'

Autor Wątek: MK:Deadly Alliance  (Przeczytany 35537 razy)

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
MK:Deadly Alliance
« dnia: Września 02, 2006, 12:02:47 am »
Przegl?dam i przegl?dam i nie ma ?adnego tematu, w którym poruszone jest co? o samej grze MK:Deadly Alliance. Przecie? jest to pierwsza gra w pe?nym 3D ( bo MK4 nie by?o, a? takie do ko?ca w 3D - jak dla mnie oczywi?cie ).

Chcialem powiedzie?, ?e MK:DA jest o niebo lepsze od MK:Deception. A dlaczego ? Ju? t?umacze  :wink:

Mortal Kombat 5 dostali?my na konsole ps2 i xbox, dzi?ki czemu twórcy mogli si? popisa? inwencj? twórcz? i zrobili nam nie?le wygl?daj?cego Mortala. Pi?kna grafika i pi?kna muzyka opiewa?a nie?le wygl?daj?ce areny, wr?cz przepi?knie dopracowane pod ka?dym wzgl?dem.

Otrzymali?my do dyspozycji jednych z najlepszych postaci, jakie kiedykolwiek mia?y miejsce w ca?ej serii MK: Scorpiona, Sub-Zera, Sonye, Shang Tsunga, Jaxa, Johhny Cage czy Reptila. W dodatku dostali?my nowe postacie, które naprawd? wnios?y du?o do nowego Mortala. By?y sprytnie, ciekawie i dobrze przemy?lane. Kenshi jest chyba jednym z najlepszych nowych wojowników, który zago?ci? w sercach wielu wyjadaczom nowego Mortala. Nie miej Frost czy Li Mei. Du?o aby mówi?, wi?c powiem jeszcze czemu lepszy od MK:Deception.

MK:Deception to taka wersja wg. mnie na si?e. Nie mamy ju? tutaj swoich ulubionych postaci. Dali za to nam nowych, nie pasuj?cych ca?kowicie do tej gry zawodników: Darrius czy Dairou oraz Kobre, który wg. mnie to takie zast?pstwo Johnnego Cage'a. Kilka stylów walki, które w przeciwie?stwie do tych z MK:DA, s? wogóle niepotrzebne i nie da si? nimi gra?. Mowa tutaj np. o drugim stylu Jade ( Kuo Shou ) czy Kabal'a ( Goju Ryu ) i jeszcze o wielu innych. Tak samo style z broni?. W MK:DA mieli?my naprawde fajne, ciekawe style z broni?: Quan Chi i jego szable ( Broadswords ), Kitana i pot??ne wachlarze ( Steel Fan ), Nitara i te jej mini kosy ( Kama ). W MK:D mamy ju? du?o s?abych styli i wiele si? powtarza: Ermac'a, Havik'a, Ashrah'y, a tak?e ma?o imponuj?ce i wr?cz podobne bronie Jade, Sindel, Hotaru oraz tragiczny styl z broni? Darrius'a.

Jedynym + s? deathtraps w MK:Deception i wi?ksze t?po walki oraz to ?e mamy po 2 fatality oraz hara-kiri, a nie tak jak w MK:Deadly Alliance tylko po jednym fatalu. Niestety fatale nie wp?ywaj? na grywalno?? gry, wi?c ten fakt mo?na te? pomin??.

Wogóle w MK:Deception zawodnicy których mamy do dyspozycji s? na si?e zrobione poprzez pro?by fanów, poniewa? dawno nie bylo w MK takich wojowników jak Nightwolf, Ermac, Jade, czy Tanya. To nie by?o dobre posuni?cie wg. mnie. No i po co przywrócili spowrotem Liu Kang'a ? Nie znam na to pytanie odpowiedzi.

W ogóle system walki nie uleg? zmian?, jest identyczny do tego w pi?tej cz??ci. Jedynie co, to dostali?my Breakery oraz mo?emy wykonywa? rzuty przy bloku. A wi?c kolejny minus Deception - ten sam system walki.

