'

Aktualności: Mortal Kombat X - podyskutuj o najnowszej ods?onie MK!

Autor Wątek: Urok Mortal Kombat  (Przeczytany 5968 razy)

Offline Hero

• U?ytkownik
Urok Mortal Kombat
« dnia: Października 15, 2007, 10:17:17 pm »
Ostatnio przegl?da?em forum i zauwa?y?em ?e w wielu tematach by?a k?ótnia na temat tego która cz??? MK ma najlepszy klimat i urok. Dlatego postanowi?em zrobi? osobny temat do tej dyskusji nad jedn? z najwa?niejszych ( dla niektórych nawet najwa?niejszej ) rzeczy jak? niesie ze sob? MK. Dla tego czego? jest tutaj co najmniej po?owa z nas, wi?c jestem ciekawy co my?l? na ten temat starzy gracze jak i nowi.

Wed?ug mnie cz??ci? serii która posiada najlepszy klimat w jakim chcieliby?my widzie? gre Mortal Kombat jest MK2. Ta cz??? jest przez wi?kszo?? darzona najwi?kszymi sentymentami. I s?usznie. Wszystko w niej sie praktycznie znajduje czego chcia?em widzie? w MK. Tak pobudza moje wspomnienia z dawnych lata grania z Amig? ( wieczory szczególnie ) ?e nie potrafi? i nie b?de potrafi? zapomnie? tych dni.

My?la?em ?e ju? ?aden Mortal nigdy nie b?dzie wstanie dorówna? temu odczuciu. Jednak jako pierwsza zaskoczy?a mnie szósta cz??? smoczej serii. Równie? mroczna, ostra, trzymaj?ca w stanie ekscytacji. Inne cz??ci ni? te dwie nie przyci?gn??y mnie do siebie w tak du?ym stopniu.

Dwa lata pó?niej kiedy dosta?em w r?ce Shaolin Monks dawne odczucia z MK2 znów powróci?y Prawie identyczny klimiat gry przeniesiony w 3D zafascynowa? mnie. MK:SM jest gr? któr? mog? przechodzi? 30 razy a nadal b?de czu? niedosyt  :roll:

Te cz??ci s? prawie ?e idealne pod wzgl?dem wykonania ale Deceptionowi jak i Shaolinowi brakuje nieco samej grywalno?ci która jest w innych cz??ciach.

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2007, 11:44:44 pm »
Mam wra?enie jakby co? takiego ju? by?o, ale pewnie to tylko takie uczucie.

Dla mnie najwi?kszy urok posiada MK: Deadly Alliance. Za co ? A ju? mówie:
- klimat, czeka?em na niego pi?? lat i si? doczeka?em, to jest cz??? serii na której sp?dzi?em najwi?cej czasu (chod? ciora?em ju? od ma?ego na amidze jak dobrze pamietam zmieniaj?c dyskietki ^^ to by?o prze?ycie i one sprawi?y, ?e dzi? jestem fanem)
- wybór postaci, które s? dobrane perfekcyjnie, zdolno?ci, style, wygl?d oraz te nowe które jako jedyne ze wszystkich cz??ci (tych nowszych) zosta?y przemy?lanie, a nie skopiowane jak inne (Kano - Jarek, Johnny Cage - Kobra, Kira - Sonya+Kano)
- pe?ne 3D i zmiana poruszania si? oraz ciosów z HP, HK itp na ró?ne odpowiadaj?ce stylom
- areny ! Mój faworyt ze wszystkich cz??ci serii. Na platformie na wodzie podczas deszczu, przed ?wi?tyni? Shang Tsunga z duszami czy platforma na lataj?cym smoku
- nabicie broni? co dawa?o niez?ego kopa kiedy wesz?o ^^
- mini gierki w szczególno?ci rozbijanie coraz to ci??szego materia?u
- ogromna krypta
- Li Mei najlepsze co mog?o spotka? t? gr? :D
- fatality chod? wiem, ?e s? tylko po jednym, ale pomijaj?c fatala Quan Chiego, s? o wiele lepsze ni? te w MK:Deception i sprawia?y mi lepsz? frajde

Offline Kazuya

• U?ytkownik
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #2 dnia: Października 16, 2007, 08:09:45 am »
Ciekawy temat  :)

Z gier 2D najwi?kszy klimat zachowa?a oczywi?cie druga cz???, w której jednak zatracone troch? tego co by?o w MK1 np. odkrywanie postaci tak jak Reptile'a. Od MK2 nie lubi? ju? Sub-Zero, a w?a?ciwie jego brata, bo Sub-Zero to Noob Saibot, jedna z moich ulubionych postaci. O ile si? nie myl? w MK2 pojawi? si? równie? Human Smoke, tak?e fajna posta?. A poza tym w MK2 nie ma takich wyg?upów jak w trójce, gdzie nie ma Raidena, Scorpa, Cage'a itd.

