'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 25982 razy)

Offline Ana

• U?ytkownik
Anime
« dnia: Lipca 22, 2007, 11:50:25 pm »
Przegl?dam to forum i zastanawiam si? czy kto? z Was ogl?da anime? Ja w sumie siedz? w temacie od bardzo niedawna, ale co nieco skrobn?? mog? i temat w jaki? sposób ruszy?. Reszta zale?y od Was.

.hack//SIGN- ca?e uniwersum .hacka jest do?? spore bo obejmuje trz spore serie anime, dwie dodatkowe i w tej chwili chyba 7 jrpgów. Do tego pare tomów mangi i opowiada?. Jest w czym grzeba?, ale do rzeczy. .hack SIGN zaczyna ca?? seri? (no ok s? jeszcze dwa opowiadania ale to zapchaj dziury raczej :) ). Akcja anime rozgrywa si? w ?wiecie gry mmorpg (sieciowy rpg) zwanej The World. Jeden z graczy- Tsukasa, nie mo?e si? wylogowa? z The World. Jest uwi?ziony w grze, w dodatku spotka? si? z cheatersk? postaci?, która zaofiarowa?a mu pomoc. Przez to jest poszukiwany w The World. Po paru epkach dochdzi kilka innych motywów ale o nich przekonacie si? sami je?li si?gniecie po to anime. Od razu mówi? ze gra jrpg .hack infection dzieje si? prawie bezposrednio po zakonczeniu anime wi?c warto isc ca?? seri?, aby rozeznac wszystkie w?tki. Ja do gier siadam z pewno?ci? po Xenosadze.
Postaci maja naprawde ciekawe profile- mowa o bohaterach sterujacych ludkami z The World. Niektóre akcje lekko miazdza, a ostanich 10 epków to solidny kop w... .
Kreska jest bardzo solidna. Postaci sa utrzymane w typowym stylu mangowo-rpgowym. Tutaj macie pierwszy lepszy screen[/url]. Choc tak naprawde azchwycic mo?e kreska przedstawiajaca ?wiat. Jest po prostu rewelacyjna. Niesamowicie plastyczna, idalnie dobrane kolory tworz?ce klimat. No po prostu trzeba to zobaczyc. Mam tez cicha nadzieje ze w .hack Infection bedzie sie czym zachwyci?.
Tak naprawde to jest jedno z tych anime, które nie mia?oby po?owy swego uroku gdyby nie soundtrack. Nic dziwnego- robi?a go moja ulubiona kompozytorka Yuki Kajiura (Mitsuda i Nobou sie chowaja). Ko?cówka 4 epka gdy leci "Aura" wbija w fotel. Z reszt? nie ma motywu muzycznego, który by nie pasowa? do danej sceny. Takie utworki jak wspomniana "Aura", "The land of twilight, under the moon", "B.T", "Key of twilight", "A stray child" czy "End of the world" naprawde zostaja w pami?ci.

Chobits to z pewno?ci? jedno z popularniejszych anime. Ze stajni Clampa a to ju? chyba samo mówi za siebie. Z poczatku bylam srednio nastawiona, ale bardzo szybko sie przekona?am. Chii nie da sie nie polubi?, bo jest jedn? z najbardziej uroczych postaci jakie dane mi by?o widzie? w grach czy anime :) . Osobiscie stawiam j? na pó?ce "nie da sie nie polubic" obok Aeris z FF7. Fantastycznie si? rozkreca, a i polecam podej?? do tego anime tak?e od powazniejszej strony- popatrzec na stosunek Hideki-Chii, jak on ja uczy wszystkiego. Urocze, ciep?e anime i wcale nie tylko dla dziewczyn.
A motyw cukiernika moze ruszyc.