A wi?c podsumowuj?c:

Zawodnicy: MK:DA > MK:D
Style: MK:DA > MK:D
Klimat: MK:DA > MK:D
Fatality: MK:DA < MK:D
Grafika: MK:DA > MK:D dlatego ?e ju? 6 cz??? nie zrobi?a takiego wra?enia jak jej poprzedniczka
Muzyka:MK:DA > MK:D i niezapomniany utwór promuj?cy MK:DA Adema - Immortal
Areny: tutaj ju? jak kto uwa?a, dla mnie bardziej malownicze i ciekawsze s? w MK:DA mimo to, ?e w MK:D s? p?apki.

Chcia?em jeszcze doda? ?e w MK:DA gra?em ok. roku, a w MK:D jaki? miesi?c i to dzi?ki Konquest'owi i mini grom.

By?bym wdzi?czny je?li wy si? podzielicie swoim w?asnym zdaniem na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 09:19:43 pm wysłana przez davidkoz »

Offline Dante

• U?ytkownik
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2006, 08:39:10 am »
Ja mo?e ju? to pisa?em, ale napisze jeszcze raz.
Mortala tworz? tylko i wy??cznie postacie.(I to w?a?nie dlatego Armageddon ma zdeklasowa? pozosta?e Mortale) Tak wi?c faktycznie MK:DA pod tym wzgl?dem wymiata?. Ale nie mo?na zapomina?, ?e grafika i ca?a reszta te? si? liczy. Deception mia? znacznie lepsz? grafe, lepiej wykonane Fatality, dwie mini gierki i tryb Conquest. Ja s?dze, ?e oba te Mortale by?y sobie równe.
(plusy) MK:DA
-Postacie
-Pierwszy Mortal w pe?nym 3D
(minusy) MK:DA
-Grafika
-Nudny Conquest
-Fatale
(plusy) MK:D
-Pi?kna grafika
-Mini gierki
-Fatality
-Conquest
(minusy) MK:D
-Postacie
-Stroje
-Noob-Smoke (chodzi mi o to, ?e wola?bym aby by? osobn? postaci?.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mo?na to podsumowa? tak, MK:DA nie mia? grafiki ani mini gier, a mia? postacie. Natomiast MK:D mia? grafike i mini gierki, ale nie mia? postaci.
A wi?c mog? jeszcze doda? tyle, ?e Armageddon b?dzie mia? jedno i drugie. Tak wi?c te dwa Mortale razem wzi?te nie b?d? mog?y sobie stan?? przy Armageddonie.

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2006, 10:48:44 am »
Po pierwsze to nie przyrównuje MK:Deadly Alliance i MK:Deception do MK:Armageddon, bo te? wydaje mi si? ?e 7 cz??? b?dzie najlepsza. Mowa tutaj o 5 i 6 cz??ci Mortal Kombat.

Ja nie widze ró?nicy w grafice pomi?dzy MK:DA, a MK:D. Dla mnie areny s? o niebo lepsze w MK:DA, bo w Deception jest ich du?o i takie sztywne, nie klimatyczne jak dla mnie. To ?e s? fatale lepsze w MK:Deception to ju? pisa?em, ?e nie wp?ywa to na grywalno?? samej gry.

W MK:Deadly Alliance te? by? 2 gierki, mo?e nie mo?na by?o ich wybra? samemu, ale co kilka walk mogli?my w nich uczestniczy? i np: takie rozwalanie jakiego? przedmiotu by?o syc?ce czy odnalezienie loga MK w jednym z kilku kubków.

Offline Dante

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2006, 10:54:56 am »
Wiesz ja mam PS2 i ró?nice mi?dzy MK:DA i MK:D w grafice by?y dosy? spore. Nie wiem jak si? to ma do wersji na XBOXA.