Z gier 3D wybieram MKDA. Po pierwsze, przywrócono Shang Tsunga, tyle, ?e on równie? straci? klimat z np. MK1. Poza tym MKDA ma znacznie lepszych bossów od MKA. Wol? Shanga i Quana ni? Blaze'a, o którym prawie nic nie wiadomo. Jednak najlepszym bossem "w?a?ciwie sub-bossem" by? dla mnie Noob/Smoke w Deception. Gra si? nim raczej najprzyjemniej.
ie ?aden Ermac, nie ?aden Rain. To Moherowy Ninja uratuje ?wiat!

- Sig by me xD

Offline Mkmaniak

• U?ytkownik
  • MK4 advancet fighter
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2007, 01:47:55 pm »
Tak w?a?ciwie to najwi?cej czasu sp?dzi?em z MK4. Chcia?em sobie gra? w GTA2, ale moji bracia zaraz po premierze mieli w?a?nie czwurk? i grali w practice. Mnie si? to nie podoba?o, ale pó?niej jak zobaczy?em fatala Scorpa, którego robi? mój brat to ca?y czas w to gra?em, ?eby by? najleprzym. Dzisiaj jak ju? mi si? znudzi?a czwurka to pogrywam w Trilogie, ale to nie to. MK4 jest bardziej brutalna i mroczna od trilogy i to mi si? podoba, a poza tym postacie s? te? bardzo fajne i nie mam problemu z wyborem odpowiedniej, a ta siatka w trilogy, normalnie koszmar.
W 3D niestety nie gra?em no jedynie w MK TE, ale po odkryciu kilku postaci, czyli Hsuhao, Drahmina i Sektora znudzi?o mi si?, bo nie mog?em gra? na dwóch, nie wiem mo?e nie umia?em ustawi?, ale pragn? zobaczy? MK DA na GBA i mo?e mi si? to uda.
A granie w inne 3D np. na PS2 te? mi si? ma?y, mo?e wtedy b?de mia? lepszy pogl?d, bo na filmikach to tak si? nie da wszystkiego zobaczy?, bo nie ma si? pada w d?oni.
MKMANIAK

Offline Dantos

• U?ytkownik
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2007, 04:02:32 pm »
Najwiekszy urok i klimat posiada oczywiescie MK2 ,to arcy dzielo ktorgo juz sie nie da przebic :D .Ten nie samowity mroczny klimat ,ktory widac na pierwszy zut oka odrazu mnie powalil na kolana ,ta gra jak na swoje czasy byla geniala(co ja mowie nadal jest genialna ;d).Poprostu nie ma czego sie pryczepic ,gra na brala charakteru ,ktorego brakowalo mk1.Bardzo brutalna z swietna grafika co daje porzadany efekt reszte uzupelnia swietna muzyka i dzwieki ,ktora jest takze bardzo istotnym elementem tej gry.Mk2 chyba posiada najlepszy wybor postaci jaki moze byc , nie ma tam takich zartow jak Meat cyz mokap ,sami ulubienicy.
Nie ma co sie rozpisywac wedlug mnie najelpsza czesc claej smoczej seri

Offline Shihan_Yosuzu

• U?ytkownik
    • http://www.yosuzu.blog.onet.pl
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2007, 04:27:46 pm »
Klimat...
Oczywi?cie Mk 2 ...
Jedynka by?a mroczna, ale w dwójce si? to zacze?o dopiero odczuwac ;]
Trójka klimatu nie ma za grosz... odnosz? wra?enie, ?e zosta?a
zrobiona na jaja... (chocia? w trojce pojawi?a si? moja ulubiona rzecz
ze starych mortali: KOMBOSY ;] )
Tryolgi tez brakuje klimatu...

Mroczny klimat jednak powróci? w mk 4.
Usunieto friendshipy, a same fatale zrobiono powazniej...