Elfen Lied. Rewelacja. Niektórym si? spodoba ze wzgledu na du?? ilo?? akcji i naprawde ogromn? dawk? krwi (Mortal to jedno wielkie po?miwisko przy EL, cho? brutalno?? MK mnie zawsze bawi?a). W ?wiecie EL jest miejsce dla ludzi obdarzonych tzw. wektorami. Sa to niewidzalne rece, dajace wlascicielom niewyobrazalna si?e. Wedle jednego z opisów "3 latek moze za?atwic ma?? armi?" :) . Ludzie obdarzeni wektorami wyró?niaj? si? ma?ymi rogami. Lucy- g?ówna bohaterka. Wszystko zaczyna si? od ucieczki z pewnego laboratorium Lucy- panny obdarzonej wektorami. Co si? dalej zdarzy i czemu Lucy jest taka wyj?tkowa mam nadzieje, ze przekonacie sie sami.
Od siebie dodam, ze anime daje niesamowicie do myslenia. Sk?ada si? z 13 epków i speciala, który jest jakos miedzy 8 a 9 chyba. Wiele wyjasnia wiec tez polecam. Swietne kreacje bohaterów, motywów dzia?ania i przesz?osci. Polecam zwrócic uwage na wiele szczego?ów bo wszystko tam ma znaczenie. Jedno z najlepszych anime.

S.E.Lain no i moj zdecydowany faworyt mimo, ze widzia?am 8 na 13 epków dopiero. Wybitnie ci??kie anime, ale wybitnie trafiaj?ce w moje klimaty. Pozwole sobie skopiowa? opi? kumpla z innego forum:

"Lain jest jednym z tych tytu?ów, których fabu?? jest naprawd? trudno stre?ci? w jedno czy dwa zdania, ale spróbuj?. Nieokre?lona przysz?o?? (ale patrz?c sie na design swiata niespecjalnie daleka), po internecie przyszed? czas na Wired - nowy rodzaj medum przez który mo?na dzieli? si? informacjami. Lain jest 13-letni? cich? dziewczynk?. Nie ma wielu przyjació?, sama te? pomimo mody na NAVI (przysz?e PCty)niespecjalnie ?yka na to bakcyla. wszystko zmienia si? w chwili gdy Lain w?acza swojego zakurzonego NAVI i odbiera pewnego e-maila wys?anego przez jedn? z uczennic. Nie by?oby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, ?e owa uczennica tydzie? wcze?niej pope?ni?a samobójstwo, a w mailu napisa?a, ze "tutaj jest bóg". Lain postanawia w miar? mo?liwo?ci zbada? spraw? i prosi ojca o nowego NAVI, aby mog?a bardziej swobodnie porusza? si? po Wired. Ojciec spe?nia jej pro?b?. Jednak w miar? przebywania Lain w Wired pojawiaj? si? plotki o "innej" Lain, która jest ca?kowitym przeciwie?stwem tej ?yjacej w prawdziwym swiecie. Wyglada te? na to, ?e Wired nie jest tylko sieci? informacji i wydarzenia z sieci mog? mie? wp?yw na rzeczywisto??... . Kim jest Lain? Czym jest Wired? Czy Bóg istnieje, a jak tak to kim jest? Jaka jest definicja rzeczywisto?ci? Co to znaczy "istnie?"? Takie i inne pytania cisn? si? na usta podczas ogladania tych 13tu epizodów. Jak wida? jest ciekawie.

Klimat anime jest cie?ki, bardzo ci??ki. Mnóstwo filozoficznych przemy?le?, dosy? oszcz?dna kreska, która jest w tym przypadku plusem (doskonale podkre?la szaro??, monotoni? i generaln? chu*owo?? ?wiata). Doskonale wypada równie? ud?wi?kowienie - szczególnie przekonywuj?cy i wp?ywajacy na psychik? jest hipnotyzuj?cy odg?os pr?du przep?ywajacego w liniach wysokiego napi?cia które s? dos?ownie wsz?dzie (to te? jest symbolika, ale kilka rzeczy rozkmi?cie sobie sami:P).

Podsumowuj?c - ?wietne anime, które trzeba zrozumie? - wymaga analizy i przemy?le?. Dodatkowo okraszone rewelacyjnym zako?czeniem. Zdecydowanie warte polecenia osobom nie boj?cym sie wysili? odrobin? mózgu i jednocze?nie lubi?cym takie klimaty."