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2006, 10:59:17 am »
Ja te? mam ps2 i w dodatku i MK:DA i MK:D. Wole gra? w Deadly Alliance. Jak w?a?czam wybór postaci w Deception to mi si? niedobrze robili, bo po?owa jest tandetna i to wygl?da tak ?e wybierasz np Kenshi'ego i nikt poza kilkoma wojownikami nie da sobie z nim rady. Postacie nie s? w Deception zrównowa?one. Nie mowie ze w MK:DA tez tak nie ma ale o wiele mniejszy jest ten dystans.

Kenhsi'ego da?em przyk?ad tylko, ?eby nie by?o. Wa?niejsza jest grywalno?? od grafiki, jak dla mnie patrz?c na areny s? graficznie ?adniejsze ni? te w 6 cz??ci.

Offline Jarzyk

• U?ytkownik
    • http://www.mkisland.yoyo.pl/
« Odpowiedź #5 dnia: Września 08, 2006, 05:40:41 pm »
MK: DA mia? w sobie:
-fajne postacie (dobrze dobrane i nowe równie? ?wietne - Li Mei najlepsza),
-Test Your Might/Sight,
-ciekawe style walki (tylko Karate i Shotokan by?y identyczne!)

MK: D ma przeciwie?stwa:
-mierne postacie (w tym nowe które w ogóle nie powinny by? w MK mo?e poza Hotaru i Kir?),
-Chess/Puzzle Kombat (bez sensu)
-podobne style walki (Shotokan, Shorin Ryu i Shinto Ryu albo Mugai Ryu, Kunlun Dao, Quadspade i Morning Star)

MK: DA i MK: D s? do siebie przeciwne, wszystko maj? odwrotnie (mo?e poza laskami, czyli Kitan?, Mileen?, Jade, Tany? i Li Mei - moje ulubione i wg mnie s?  ?adnie zrobione) wi?c - Armageddon powinien ??czy? te pomnys?y (ale tylko zalety). Je?eli nie to poczekamy na MK8!
.::MATEORIA::MK Island::..

Jarzyk wróci?!

Offline sla

• U?ytkownik
  • PSN ID: king-sla
« Odpowiedź #6 dnia: Października 23, 2006, 11:06:31 pm »
A wg mnie MK DA:

+ o?ywi? MK i MK 2
+ zaaplikowa? ró?ne style walki
+ impel oraz zró?nicowana taktyka !!!!

- brak breakera (reversal dla niektórych postaci nie wynagradza tego)
- deathtraps

MK D:

+ deathraps
+ wielopoziomowe stage'e
+ konquest
+ puzzle i szachy
+ breaker
+ 2 fatale
+ hara-kiri !!

- brak impela :(((

My?la?em, ?e w Armageddonie to skoryguj? czerpi?c najlepsze elementy z serii - jednak si? pomyli?em :(

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2006, 09:31:33 am »
W mk:da nie by?opostaci nie pasuj?cej klimatem do mortala ( no , mo?e poza mocapem ale nie czepiajmy si?). Nowe postacie s? genialne jak Bo rai cho moloch czy niatara. Stare postacie te? s? bardzo dobrze dobrane. Nie ma tego co mnie denerwowa?o w trójce i szóstce , a mianowicie klonów starych postaci pozbawionych osobowo?ci jak ashrah czy ermac. Podoba?o mi si? przebijanie broni? wroga i to ?e po odblokowaniu sub-zero ma swoj? mask?.Areny bardzo ?adne , cho? faktychnie nieinteraktywne. No i przebijanie przeciwnika broni? te? by?o fajne.
   Szóstka wygrywa je?li chodzi o fatale ( cho? niektóre s? troch? wymuszone) , areny , minigry i konqest. Ale mortal to g?ównie postaci , i tutaj mam mieszane uczucia.Z jednej strony powrót do takich postaci jak kabal i baraka to dobry wybór , ponadto zrobienie z cipy zombiaka powiem przewrotnie tchn??o troch? ?ycia w t? posta?. Z nowych postaci godny uwagi jest chyba tylko havik i onaga. Reszta jest po prostu idiotyczna.Jak zobaczy?em sub- zero w masce szredera to tylko parskn??em ?miechem , i stara?em si? odblokowa? strój alternatywny w nadzieji ?e to b?dzie jego stara maska , ale jak zobaczy?em to co? , nie pozosta?o mi nic innego jak prze?uci? si? na scorpa i barak?. Krótko mówi?c mk:da jest leprze ze wzgl?du na wspania?y wybur postaci. MK:D pod tym kontem kuleje , ale terz jest ?wietn? bijatyk?
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #8 dnia: Października 25, 2006, 10:19:12 pm »
Ja uwa?am ?e MKDA by? swietn? gierk? zreszt? by? to pierwszy mortal na nowa generacje konsol i robi?o wrazenie!! Klimacior tez mia? swoj!! A co do postaci to sa dobrze dobrane, jedynie nie lubie Nitary! A zachlany grubas mi nie przeszkadza jest fajna postacia ale wogle nim nie gram!!

