w cz??ci X pod??y?o tym tropem. Dociekliwi mog? prze?ledzi? moje posty z czasów premiery tamtej cz??ci, ale nigdy nie wierzy?em, ?e ?mierci w fabule b?d? mia?y jakie? konsekwencje. Tak samo zreszt? jak nie wierzy?em, ?e komiks jest kanoniczy (okre?lenie kanoniczny nie ma teraz chyba zreszt? ?adnego znaczenia).  Postacie gin?, a za chwil? si? pojawiaj?. Tak by?o zawsze. Nie rozumiem czemu teraz cz??? osób si? oburza, ?e to bez sensu. Tak si? dzieje od MK2! Natomiast idea ponownego restartu jest dla mnie bardzo kontrowersyjna. Restart i co? Znowu to samo? By?o ju? w cz??ciach 1-3, MK9, Shaolin Monks, cz??ciowo w vs DC, wariacj? na temat cz??ci pierwszej by?a cz??? 4. Nie chc? znowu tego samo. Przynajmniej nie co 4 cz??ci.

Patrze? na to trzeba jednak szerzej. NS jest bardzo pragmatyczne i na pewno ju? my?l? jak zyska? na nowej generacji konsol. Z jednej strony PS zapowiada wsteczn? kompatybilno??, z drugiej czyta?em artyku?, ?e studio chce odpocz?? od mordobi?. W sumie to sam chyba nie wiem co o tym my?le?. Za du?o niewiadomych. Daje mi to jak?? na gr? w stylu SM, ale czy na pewno b?dzie ona w ?wiecie MK?

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 21, 2019, 04:00:59 am »
Ender moja opinia o fabule jako dodatku i lekkiej irytacji nt narzekania na jej temat bierze si? prawdopodobnie z g?upiej przyczyny. Mianowicie jak pamietam wszed?em ba to forum gra? w mordobicie z fanami. Co si? okaza?o? ?e fanów mordobicia tu jak na lekarstwo. Do dzi? zmierzy?em si? chyba tylko z Adeptem, davidkozem i Doinkiem (z którym zreszt? zna?em si? lata wcze?niej osobi?cie). Inni u?ytkownicy zazwyczaj swoj? przygod? z gr? ko?cz? na „poznawaniu kanonu” w kolejnych cz??ciach, który to kanon IMO od d?u?szego czasu by? naci?gany jak skurwysyn. To typowa przypad?o?? jak z mangi np Naruto czy DB. ?eby zachowa? ci?g?o?? w ka?dej kolejnej cz??ci róbmy jakiego? wi?kszego przechuja, który finalnie zostanie z?amany przez bohatera który staje si? jeszcze wi?kszym przechujem. Dosz?o do takiego kuriozum, ?e obecnie w tym zajebistym ?wiecie mamy bogów, starszych bogów, oraz tytanów. Id?c tym tropem w MK12 ostatnim bossem b?dzie król tytanów, a w MK13 przechuj nad wszystkie t?gie chuje który...ponownie zostanie roz?o?ony na ?opatki przez band? nastolatków z Cassie komandosem i Jacquin w sweterku w t?cze na czele. ?e kiedy? by?o lepiej? W którym niby momencie? By? kozak Shang Tsung, potem musia? by? silniejszy Shao, pó?niej trzeba by?o wi?kszego przechuja to dali mrocznego poie?a Shonnoka. Po nim pojawi? si? kolejny smoczy król Onaga. Czujesz schemat? Owszem, MK ma fajny ?wiat na którym mo?na by zbudowa?. Niestety zdecydowanie nie w medium gier i nie z logik? jak? Boon z ekip? pos?uguj? si? ju? od dekad.

Dlaczego zatem uwa?am, ?e fabu?a w MK11 jest fajna? Po pierwsze nie ma ekipy Bravo Girl jako protagonistów (przynajmniej nie w takim stopniu), po drugie akcja jest na tyle filmowa i dobrze zmontowana, ?e daje mi uczucie obcowania z filmem gatunku mordobicia. Jest miejscami tandetnie, czasem g?upio, ale co z tego? Czy naprawd? ludzie oczekiwali od story ko a klasy AAA? Ano i kolego nie zgodz? si? z tob?, ?e story nie ma wp?ywu na gameplay, bo ma olbrzymi. NRS zmuszone do zszycia tego w jako tako spójn? ca?o??, musia?o planowa? obecno?? aren i zawodników. Stad np zapomnie? mo?esz o ogl?daniu batalii w innych ?wiatach, czy na klasycznych arenach. Czy kolejnym krokiem jest reset? Wydaje si? to logiczne. Drug? opcj? jest zrobienie psikusa na kszta?t Street Fighter 3. Niestety prawdopodobnie dopiero wtedy by si? hardkorowi fani uniwersum obrazili!