Aktualnie koncze S.E. Lain, mam zacz?te Lucky Star i Devil May Cry.

Offline Dantos

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 23, 2007, 10:49:46 am »
Hyyymmmm jakie ja ogladalem anime bylo kilka ,ale prawie zadne mnie nie potrafilo wciagnac.Tak w ogule to ja naprawde  nie cierpie anime tylko nie liczne mi sie podobaly jak np:Hack,DB(to kiedys sie ogladalo :D ),no i takie starsze (thsubasa i taiger mask).A co do grania w gry w kilmacie anime ,lub co gorsza w swiecie anie to ja dziekuje :!: Wole sobie pograc w rasowe RPG oparte na nie zawodnym silniku D&D(Dungeons&Dragons) w nie samowitym swiecie czyli Baldurs gate  2.Jak widisz Ana ja nieprzepadam za aniem ,a ty chyba jestes fanka tych klimatow ,wiec trudno nam bedzie sie dogadac  :D

Offline Malvado

• U?ytkownik
  • The Next Big Thing
  • PSN ID: KaziorPL
Anime
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2007, 01:46:52 pm »
Kiedy? ogl?dalo si? DB na RTL7 :). Chyba jedyne anime które tak naprawd? szanowa?em :). Potem jednak zamieni?o si? w TVN7 i nie nadaj?, a w dodatku przeszli z tv naziemnej na cyfrow? (banda chamów).
Poza Dragon Ballem ogl?da?em te? Tygrysi? Mask? (hehe, Polonia 1) - mam  chyba jeszcze kilka odcinków na kompie :).
No i Mortal Kombat: DOTR - jezeli to mo?na nazwa? anime :)

Offline $nake

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2007, 09:34:13 pm »
Anime... ile wy macie lat?  :?
to forum mortal kombat powiadacie....  :?
_____ONLY SNAKE IS TRUE HERO______

MK CENTER

METAL GEAR SOLID FanAtic

Offline Malvado

• U?ytkownik
  • The Next Big Thing
  • PSN ID: KaziorPL
Anime
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 23, 2007, 09:45:02 pm »
Cytat: "$nake"

Czy przekraczaj?c jak?? barier? wiekow? musz? NIE LUBI? anime?

Tak i stworzony przez admina dzia? "Inne". Radze przeczyta? co pisze w podtytule tego dzia?u :)

Offline Ana

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 23, 2007, 09:46:17 pm »

O lol.
Bior?c pod uwage ze przecietny wiek osob ogladajacych anime waha sie w granicy lat 19-20 to naprawde wyskoczy?es z tym postem. Poczytaj, obejrzyj a pozniej sie wypowiedz.

Po drodze- przemysl. Bo jest kilka rodzajów, mozesz ogladac jakies durne Pokemony czy inne Dragon Balle, mozesz sie polewac z Lucky Star czy Azumanga Daioh (fakt aby z nich zlewac trza miec lekkie obeznanie aby wylapac wszystkie gagi), ale mozesz tez zaglebic sie w pozycje pokroju S.E.LAin czy Elfen Lied i tylko od Ciebie zalezy czy dotrze jego tresc do Ciebie jako g?upia bajeczka czy zauwazysz fabule.
Czym sie rozni powazne anime od gier czy filmów sf?

Offline $nake

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 23, 2007, 10:07:45 pm »
Odpusze sobie kontynuowanie.Rozmawiajcie sobie o czym chcecie.

MK CENTER

METAL GEAR SOLID FanAtic

Offline Ana

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 23, 2007, 10:08:59 pm »
Fakt, jesli nie masz argumentów to lepiej odpusc.

Przez to forum zostane pedofilem <3

Offline $nake

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 23, 2007, 10:27:46 pm »

Jestes zalosna... Taka jak twoje zainteresowanie. A te twoje txty sa na poziome 12 latki. Coz na siwcie musza byc i tacy ludzie... A jezeli myslisz ze jestes smieszna to sie grubo myslisz.