W Mk DA i DC klimat te? zno?ny...najbardziej podoba?y mi si?
w tej cz??ci fabularne zwroty akcji ;] (?mier? Liu Kanga, sojusz
Shang Tshunga i Quan Chii, pojawienie si? Onagi)

MK Armageddon... Niby brutalnie, niby krwawo, ale klimat jest
psuty przez niektóre ciosy jak np te które ma Kabal (odbicie si? od wroga)...
ve Satan !!!!! (nie jestem satanist?... to tylko prowokacja) ;D

Offline LK-9T9

• U?ytkownik
  • UMK3 4 life!
    • http://www.youtube.com/watch?v=HXunV12w2dg
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #6 dnia: Października 18, 2007, 02:47:34 pm »
(U)MK3!! - ale nie chce pisa? za co bo jestem pewny ze mnie zlinczujecie :D

I <3 UMK3

Offline Hero

• U?ytkownik
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #7 dnia: Października 18, 2007, 03:35:27 pm »
Cytat: "Kazuya"
Z gier 3D wybieram MKDA. Po pierwsze, przywrócono Shang Tsunga, tyle, ?e on równie? straci? klimat z np. MK1. Poza tym MKDA ma znacznie lepszych bossów od MKA. Wol? Shanga i Quana ni? Blaze'a, o którym prawie nic nie wiadomo. Jednak najlepszym bossem "w?a?ciwie sub-bossem" by? dla mnie Noob/Smoke w Deception. Gra si? nim raczej najprzyjemniej.

No co ty. Uwa?asz ?e sub-boss w postaci po??czenia Nooba i Smoke'a w Deception jest leprze ni? Moloch w Deadly Alliance ? Dla mnie Smoke i Noob to jest nie udany pomys? i nie oddaje klimatu bossa a Moloch jak najbardziej. Jednak tak czy siak nic nie przebije Gora z pierwszej cz??ci serii  8)

Wed?ug mnie najbardziej jako boss pasuje co? na podobizn? Onagi. Taki mroczny, pot??ny, wielki ( chocia? nie przepadam za nim ). Najbardziej oddaj?cym klimat g?ównym bossem jest bez w?tpienia Shao Khan. Dla mnie spe?nia on wszystkie kryteria wymagane na t? posad? :)

Cytat: "LK-9T9"
(U)MK3!! - ale nie chce pisa? za co bo jestem pewny ze mnie zlinczujecie :D

Ten temat s?u?y w?a?nie tylko do tego ?eby wyrazi? swoje zdanie. Nikt ci? tutaj nie zlinczuje, no mo?e troch? pozaprzecza jak ju? :wink: Dlatego prosz? ci? aby? uzasadni? swoj? wypowied? :roll:

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #8 dnia: Października 19, 2007, 12:10:20 am »
Cytat: "Hero"
Uwa?asz ?e sub-boss w postaci po??czenia Nooba i Smoke'a w Deception jest leprze ni? Moloch w Deadly Alliance ? Dla mnie Smoke i Noob to jest nie udany pomys? i nie oddaje klimatu bossa a Moloch jak najbardziej. Jednak tak czy siak nic nie przebije Gora z pierwszej cz??ci serii  8)

Gora nie ale Noob-Smoke to jedna z niewielu innowacji, która spodoba?a mi si? w nowych mortalch. Lekki powiew ?wie?o?ci i jako sub-boss jak najbardziej  w Deception pasuje. Bardziej Dragon King na bossa nie pasuje. Za to w Deadly Alliance tak kwestia zosta?a przemy?lania wy?mienicie.

Offline Hero

• U?ytkownik
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #9 dnia: Października 19, 2007, 07:15:09 am »
Cytat: "davidkoz"
Gora nie ale Noob-Smoke to jedna z niewielu innowacji, która spodoba?a mi si? w nowych mortalch. Lekki powiew ?wie?o?ci i jako sub-boss jak najbardziej  w Deception pasuje. Bardziej Dragon King na bossa nie pasuje. Za to w Deadly Alliance tak kwestia zosta?a przemy?lania wy?mienicie.

Ka?dy ma swoje zdanie. Wed?ug mnie Sub-boss nie mog? by? zwyk?e postacie bo to kompletnie nie pasuje. Je?li tak b?dzie to mo?emy sie spodziewa? w MK8 sub bossa nawet w postaci Kiry  :lol: Dla mnie takim bossem musi by? kto? z rasy shokan, Oni i inne tym podobne stwory. Wtedy odczuwamy ?e to ju? jest boss.