Podsumowuj?c uwa?am, ?e przede wszystkim gameplay, balans i solidne mechaniki mordobicia. Reszta to t?o. Takie mam do tego podej?cie i nie zmieni? go z prostej przyczyny - jestem fanem gatunku bardziej ni? fanem marki. Gdy natomiast wszed?em na reddita o zacz??em tam czyta? p?acz o fabu??, to krew mnie zala?a i zacz??em zadawa? sobie pytanie kto tak naprawd? buduje fandom marki? Wiecie co jest naj?mieszniejsze? Ekipa z mojej roboty która gra?a i gra w t? seri?, kupuj?c kolejne gry i robi?c to raczej niedzielnej jest zdecydowanie wi?ksza ni? zapale?cy tego forum w?ród których w dodatku s? osoby skupiaj?ce si? na przys?owiowym obejrzeniu story na yt. Sorry panowie ale maj?c powy?sze na uwadze i prowadz?c projekt jak MK11 naprawd? uwa?a? bym, ?e odjeba?em genialn? spraw? ze story. Widowiskowo?? przyci?ga wzrok i sprzedaje tytu?. Zdecydowana wi?kszo?? to gracze kalibru niedzielnego lub pó?-casuale jak ja. Nie ma wiec sensu robi? cudów w aspekcie który mo?na sobie zaraz na yt zobaczy?. Zelaszcza maj?c na uwadze perspektyw? powstania filmu w niedalekiej przysz?o?ci.

Rozpisa?em si? jak gamo? bo za du?o kawy wesz?o, a konsola musi odpocz??. Tyle ode mnie póki co.

PS - krypta w MK11 jest a? za du?a:O

Offline Kornixon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 21, 2019, 07:26:58 pm »
Ze mn? te? gra?e? Luna. Ja psiocz? na fabu??, ale nie jestem tu tylko dla niej. Te? lubi? dobry gameplay.

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 22, 2019, 09:55:04 am »
Kilka lu?nych rzeczy które wyci?gn??em z dialogów postaci, trybu story i drabinek (cho? te to tutaj s? wyj?tkowo kaskaderskie).
- Mój faworyt z MKX Torr nie ?yje. Razem z t? perfidn? pind? Ferr? zreszt?. W dialogu D'Vorah to si? przewin??o
- Hsu Hao definitywnie zako?czy? przygod? z seri?. Jego czerep elegancko wysypuje si? z torby Errona.
- Jak ju? w którym? temacie napisa?em - pojawia si? w MK11 jeszcze pot??niejszy rodzaj bytu, mianowicie tytani. Jednym z nich jest Kronika.
- Historia MK11 jest lepsza ni? w MKX. Argument za? Nie ma bandy dzieci, czy innego przychlasta który nagle dzi?ki zielonej flegmie leje starszego boga. Je?li ju? dochodzi do takiego starcia, to ?miertelnik nosi ze sob? pot??ny artefakt. Mo?na oczywi?cie stwierdzi?, ?e ostatnia akcja Liu jest naci?gana jak antena nastolatka przy dobrym pornosie, ale ale ale....ja t?umacz? to faktem, ?e nasz zabijaka by? od zawsze championem MK. Poza tym Raiden oddaje mu swoj? moc, co razem z moc? wch?oni?tego revenanta daje kopa. Jest to jak mówi?em wyj?cie naci?gane, ale o niebo lepsze ni? nag?e przebudzenie mocy rodziny Cage, ?eby kto? po prostu móg? spu?ci? baty Shinnokowi.
- Cyborgi z którymi walczymy w fabule s? niegrywalne i takie pozostan?. Posiadaj? zestaw animacji i ruchów z poprzednich MK.
- Shao Kahn to mój ulubiony kozak w fabule i ogólnie dzi?ki dialogom. Jego dialog w mirror matchu jest boski. Co? na zasadzie: *powinni?my po??czy? si?y
*jeste? przecie? mn? i wiesz, ?e to tak nie dzia?a
Inni maj? w arcade jakie? ciekawe lub mniej zako?czenia, Shao po prostu przejmuje moc, tworzy turniej MK i zostaje jego championem, ?eby innym spuszcza? wpierdol.

Takie ciekawostki które teraz mi siedz? w g?owie. O krypcie nie ma sensu pisa?, bo tam to zwyk?a zabawa. Jaj ju? si? rozegracie to trzeba co? o postaciach opisa? i pogra?:)

Offline Kornixon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 22, 2019, 07:05:15 pm »
Czytam w necie, ?e ten MK ma kilka endingów... Dwa bodaj?e. Mo?e kto? wyja?ni?, bo nie chc? nic ogl?da?.

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 22, 2019, 07:46:57 pm »
Podobno ma, ale nie wiem od czego one s? uzale?nione. Mo?e od wyborów po drodze, albo od sposobu rozegrania pojedynków. Mnie si? ju? nie chce drugi raz story m?czy? wi?c po prostu zobacz? na yt jak b?dzie ju? gra ogólnie dost?pna.