MK Deception przebi? MK DA, Areny tutaj zab?ysne?y, Trym Konquest oraz mini gierki!! Oraz nowe wykonczenie Hara-Kiri oraz to ze podzcas walki mozna kogos zepchnac lub nadziadz:-) Giera w warta swieczki, i mam nadzieje ze MK Unchained na PSP tez bedzie taki jak MK Deception.

W MK Armageddon podobaja mi sie ciosy w powietrzu, oraz masakrujaca lidzba postaci, Konquest i to chyba wszystko!!

Najbardziej z tych gier cieszy?em si? MK Deception!! Giera wymiata, ale niestety gram w MKA z powodu lidzby zawodników:-)

Offline Hero

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 24, 2006, 12:56:47 pm »
Jak dla mnie Mortal Kombat DA jest dobry w?a?nie pod wzgledem postaci i du?ej krypty. Ale w tym mortalu system walki jak dla mnie jest do bani. Zdecydowanie za wolno sie gra. Ciosy dochodz? po sekundzie od klikni?cia. (a w Deception odrazu). Ale to jest jedyny minus, lecz du?y poniewa? gra ju? nie sprawia takiej frajdy jak w deception. W 6 pojawi?y sie leprze areny, mini gierki i leprzy Konquest. Rzeczywi?cie niektóre postacie s? idiotyczne: Ashrah, darrius czy Dariou. Lecz w deception wi?cej gram ni? w deadly alliance. Jest leprze i gra daje wi?ksz? frajde. :)
________FURY MK________

Offline Mileena

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Października 18, 2007, 10:53:19 pm »
A propo krypty w mk:da, ktos wogule ja cala odblokowal??

Offline Hero

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Października 19, 2007, 07:16:43 am »
Cytat: "Mileena"
A propo krypty w mk:da, ktos wogule ja cala odblokowal??

Ja ju? j? ca?? zgarn??em  :) Ale spodziewa?em sie czego? innego na ko?cu

Offline Mileena

• U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Października 19, 2007, 08:50:21 am »
ja to sie jeszcze mecze ze zdobywaniem zetonow ^^'

Offline SeiferA

• U?ytkownik
Odp: MK:Deadly Alliance
« Odpowiedź #13 dnia: Września 07, 2008, 06:18:55 pm »
ludzie moze ktos mi napisze dokladnie krok po kroku jak wyemulowac Mortal Kombat: Deadly Alliance na jakims emulatorze PS2.

Offline 'Dranzer

• U?ytkownik
  • Let's Mortal Kombat Begin!
Odp: MK:Deadly Alliance
« Odpowiedź #14 dnia: Września 09, 2008, 07:36:10 pm »
ludzie moze ktos mi napisze dokladnie krok po kroku jak wyemulowac Mortal Kombat: Deadly Alliance na jakims emulatorze PS2.
Je?li chcesz zagra? w Deadly Alliance na PC to b?dzie ci??ko...:-\ Niestety MK: DA (ani MK:D, ani MK: SM, ani MK:A) nie obs?uguje ?aden emulator PS2. Przynajmniej o takim nie s?ysza?em...
Staring at the carnage, praying that the sun would never rise.
Living another day in disguise.