Ja nie napisa?em ?e Onaga w Deception pasuje, tylko ?e ma cechy takie co g?ówny boss powinien mie?. Jako smok nie odpowiada mi bo jak to wygl?da kiedy posta? walczy na pi??cie z takim czym?  :roll: On ma tylko charakter  :wink:

Offline Shihan_Yosuzu

• U?ytkownik
    • http://www.yosuzu.blog.onet.pl
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #10 dnia: Października 19, 2007, 12:27:23 pm »
Onaga w deception by? bardzo dobrym bosem ;]
Wreszcie kto? ?wierzy, budz?cy respekt ;]
ve Satan !!!!! (nie jestem satanist?... to tylko prowokacja) ;D

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 09, 2008, 06:54:46 am »
E tam , za ma?olata to wszystko dla mnie mia?o urok . Oczywi?cie napocz?tku by? ( Wstyd przyzna? , ale zacz??em od Mortal Kombat II na automatach ) MK 2 , klimat taki jaki nie mia?y ?adne inne gry z tamtego okresu , co? co sprawi?o , ?e wycina?em postacie wojowników w czasopisma Secret Service i klei?em je klejem szkolnym na ?cianie pokoju . Dlatego cho?by meteoryt uderzy? w Ziemi? i wszyscy ludzie o?lepli , b?d?c pokarmem dla drapi?nych , mi?so?ernych ro?lin , to i tak Mortal Kombat II b?dzie mia?o dla mnie najwi?kszy urok .

Ale... Jak wspomnia?em na pocz?tku postu : " Za ma?olata to wszystko dla mnie mia?o urok " i w zasadzie , to tak te? by?o . Graj?c w Ultimate Mortal Kombat III te? podoba? mi si? klimat i te? by? dla mnie mroczny i tajemniczo poci?gaj?cy , pomimo nieraz mocno naci?ganych fatality i innych niedoci?gni?? . Dlatego wskazówk? tutaj mo?e by? równie dobrze , wiek , a co za tym idzie cz??? gry Mortal Kombat w któr? pogrywali?my jako pierwsz? ( To t?umaczy mi?o?? wi?kszo?ci do MK II ) . No chyba ?e kto? jest zelota i zelant jak LK-9T9

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline LK-9T9

• U?ytkownik
  • UMK3 4 life!
    • http://www.youtube.com/watch?v=HXunV12w2dg
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 09, 2008, 11:26:01 am »
Cytat: "Adept"
No chyba ?e kto? jest zelota i zelant jak LK-9T9

albo takim ignorantem jak ty...

I <3 UMK3

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 09, 2008, 11:38:37 am »
ej mistrzu , a mo?e zaprzeczysz ?e , jeste? fanatykiem tej gry ? Sam tak napisa?e? . Przepraszam za nieporozumienie zatem je?eli nie lubisz UMK III to skasuje to swierdzenie , widocznie si? pomyli?em , bo ja akurat zelotem UMK III jestem ;-0 Tak to jest jak kto? nie rozumie poj?? i pó?niej focha strzela mimo ?e naprawd? rzadnej z?ej intencji tutaj nie by?o , eh - je?eli czujesz si? ura?ony napisz? do moderatora o usuni?cie mego postu ;-)

S?ownik wyrazów obcych :
Zelant - Zapaleniec
Zelota - Fanatyczny , zagorza?y

Tak ?e mistrzu , gdziem jam ignorant :) i czy rzeczywi?cie si? myli?em i obrazi?em by tak mnie nazwa? ? : ) No offence Adept

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Malvado

• U?ytkownik
  • The Next Big Thing
  • PSN ID: KaziorPL
Urok Mortal Kombat
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 09, 2008, 03:19:15 pm »
Który MK posiada dla mnie najwi?kszy urok?
MK: Trilogy na PSX :)

Zacz??em od wersji demo Mortal Kombat 3 dodanej na CD do jakiego? Secret Service'a :) w dodatku na komputerze kolegi. Bardzo mi si? to spodoba?o (pomimo tego ze mo?na by?o gra? tylko Jaxem albo Sheeve'?). Kupi?em PSX i pare gier w tym w?a?nie nie?miertelne MK3 :). W rok pó?niej wyniszczona juz nieco przez piraty konsolka otrzyma?a nie lada k?sek. Kumpel przyniós? i powiedzia? tylko: "Nowy MK, musisz zobaczy?". To by? MK:Trilogy :). Sza? grania rozpocz?? si? na nowo - opanowywanie taktyk, uczenie si? specjali i Fatality.
Teraz te? od czasu do czasu robimy sobie jakie? biby na których KATUJEMY si? w MK:T.
Wed?ug mnie ostatni dobry MK i godne po?egnanie si? Midway z MK w 2D :)