MK CENTER

METAL GEAR SOLID FanAtic

Offline Ana

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 23, 2007, 10:39:38 pm »

Jestes zalosna... Taka jak twoje zainteresowanie. A te twoje txty sa na poziome 12 latki. Coz na siwcie musza byc i tacy ludzie... A jezeli myslisz ze jestes smieszna to sie grubo myslisz.

Jesli potrafisz tylko w prostacki sposob wyzywac to swiadczy to o Twoim, nie moim poziomie. Pisa?am o tym- w psychologii to si? zwie "przeniesienie". A do Twego agresywnego zachowania odsy?am do Fromma "Anatomii ludzkiej destrukcyjno?ci".
Naucz si? argumentowa?.

No Bodzio widze ?e Ci sie uda? wybór zast?pców do prowadzenia strony. Gratsy.

I ludzie: wyluzujcie

koniec offtopa, chcesz mnie wyzywac to chodz na GG, a nie smiecisz mi topic

Bodzio

• Gość
Anime
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 23, 2007, 10:42:30 pm »
Nie chce mi sie dzisiaj bawic w usuwanie pojedynczych postow. Jak tutaj tez bedziecie sie bluzgac to tez zamkne ten temat i otworze za kilka dni.

Offline Sim

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 23, 2007, 11:57:37 pm »
Ja ju? dawno nie ogl?da?em dobrego anime. Widzia?em pare odcinków Naruto i w tym przypadku wole mange ;) Mog? za to wymieni? co ju? widzia?em (od najm?odszych lat).
Filmy:
- Space FireBird - klasyka, pi?kna historia science fiction. Nie wiem kto jest autorem ale patrz?c na styl rysunku podejrzewa?bym o to "ojca anime" Osamu Tezuke ;)

Seriale:
- General Daimos - zdziwi? si? je?li kto? tego serialu nie zna :P
- Yattaman - a? si? dziwie, ?e obejrza?em wszystkie odcinki :shock: (straszna monotonia),
- Gigi la trottola - ten serial by? zdrowo szurni?ty :D
- Dragon Ball - te? si? ogl?da?o, najgorsza by?a seria GT a pierwsza najlepsza ;)
- Slayers - fajne, komediowe fantasy ;) w którym gagi s?, ?e tak powiem mocne ;)
- Hellsing - serial nie mia? nic wspólnego z mangow? seria ale mi si? podoba? ;)
- TeknoMan - ten serial po prostu uwielbiam na dodatek polski dubbing by? na wysokim poziomie ;)
- Ulysses 31 - klasyka, kiedy? dawno emitowany na polskich kana?ach a polski dubbing by? na bardzo wysokim poziomie. Ahh chcia?bym to jeszcze raz ca?y ten serial obejrze? :D
- Eskadra Or?a - kontynuacja s?ynnego serialu, który pami?taj? nasi rodzice czyli "Wojna Planet - Za?oga G".
- Yaiba: Legendarny Samurai - ten serial rozbawia? mnie do ?ez :D

Jest jeszcze wiele innych anime (seriali i filmów), których tytu?ów niestety nie pami?tam :P Przyznam, ?e wi?kszo?? seriali anime widzia?em na Poloni 1 i RTL7 no i jeszcze FOX KIDS (teraz to Jetix).

Offline Ana

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 24, 2007, 12:15:16 am »
Cytat: "Sim"

- Hellsing - serial nie mia? nic wspólnego z mangow? seria ale mi si? podoba? ;)

to interesuje mnie tylko przez watek kosciola, mange czyta?am spory kawa? czasu temu, co lepsze anime czy manga? bo manga mi srednio podesz?a

Offline Sim

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 24, 2007, 02:44:25 pm »
W?a?nie przypomnia? mi si? jeszcze jeden serial, który niedawno ogl?da?em "Shaman King". Ca?kiem fajny cho? polski dubbing czasami psuje klimat.

Offline Mileena

• U?ytkownik
Anime
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 24, 2007, 03:20:52 pm »
tez to ogladalam Sim, teraz leci na TV4 chyba :P